SUP

Liepa 11, 2016 m Daržovės, Desertai, Gėrimai, Ledai, Mėsa, Vaisiai,
Komentarai (2)

 

 

Pirmą kartą irkluoti stovint (angl. SUP – Stand Up Paddling) išbandžiau šį pavasarį, kai buvau Floridoje. Gulinėjau aš tada sau pliaže ir nieko neveikiau. Netoliese buvo vandens sportų/pramogų nuomos kioskelis, kuriame irgi nevyko jokia veikla, nes žmonių pliaže nebuvo nei gyvos dvasios, išskyrus mane. Prie to kioskelio aš pamačiau ant smėlio surykiuotas jų irklentes, ir iš neturėjimo ką veikti nutariau pabandyti. Išsinuomavau irklentę vienai valandai, nes maniau, kad pradžiai pakaks. Nuomoje dirbęs bachūriukas aiškiai neturėjo ką veikti, tai jis iškart apsiėmė mane šiek tiek apmokyti; mes abu pairklavom maždaug pusvalandį o paskui jis mane paliko likimo valiai ir leido naudoti tą irklentę kiek tik mano širdis geidžia, nes kitų norinčių nuomotis nesimatė.

Diena pasitaikė vėjuota, tai tas pirmasis mano SUP pabandymas nebuvo itin sklandus. Aš slydinėjau ir griuvinėjau, N kartų nukritau nuo savo irklentės į vandenį. Pairklavau maždaug valandą, paskui valandą pailsėjau, suraičiau porą apelsinų, pairklavau dar valandą, po to nusiirsčiau tolėliau nuo kranto, atsisėdau ant tos irklentės ir, besisupuodama and šiltų Key West bangų, baisiai užsimaniau turėti savo SUPą, kad galėčiau šitaip irstytis kur tik noriu ir kada tik noriu.

Paravažiavus į Itaką aš iškart ėmiau pastebėti mašinas su ant stogų pririštais SUPais; ėmiau pastebėti ir besiirstančius žmones, arba ant vandens bedarančius jogos pratimus. Kuo orai ėjo šiltyn, tuo daugiau buvo prieš akis šmėžuojančių SUPų: kelyje, ant vandens, surykiuotų prie vandens, ir t.t. Aš susiradau Itakos SUPininkų klubą, prisirinkau visokių rekomendacijų ir užsisakiau sau irklentę.

Mano irklentė yra tokia pradinukiška: trumpa, plati, stora, pats tas mokymuisi ir pačiai pradžiai. Savo SUPą aš irkluoju maždaug tris-keturis kartus per savaitę, ir tiesiog negaliu atsidžiaugti. Tai yra nepaprastai gera mankšta visoms raumenų grupėms: rankų, pilvo, pečių, kojų, kt.; be to, treniruojamas širdies raumuo, išmokstama išlaikyti lygsvarą, pagerėja laikysena, kvėpavimas, ir taip toliau, ir taip panašiai. Galima irkluoti solo arba galima prisijungti prie kokio nors mėgėjų klubo, susirasti naujų šaunių pažinčių. Tai liuks veikla gryname ore, kurią galima atlikti daugmaž bet kokiu sezonu, išskyrus, aišku, žiemą. Man asmeniškai didžiausia palaima, irkluojant SUPą, yra buvimas ant vandens, kai lengvai slystama per bangas, beveik be garso, vanduo švelniai liečia pėdas, o prieš akis – tik nesibaigianti tviskanti erdvė, vanduo, dangus ir horizontas. Tas irklavimas, vienui vienai, ežero vidury, man yra pati geriausia meditacija, nusiraminimas, galvos išvalymas, minčių praskaidrinimas ir šimtaprocentinis emocinis poilsis. Tai yra rojus, brangieji. Rojus!

Praėjusį sekmadienį visą dieną lijo. Aš lietaus nesitikėjau, nes orų prognozė pranašavo “debesuotą su pragiedruliais”. Aš prisiplanavau daug visokių kulinarinių planų kieme, prisiruošiau mėsos kepimui kepsninėje ir viso kito. Kai iš ryto dangus apsiniaukė ir ėmė lynoti, aš maniau, kad lietus greitai praeis, nes Yahoo Weather rodė, kad Itakoje turėtų šviesti saulė, o danguje turėtų matytis tik keli menkučiai debesėliai. Tą saulę su debesėliais Yahoo Weather rodė visą dieną, nepaisant to, kad už lango visą mielą dienelę be sustojimo lijo. Kadangi mano mėsa buvo jau užmarinuota, o iešmeliai užmerkti, tai man neliko nieko kito, kaip dumti į lietų ir kurti kepsninę. Lietui krapnojant aš iškepiau mėsą ir daržoves. Lietui pliaupiant kaip iš kibiro aš viską nufotkinau, išsiskleidusi didžiulį verandos skėtį. Kai po fotografavimo visą maistą sunešiau vidun, uždangsčiau ir padėjau į šalį, vakarienei, lietus pagaliau liovėsi. Debesys išsisklaidė, pro juos išlindo smagi vakarinė saulutė, beveik kaip tame Yahoo Weather paveikslėlyje. Aš užmečiau akį į dangų, pakedenau nuo lietaus sulipusius ir kepsinės dūmais prakvipusius plaukus, įšokau į maudymosi kostiumėlį, ant mašinos užmečiau SUPą ir išdūmiau prie ežero.

Ežeras po lietaus buvo banguotas. Pirmoji mintis buvo neirkluoti, nes bangos atrodė gana aršiai, maniau, kad su irklavimu man nieko neišeis. Kai galvoje pradėjo suktis mintys apie važiavimą namo, aš staigiai, kol dar nespėjau persigalvoti, įmečiau irklentę į vandenį ir – pirmyn! Nusiyriau 3 mylias, pasitreniravimui nusimatančioms SUPų lenktynėms liepos pabaigoje. Toliau nuo kranto vanduo buvo daug ramesnis, bangų beveik nebuvo; vandens paviršius atrodė kaip begalinis plieno lakštas, blizgantis, pilkas, metalinis. Aš stovėjau ežero vidury ant to plieninio paviršiaus, kaip koks Jėzus, ir stebėjau besileidžiančią saulę.

Tai buvo sekmadienis kokių reta.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jautienos iešmeliai su svogūnų laiškų padažu

Recepto šaltinis: Bon Appétit | July 2012

 

Mėsa ir marinatas:

1 stiklinė konservuoto nesaldinto kokosų pieno

¼ stiklinės žuvų padažo

2 šaukštai rudojo cukraus

1 žaliosios citrinos sultys

6 skiltelės česnako

2-4 raudonosios Tailando čili paprikos, nupjauti koteliai, išskobtos sėklos

3-4 cm šviežios imbiero šaknies, nuskustos, supjaustytos griežinėliais

1 kg jautienos didkepsnių su riebalais

Medinius iešmelius užmerkti į vandenį, kad pilnai panirtų; mirkyti mažiausiai 24 valandas.

Visus ingredientus, išskyrus mėsą, sumalti virtuviniu kombainu į vientisą tyrę.

Nuo didkepsnių nupjauti riebalų sluoksnį. Didkepsnius supjaustyti 2,5 cm storio juostelėmis arba kubeliais; riebalus ir mėsos kubelius sudėti į didoką dubenį, supilti marinatą, viską gerai išmaišyti, dubenį uždengti ir dėti į šaldytuvą, mažiausiai 6 valandoms arba pernakt.

Kai ateis laikas kepti, mėsą išimti iš šaldytuvo. Riebalus supjaustyti 1 cm kubeliais. Mėsą ir riebalus pakaitomis suverti ant išmirkusių iešmelių. Mėsos marinatą padėti į šalį.

Likusius riebalų kubelius sudėti į vidutinio dydžio puodą, kaitinti, kol prisirinks riebalų, maždaug 10-15 minučių. Supilti nuo mėsos likusį marinatą ir virti, retkarčiais pamaišant, kol mišinys šiek tiek sutirštės, maždaug 3-5 minutes. Nukelti nuo ugnies ir padėti į šalį, kol prireiks.

 

Padažas:

Nedidelė gniūžtė svogūnų laiškų, supjaustytų plonai žiedeliais

2 šaukštai žuvų padažo

1 šaukštelis sezamų aliejaus

2 šaukštai ryžių acto

2 šaukštai skrudintų sezamų sėklų

Visus ingredientus sudėti į didoką dubenį ir gerai išmaišyti.

 

Kepimas:

Jautienos iešmelius kepti virš žarijų, palaistant šiltu riebalų-marinato mišiniu ir apverčiant maždaug kas pora minučių, kol mėsa iškeps ir lengvai apskrus iš visų pusių. Tiekti tuojau pat su svogūnų laiškų padažu.

 

 

Keptų daržovių ir ryžių salotos

Recepto šaltinis: Bon Appétit | July 2012

 

Salotos:

¼ stiklinės kokosų drožlių

3 burbuolės kukurūzų, nuvalytos

2 mažos cukinijos, perpjautos išilgai pusiau, išskobtos sėklos

2 Fresno čili paprikos

1 mažas baklažanas, perpjautas išilgai pusiau

Bekvapio aliejaus

Druskos

4 stiklinės virtų ryžių

Orkaitę įkaitinti iki 120oC. Kokosų drožles paskleisti plonu sluoksniu ant plačios kepimo skardos ir kepti, retkarčiais pamaišant, kol lengvai apskrus, maždaug 10 minučių. Traukti iš orkaitės. Palikti skardoje, kad atvėstų.

Kepsninės groteles gerai ištepti aliejumi. Daržoves sudėti į didelį dubenį, apšlakstyti aliejumi, pabarstyti druska ir gerai išmaišyti. Kukurūzų burbuoles susukti į foliją. Daržoves dėti ant kepsninės grotelių, virš karštų žarijų, ir kepti, dažanai apverčiant, kol apskrus iš visų pusių.

Apskrudintas čili paprikas nuimti nuo kepsninės, sudėti į dubenėlį ir uždengti plėvele, kad atšoktų apskrudusios odelės.

Iškeptas cukinijų ir baklažanųopuseles supjaustyti kąsnio dydžio gabalėliais; kukurūzų burbuoles išsukti iš folijos, nupjaustyti sėklas, suberti į dubenį su daržovėmis. Padėti į šalį, kol prireiks.

 

Padažas:

1 skiltelė česnako, smulkiai sukapota

1 šaukštelis rudojo cukraus

2 šaukštai žuvų padažo

1 šaukštas žaliųjų citrinų sulčių

1 stiklinė prieskoninių žolelių (bazilikų, kalendrų, anyžių, mairūno, mėtų, ir/arba peletrūno), stambiai sukapotų

2 Fresno čili paprikos, keptos virš žarijų

Nuo paprikų nulupti odeles, paprikas perpjauti išilgai pusiau, nupjauti kotelius, išskobti sėklas. Į virtuvinį kombainą sudėti čili paprikas, česnaką, žuvų padažą, žaliųjų citrinų sultis ir cukrų. Viską sumalti į vientisą tyrę. Padažą supilti ant keptų daržovių, suberti skrudintas kokosų drožles, žoleles, viską gerai išmaišyti. Tiekti su karštais ryžiais.

 

 

Šaldytas jogurto tortas su mėlynių ir šalavijų sėklų uogiene

Recepto šaltinis: Bon Appétit | July 2016

 

Uogienė:

3 stiklinės mėlynių, šviežių arba šaldytų

1 citrinos žievelė, sutarkuota

1 citrinos sultys

3 šaukštai cukraus

3 šaukštai klevų sirupo

¼ stiklinės šalavijų sėklų

Vidutinio dydžio puode užvirinti uogas, citrinų sultis, citrinų žievelę, cukrų ir klevų sirupą. Virti ant vidutinio stiprumo ugnies, retkarčiais pamaišant, kol uogos išleis sultis, maždaug 5 minutes. Uogas lengvai patrinti šaukštu ir virti dar maždaug 5 minutes, kol pradės tirštėti. Suberti šalavijų sėklas; virti dar 2 minutes, pastoviai maišant. Nukelti nuo ugnies. Uogienę supilti į sandariai užsidarantį indą, palikti, kad atvėstų. Dėti į šaldytuvą, kol prireiks.

 

Citrininis kremas:

1 citrinos žievelė, smulkiai sutarkuota

2 citrinų sultys

½ stiklinės cukraus

3 šaukštai (40 g) sviesto

2 kiaušinių tryniai

Mažame puodelyje sumaišyti citrinų sultis, citrinų žievelę, sviestą, cukrų ir kiaušinių trynius. Puodelį užkaisti ant silpnos ugnies ir kaitinti, pastoviai maišant, kol mišinys sutirštės, maždaug 8-10 minutes. Mišiniui neleisti užvirti. Puodelį nukelti nuo ugnies. Mišinį pertrinti per tankų sietelį. Padėti į šalį, kad pilnai atvėstų.

 

Tortas:

2 stiklinės natūralaus sutirštinto jogurto

¾ stiklinės cukraus pudros

1 citrinos žievelė

1 ½ stiklinės riebios grietinėlės

1 stiklinė citrininio kremo

1½ stiklinės mėlynių-šalavijų sėklų uogienės

Plonų sausainių

Kepaliuko formos kepimo skardą ištiesti maistine plėvele, paliekant ilgus per skardą išlendančius plėvelės galus. Elektiniu plakikliu sumaišyti jogurtą, cukraus pudrą ir tarkuotą citrinos žievelę. Nenustojant plakti, pamažu supilti grietinėlę ir plakti iki standumo.

Į paruoštą skardą dėti vieną sluoksnį sausainiu. Ant sausainių užtepti jogurto masės sluoksnį, ant jogurto užtepti mėlynių uogienės sluoksnį, ant uogienės šaukšteliu uždėti kelis citrininio kremo kauburėlius; ant viršaus išdėlioti sausainius, lengvai paspausti, kad priliptų. Toliau sluoksniuoti jogurto masę, uogienę ir citrininį kremą, uždėti trečią sausainių sluoksnį, vėl lengvai paspausti. Skardą įsukti į plėvelę ir dėti į šaldiklį, kad tortas sukietėtų, mažiausiai 3 valandoms, arba pernakt. Likusią jogurto masę, uogienę ir kremą sandariai uždaryti ir dėti į šaldytuvą, kol prireiks.

Sukietėjusį tortą išimti iš šaldiklio, apversti ant lėkštės arba padėklo, nulupti plėvelę, visą paviršių aptepti jogurto mišinių, viršų puošti mėlynių uogiene ir citrininiu kremu. Tiekti tuojau pat arba dėti į šaldiklį, kol ateis laikas nešti į stalą.

 

 

 

Steak Skewers with Scallion Dipping Sauce

Recipe source: Bon Appétit | July 2012

 

Meat & Marinate:

1 cup canned unsweetened coconut milk

¼ cupfish sauce

2 tablespoons brown sugar

Juice of 1 lime

6 garlic cloves

2-4 red or green Thai chiles, stemmed , seeded

1 ½ inch piece fresh ginger, peeled, sliced

2 pounds steak with fat cap

Soak bamboo skewers in water for 24 hours.

Purée all ingredients except steak in a blender or a food processor until smooth. Trim strip of fat from meat. Cut meat into approximately 1" cubes or 1” thick strips. Place fat and meat in a large bowl. Add marinade and toss to coat; cover and chill overnight.

Remove fat and meat from marinade, brushing off excess. Save marinade. Cut fat into 1/4"-1/2" cubes; Thread meat and half of fat cubes onto skewers, alternating meat with fat.

Place remaining fat cubes into sauce pan set over medium heat. Cook, stirring occasionally, for about 10-15 minutes, until significant amount of fat is rendered. Add leftover meat marinade and cook, stirring occasionally, until slightly thickened, for about 3-5 minutes. Remove from heat. Set aside until needed.

 

Dipping sauce:

3-4 scallions, thinly sliced

2 tablespoons fish sauce

1 teaspoon sesame seed oil

2 tablespoons rice vinegar

2 tablespoons toasted sesame seeds

Combine all ingredients in a large bowl right before grilling. Set aside until ready to use.

 

Grilling & serving:

Build medium fire in a charcoal grill or a gas grill. Grill skewers, brushing with basting sauce and turning every 2 minutes, for 10 minutes. Stop basting and cook, turning every 2 minutes, until browned around edges and cooked through, about 6 minutes more. Serve with scallion dipping sauce on the side.

 

 

Grilled Vegetable and Rice Salad

Recipe source: Bon Appétit | July 2012

 

Salad:

¼ cupshredded coconut

3ears of corn, shucked

2small zucchini, halved lengthwise, centers scooped out

2Fresno chilies, whole

1small eggplant, cut lengthwise

Vegetable oil

Salt

4cupssteamed jasmine rice

Preheat oven to 250°F. Spread coconut in a thin layer on a rimmed baking sheet. Bake, stirring often, until golden brown, about 10 minutes. Let cool on pan.

Build a medium-hot fire in a charcoal grill or a gas grill to high. Brush grill grates with oil. Combine corn, zucchini, chilies and eggplant in a large bowl; drizzle with oil, sprinkle generously with salt and toss to coat. Grill vegetables, turning frequently, until crisp-tender and lightly charred, about 8 minutes. Place grilled chilies in a medium bowl; cover tightly with plastic wrap. Set chilies aside for dressing.

Cut corn kernels from cobs; place in a large bowl. Cut zucchini and eggplant into bite size pieces; place in bowl with corn. Set aside.

 

Dressing:

1 garlic clove, minced

1 teaspoon brown sugar

2 tablespoons fish sauce

1 tablespoon fresh lime juice

1 cup mixed fresh herbs (basil, cilantro, fennel fronds, marjoram, mint, and/or tarragon), chopped

2 Fresno chilies, charred on the grill

Peel off charred skin from chilies and discard. Cut chilies lengthwise I half, remove and discard seeds. Place seeded chilies, garlic, fish sauce, sugar and lime juice in a food processor. Process until coarse paste forms.

Drizzle dressing over warm vegetables; add herbs and toasted coconut (if using); toss well.

Scoop steamed rice onto a platter and top with salad.

 

 

Frozen Yogurt Cake with Blueberry Chia Jam

Recipe source: Bon Appétit | July 2016

 

Jam:

3 cups blueberries, fresh or frozen

Zest of 1 lemon

Juice of 1 lemon

3 tablespoons sugar

3 tablespoons maple syrup

¼ cup chia seeds

Bring blueberries, lemon zest, lemon juice, sugar and maple syrup to a simmer in a medium saucepan over medium heat and cook, stirring occasionally, just until blueberries begin to burst, about 5 minutes. Mash berries lightly with the spoon and cook for another 5 minutes, until mixture slightly thickens. Stir in chia seeds; cook for 2 minutes, stirring constantly. Remove jam from heat, transfer to heatproof jars or containers. Cover and let cool completely. Chill until ready to use.


 

Lemon curd:

Zest of 1 lemon

Juice of 2 lemons

½ cup sugar

3 tablespoons butter 

2 egg yolks

In a small saucepan combine lemon zest, lemon juice, sugar, butter and egg yolks. Place pan over low heat and cook stirring constantly until mixture thickens, about 8-10 minutes. Do not let boil. Remove from heat; strain through mesh strainer. Let cool completely.

 

Cake:

2 cups plain Greek yogurt

¾ cup powdered sugar

Zest of 1 lemon

1 ½ cups heavy cream

1 cup lemon curd

1½ cups blueberry-chia jam

Graham crackers

Line a 9x5" loaf pan with plastic wrap, leaving overhangs on all sides. Using an electric mixer on medium-high speed, beat yogurt, powdered sugar, and lemon zest in a large bowl until uniform. Gradually add cream and whip until medium peaks form.

Place a single layer of graham crackers over bottom of prepared pan, breaking as needed to fit. Using a small offset spatula, evenly spread a quarter of yogurt mixture over graham crackers. Dollop ½ cup jam over top, then gently spread into an even layer. Spoon some lemon curd on top. Cover with graham crackers. Continue layering in the same manner. Top with graham crackers. Wrap pan in plastic wrap and freeze for at least 3 hours or overnight. Refrigerate remaining yogurt mixture, blueberry jam and lemon curd.

Unmold frozen cake. Spread remaining yogurt mixture over the top and sides of the cake. Dot with remaining blueberry jam and lemon curd. Serve right away or freeze until ready to serve.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AudreLiepa 15 2016, 01:04 PM Paskutinis sakinys tiesiog užbūrė... o tortą būtinai išbandysiu.
AusraLiepa 15 2016, 01:22 PM Ak, Audre, aciu uz emocijas!! o jeigu nutarsite gaminti torta, tai as labai lauksiu atsiliepimu;

Atsakyti į komentarą

RūtaLiepa 14 2016, 01:51 AM O kaip puikiai suprantu tą palaimą ant sup'o, tikrai puikus būdas atsipalaiduoti, man patinka apiplaukti Lampėdžių karjerą šviečiant vakarinei saulutei, apima tokia ramybė... Tiesa, kartą nepajėgiau apsisukti prieš bangas ir mane išmetė ant kranto pas žvejus, reikėjo pamatyti jų veido išraišką :)
AusraLiepa 14 2016, 10:19 AM Ruta, dekui uz pakomentavima! zvejai tikriausiai buvo maloniai nustebinti, ar ne?

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)