Troškintos jautienos ir pomidorų padažas

Spalis 24, 2014 m Makaronai, Mėsa,
Komentarai (2)

 

 

Šiuo receptu noriu atkreipti Jūsų dėmesį į vieną nepaprastą kulinarinį blogą: Half Baked Harvest. Aš pati jį užtikau visai neseniai, nors blogas gyvuoja jau berods treti metai. Jį rašo dvidešimtmetė (!!) Tieghan Gerard. Per trumpą gyvavimo laiką Half Baked Harvest jau spėjo prisirinkti visokiausių šaunių apdovanojimų, ir manau tai dar ne galas. Tieghan pastoviai rašo į The Huffington Post ir į Buzz Feed; jos straipsniai ir receptai publikuojami Bon Appétit, FOX News Magazine, Red Book, Foodie Crush, ir dar keliolikoje kitų leidinių; bloge įdėtas Tieghan publikacijų sąrašas begalinis.

Man labiausiai imponuoja tas faktas, kad Half Baked Harvest blogą Tieghan pradėjo rašyti būdama aštuoniolikos metų. Antras nei kiek ne mažiau įspūdingas momentas yra tas, kad ji publikuoja po 6–7 įrašus per …. savaitę! Kasdien po įrašą, po tobulai atrodantį, išradingą patiekalą, su tobulomis, žurnalo viršelio vertomis nuotraukomis. Mano akimis tai yra šis tas.

Tiems, kas nėra pažįstami su kulinarinio blogo kūrimo užkulisiais, galiu trumpai papasakoti, remdamasi savo asmenine patirtimi, kad įrašo su receptu paruošimas nėra labai paprastas ir greitas procesas, kaip kartais gali pasirodyti. Tam reikia paskirti gana nemažai laiko, reikia daug ką iš anksto suplanuoti, pasiruošti, kad patiekalą galima būtų nufotkinti dienos šviesoje ir, svarbiausia - kai jis yra geriausios ir patraukliausios formos (ne per šaltas arba ne per karštas, neapdžiūvęs, nesustingęs, ir t.t.). Jeigu kriterijų kartelė nuotraukoms iškelta dar aukščiau, iki Home Baked Harvest lygio, kur visos nuotraukos yra sumodeliuotos, su derančiu fonu, priedais ir pan., planavimo reikia šimtąkart daugiau. Nuotraukas po to dar reikės redaguoti, reikės parašyti tekstą, jį bent kelis kartus perskaityti, kad liktų kuo mažiau klaidų (visų klaidų, net ir labai stengiantis, dažniausiai taip ir nepavyksta išrankioti, deja). Ir dar, be kita ko, reikia pagaminti pusėtinai arba bent jau pakenčiamai atrodantį patiekalą. Tai irgi ne visada yra paprasta, nes gana dažnai kažkas iškepa arba išverda visai ne taip, kaip norėtųsi, ir nors patiekalas gaunasi labai skanus, viešam demonstravimui jis gali būti netinkamas. Tais atvejais tenka gaminti viską iš naujo arba ieškoti kito recepto. Tieghan bloge visi patiekalai, nuotraukos ir tekstai yra aukščiausios klasės. Tai Jums ne paskubomis tiap-liap suklijuoti belekokie įrašai su aptrupėjusio tinginio ar apvytusių vakarykščių salotų nuotraukomis. Prie progos būtinai pavartykit Half Baked Harvest. Jeigu patiks, galite ir kasdien jį atsiversti, nes kiekvieną dieną ten bus kažkas naujo ir gražaus.

Pernykščiame Foodie Crush aš radau Tieghan interviu, kur ji štai taip pasisakė apie savo blogą:

“I eat, sleep and breathe my blog”.

Į tai aš galiu pasakyti tik tiek – matosi!

Aušra

 

P. S. Ir dar labai trumpai apie receptą. Lėtai troškinti jautienos šonkauliai, mano manymu, yra vienas skaniausių mėsos patiekalų pasaulyje. Juos galima troškinti raudoname vyne (boeuf bourguignon), arba, kaip šiame recepte, su konservuotais pomidorais. Kaip gaminsi, taip nepagadinsi; mėsa bet kokiu atveju bus tirpstanti burnoje ir be galo be krašto skani. Tokį padažą, kaip šis, galite dėti ant makaronų arba ant baltos duonos, į lazanjas, į manicotti, ir dar, manau, galima sugalvoti masę ypatingai skanių panaudojimų. Į padažą galite dėti mažiau pomidorų ir išvirti tirštesnį; tada galite atšaldyti ir naudoti kaip įdarą ravioliams. Tokie ravioliai su jautienos šonkaulių troškinio įdarų ir su šiltu šviežių pomidorų padažu kažkada buvo Wolfgang Puck Tavern restorano valgiaraštyje. Tai buvo ir tebėra pats skaniausias mano gyvenime ragautas makaronų patiekalas. A.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pappardelle su troškintos jautienos ir pomidorų padažu

Recepto šaltinis: Half Baked Harvest

 

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

1 ½ - 2 kg jautienos šonkaulių su kaulu

6 šaukštai (85 g) sviesto

½ stiklinės raudono vyno

800 konservuotų pomidorų savo sultyse, pertrintų rankomis

¾ stiklinės konservuotų saulėje džiovintų pomidorų, aliejuje, nusausintų

1 saldusis svogūnas, susmulkintas

4 skiltelės česnako, nuluptos, perspaustos peiliu

3 morkos, susmulkintos

2 šaukšteliai džiovintų petražolių

1 šaukštelis džiovintų raudonėlių

½ šaukštelio džiovintų čiobrelių

½ šaukštelio džiovintų aštriųjų paprikų dribsnių

Sukietėjęs parmezano kraštas

Druska

Pipirai

Karšti makaronai pappardelle, patiekimui

 

Didelėje keptuvėje storu dugnu ant vidutinio karštumo ugnies pakaitinti aliejų. Šonkaulius pabarstyti druska ir pipirais ir dėti į karštą aliejų. Kepti kol apskrus iš visų pusių. Apskrudintą mėsą dėti į elektrinį puodą.

Mažoje keptuvėje arba puodelyje ant vidutinio karštumo ugnies pakaitinti sviestą, kol lengvai paruduos ir pakvips. Nukelti nuo ugnies. Maždaug pusę tirpinto sviesto supilti į puodą ant mėsos. Likusį sviestą supilti į keptuvę, kurioje kepė šonkauliai. Į keptuvę su sviestu suberti smulkintą svogūną, morkas, česnaką ir džiovintus prieskonius. Kepti ant vidutinio karštumo ugnies kol daržovės šiek tiek suminkštės. Į keptuvę supilti vyną ir pertrintus pomidorus. Kaitinti kol užvirs. Nukelti nuo ugnies. Keptuvės turinį supiltį į puodą su mėsa, atsargiai išmaišyti, kad padažas daugmaž tolygiai pasiskirstytų puode. Įmesti sukietėjusį parmezano kraštą. Puodą uždengti. Troškinti 7-8 valandas “low” režimu, arba 5-6 valandas “high” režimu. Virimo metu puodo turinį porą kartų pamaišyti. Išvirusi mėsa turi būti visiškai minkšta ir turi lengvai skirstytis šakute.

Ištroškintus šonkaulius išimti iš puodo, mėsą šakute išskirstyti į atskiras skaidulas. Sudėti atgal į puodą su padažu ir išmaišyti. Patikrinti, ar netrūksta druskos. Tiekti tuojau pat, su šviežiai išvirtais pappardelle.

 

Pappardelle with Short Rib Tomato Sauce

Recipe from Half Baked Harvest

 

2 tablespoons olive oil

3-4 pounds bone in short ribs

6 tablespoons butter

½ cup red wine

2 cans (28 ounces) whole, peeled tomatoes, crushed with your hands

¾ cup oil packed sun-dried tomatoes, drained

1 sweet onion, finely chopped

4 cloves garlic, peeled and crushed

3 carrots, chopped

2 teaspoons dried parsley

1 teaspoon dried oregano

½ teaspoon dried thyme

½ teaspoon crushed red pepper flakes

Parmesan rind

Salt

Pepper

Hot pappardelle, for serving

 

Heat oil in large heavy bottom skillet over medium heat. Sprinkle ribs with salt and pepper and add them to the skillet with hot oil. Sear ribs until browned on all sides. Place browned ribs in the bowl of slow cooker.

In a small sauce pan melt butter over medium heat; cook until butter is lightly browned and fragrant. Pour half of browned butter over ribs. Transfer browned butter to the skillet that was used for browning the ribs. Add chopped carrots, onion, crushed garlic and spices. Cook over medium heat until vegetables begin to soften. Add wine and crushed tomatoes. Bring it to boil. Remove from heat. Pour over ribs, gently mix to distribute evenly. Add parmesan rind. Cover the slow cooker. Cook for 7-8 hours on low or 5-6 hours on high, stirring once or twice if possible. Meat should be easily falling apart when moved with a fork.

Remove cooked ribs from the sauce. Shred meat with two forks. Return to slow cooker. Taste for seasonings. Serve hot with freshly cooked pappardelle.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ŽanaSpalis 26 2014, 06:29 AM Pritariu visiems komplimentams ir džiaugiuosi, ir stebiuosi Aušros įrašais. Kaip jau minejau, kad skaitau nuo pirmo įrašo, bet labiausiai džiaugiuosi, kad tos rašymo meilės, įkvėpimo ir laiko Aušrai nepristinga. Trys metai yra gana svari riba, kai norisi keisti, pabėgti, nutraukti, o čia viskas rutuliojasi modernėjimo ir tobulėjimo kryptimi. Sėkmės ir labai labai džiugu!
AusraSpalis 26 2014, 11:11 PM Zana, didelis aciu uz grazius zodzius ir uz palinkejimus;

Atsakyti į komentarą

KristinaSpalis 24 2014, 05:35 PM Aušra, peržvelgiau - kol kas tik probėgšmais - rekomenduotą blogą; išties, jo autorė ir darbšti, ir talentinga, ir kupina idėjų. Jos jaunystė ko gero turi ir savo privalumų: manau, ji turi tiek laiko puoselėti savo tinklaraštį, nes kol kas lyg ir nesuka galvos dėl paskolų, būsto, vaikų ir t.t., ir nepanašu, jog turėtų kitą darbą; jeigu tiek rašo žurnalams, ko gero maisto gaminimas ir rašymas apie jį ir yra tas darbas. Be abejo, tai šaunu, o tuo pačiu, manau, prisideda prie blogo kokybės, o ypač - įrašų kiekybės. Taip kad mums, turinčioms ir kitų įsipareigojimų, gal ir nereikėtų per daug stebėtis :) Antra vertus, žaviuosi jos talentu: kitas, net turėdamas ištisas laisvadienių savaites, gal nesugebėtų taip estetiškai pateikti bent vieno recepto. Beje, troškinta jautiena atrodo superinė, žinau, kad šeimoj būtų hitas, bet su tom 7-8 valandom reikia laiko susitaikyti ir susikaupti. Na, gal kokį žvarbų lapkričio savaitgalį ir ryšiuosi :)
AusraSpalis 25 2014, 09:50 AM Kristina, tokiems ilgiems troskinimams labai pravercia elektrinis puodas; uzkaiti ir nueini miegoti;

vilmaSpalis 25 2014, 10:28 AM Aušra, manau, kad Tavo blogas nė kiek neatsilieka tobulumu! Na, gal ne kasdieniniai įrašai, bet vertinu labai aukštu pažymiu ;) atsiverčiu visus Tavo įrašus, tik blogo gamybai neberandu laiko, o jo, kaip Tu ir minėjai, reikia DAUG :)

AusraSpalis 26 2014, 12:33 AM Vilma, aciu uz auksta ivertinima; baisiai malonu; vadinasi yra verta stengtis;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)