Near & Far

Kovas 08, 2016 m Daržovės, Desertai, Makaronai, Užkandžiai,
Komentarai (4)

 

 

Iš bibliotekos parsinešiau naują Heidi Swanson knygą Near & Far.

Pirmas įspūdis atsivertus knygą – kaip viskas joje be galo stilinga ir gražu! Visos nuotraukos: maistas, indai, fonas, t.t. yra daugmaž iš tos pačios spalvų paletės, beveik kaip renkantis dažus sienoms ūkinių prekių parduotuvėje: ramūs žemiški tonai, pastelinės spalvos, balkšvos salotos, bespalvės skaidrios sriubos, išblyškę porai, farro kruopos, dailučiai pilki wonton virtiniukai rusvame fone, pilkšvos molinės lėkštės ir lininės staltiesės. Jokių rėkiančių spalvų ar ryškių akcentų, nebent kokie ploni ridikėlių brūkšneliai tarp rusvų soba lakštinių, arba prislopinto raudonumo braškės. Pačios autorės portretinė nuotrauka viršelyje irgi priderinta prie bendro knygos kolorito: lininiai apdarai, neutralios spalvos, rafinuoti papuošalai. Vartydama knygą aš mašinaliai užmečiau akį į savo pionieriško kaklaraiščio raudonumo megztinį, į nebe pirmos jaunystės/neaiškaus mėlynumo džinsus, ir iškart prisiminiau seną istoriją iš tų laikų, kai aš gyvenau Bordeaux. Ten begyvendama medicinos seselių bendrabytyje aš turėjau labai šaunią draugę/kaimynę iš Ukrainos, vardu Julečka. Vieną kartą aš sėdejau Julečkos kambary ir varčiau jos nuotraukų albumą. Vienoje nuotraukoje Julečka buvo įsiamžinusi kažkokioje įžymioje vietoje kažkur Prancūzijoje, o gal Ispanijoje, tiksliai nebeprisimenu. Julečka užmetė akį į tą nuotrauką, iškart išlupo albumą man iš rankų, ir pasibaisėjusi šitaip save įvertino: “Yжac кaкaя бeзвкусица!”

Tai va, tie Julečkos žodžiai man iškart atsigamino, kai aš, bevartydama Heidi Swanson knygą, kritiškai pasižiūrėjau į save, paskui pamąsčiau apie kovo 11-ai ruošiamą geltoną-žalią-raudoną savo blogo įrašą, ir dar apie šį bei tą iš savo kitčinio neskoningo gyvenimo: бeзвкусица, ir tiek.

Heidi asmeninis stilius, jos imidžas, jos kulinarinis blogas 101 Cookbooks, jos knygos: Super Natural Cooking, Super Natural Everyday, ir naujoji Near & Far yra profesionalūs pilnai išbaigto stiliaus produktai. Kaip yra nepaprastai gražu, kai viskas yra taip stilinga, ir apgalvota, ir meniška. Ir kodėl aš šitaip nemoku?

Iš pradžių, tik atsivertus knygą, pagalvojau, kad Near & Far esmė bus tik stilius, kad receptai knygoje bus tik tokie, kurie spalviškai (ir tematiškai) derinsis prie wonton virtiniukų ir soba lakštinių. Bet nuomonę iškart pakeičiau, kai ėmiau tuos receptus skaityti. Receptai įdomūs, ingredientų deriniai netikėti, mano neragauti, intriguojantys, taip ir norisi pulti ir viską iš eilės gaminti. Išsirinkau keturis receptus, kurie mano galva turėjo gerai tarpusavyje susiderinti į išbaigtus vegetariškus pietus, kuriuos man bus nesunku susikrauti į indelius ir nusivežti į kalnus, į paskutiniąją šiais metais mūsų slidinėjimo išvyką. Visų receptuose suminėtų ingredientų neturėjau, bet vietoje to, kad eičiau į parduotuvę jų ieškoti, aš savo nuožiūrą šį bei tą receptuose pakeičiau, ir finale gavosi labai labai skanu.

Lęšių humusas – fantastika; be galo švelnus ir kreminis; be konkurencijos tai buvo pats skaniausias mano kada nors ragautas humusas; super lengvas, visiškai neriebus; nes aš net alyvuogių alliejaus nedėjau (jo man ten nei kiek netrūko).

Fregola Sarda salotos – kaparėlius pakeičiau saldžiais džiovintais serbentais; vietoje kietai virtų kiaušinių užbarsčiau šviežio ožkų sūrio (nes jo turėjau po ranka); manųjų salotų skonis aiškiai buvo kitoks, negu kad Heidi recepte nupasakota, bet tas skonis buvo tikrai neprastas. Kitą kartą pabandysiu su kaparėliais ir su kiaušiniais; arba su razinomis ir mozarela; arba dar kaip nors kitaip.

Agurkų salotos su tofu – padažas yra savojonė! Aš neturėjau citrinžolės, bet užtai turėjau nepaprastai gardaus rykštenių medaus; sumaišiau tą medų su citrinų sultimis, dar turputėliu ryžių acto, ir gavosi tokio skanumo padažiukas, kad dabar tokį pilsiu ant visų salotų.

Migdolinis keksas su amaro – irgi nepaprastas: minkštas, drėgnas, baisiai migdolinis, baisiai itališkas; tik dėl viso pikto noriu pabrėžti, kad amaro tai ne amaretas; amaro - tai toks mikstūrą nuo kosulio primenantis super priklaus skonio gėrimas, tokia žolelių tinktūrą, kurios aš asmeniškai negaliu nesusižiaugčiojus praryti; bet kai supyliau aš tą tinktūrą į savo migdolinį keksiuką, o paskui dar ir į cukrinį glajų, tai gavosi taip svajingai skanu, kad aš net nebesigailėjau nusipirkusi visą 750 ml amaro butelį: jis man tikrai susinaudos.

Tai va, sumasumarum, Heidi naujoji knyga yra jėgų jėga. Be galo stilinga, graži, ir estetiška; bet be visos tos išorinės elegancijos, į knygą yra sudėta daugybė kūrybiškų, nenuobodžių, realių, metodiškai atidirbtų, išbandytų receptų, plius kalnai drąsių vegetariškų patiekalų idėjų, plius marios kulinarinio įkvėpimo, ir visa tai sujungta į dailią, meniškai apipavidalintą, vizualiai patrauklią visumą. Mano manymu Near & Far yra nepaprasto gerumo knyga.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fregola Sarda salotos

Receptas adaptuotas pagal: Heidi Swanson | Near & Far

 

Fregola Sarda makaronai (arba rupus kuskusas, arba kiti smulkūs makaronai), išvirti, nukošti, atvėsinti

Standūs salotų lapai, supjaustyti plonomis juostelėmis

Džiovinti juodieji serbentai (arba geltonosios razinos), pamirkyti šiltame vandenyje, nukošti ir nusausinti

Lazdyno riešutai, skrudinti, sukapoti

Ožkų sūris

Druska

Pipirai

Alyvuogių aliejus

Balto vyno actas

Dideliame dubenyje sumaišyti makaronus, džiovintus serbentus arba razinas ir supjaustytus salotų lapus. Viską apšlakstyti alyvuogių aliejumi, balto vyno actu, paskaninti druska ir maltia spipirais.; viską gerai išmaišyti. Ant viršaus užbarstyti sukapotų skrudintų lazdyno riešutų, ožkų surio, ir tuojau pat nešti į stalą. Laikyti šaltai, sandariai uždarytame inde.

 

 

Agurkų ir tofu salotos

Receptas adaptuotas pagal: Heidi Swanson | Near & Far

 

Agurkai, perpjauti išilgai pusiau, išskobtos sėklos, supjaustyti riekelėmis

Standaus tofu kubeliai, apskrudinti aliejuje, apšlakstyti sojų padažu

Šviežių petražolių lapeliai, smulkiai sukapoti

Mėlynasis arba saldusis svogūnas, supjaustytas plonais griežinėliais

Kedro riešutai, skrudinti

Medus

Ryžių actas

Citrinų sultys

Druska

Pipirai

Mažame dubenėlyje arba matavimui skirtame puodelyje sumaišyti porą šaukštų medaus, porą šaukštų ryžių acto ir maždaug ½ citrinos sultis. Padėti į šalį kol prireiks.

Salotoms skirtame dubenyje sumaišyti agurkų riekeles, keptus tofu kubelius, svogūno griežinėlius, kedro riešutus ir petražoles. Viską apšlakstyti medaus padažu, užbarstyti druskos, maltų pipirų, gerai išmaišyti ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

Lęšių hummus

Recepto šaltinis: Heidi Swansosn | Near & Far

2 ½ stiklinės virtų lęšių

2 skiltelės česnako, supjaustytos plonais griežinėliais

2/3 stiklinės tahini

3 šaukštai citrinų sulčių

2-3 šaukštai kefyro, pasukų arba šilto vandens

2 šaukšteliai juodųjų sezamo sėklų

Druskos

Virtuviniame kombaine sumalti virtus lęšius ir česnako griežinėlius, kol masė taps vientisa. Supilti kefyrą, pasukas arba vandenį, sudėti tahini, citrinų sultis, druską, ir sukti kol masė taps kreminė ir puri. Jeigu hummus gaunasi per tirštas, įpilti daugiau vandens arba kefyro ir vėl gerai išmaišyti. Hummus perdėti į dubenį, ant viršaus užbarstyti sezamo sėklų ir tuojau pat tiekti į stalą.

 

 

Migdolinis Amaro Keksas

Recepto šaltinis: Heidi Swanson | Near & Far

 

Keksas:

200 g migdolų pastos

3 kiaušiniai

50 g kukurūzų krakmolo

Žiupsnelis druskos

35 g sviesto, ištirpinto

3 šaukštai amaro

Glajus:

70 g cukraus pudros

2-3 šaukštai amaro

Keksas: Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Vidutinio dydžio kepaliuko formą (10 x 20 cm) storai patepti sviestu, pabarstyti miltais, apvertus iškratyti neprilipusius miltus.

Virtuviniame kombaine sumalti migdolų pastą į smulkius trupinius. Sudėti kiaušinius ir gerai išsukti, kol masė taps vientisa. Suberti krakmolą, druską, supilti tirpintą sviestą ir amaro. Tešlą supilti į paruoštą formą ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 40-45 minutes, kol keksas įgaus sodrią auksinę spalvą ir į kekso vidurį įbestas medinis iešmelis liks sausas. Keksą traukti iš orkaitės, palikti 20 minučių, kad šiek tiek atvėstų; išimti iš formos, dėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

Glajus: mažame dubenėlyje sumaišyti ½ stiklinės cukraus pudros ir 2 šaukštus amaro. Jeigu glajus per tirštas, įpilti dugiau amaro (1-2 šaukštelius) ir vėl gerai išmaišyti. Glajų užpilti ant atvėsusio kekso, palaukti maždaug pusvalandį, kol glajus sukietės, keksą supjaustyti storomis riekelėmis ir nešti į stalą.

 

 

 

 

 

Fregola Sarda Salad

Recipe adapted from: Heidi Swanson | Near & Far

 

Fregola Sarda pasta (or Israeli cous cous, or small pasta), cooked, drained, cooled

Endives or romaine lettuce, thinly sliced

Dried currants or golden raisins, soaked in warm water, drained

Hazelnuts, toasted, chopped

Goat cheese

Salt

Pepper

Olive oil

White wine vinegar

In a large bowl combine pasta, drained currants or raisins, thinly sliced endives or lettuce; drizzle with olive oil and white wine vinegar; season with salt and pepper; mix well. Sprinkle with toasted hazelnuts & goat cheese. Serve right away or cover and refrigerate until needed.

 

 

Cucumber Tofu Salad

Recipe adapted from: Heidi Swanson | Near & Far

 

Cucumbers, seeded, sliced

Extra-firm tofu, cubed, fried, coated with soy sauce

Fresh parsley, minced

Red or sweet onion, thinly sliced

Pine nuts, toasted

Honey

Rice vinegar

Lemon juice

Salt

Pepper

In a small bowl or measuring cup whisk honey (couple tablespoons), rice vinegar (couple tablespoons), and lemon juice (½ or 1 lemon); set aside.

In a salad bowl mix cucumber slices, soy sauce-coated fried tofu cubes, sliced onion, pine nuts and parsley. Drizzle with honey dressing. Season with salt and pepper. Mix well to coat. Serve right away.

 

 

Lentil Hummus

Recipe source: Heidi Swansosn | Near & Far

 

2 ½ cups cooked red lentils

2 cloves garlic, thinly sliced

2/3 cup tahini

3 tablespoons lemon juice

2-3 tablespoons buttermilk or warm water

2 teaspoons black sesame seeds

Salt

In a food processor process cooked lentils and sliced garlic until pureed. Add buttermilk or water, tahini, lemon juice, salt, and continue processing until creamy. Add more water or buttermilk if hummus appears too thick. Transfer to serving bowl, sprinkle with black sesame seeds. Serve right away, or cover and refrigerate until needed.

 

 

Almond Amaro Cake

Recipe source: Heidi Swanson | Near & Far

 

Cake:

7 oz (200 g) almond paste

3 eggs

¼ cup (50 g) cornstarch

Pinch salt

2 ½ tablespoons (35 g) butter, melted

3 tablespoons amaro

Glaze:

½ cup (70 g) powdered sugar

2-3 tablespoons amaro

Cake: Preheat oven to 350oF. Generously butter medium loaf pan (4” x 8”). Dust pan with flower; shake out any excess.

In a food processor process almond paste until finely crumbled. Add eggs and process until smooth. Add cornstarch, salt, butter and amaro. Mix until well blended. Pour batter into prepared pan. Bake until set in the center and golden, about 40-45 minutes, or until wooden skewer inserted in the center of the cake comes out clean. Remove cake from the oven. Let cool for 20 minutes, then remove from the pan, place on a cooling rack and let cool completely.

Glaze: In a small bowl mix ½ cup powdered sugar and 2 tablespoons amaro. If glaze is too thick, and more amaro, 1 teaspoon at a time. Drizzle glaze over cooled cake. Let sit uncovered at room temperature for 15-30 minutes until glaze hardens, then slice into thick slices and serve.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgitaKovas 11 2016, 04:10 PM Sveiki Aušra, visai neseniai, gal prieš kokius du mėnesius, ir visai netikėtai aptikau Jūsų bloga!!! Dažniausiai ieškodama konkrečių ar įdomesnių receptų, į visas "preliudiškas" rašysenas nekreipdavau dėmesio...naaa ir nežinau, kodėl būtent Jūsų aprašymas užkliuvo už akies...vienas, po to kitas..tada pasidarė laaabai įdomu!! Taip įdomu, kad teko grįžti į Jūsų blogo pradžią. ..ir vienas po kito skaityti visus Jūsų įrašus..skaityti taip...lyg žiūrėčiau patį įdomiausią serialą ir na..dar vieną. .na dar vieną seriją pažiūrėsiu...taip ir Jūsų įrašai..lyg pati įdomiausia knyga!!! nuo pat vaikystės mėgau nuotykių knygas..o jei dar jose įsipindavo kokie skanūs, jaukūs ir buitiški maisto aprašymai..tai knyga "sprogdavo" per vieną vakarą!!! Jūsų įrašai tokie įdomūs ir tokie artimi!pilni pozityvumo ir tokio teisingo požiūrio!ir visa tai taip užkrečia, kad norisi vat imti, pasigaminti tokių skanumynų ir švęsti gyvenimą! švesti šventes, na ir skleisti toooki pozityvą!!!! dabar..susigalvojau tokia mini tradiciją; laukiu savaitės galo, kai visi suminga, įsijungiu Jūsų blogą, ir dažniausiai randu jau vieną ar du įrašus, kuriuos skaitau paaasimėgaudama...pagalvodama ir planuodama..ka dabar gaminsiu!!! Aušra, jūs tiiikrai turėtumėt išleisti savo kokią nors savo gyvenimo nuotykių knygą, kurioje būtų įpintas ir vienas kitas receptas!!! aš būčiau pirmoji pirkėja!!! :) žodžiu, gerą čia Litaniją parašiau...na, bet norėjau tiek daug pasakyti :) žaviuosi Jumis! sėkmės kūryboje ir toliau džiuginkit mus savo istorijomis, kurias beprotiškai įdomu skaityti!!! Ir Jūsų blogas nuostabus!!! :)
AusraKovas 11 2016, 04:36 PM Jurgita, prasom, rasykite litanijas, ir kuo ilgesnes; as jas tikrai visas perskaitysiu; man tokius komentarus skaityti - pats didziausias dziaugsmas; be galo malonu girdeti, kad blogas patinka; tai man yra didziausias stimulas ir toliau stengtis, ruosti naujus irasus, kai yra sitokiu sauniu skaitytoju; didelis aciu, kad skaitote, ir kad nepatingejote surasyti toki silta komentara; iki susimatymo savaitgali, kai visi sumigs!

Atsakyti į komentarą

VidmantaKovas 9 2016, 02:18 AM Laba diena, Aušra! Fantastiškas įrašas! Jau sudarytas sąrašėlis trūkstamų produktų - bandysim gaminti ir ragauti! Ačiū :)
AusraKovas 9 2016, 12:15 PM Laba diena, Vidmanta! dekui uz pagyrima ir uz entuziazma iskart viska gaminti; tikiuosi, kad patiks; lauksiu nuomoniu ir atsiliepimu;

Atsakyti į komentarą

LinaKovas 8 2016, 10:11 PM Super buvo lunch'as. Nors esu unkietejus mesede, visai nepritruko mesos. Ir sotu, ir skanu. O pyragas tai tikrai demesi vertas. Po tokios "uzkandeles" as vos bepaslidinejau.
AusraKovas 8 2016, 11:50 PM Lina, tai man labai malonu girdeti, kad lunch'as patiko; ir kad mesos netruko; itariu, kad toks nemesiskas lunch gana greitai issikrate,ypac gryname ore, ir dar slidinejant; aciu uz pakomentavima;

Atsakyti į komentarą

AusraKovas 8 2016, 03:12 PM Na kodel ta zole kito kieme visada zalesnene atrodo...:) jau seniai seku tavo bloga ir esu didele gerbeja tavo talento isreiksti mintis juodo ant balto bei segebejimu maista apibudinti ir pavaizduoti taip kad norisi recepta isbandyti cia ir dabar. As, ir tikiu dauguma tavo skaitytoju, lygiai taip pat ziuri ir lygina tavo ir savo rezultatus virtuveje. Ausra, aciu uz nuostabu bloga.
AusraKovas 8 2016, 03:25 PM Ausra, dekui uz visus pagyrimus ir uz toki auksta ivertinima; tai Jums aciu, kad skaitot ir kad gaminat; man rasyti - tai vienas malonumas, kai yra tokiu istikimu skaitytoju; o del zoles zalumo, tai tikrai daug kur ta zole gerokai zalesne; taip parasiau ne todel, kad baisiai megstu kuklintis (nes nemegstu), o todel, kad as, rasydama sita bloga, o taip pat fotkindama, gamindama, t.t. nusiziurineju ir mokausi is Heidi Swanson ir is kitu panasiu knygu/rasytoju/blogeriu, o ne atvirksciai;

JovitaKovas 8 2016, 03:44 PM Miela Aušra, man jūsų blogas labai stilingas, labai skanus, labai skaitomas. Ir labai labai laukiamas. Ačiū. Sėkmės.:)

AusraKovas 8 2016, 04:06 PM Jovita, na tai tiesiog nuostabu, kad blogas ir skaitomas, ir laukiamas, ir mylimas; man tokie atsiliepimai yra be galo brangus; aciu, mieloji, kad skaitote; ir uz pagyrimus dekui; ir uz sekmes palinkejimus; man tai yra pats didziausiais stimulas stengtis ir rasyti;

AusraKovas 9 2016, 12:51 PM Na tikrai nemaniau kad tu cia is kuklumo ar pagyras zvejodama taip :)))))))

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)