Blogoversary

Liepa 27, 2017 m Desertai,
Komentarai (17)

 

 

Vaikai ir vanilė švenčia šeštąjį gimtadienį! Valio Valio ir dar kartelį Valio! Šešeri metai blogo gyvenime yra visai netgi nemažai. Nors ir ne dešimtmetis, bet vistiek – jau šis tas. Taip kad sveikinu visus ištempusius su manimi šį gana nemenką laiko tarpą, ir tikiuosi kad pasiliksite dar ilgam.

Na o kas link ilgametės blogo istorijos, tai viskas klostėsi maždaug šitaip: iš pradžių buvo labai daug entuziazmo bet labai mažai skaitytojų. Kelios artimos draugės, dar pusseserė, pora buvusių klasiokių ir kursiokių. Į blogą šalia receptų aš dėdavau savo vaikų nuotraukas, aprašydavau mūsų kasdienybės nutikimus ir trumpas istorijas iš savo gyvenimo emigracijoje. Draugės retkarčiais pakomentuodavo ką nors apie receptą, arba apie tai, kaip sparčiai auga mano vaikai. Po to atsirado skonių blogas. Ten įmesdavau nuorodas, jos man iškart prigeneruodavo peržiūrų. Tai buvo net ne skaitytojai, tik pelės spustelėjimai, keli desėtkai per dieną. Kartais netgi ir visas šimtas spustelėjimų. Bet, laikui bėgant, kai kurie atsitiktiniai spustelėjimai tapo pastoviais lankytojais; po to tų lankytojų dalis tapo ištikimais skaitytojais, kurie mano nediduką blogą atsiversdavo kasryt, prie kavos puodelio, arba per pietų pertrauką. Vaikai ir vanilė kai kam tapo kasdieninės rutinos dalimi. Žinau, nes skaitytojai man patys tai pasakė. Nepažįstami žmonės, gyvenantys kažkur toli toli, už jūrų marių, įsileisdavo mane į savo virtuves, vakarienes, pobūvius, į savo vaikų gimtadienius. Jie man pradėjo siųsti ne tik pakomentavimus apie eilinį blogo įrašą arba apie receptą, bet ir sveikinimus švenčių proga, palinkėjimus, prašymus rašyti. Tik nenustokit rašyti. Tai tikriausiai yra patys brangiausi žodžiai kiekvienam šį bei tą parašinėjančiam blogeriui.

Po skonių blogo atisrado daugiau viešų pasirodymų spaudoje; tai savo ruožtu kėlė blogo lankomumą. Per kelis metus pastovių lankytojų skaičius perkopė tūkstantį, vėliau kelis tūkstančius, ir dar daugiau, o puslapių peržiūros augo kaip ant mielių.

2011-aisiais užgimęs mano blogas iš šeimyninio dienoraščio tapo tinklapiu, o aš pati iš šiaip sau internete besiknaisiojančios ir šį bei tą parašinėjančios personos visai nejučia tapau blogere.

Vaikai ir vanilė jau seniai man tapo ne tik hobis, bet gana rimtas užsiėmimas, tiesiog mano gyvenimo dalis. Kaip koks vaikas. Aš tikiuosi, kad tai ir toliau tęsis, kad mano internetinis vaikas greitai neužaugs, neapsiplunksnuos, ir pasiliks po mano sparneliu dar ne vienerius metus. Nes gi vaikas dar tik pradinukas; dar tik šešeri, taip kad dar nusimato daug žiemų ir vasarų, kol jis bus pasiruošęs kelt sparnus ir lėkt iš savo lizdo.

Aš nusiteikus ir toliau rašyti, o Jūs nepamirškit bent retkarčiais užsukti į svečius. Ačiū už skaitomumą, už komentarus, už visas liaupses ir už kitą dosniai dalinamą pozityvą. Be Jūsų nebūtų šio blogo. O be blogo man gyventi būtų daug liūdniau. Taigi, ačiū Jums, Brangieji.

Su gimtadieniu!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riešutiniai torčiukai

Recepto šaltinis: My Name is Yeh

Biskvitai:

1 ¼ stiklinės* miltų

2/3 stiklinės lazdyno riešutų, skrudintų, sumaltų į rupius miltus

½ šaukštelio druskos

½ šaukštelio kepimo miltelių

¼ šaukštelio valgomosios sodos

2/3 stiklinės klevų sirupo

1/3 stiklinės kokosų aliejaus, ištirpinto

2 šaukšteliai vanilės esencijos

2/3 stiklinės kokosų pieno

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Keksiukų formeles ištepit aliejumi.

Į didelį dubenį kartu persijoti miltus, maltus riešutus, kepimo miltelius, sodą ir druską. Kitame dubenyje išplakti klevų sirupą, kokosų aliejų, vanilę ir kokosų pieną. Drėgnų ingredientų mišinį supilti į dubenį su miltų mišiniu. Atsargiai išmaišyti. Tešlą sukrėsti į paruoštas keksiukų formeles ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 15-20 minučių .Traukti iš orkaitės. Palikti kad keksiukai šiek tiek atvėstų, išimti iš formelių, palikti, kol pilnai atvės.

 

Kremas:

85 g tamsaus šokolado, susmulkinto

115 g sviesto, kambario temperatūros

1 stiklinė cukraus pudros

¼ stiklinės kakavos miltelių

Žiupsnelis druskos

½ šaukštelio vanilės esencijos

2 šaukštai riebios grietinėlės

Šokoladą ištirpinti, palikti, kad atvėstų iki kambario temperatūros.

Elektriniu plakikliu su mentelės antgaliu išsukti sviestą, cukrų, kakavos miltelius, druską ir vanilę. Supilti grietinėlę ir ištirpintą šokoladą.Išmaišyti kol kremas taps vientisas. Padėti į šalį kol prireiks.

 

Morengai:

4 kiaušinių baltymai

¾ stiklinės cukraus

Žiupsnelis druskos

½ šaukštelio vanilės esencijos

Kiaušinių baltymus sudėti į dubenį uždėtą ant puodo su verdančiu vandeniu. Kaitinti, pastoviai maišant, kol baltymų temperatūra pasieks 70oC. Dubenį su baltymais nukelti nuo garų, plakti elektriniu plakikliu su šluotelės antgaliu, kol baltymai taps standūs ir blizgantys. Baltymų masę sukrėsti į konditerinį maišelį su plačiu apvaliu antgaliu.

 

Užbaigimas:

Biskvitus perpjauti horizontaliai pusiau, apatines puseles dėti ant lėkštės arba padėklo, ant biskvito puselių išspausti kremo sluoksnį, užvožti antrąja biskvito pusele, lengvai paspausti. Ant torčiukų viršaus išspausti morengines kepurėles, apskrudinti virtuviniu deglu. Tiekti tuojau pat arba laikyti šaltai kol ateis laikas nešti į stalą.

 

 

Hazelnut Mini Cakes

Recipe Source: My Name is Yeh

Cake:

1 ¼ cup flour

2/3 cup hazelnuts, toasted and finely ground

½ teaspoon salt

½ teaspoon baking powder

¼ teaspoon baking soda

2/3 cup maple syrup

1/3 cup coconut oil, melted

2 teaspoons vanilla extract

2/3 cup coconut milk

Preheat oven to 350ºF. Grease muffin pan and set aside.

In a large bowl, sift together the flour, hazelnuts, salt, baking powder, and baking soda. In a separate bowl, whisk together syrup, coconut oil, vanilla, and coconut milk. Add wet ingredients into dry ingredients and mix to incorporrate. Pour batter into prepared muffin pan. Bake until toothpick inserted into center comes out clean, about 15-20 minutes. Remove from the oven, let cakes cool in the pan for 5 minutes and then turn onto a wire rack to cool completely.

 

Frosting:

3 ounces dark chocolate, chopped

½ cup butter, at room temperature

1 cup powdered sugar

¼ cup cocoa powder

Pinch of salt

½ teaspoon vanilla extract

2 tablespoons heavy cream

Melt chocolate, set aside to cool to room temperature.

In a stand mixer with paddle attachment, beat butter, sugar, cocoa powder, salt, and vanilla until combined. Add cream and melted chocolate. Mix to incorporrated. Set aside until needed.

 

Topping:

4 egg whites

¾ cup sugar

Pinch of salt

½ teaspoon vanilla extract

In a double boiler fitted with a candy thermometer, combine egg whites and sugar and cook over low heat, stirring constantly with a rubber spatula, until it reaches 160ºF.

Remove from steam. Whisk with electric mixer set on high until stiff and glossy. Stir in salt and vanilla. Transfer to a large piping bag fitted with a large circle tip. 

 

Assembling:

Cut cakes horizontally in half. Place bottom halves on a plate or platter; pipe a layer of frosting. Place the top halves of the cakes on top of frosting, press lightly. Pipe marshmallow toping onto the tops of the cakes and; torch with a kitchen torch to lightly toast it. Top with sprinkles. Erve right away or refrigerate until ready to serve.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RGRugpjūtis 1 2017, 08:44 AM Miela Ausra, su Gimtadieniu. Kad energija gaminti, kurti, rasyti, irkluoti neisblestu. Esu daugiau tyli skaitytoja, bet visada laukiu Jusu naujo iraso. Dekui :)
AusraRugpjūtis 1 2017, 11:21 AM Aciu, Miela RG!! uz palinkejimus, uz tai, kad paskaitot, ir, zinoma, uz laukima; tylieji skaitytojai man nei kiek ne maziau brangus;

Atsakyti į komentarą

AudreRugpjūtis 1 2017, 06:12 AM Nuoširdžiausi sveikinimai Gimtadienio proga: Sėkmės ir Laimės visuose darbuose, kūrybos džiaugsmo ir įkvėpimo Blogui, Meilės, Sutarimo ir Sveikatos šeimai, to fantastiško Šarmo ir Charizmos Jums, Aušra...
AusraRugpjūtis 1 2017, 11:19 AM Audre, aciu!! uz visa pozityva, siluma, atlapota sirdi, ir uz tai kad visada esat, skaitot, komentuojat; kiekviena karta publikuodama irasa zinau, kad Audre perskaitys; ir tikriausiai parasys kazka nepaprastai paprasto ir mielo; didelis didelis DEKUI!

Atsakyti į komentarą

DovilėRugpjūtis 1 2017, 03:38 AM Su gimtadieniu! Linkiu ir toliau išlikti kūrybinga virtuvėje, nuotraukose ir tekstuose.
AusraRugpjūtis 1 2017, 11:15 AM Aciu, Dovile, be galo malonu!

Atsakyti į komentarą

IndraLiepa 31 2017, 06:02 AM Su Gimtadieniu. Linkiu neišsenkančio minčių ir receptų šaltinio, nes mums jie būtini kaip oras. Esu nuolatinė skaitytoja, tik bėda, kad epizodinė komentatorė. Žinokit, skaitome, kartu išgyvename ir mums reikia šio blogo- su realiu gyvenimu, su emocijom,su puikiais receptais. Ilgų metų !!!
AusraLiepa 31 2017, 11:13 AM Indra, aciu Jums, brangioji, uz pasveikinimus, uz siltus palinkejimus ir uz istikimybe; taip pat uz visus iki vieno komplimentus, uz nuosirdzius siltus atsiliepimus, padrasinimus, palaikymus; man tokiu skaitytoju irgi reikia kaip oro; as bandysiu ir toliau pateisinti lukescius, o Jus tik skaitykit;

Atsakyti į komentarą

EDITALiepa 31 2017, 05:24 AM Sveikinu gimtadieniu. AČIŪ. Gera, kad esate.
AusraLiepa 31 2017, 11:08 AM Edita, tai Jums aciu!!! uz sveikinima ir uz tai, kad isitikimai skaitot;

Atsakyti į komentarą

AusraLiepa 30 2017, 04:57 PM Su blog-gimtadieniu ! Nedaznai parasau, bet labai daznai paskaitau ir geriuosi tavo kulinariniais sugebejimais... Aciu, aciu uz visa tai.
AusraLiepa 31 2017, 11:10 AM Ausra, aciu!!! uz pasveikinimus ir uz tai, kad paskaitai; draugiu dalyvavimas sitame mano uzsiemime yra uz viska brangiausias!

Atsakyti į komentarą

DanuteLiepa 29 2017, 09:30 AM Aušra, Kiekvienas ankstesnis komentaras atkartoja mano mintis ir jausmus. Rašykit, o mes, Jūsų blogo skaitytojos ir toliau su nekantrumu lauksim tiek naujo recepto, tiek įdomios įžangos. O gal netolimoje ateityje visos Jūsų mintys ir išgyvenimai suguls į knygą?
AusraLiepa 29 2017, 06:28 PM Aciu, Danute!! jeigu yra laukianciu, ir skaitanciu, ir negailinciu stai tokiu nuosirdziu ir siltu atsiliepimu, tai as tikrai rasysiu; ir blogui, ir knygai laiko ir energijos tikrai atsiras! aciu, kad skaitot!

Atsakyti į komentarą

ViktorijaLiepa 29 2017, 06:52 AM Miela Aušra, aš trumpai drūtai - ačiū! Už tai, kad mano šventės skanios, kad savaitės meniu vis kitoks, kad dienos pietums būna ne vien sumuštiniai, o keliaujant po Lietuvą - ne vien dešrainiai iš degalinės, kad nekantraudama laukiu visokių švenčių, nes galvoje rikiuojasi vis nauji tortų ir pyragų receptai, kuriuos knieti išbandyti, ir dar už daug daug daug ką ačiū! Gyvuokit.
AusraLiepa 29 2017, 06:27 PM Aciu, Viktorija, uz nepabaigiama pozityvumo uztaisa!!! means a world to me, kaip sakoma;

Atsakyti į komentarą

Lina P.Liepa 28 2017, 05:44 PM "Vaikai ir vanilė" tinklarašti, su 6-uoju tortadieniu!!! Miela Aušra, Jūs pati esate labai šiltas Žmogutis, tai labai jaučiasi iš Jūsų įžanginių rašliavų prieš receptus, man jos būna įdomios, gyvenimiškos, jaukios, tikros - Jūsų įžangas aš visada perskaitau nuo...iki, nuotraukų grožis ir patiekalų kompozicijos visada būna wauuu! Žaviuosi Jūsų neišsemiamom kūrybinėm idėjom, Jūsų geros nuotaikos užtaisas tikrai visada pasiekia tikslą - Jūsų blogo skaitytojų širdis! Smalsu būna ir kitokios nuotraukos - visada pasigėriu tiek kokiu miško apsamanojusiu grožiu, tiek Jūsų vaikų kažkur šalia bedalyvaujančių foto. Ačiū, kad esat ir tik nenustokit rašyti! 😊
AusraLiepa 28 2017, 09:06 PM Lina, na ka as galiu pasakyti - be galo gera, ir tiek; aciu Jums uz visus komplimentus ir visus siltus zodzius; Jus tik nenustokit skaityti; PRASAU!

Atsakyti į komentarą

JurgaLiepa 28 2017, 03:12 PM Su gimtadieniu!!! Nuoširdžiausi sveikinimai, Aušra! Gyvuokit ir klestėkit dar ilgai, ilgai. Gerų minčių ir įkvėpimo Jums. Kaip kažkada minėjau, Jūsų blogas man buvo atradimas, kuris džiugina mane iki šiol. Receptų jau daug išbandyta, bet dar daugiau jų stovi eilėje:) Sėkmės didžiausios!
AusraLiepa 28 2017, 03:59 PM Jurga, aciu uz sveikinimus, uz tai, kad sitaip uoliai skaitot, gaminat, bandot ir komentuojat!!! visada labai malonu!

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)