Dešrelių balius

Birželis 24, 2015 m Mėsa,
Komentarai (2)

 

 

Po neseniai publikuotu įrašu apie keptus branzino ir kt. skaitytoja Rūta pakomentavo, kad norint, jog šeima labiau vertintų namuose gaminamą maistą, juos reikia pasodinti ant dešrelių dietos. Aš Rūtai atsakiau, kad tokia auklėjamoji priemonė mano šeimai tikriausiai nesuveiktų. Dešrelių dieta mano namuose būtų ne bausmė, o šventė.

Dešrelių mes nevalgom labai dažnai, nes aš, prisiklausiusi visokiausių kalbų apie perdibto maisto žalą, jų šiek tiek prisibijau (gal tikrai kenksmingos…). Bet būna dienų, kai greitai paruošiamos dešrelės būna pats tas, kaip tik tai, ko reikia – užmeti kelias ant elektrinės George Forman kepsninės, ant stalo parykiuoji pagardų iš šaldytuvo, dar bandelių, ir per mažiau nei 10 minučių vakarienė būna paruošta. Visa šeima patenkinta, ploja katučių, o aš tokiais momentais pamąstau, kad dešrelės yra tikrai genialus išradimas. Sąžinė manęs dėl to irgi paprastai negraužia.

Šiais laikais, kai yra milijonai visokiausių dešrelių rūšių ir pavidalų, manau, tikrai įmanoma išsirinkti visai neblogas dešreles. Tas, kuriose neprimalta visokiausių chemikalų, ar salietros (kaip senais gerais laikais man buvo aiškinama), ar tualetinio popieriaus (dar vienas geras mitas, kurį tikrai ne aš sugalvojau). Nesiginčysiu, kad yra tikrai siaubingų ir visiškai nevalgomų dešrelių, kurios nei išvaizda, nei skoniu neprimena maisto. Bet yra tokių, ant kurių pakuočių užrašyta “parent tested & parent approved”; tos tikrai turi būti geros. Bet to, yra dešrelių, kurios bent man asmeniškai yra labai skanios; ypač iškeptos virš žarijų, arba kai valgomos kur nors gamtoje, arba kaip reikiant praalkus.

Dešreles labai mėgstama priskirti beverčio maisto (junk food) kategorijai, bet iš tiesų, rimčiau pagalvojus, jos savo maistine verte mažai kuo nusileidžia visokiausiems paštetams, kindziukams, maltos mėsos vyniotiniams ir brangioms rūkytoms dešroms, kurių niekas taip baisiai nepeikia; maža to – už tuos kitus iš maltų nuopjovų, organų ir sub-produktų pagamintus mėsos gaminius dažnas nevengia pakloti gana rimtus pinigus, nepalyginamai didesnius nei kuklučių dešrelių pakuotės kaina.

Vis labiau populiarėjant “nose to tail” maisto vartojimo filosofijai, dešrelės yra būtent tas produktas, kuriam gali būti labai sėkmingai sunaudotos tos paršo ar jaučio dalys, kurių kitame pavidale būtų neįmanoma parduoti vartotojams. Nebent perdirbus į katinėliams ar šuniukams skirtą maistą. Tai va, jeigu nutariame, kad reikia gyventi atsakingai, ir ekologiškai, nieko neišmetant ir visus išteklius protingai suvartojant, tai dažnai kritikuojamos dešrelės neturėtų atrodyti taip baisiai.

Aš siūlyčiau išsirinkti kokybiškas dešreles, kurių ingredientų sarašas sutelpa į vieną nedidelę pastraipą; prie dešrelių pagaminkit kelis įdomesnius garnyrus: keptų daržovių su aštresniais prieskoniais, ar troškintų raugintų kopūstų, taip pat tiks visokiausios salsos, aštrios paprikos, net daržovių čili labai tiks; nepamirškit parykiuoti įvairių pagardų, paraikykit minkštučių bandelių, užkurkit kepsninę, ištraukit šalto alaus ar kitokių gaivinančių gėrimų ir suorganizuokit dešrelių balių. Bus ir skanu, ir smagu. Pamatysit. O jeigu kas nors netyčia ims vardinti visus mokslinius faktus apie tai, koks netikęs ir baisus maistas yra dešrelės, Jūs apsimeskit, kad nieko negirdit; aš dažniausiai būtent taip ir darau, ir, nepaisant visų aplink sklandančių snobiškų šnekų, aš ir mano hotdog’as dažniausiai turim labai gerą laiką.

Aušra

P.S. Visus Jonus, Jones ir Janinas sveikinu su vardo diena!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Troškinti rauginti kopūstai su obuoliais

 

450 g raugintų kopūstų

1 svogūnas

1 obuolys

2 šaukštai aliejaus

1 šaukšelis rudojo cukraus

½ šaukštelio džiovintų kmynų

½ stiklinės obuolių sidro*

Druskos

Pipirų

 

*galima keisti neskaidrintomis obuolių sultimis, arba šviesiu alumi

 

Kopūstus sudėti į kiaurasamtį, kelis kartus perplauti po tekančio šalto vandens srvoe, palikti, kad nulašėtų.

Svogūną supjaustyti grižinėliais arba pusžiedžiais.

Obuolį nulupti ir supjaustyti plonomis skiltelėmis.

Keptuvėje pakaitinti aliejų. Suberti svogūnus ir obuolios skilteles. Kepti ant vidutinio stiprumo ugnies, retkarčiais pamaišant, kol suminkštės. Sudėti nulašėjusius kopūstus, supilti sidrą (arba obuolių sultis, arba alų, sudėti cukrų, kmynus, įberti druskos, pipirų, keptuvę uždengti ir troškinti, kol didžioji dalis skysčio nugaruos ir kopūstai suminkštės. Nukelti nuo ugnies. Tiekti tuojau pat arba laikyti šiltai kol prireiks.

 

 

Šiltos kukurūzų salotos su kalendra

 

2 šaukštai aliejaus

450 g šaldytų kukurūzų

1 šaukštelis cukraus

2 šaukštai majonezo

½ šaukštelio maltos kalendros

Žiupsnelis maltų kajeno pipirų

Druskos

Keptuvėje ant vidutinio karštumo ugnies pakaitinti aliejų. Suberti šaldytus kukurūzus, cukrų, druskos, išmaišyti, ir toliau kepti nemaišant 3-5 minutes, kol kukurūzai lengvai apskrus. Pamaišyti ir kepti dar 2-3 minutes, kol kukurūzai lengvai apskrus iš visų pusių. Nukelti nuo ugnies. Sudėti majonezą, maltą kalendrą, įberti kajeno pipirų, gerai išmaišyti, patikrinti, ar netrūksta druskos. Tiekti tuojau pat arba laikyti šiltai kol prireiks.

 

 

Kepti mėlynieji svogūnai

 

2 vidutinio dydžio mėlynieji svogūnai

2 šaukštai aliejaus

1 šaukštelis rudojo cukraus

2 šaukštai švelnaus acto (baltojo vyno, raudonojo vyno arba šerio)

Druskos

Pipirų

 

Svogūnus supjaustyti plonais griežinėliais.

Keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti aliejų. Suberti svogūnus ir kepti, retkarčiais pamaišant, kol suminkštės. Suberti cukrų, druską, ir kepti, kol svogūnai lengvai apskrus. Supilti actą, išmaišyti ir kepti dar 1-2 minutes, pastoviai maišant. Nukelti nuo ugnies. Užbarstyti juodųjų pipirų ir tuojau pat nešti į stalą arba padėti šiltai kol prireiks.

 

 

Sautéed Sauerkraut with Apples

 

1 pound sauerkraut

1 onion

1 apple

2 tablespoons oil

1 teaspoon brown sugar

½ teaspoon caraway seeds

½ cup hard apple cider*

Salt

Pepper

 

*can use non-alcoholic apple cider or light beer instead

 

Place sauerkraut in mesh strainer; rinse a few times under cold water; set aside to drain.

Slice onion into thin slices. Peel apple and slice it into thin wedges.

In a large sauté pan heat oil. Add sliced onion and apple and cook over medium heat until softened and lightly browned. Add sauerkraut, sugar, caraway seeds, hard cider (or beer, or apple cider), season with some salt and pepper, cover the pan and cook, stirring occasionally, until most of liquid has evaporated. Remove from heat. Serve right away or keep warm until needed.

 

 

Warm Corn Coriander Salad

 

2 tablespoons oil

1 pound frozen corn

1 teaspoon sugar

2 tablespoons mayonnaise

½ teaspoon ground coriander

Pinch cayenne pepper

Salt

 

In sauté pan heat oil. Add frozen corn, sugar, some salt, mix well to coat and cook over medium heat without stirring about 3-5 minutes until one side of corn kernels is lightly browned. Stir and cook for another 2-3 minutes, until corn is lightly browned on all sides. Remove from heat. Stir in mayonnaise, coriander, and cayenne, add more salt if needed. Serve right away or keep warm until ready to serve.

 

 

Caramelized Red Onions

 

2 medium size red onions

2 tablespoons oil

1 teaspoon brown sugar

2 tablespoons vinegar (white wine, red wine or sherry)

Salt

Pepper

 

Slice onions into thin slices.

In sauté pan heat oil. Add onion slices, and cook over medium heat, stirring occasionally, until softened. Add sugar and salt. Continue cooking until onions are lightly browned. Add vinegar, mix well to coat and cook for another minute or so, stirring constantly. Remove from heat. Adjust salt. Sprinkle with ground pepper and serve, or keep warm until needed.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RūtaBirželis 29 2015, 08:47 AM Ačiū už pacitavimą, na bet čia nesiskaito! Čia ne dešrelių dieta, čia dešrelių balius! Net ir tokį paprastutį maistą sugebate paversti skaniu, įdomiu ir sveiku. Geriausi linkėjimai!
AusraBirželis 29 2015, 10:16 AM Ruta, tai Jums aciu - uz gera ideja!

Atsakyti į komentarą

ViktorijaBirželis 25 2015, 12:56 AM Dievulėliau kaip apetitnai atrodo! Įtariu, ryt vakare taip pasilengvinsiu gyvenimą ir vakarienei užfundysiu panašų meniu. Ir svogūnų mėlynųjų turiu, bus labai į temą. Ačiū!
AusraBirželis 25 2015, 10:16 AM Viktorija, aciu! linkiu Jums gero desreliu baliaus rytoj!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)