General Tso

Liepa 06, 2016 m Paukštiena,
Komentarai (1)

 

 

Kinietiškai šis receptas vadinasi šitaip: 左宗棠雞; arba Zuo Zontang; angliškai: General Tso, General Tsao, General Tao, arba Gao, arba Tang, Tong, Cho, Chau, Joe, Ching, ir taip toliau, ir taip panašiai. Kaip lietuviškai – nežinau, todėl parašiau “Generolo Tso vištiena”, bet jeigu Jums Generolas Tso nepatinka, tai prašom pavadinkite taip, kaip tik Jūsų širdis geidžia.

Patiekalas iš esmės yra labai paprastas – tai traški, riebaluose kepta vištiena (šiuo konkrečiu atveju – vištos sparneliai), patiekta tirštame saldžiarūgščiame padaže. Į padažą dažniausiai įmetama aštrių čili paprikų, kurios, mano galva, yra šiaip nevalgomos (nes sausos, traškios ir visai neskanios); jos matyt ten dedamos tik dėl grožio ir kad paaštrinti padažą, o paskui jas iš padažo priklauo išrankioti ir išmesti; aš asmeniškai jas visas išmečiau, bet jeigu jūs jas norit valgyti, tai prašom kramtykit tas sausas paprikas į sveikatą.

General Tso paprastumas pasibaigia tuomet, kai ateina laikas visa tai paruošti. Vištienos sparnelių kepimas riebaluose nėra pats maloniausias užsiėmimas, nebent jūs turite kokią mandrą gilią kepyklą, kur viskas reguliuojama mygtukų paspaudimais, viskas užsidengia, nesitaško ir panašiai. Nes jeigu tos skaitmeninės mandros kepyklos neturite, tai, žinokite, viskas taškysis ir spirgės į visas įmanomas puses, dešimties-penkiolikos metrų spinduliu. Po šito viso General Tso kepimo mano virtuvėje visi paviršiai buvo apsinešę lengva riebalų dulksnele. Taigi, prižadu, kad pabaigę gaminti šiuos sparnelius Jūs turėsite gana daug ir malonaus valinėjimosi.

Kad vištiena gerai iškeptų, aš ant kepančių sparnelių užkraudavau sunkią keptuvę, kad jie gražiai ir tolygiau prisispaustų ir visi pasinardintų į karštą aliejų.

Dar vienas svarbus momentas – nebandykite kepti visų sparnelių iš karto; kepkite tik po kelis, kad sparneliai keptuvėje vienas su kitu nesiliestų, kad jiems būtų pakankamai vietos laisvai čirškėti; kuo mažiau sparnelių, tuo greičau jie iškeps ir tuo jie bus traškesni.

Padažą galima pasiruošti iš vakaro. Tik nedėkite krakmolo. Prieš baigiant kepti sparnelius, pakaitinkite padažą, supilkite krakmolą ir dar šiek tiek pavirkite, kol padažas sutirštės. Tik iš karto noriu perspėti, kad užkaitę padažą nesugalvotumėte išeiti kelioms minutėms į kiemą, pakvėpuoti grynu oru (nuo visų tų besitaškančių riebalų ir to rimto sparnų kepimo), nes sugrižę galite rasti ant viryklės bebėgantį padažą, kuris aršiai putos, lips prie kaitlentės ir akimirksniu pradės degti ir versti aglies juodumo dūmų kamuolius. Jeigu padažas išbėgs, tai tada Jums teks ne tik šveisti visus riebalais apsinešusius paviršius, bet dar reikės uždaužti bespiegiantį dūmų detektorių ir gramdyti mirtinai užjuodusią bei neatpažįstamai apdegusią viryklę. Man teko ir šveisti, ir gramdyti, taip kad maždaug galite įsivaizduoti mano nervinę būseną, kai tie General Tso sparneliai pagaliau buvo užbaigti, sudėti ant baltos lėkštės, dailiai nufotkinti, lyg niekur nieko, tarsi nebuvo nei dūmų kamuolių, nei viso kito vargo.

Sumasumarum, sparneliai gaunasi traškūs, mėsytė minkštutė, lengvai nusinerianti nuo kauliukų, o padažas lipnus, saldžiai rūgštus ir vaisinis, su malonia ugnele. Tai yra tikrai dėmesio vertas patiekalas. Jūs susilauksit daug pagyrų. Jus mylės jūsų nevalgūs vaikai. Svečiai Jums negailėdami žarstys komplimentus ir prašys pasidalinti receptu. Šie sparneliai – tai toks visiškai atpalaiduojantis, gero laiko maistas, kai rankos iki alkūnių bus ištepliotos padažu, visų veidai irgi bus menkai beatpažįstami, bet užtai visus tuo ištepliotus veidus granatuotai puoš plačios šypsenos, prie stalo tikrai nebus nejaukios tylos, bus daug linksmų šnekų, ir visi besivaišinantys tikrai turės kapitališkai gerą laiką. Aš Jums prižadu, kad šitie Generolo Tso sparneliai bus jėgų jėga.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Generolo Tso vištienos sparneliai

Recepto šaltinis: Lady & Pups

 

Padažas:

1 šaukštas bekvapio aliejaus

4 skiltelės česnako, smulkiai sutarkuotos

1 stiklinė (236 g) raudono vyno acto

¾ stiklinės (178 g) granatų sulčių

¾ stiklinės (195 g) cukraus

1/3 stiklinės (88 g) ryžių acto

¼ stiklinės (60 g) spanguolių sulčių

¼ stiklinės(60 g) obuolių acto

1 ½ šaukšto (50 g) kiniško sojų čili padažo

2 šaukšteliai (15 g) kečupo

1 šaukštelis medaus

2 ½ šaukšteliai tapijokų krakmolo + 2-3 šaukštai vandens

Vidutinio dydžio puode ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti aliejų; sudėti tarkuotą česnaką ir kepti, kol pakvips. Supilti actą, abiejų rūšių sultis, suberti cukrų, sudėti čili padažą, kečupą ir medų. Virti, retkarčiais pamaišant, kol pradės tirštėti, maždaug 1 valandą. Mažame dubenėlyje sumaišyti krakmolą ir porą šaukštų vandens. Mišinį supilti į puodą su verdančiu padažu, gerai išmaišyti ir virti dar maždaug 10 minučių, kol padažas sutirštės. Nukelti nuo ugnies. Naudoti tuojau pat arba dėti į šaldytuvą, kol prireiks.

 

Sparneliai:

1 kg vištienos sparnelių

Druskos

Pipirų

1 stiklinė (110 g) tapijokų krakmolo

1 šaukštelis česnakų miltelių

½ šaukštelio druskos

½ šaukštelio baltųjų pipirų

½ šaukštelio juodųjų pipirų

Bekvapio aliejaus, kepimui

Sparnelius iš visų pusių pabarstyti druska ir pipirais. Plačioje gilioje keptuvėje pakaitinti maždaug 1-2 stiklines (maždaug 3-5 cm) aliejaus, kol aliejaus tmepratūra pasieks 175oC.

Gilioje plačioje lėkštėje sumaišyti tapijokų krakmolą, česnakų miltelius, druską ir abiejų rūšių pipiprus. Miltų mišinyje apvolioti sparnelius, nukratyti neprilipusius miltus. Sparnelius dėti į įkaitusį aliejų. Kepti, kol apskrus iš abiejų pusių ir pilnai iškeps. Iškepusius sparnelius traukti iš aliejaus, dėti ant grotelių, kad nuvarvėtų.

 

Užbaigimas:

3 šaukštai bekvapio aliejaus

1 stiklinė (40 g) kiniškų džiovintų čili paprikų

4 askaloniniai česnakai, smulkiai sukapoti

4 skiltelės česnako, smulkiai sukapotos

Šviežių kalendros lapelių, užbarstymui

Didelėje keptuvėje pakaitinti aliejų ir džiovintas paprikas. Kepti, pastoviai maišant, kol paprikos pakvips ir patamsės. Suberti česnaką ir kepti dar maždaug 1 minutę. Sudėti keptus sparnelius, supilti padažą ir išmaišyti, kol sparneliai perkais ir pilnai pasidengs padažu. Nukelti nuo ugnies, užbarstyti smulkintų kalendrų lapelių ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

General Tso’s Chicken Wings

Recipe source: Lady & Pups

 

Sauce:

1 tablespoon vegetable oil

4 cloves garlic, grated

1 cup (236 g) red wine vinegar

¾ cup (178 g) pomegranate juice

¾ cup (195 g) sugar

1/3 cup (88 g) white rice vinegar

¼ cup (60 g) cranberry juice

¼ cup (60 g) apple cider vinegar

1 ½ tablespoons (50 g) chili bean paste

2 teaspoons (15 g) ketchup

1 teaspoon honey

2 ½ teaspoons tapioca flour + 2-3 tablespoons water

In a sauce pot over medium heat, add vegetable oil and grated garlic. Cook until fragrant but not browned. Add red wine vinegar, pomegranate juice, granulated sugar, white rice vinegar, cranberry juice, apple cider vinegar, chili bean paste, ketchup and honey. Bring to a boil and continue to cook for about 1 hour until the mixture is reduced by half. Mix tapioca flour and water until uniform, then slowly drizzle into the sauce while stirring constantly. Cook for another 10 min until thickened. Remove from heat. Use right away or refrigerated until needed.

 

Wings:

2 pounds (1 kg) chicken wings

Salt and pepper

1 cup (110 g) tapioca flour

1 tablespoon garlic powder

½ teaspoon salt

½ teaspoon ground white pepper

½ teaspoon ground black pepper

Canola oil for frying

Season all sides of chicken wings with salt and pepper. Add canola oil into frying pot, about 2 inches deep. Heat until oil temperature reaches 350oF/175oC (or until it bubbles immediately around an inserted wooden toothpick). In a shallow bowl mix tapioca flour, garlic powder, salt, ground white and black pepper. Drench wings evenly in the mixture, dusting off any excess. Fry wings in small batches until light golden browned and cooked through; remove from oil and place on the cooling rack, to drain.

 

Assembling:

3 tablespoons vegetable oil

1 cup (40 g) Chinese dried chili

4 shallots, minced

4 cloves garlic, minced

Fresh cilantro, chopped

Heat oil, dried chili and shallots in a large skillet or wok over medium-high heat until fragrant, about 1 minute. Add minced garlic and cook, stirring continuously, for 1 more minutes. Add fried wings and sauce, turn wings to coat with the sauce; Cook until wings are hot and uniformly coated with the sauce. Remove from heat, sprinkle with chopped cilantro and serve right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
EditaLiepa 11 2016, 01:41 AM Pavyko. Labai, labai skanu. Padažo prisiviriau dar 3 kartams, nes sulčių daug turėjau. Mano šeima mane dievina. Ačiū už receptą.
AusraLiepa 11 2016, 09:19 AM Edita, tai liuks!! labai smagu, kad pavyko ir patiko; aciu uz pasidalinima!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (15)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (51)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (28)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (49)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (45)
citrinos (56)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (8)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (5)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (26)
jautiena (39)
jogurtas (9)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (74)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (42)
keksiukai (45)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (41)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (7)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (48)
mangai (6)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (43)
mėtos (26)
moliūgai (50)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (64)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (2)
pomidorai (46)
pupelės (16)
pyragai (187)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (6)
ridikėliai (6)
riešutai (144)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (99)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (95)
uogienė (16)
uogos (110)
Užgavėnės (14)
vaisiai (128)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (23)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)