Being on the Same Page & Grilled Cheese

Gegužė 31, 2017 m Daržovės,
Komentarai (9)

 

 

Šį įrašą nutariau pašvęsti susikalbėjimui. Ir tarpusavio supratimui, bendrystei, dvasiniam artumui ir panašiai. Žinot kaip būna: gyveneni sau žmogus, arba šeimoje, arba kad ir be šeimos, bet gi yra draugų ir pažįstamų, visokiausių bičiulių, su kuriais puikūs santykiai, smagu bendrauti, kartu leisti laiką, daug bendrų interesų ir visa kita. Bet kartais tam tikrais momentais pasijunti, kad yra šioks toks nesusikalbėjimas, kad draugai ir artimieji visgi toli gražu ne iki galo įsikerta nei į mano mąstyseną, nei į požiūrius; o apie emocinį pasaulį tai išvis net nekalbu. Gal normaliems žmonėms tokie nesusikalbėjimo momentai pasitaiko rečiau, bet tokiam misfit’ui kaip aš toks visiškas aplinkinių nesupratimas yra tiesiog natūrali būsena, ir aš su tuo jau seniai susitaikiau. Žmonės nesupranta mano pričiūdų, mano kompulsyvios, racionaliai nepaaiškinamos veiklos su visais vadovėliniais OCD simptomais, mano nuotaikų svyravimų ir šiaip, gyvenimo. Aš dėl to ypatingai nepergyvenu. Tarpusavio supratimas yra dievo dovana, ne kiekvienam pabožnam, kaip sakoma. Yra taip kaip yra, ir jeigu žmonėms dažniausiai atrodo, kad aš nusišneku, tai nieko gi nepadarysi. Bet kartais, žinokit, būna ir prašviesėjimų. Norit tikėkit, norit netikėkit, bet praėjusį savaitgalį tokie dvasinio artumo momentai man buvo cieli du. Gal aš juos per daug sureikšminu, nes, tiesą pasakius, tai buvo tik smulkmenos, ne daugiau, bet man tos smulkmenos giliai įstrigo į atmintį, aš jas ten pasidėjau ir reikalui esant būtinai prisiminsiu.

Tai va, praėjusį savaitgalį, ilgą trijų dienų savaitgalį (Memorial Day Weekend) mes leidom dviese, tik aš ir Julius. Kiti šeimos nariai buvo išvažiavę į gastroles. Pirmas emocinio artumo momentas nutiko tada, kai mano irklavimo trenerė Amy atsiuntė žinutę ir pasiūlė pasiirstyti ežere su kajakais, su irklentėmis ir su vaikais; ji pasiėmė savo penkiametę dukrytę Mia, aš prikalbinau Julių, dar prigriebiau šuniuką, ir išdūmėm mes visi prie ežero. Čia svarbu paminėti, kad ežeras man yra šimtaprocentinis dvasinio ir emocinio balanso šaltinis. Ant vandens aš praleidžiu nenormaliai daug laiko, žiemą vasarą, kai tik turiu laisvą minutę, arba netgi kai visiškai neturiu laiko, kažkokiu stebuklingu būdu sugebu įlaviruoti bent pusvalandį pairklavimui. Šeimos nariai į šitą mano veiklą žiūri, kaip čia švelniau išsireiškus, neigiamai. Labai švelniai išsireiškus. Mano sutuoktinis gana ilgą laiką vykdė metodišką Jono ir Juliaus smegenų plovimą, kuriuo stengėsi įdiegti žiaurų nepritarimą tai mano ežerinei zabavai. Smegenų plovimas, kas be ko, davė rezultatų, bet matyt ne tiek, kiek sutuoktinis tikėjosi: Jonas pernai vasarą pradėjo naudoti savo žvejybinį kajaką; Julius kelis kartus su manim nuvažiavo į regatas. Žodžiu, vaikai šiek tiek prijaučia mano vandens sportų pomėgiams, nors atvirai to neskuba rodyti.

Šeštadienį mes nuvažiavom į mano įprastinę vietą prie ežero, Myers Point, ten, kur aš dažniausiai užsuku po darbo, arba prieš darbą, arba savaitgaliais. Ten N kartų esu sutikusi ir palydėjusi saulę, mačiau gana rimtų audrų su baltom bangų keterom, žaibais ir visa kita, ir absoliutų štilį, kai vanduo būna lygus ir blizgantis, kaip plienas. Tą ežero vietą aš pažįstu kaip savo delną: kur seklu ir kur gilu, kur būna daugiausiai žolių ir kur yra patogiausia išlipti iš vandens kai visa pakrantė yra užšąlusi po stora ledo pluta.

Mes išsikrovėm kajakus, Amy su Mia įšoko į didesnį, Julius gavo mažiuką vaikišką kajaką, o aš ir šuniukas užsilipom ant mano irklentės ir išsiyrėm. Buvo maždaug pusė aštuonių vakaro. Mes labai draugiškai sau irklavom į ten ir atgal, kol nusileido saulė. Kai vanduo ir dangus nusidažė tom pastelinėm rausvom-auksinėm-purpurinėm spalvom, Julius pasidėjo irklą ir visas tiesiog pražydo: šypsena ir visa kita. Jis man pasakė, kad galėtų taip irkluoti visą dieną, nes čia taip gražu, ir ramu, ir pasakiška. Šitas ežeras yra pasakiškas. Taip jis man ir pasakė. Pažodžiui. Tai buvo tas pirmasis momentas, kuris, prisipažinsiu, man kaip mat išspaudė ašarą, nes aš labai jautriai reaguoju į tokio tipo prisipažinimus.

Antrasis momentas nutiko sekmadienį, kai aš blogui ruošiau šitą įrašą su ožkų sūrio ir rabarbarų sumuštinio receptu. Tie patys sumuštiniai, po visų fotografavimų, buvo planuojami Juliaus pietums, nes, kaip jau minėjau, valgytojų namuose buvo tik du, tai negi aš gaminsiu kažką kito, kai sumuštiniai jau yra gatavai pagaminti. Dėl viso pikto turėjau paruošusi makaronų salotų, nes ką žinai, gal to mano mandro bloginio sumuštinio Julius nei į burną neims. Visgi tai ožkų sūris, ir rabarbarai, ir duona naminė, o ne iš paduotuvės; mano namuose visi šie ingredientai automatiškai priskiriami “WEIRD” kategorijai, panašiai kaip tie mano atrakcionai ežere. Trumpai tariant, jeigu paleisčiau vadžias, tai man vienas-du išsivystytų žiaurus nepilnavertiškumo kopleksas, dar žiauresnis net už tą aukščiau paminėtą OCD. Bet vadžių aš kol kas nepaleidžių, todėl nepilnavertiškumo kompleksas negręsia nei iš tolo.

Julius, nieko neįtardamas, paklausė kas pietums. Aš pasakiau “Grilled Cheese”. Jis, vėl nieko blogo neįtardamas, griebė sumuštinį, atsikando, ir, panašiai kaip tame ežere per saulėlydį, visas susileido: su užmerktom akim ir su šypsena iki ausų. Jis man pasakė, kad to sūrio skonis yra fantastiškas: kreminis, šiek tiek aštrokas, su malonia pieniška rūgštele. “This Cheese is Fantastic!” Tokie žodžiai, išsprūdę nevalingai iš mano nuosavo vaiko lūpų, man nuskambėjo kaip muzika. Nes nėra nieko svarbesnio mano sielos bendrystei, kaip tinkamas gero sūrio ir tobulo saulėlydžio ežere įvertinimas.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

Karštas sumuštinis su chèvre sūriu ir rabarbarais

Recepto šaltinis: Adventures in Cooking

Rabarbarai

Jauni pavasariniai svogūniukai

Chevre sūris

Medus

Sviestas

Alyvuogių aliejus

Duonos riekės

Jūros druska

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Rabarbarų lapkočius supjaustyti maždaug 5-6 cm ilgio gabalėliais, apšlakstyti alyvuogių aliejumi, pabarstyti jūros druska ir išdėlioti ant kepimo skardos. Pašauti į orkaitę ir kepti kol suminkštės, maždaug 15-20 minučių, priklausomai nuo rabarbarų storio.

Svogūnus susmulkinti ir pakepinti su trupučiu aliejaus kol suminkštės ir lengvai apskrus. Nukelti nuo ugnies ir padėti į šalį, kol prireiks.

Duonos riekių vieną pusę plonai patepti sviestu, kitą pusę aptepti medumi. Ant medaus dėti keptų svogūnų, išdėlioti keptus rabarbarų gabalėlius, viską užbarstyti ožkų sūriu, užvožti antra duonos rieke, lengvai paspausti. Sumuštinius apkepti keptuvėje su trupučiu sviesto, kol apskrus iš abiejų pusių. Tiekti tuojau pat.

 

 

 

Chèvre & Rhubarb Grilled Cheese

Recipe source: Adventures in Cooking

Rhubarb

Spring onions

Chevre

Honey

Butter

Olive oil

Bread

Sea salt

 

Preheat the oven to 350oF. Cut rhubarb into roughly 4-inch long pieces, toss them with the olive oil, sprinkle with the sea salt. Spread them out evenly on a baking sheet and roast until softened, about 15-20 minutes depending on thickness of rhubarb stalks​.​

Slice spring onions into ½ inch pieces. Heat olive oil in a skillet set on medium heat. Add sliced onion, sprinkle with salt, and cook, stirring frequently until onions are softened and ightly caramelized. Remove from heat and set aside.

To assemble, spread one side of bread slices with butter. Lay two slices of bread on dry surface with buttered side facing down. Spread each bread slice with honey, top one slice with onion mixture and softened rhubarb, sprinkle with crumbled goat cheese, cover with another bread slice, press lightly to seal the sandwich.

Cook sandwich in a skillet with some butter until lightly toasted on both sides. Serve right away.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AudreBirželis 18 2017, 01:50 PM Oi, Aušra, Jūsų įkvėpta aš ne tik pagaminau šituos sumuštinius (jie nuostabūs visais požiūriais) bet ir ,,atsistojau ant irklentės (SUP)" ... euforija...
AusraBirželis 18 2017, 02:38 PM Nu, Audre - SAUNUOLE!!! I told ya - EUFORIJA!!! aciu, brangioji, uz sita komentara; jau kaip gera - ne tas zodis!!!

Atsakyti į komentarą

IrminaBirželis 5 2017, 06:19 PM Ir vėl, kaip visad, kaip kiekvienąkart, lėkštėje šalia dobiliukų (?) - širdies kekė. Ir iš naminės duonos lieka padrąsinimai skaitytojams - "kompleksų neįvarysite"! Jūsų įrašas vėl įsiūbuoja valtį plaukti tolyn tuo banguojančiu paviršiumi. Ačiū labiausiai!
AusraBirželis 6 2017, 12:27 PM Oi, Irmina, kaip graziai Jus cia surasete! tai Jums, Brangioji, didziausias ACIU, uz tai, kad paskaitot, ir uz sitoki poetiska komentara; kaip gera nt sirdies pasidare - ne tas zodis!

Atsakyti į komentarą

EgleBirželis 3 2017, 05:19 AM Seku jūsų tinklaraštį gal tik pora metų bet esu perskaičius visus įrašus ir ne po vieną, bet po keletą kartų. Turite unikalų gebėjimą rašyti. Jūsų istorijos tokios paprastos, kasdieniškos, bet kupinos išmimties, pamokančios. Visada su nekantrumu laukiu naujo įrašo. Receptai jūsų taip pat puikūs, keleta jų sėkmingai prigijo jūsų namuose. Ačiū kad rašote
AusraBirželis 5 2017, 12:56 PM Egle, tai Jums aciu, uz visus komplimentus, uz tai, kad isitkimai skaitot mano rasinius, ir uz toki silta komentara!

Atsakyti į komentarą

DangeBirželis 1 2017, 12:36 PM Fantastiskas irasas!!!
AusraBirželis 1 2017, 12:42 PM Aciu, Dange!

Atsakyti į komentarą

EDitaBirželis 1 2017, 12:34 PM Sveiki! O kaip as jus suprantu!Labai retai kada rasau komentarus,nes manau, kad jie yra tiesiog neidomus,parasyti nepazistamu zmoniu. Bet nesusilaikiau si karta(: Ta momenta ka tik isgyvenau beskaitydama jusu teksta ir be valgydama ledus. Nuo ledu popireli palikau salia kompo, tuometu i kambari iejo mano vyresnysis sunus.Mums kazka besisnekuciuojant, jis priejo prie manes, paeme ledu popiereli ir isejo is kambario. Taip paprastai, nieko nesakes. Likau nusciuvusi,geraja prasme.Tai turbut atpildas man uz prasymus,nepalikineti siuskliu ant savo stalo. Ir dar, aciu jums, kad rasote,kad dalinates. P.s sumustini irgi isbandusiu (:
AusraBirželis 1 2017, 12:42 PM Edita, didelis Jums aciu uz pakomentavima ir us pasidalinima! ir, zinoma, uz supratima; komentarai visada yra idomus; as tam ir rasau, kad geleciau pabendrauti su mano blogo skaitytojais; taip kad prasom drasiai komentuokite, kuo daugiau, tuo smagiau; ir dar - didziausias dekui kad paskaitot mano rasinius; jeigu gaminsite sumustini, man baisiai rupes suzinoti, ar patiko!

Atsakyti į komentarą

ŽanaBirželis 1 2017, 12:13 PM Iškepiau. Visi išgyrė. O man tai nepaprastai patiko, iš viso tai geriausias būdas panaudoti rabarbarus ir pasimėgauti, neprisikepant pyragų. Labai geras ir idomus skonis ir išliekantis poskonis. Taip subalansuota viskas! Ir toks sumuštinio kepimo būdas iškart maloniai primena Ameriką :) arba čia man tik atrodo, kad Lietuvoje taip nėra įprasta kepti, kadangi sumuštinių beveik ir nekepu. Na, neesmė, kas man atrodo, bet ir sumuštiniai klasiški, ir mintys gražios su jais ateina :)
AusraBirželis 1 2017, 12:23 PM Oh, Zana! kaip malonu, kad patiko!! ir dar komplimentu susilauket; dekui, kad isbandet recepta ir nepatingejot pasidalinti tokiais teigiamais atsiliepimais!!

Atsakyti į komentarą

LinaBirželis 1 2017, 12:11 AM Jei kada is trukti padrasinimo, tai kuo greciau sukurpk Kiki pansy sumustini it various past mane. Tikrai bus ir suris ir sumustini ivertintas.
AusraBirželis 1 2017, 12:24 PM Kiki Pansy...?? :-)

Atsakyti į komentarą

LinaGegužė 31 2017, 10:46 PM Kaip grazu! Ir įrašas ir sumustinis!
AusraBirželis 1 2017, 12:22 PM :-)

Atsakyti į komentarą

ViktorijaGegužė 31 2017, 03:52 PM Bus pagaminta! O tie "same page" momentai man dar labai ypatingi tuo,kad daznai istinka visai neplanuotai,kai pats esi toks susivelusiai kasdienis ir bum - po vienos frazes, sypsenos ar zvilgsnio diena igyja nauja kokybe. Grazus irasas,aciu
AusraGegužė 31 2017, 04:05 PM Viktorija, tai prasau, nera uz ka, aciu , kad paskaitot; o del sumustinio - tikiuosi, kad patiks;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)