Liepos 4-oji

Birželis 30, 2016 m Desertai, Vaisiai,
Komentarai (2)

 

Anksčiau, pasitaikius gerai progai, aš vis mėgdavau pabambėti dėl visokių Lietuvoje vykstančių politinių peripetijų: absurdiškų rinkimų, vyriausybėje bei seime beplėvėsuojančių klounų ir panašių komedijų. Ypač kai kalba netyčia užeidavo apie pilietybės atėmimą iš Lietuvoje nebegyvenančių išeivių, aš visada pasistengdavau paminėti tokias tautos politines pažibas kaip Uspaskich, Paksą, Valinską, Butkevičių ir kt., ir prie to paties dar visada pridurdavau, kad va jeigu Lietuvos valdžia taip stipriai nesirūpintų, kad iš visų svetur gyvenančių piliečių kuo skubiau atimti pasus, o ragintų juos visus eiti ir balsuoti, tai tokių aukščiau suminėtų cirkų su jame besirangančiais balvonais mūsų jaunoje, dar šiek tiek nesusitupėjusioje valstybėje būtų gerokai mažiau. Taip šnekėjau, kol šimtą kartą riebesnio absurdiškumo teatrai neprasidėjo po mano pačios nosimi, šį kartą jau nebe Lietuvoje, o JAV.

Šiandieninis JAV politinis klimatas, kaip šį tragikomišką Amerikos prezidento rinkimų procesą mėgsta vadinti kai kurie politiniai komentatoriai, yra, kaip čia tiksliau išsireiškus, tragiškai komiškas, o gal, sakyčiau komiškai tragiškas, arba toks pusiau tragiškai graudus, verčiantis rimtai susimąstyti ir pabandyti suprasti, kodėl taip atsitiko. Aš kol kas nesuprantu. Ir dar noriu Jums prisipažinti, kad, žinokite, tokio absurdiškumo iš JAV aš tikrai nesitikėjau. Tai sakau jokiu būdu ne todėl, kad, neva, iš Lietuvos tai galima tikėtis visko, ko tik nori. Nors, tiesą pasakius, tai, kas vyksta Lietuvoje, mane labai retai benustebina, net ir absurdiškiausi, sveiku protu nepaaiškinami išsišokimai. Matyt nestebina todėl, kad aš artimiau pažįstu Lietuvą ir lietuvio būdą (čia būtiniausiai noriu pabrėžti, kad nors aš N metų nebegyvenu Lietuvoje, bet žinokite, tą šalį tikrai neblogai pažįstu, ypač tą lietuviška būdą; užtai niekas ir nestebina). Bet su Amerika man visada buvo kitaip. Kai JAV įvykdavo koks nors totalus blūdas, aš vis tikėdavausi, kad racionaliai mąstyti sugebančios jėgos susiims, rimtai įvertins padėtį ir padarys viską, kad šalis vėl susikratytų į kažkokias normos ribas. Kartais tas susikratymas užtrukdavo trumpiau, kartais ilgiau, bet aš visada slaptai tikėjau, kad ankščiau ar vėliau sveikas protas ir gera valia vistiek triumfuos. Nes antraip gyvenime neliktų nieko kito, tik juoda depresija.

JAV gimtadienio išvakarėse aš ir vėl tikiuosi paties geriausio. Aš tikiu, kad iš šio 2016-ųjų prezidento rinkimų nesusipratimo Amerika išsikapanos triumfuodama. Aš tikiu, kad tauta išsirinks tinkamą prezidentę, kad milijonams amerikiečių ims ir nušvis protas, kad mes sugebėsim atsirūšiuoti prioritetus, perkratysim savo vertybių skalę, pagaliau imsim rūpintis tuo, kas gyvenime iš tiesų yra svarbu ir išmoksim nebekreipti dėmesio į dirbtinai išsigalvotas problemas.

Aš tikiu, kad šalies politinį likimą nulemianti didžioji piliečių dauguma visgi yra tie, kurie sugeba nesunkiai atskirti pelus nuo grūdų, mokantys logiškai protauti, nepasiduodantys populistų demagogijoms ir smegenų plovimui. Aš tikriuosi, kad Amerika vėl eilinį kartą sugebės sau ir visam pasauliui pademonstruoti, kad yra nepaprasta šalis. Nepaprasta pačia geriausiąja šio žodžio prasme.

Visus amerikiečius šio blogo skaitytojus sveikinu su JAV Nepriklausomybės diena.

Happy Fourth of July!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amrikietiškas pyragas

Recepto šaltinis: Broma Bakery

 

Tešla:

350 g miltų

1 šaukštas cukraus

½ šaukštelio druskos

225 g šalto sviesto, supjaustyto kubeliais

100 – 120 ml ledinio vandens

1 šaukštas pieno + 1 šaukštas cukraus, pabarstymui

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, cukrų ir druską. Suberti sviestą ir sukti kol masė taps panaši į rupius trupinius. Po vieną šaukštą pilti vandenį ir vis trumpai pasukti, kol pradės formuotis tešla. Mišinį išversti ant sauso paviršiaus, iškloto maistine plėvele. Mišinį padalinti į dvi lygias dalis; kiekvieną dalį suspausti į skritulį, įsukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą, mažiausiai vienai valandai, arba pernakt.

Apvalią 23cm skersmens pyrago formą patepti sviestu.

Iš šaldytuvo ištraukti vieną tešlos skritulį; jį iškočioti tarp dviejų plėvelės arba sviestinio popieriaus lakštų į 3–4 mm storio skritulį. Tešlos skirtulį netempiant įtiesti į paruoštą formą. Formą dėti į šaldiklį.

Iškočioti antrą tešlos skritulį, jį supjaustyti 1,5–2 cm pločio juostelėmis ir penkiakampėmis žvaigždutėmis. Juosteles ir žvaigždutes kloti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos. Skardą dėti į šaldiklį.

 

Uogų-rabarbarų įdaras:

1 stiklinės susmulkintų rabarbarų lapkočių

1 stiklinė braškių, supjaustytų ketvirčiais

1 stiklinės aviečių, šviežių arba šaldytų

1 stiklinė cukraus

3 šaukštai tapijokos krakmolo arba kukurūzų krakmolo

½ citrinos žievelė, tarkuotos

½ citrinos sultys

½ šaukštelio cinamono

¼ šaukštelio muskato riešuto

¼ šaukštelio druskos

1 šaukštelis vanilės esencijos

 

lynių įdaras:

1 stiklinė mėlynių

1/3 stiklinės cukraus

1 šaukštas tapijokos krakmolo arba kukurūzų krakmolo

Žiupsnelis citrinos žievelės, tarkuotos

Pora šalkelių angostura biterio

Žiupsnelis muskato riešuto

Žiupsnelis druskos

½ šaukštelio vanilės esencijos

Orkaitę įkaitinti iki 220oC.

Abiejų rūšių įdarus sumaišyti atskiruose dubenėliuose.

Iš šaldiklio išimti pyrago formą su tešlos padu. 10x20 cm standaus kartono juostą perlenkti pusiau, atlenkti suformuojant statų 90o kampą; kartoniniu kampu atskirti ¼ pyrago pado, skirtą mėlynių įdarui. Ant pado supilti abiejų rūšių įdarus.

Iš šaldiklio išimti skardą su tešlos juostelėmis ir žvaigždutėmis. Juosteles ir žvaigždutes išdėlioti ant įdaro, suformuojant JAV vėliavos raštą. Tešlos juosteles ir žvaigždutes aptepti pienu, užbarstyti turbinado cukrumi, pyrago formą dėti ant folija ištiestos skardos ir pašauti įįkaitintą orkaitę ant žemiausios orkaitės lentynos. Kepti 25 minutes 220oC. Orkaitės temperatūrą sumažinti iki 190oC ir kepti dar 40-45 minutes, kol pyrago viršus paruduos, o įdaras pradės burbuliuoti. Pyragą traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių, kad atvėstų. Tiekti šiltą arba kambario temperatūros, su plakta grietinėle arba vaniliniais ledais.

 

 

American Pie

Recipe source: Broma Bakery

 

Crust:

350 g flour

1 tablespoon sugar

½ teaspoon salt

225 g cold butter, diced

100 – 120 ml iced water

In a food processor pulse together flour, salt and sugar until incorporated. Add butter, and pulse until mixture resembles coarse crumbs. Add iced water, one tablespoon at a time, and pulse until the dough just comes together. Turn out the dough mixture onto a clean work surface lined with plastic wrap. Divide dough in half and shape each half into a flattened disk. Wrap in plastic, and refrigerate for at least one hour or overnight.

Take out one disk of chilled dough from refrigerator and roll it into ¼” thick round between two sheets of parchment or plastic wrap.

Butter 9” pie dish. Place rolled dough into prepared pie dish. Trim the edges and place it in the freezer.

Take out second disk of chilled dough from refrigerator. Roll it into 1/4” thick round. Cut the dough into ½” wide strips and stars. Place strips and stars onto parchment-lined baking sheet; place the baking sheet in the freezer.

 

Berry-rhubarb filling:

1 cup rhubarb, chopped, fresh

1 cup strawberries, de-stemmed, washed, quartered

1 cup raspberries, fresh or frozen

1 cup sugar

3 tablespoons tapioca starch or cornstarch

Zest of ½ lemon

Juice of ½ lemon

½ teaspoon cinnamon

¼ teaspoon nutmeg

¼ teaspoon salt

1 teaspoon vanilla extract

1 tablespoon milk + 1 tablespoon sugar, for brushing

 

Blueberry filling:

1 cup blueberries

1/3 cup sugar

1 tablespoons tapioca starch or cornstarch

Pinch of lemon zest

Couple dashes angostura bitters

1 tablespoon lemon juice

Pinch of cinnamon

Pinch of nutmeg

Pinch of salt

½ teaspoon vanilla extract

Preheat oven to 425oF.

Mix both kinds of filling in separate bowls. Take out pie dish with the crust from the freezer. Make a 90o angle out of sturdy cardboard; place the cardboard angle separator onto pie crust. Pour both kinds of filling onto crust.

Take out baking sheet with dough strips and stars from the freezer. Arrange strips and stars on top of the filling in American flag pattern. Crimp the edges of the pie. Brush with milk and sprinkle with turbinado sugar. Place pie dish onto foil-lined baking sheet. Place baking sheet on the lowest rack into preheated oven

Bake at 425°F for 25 minutes. Decrease oven temperature to 375°F and bake for additional 40-45 minutes, until crust is golden brown and filling starts bubbling. Remove from oven. Place pie on a cooling rack to cool. Serve warm or at room temperature with vanilla ice cream or whipped cream.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
VidmantaLiepa 1 2016, 03:00 AM Su švente, Aušra ! O pyragas tai labai jau šventiškas ir viliojantis. Gyvendama JAV visada stebėjausi jų keksiukais papuoštais vėliavos spalvomis, ypatingai mėlyna spalva "žavėdavo"...:)
AusraLiepa 1 2016, 10:44 AM Vidmanta, ciu uz pasveikinima ir uz pagyrima; labai malonu! o kodel "zavedavo" kabutese..??

VidmantaLiepa 3 2016, 12:58 PM Pirmą kartą pamačiau maisto parduotuvėje sukrautus kalnus keksiukų ir tortų su vėliavos spalvos kremais ir paragavus pas kažką svečiuose supratau kad tose spalvose tiek sintetikos, nes sunku su naturaliais spalvikliais - nesigaus tokios spalvos. Jūsų pyrage tai bent viskas natūralu- ir visai užtenka tų spalvų :)

Atsakyti į komentarą

PaulinaBirželis 30 2016, 04:30 PM Jau kaip nuostabiai pyragiukas atrodo! Būtinai reikės išmėginti :)))
AusraBirželis 30 2016, 05:03 PM Paulina, dekui uz komplimenta; jo ir skonis nebloga,s ne tik isvaizda; tikiuosi, kad ir Jums patiks (jeigu nutarsite iskepti);

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)