Catskills

Spalis 04, 2016 m Pusryčiai,
Komentarai (9)

 

 

Praėjusį savaitgalį praleidau itin gražioje vietoje, Catskill kalnuose, saldžioje vienatvėje. Iš pradžių planavau keliauti su draugais-bičiuliais. Turėjo vykti toks vienas renginys, kuriame aš jau seniai buvau pasižadėjusi patalkininkauti, Renginys paskutinę minutę buvo atšauktas, dėl blogų vandens sąlygų, bet mano viešbučio rezervacijas panaikinti jau buvo per vėlu. Kadangi pinigai už viešbutį buvo jau sumokėti, tai aš apsisprendžiau važiuoti. Pasiiėmiau kompą, knygą, mezginį, nugertą vyno butelį, dar sportbačius bėgimui, aukštus guminius botus pasivaikščiojimui po kalnus, ir išbimbiau į savo vienatvinį getaway.

Kalnuose visas tris dienas tvyrojo tirštas rūkas. Tai tikriausiai buvo net ne rūkas, o toks tirštas debesis, nes ta vieta, kur aš buvau apsistojusi, buvo pakankamai aukštai virš jūros lygio, ir tai gana stipriai jautėsi: bėgiojant rytais man šiek tiek sukdavosi galva ir trūko oro. Tirštas rūkas tvyrojo ne tik kalnuose, bet ir mano galvoje, matyt nuo tos vienatvės ir nuo visų tų susikimšusių minčių. Aš dienas leidau laipiodama po kalnus, vakarais mirkau kvapnioje vonioje, gėriau daug arbatos, dar daugiau vyno, rašiau, skaičiau, užbaiginėjau seniai pradėtus rankdarbius ir turėjau absoliučiai kolosalinį laiką.

Ta pačia proga noriu pareklamuoti Albergo Allegria Bed & Brekafast Hotel, ne todėl kad už tai gaunu kokį nors honorarą (nes tikrai jokio honoraro negaunu, nors gal ir neblogai būtų…), o todėl kad tai yra visapusiškai tobula vieta apsistoti, pailsėti, romantiškai ar kaip kitaip praleisti laiką. Tiesiog šešios su puse žvaigždutės iš penkių galimų. Absoliuti svajonė. Gražu, tvarkinga, jauku – ne tas žodis. Pusryčių meniu – be komentarų! Jeigu kada turėsite progos nuvažiuoti į Catskills, gal paslidinėti, gal pasižiūrėti rudens spalvų, arba šiaip atsjungti nuo kasdienybės ir vienatvėje pasivaikščioti po debesis, aš iškart Jums rekomenduoju užmesti akį į Albergo Allegria. Tikrai nesigailėsite.

Šeštadienio pusryčiams man buvo pasiūlyta štai tokių citrininių blynelių su imbiero cukatais. Šiandien tokius blynelius aš vienas-du suplakiau savo mokiniams pusryčiams. Ir Jūs susiplakit, nes ką gi daugiau veikti tamsiais rudens rytais.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Citrininiai blynai su imbieru

Recepto šaltinis: The Kitchn

 

1 ¼ stiklinės* miltų

1 kaupinas šaukštas cukraus

½ šaukštelio druskos

½ šaukštelio kepimo miltelių

½ šaukštelio valgomosios sodos

1 kiaušinis, baltymas atskirtas nuo trynio

1 stiklinė pasukų arba kefyro

¼ stiklinės sutirštinto jogurto

3 šaukštai sviesto, ištirpinto

1 citrinos žievelė, smulkiai sutarkuota

2 šaukštai imbiero cukatų, smulkiai sukapotų

Sviesto, kepimui

*1 stiklinė = 236 ml

 

Į dubenį kartu persijoti miltus, cukrų, druską, kepimo miltelius ir sodą. Matavimui skirtame ąsotėlyje arba kitame dubenyje kartu išplakti pasukas, jogurtą ir kiaušinio trynį. Supilti tirpintą sviestą ir gerai išmaišyti. Pasukų mišinį supilti į miltų mišinį, sudėti citrinos  žievelę, imbierą ir atsargiai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Supilti neplaktą kiaušinio baltymą ir išmaišyti, kol tešla taps vientisa. Nepermaišyti.

Ant vidutinio stiprumo ugnies užkaisti didelę keptuvę. Įmesti gabalėlį sviesto; kai ištirps, sviestu ištepti visą keptuvės dugną. Tešlą šaukštu pilti ant įkaitusios keptuvės, formuoti maždaug 5-8 cm skersmens blynelius.Kepti, kol blyneliai sukeps ir lengvai apskrus iš abiejų pusių. Perdėti ant lėkštės. Vėl sviestu patepti keptuvę ir kepti blynelius, kol bus sunaudota visa tešla. Tiekti tuojau pat, su klevų sirupu ir vaisiais.

 

 

 

Lemon Ginger Pancakes

Recipe source: The Kitchn

 

1 ¼ cups flour

1 heaping tablespoons sugar

½ teaspoon salt

½ teaspoon baking powder

½ teaspoon baking soda

1 egg, separated

1 cup buttermilk

¼ cup Greek yogurt

3 tablespoons butter, melted and cooled

Lemon zest of 1 lemon

2 tablespoons diced candied ginger

Butter for the pan        

 

Sift together flour, sugar, salt, baking powder and baking soda. In a large measuring cup or in a separate bowl whisk together buttermilk, yogurt and egg yolk. Add butter and whisk until well combined. Pour buttermilk mixture into flour mixture. Add lemon zest and ginger. Mix gently until just combined. Add egg white and mix to incorporate. Do not overmix. Let stand for 5 minutes.

Heat large skillet over medium heat. Add a dab of butter, to cover the entire bottom of the pan. Spoon batter in 3-inch rounds onto hot skillet. Cook pancakes until browned on both sides, about 2 minutes per side. Transfer to a plate. Butter the pan and continue making pancakes until all batters is used up. Serve right away with fruit and maple syrup or honey.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
HanaVasaris 28 2017, 12:41 PM Neiškenčiu ir ateinu dar kartą padėkoti už puikiausius blynukus. Lengvai pritaikomi variacijom ir improvizacijom- šį kart su apelsino žievele ir obuolių gabaliukais, dalį miltų pakeičiau kukūruzų miltais. Tobulas receptas! Ir Užgavėnėns tiko😉 Gražaus pavasario, kuris jau čia pat.
AusraVasaris 28 2017, 12:54 PM Aciu, Hana, uz toki miela komentara!! baisiai malonu girdeti, kad blynai patiko; man jie irgi patinka; kepiau jau kelis kartus; ir Jums grazaus pavasario!

Atsakyti į komentarą

EditaSpalis 6 2016, 03:04 PM Ooo... kokios nuostabios nuotraukos. Pajaučiau nuotaiką. AČIŪ.Šiandien paskaičiusi ir pažiūrėjusi Jūsų fantastiškas nuotraukas, po darbų, ir aš, važiuodama namo - pamačiau ir mūsų rudenį. Gražu.
AusraSpalis 6 2016, 03:47 PM Edita, aciu uz komplimentus ir uz pakomentavima!

Atsakyti į komentarą

JurgaSpalis 6 2016, 06:53 AM Žmogui arba duota, arba ne. Jums, Aušra, tikrai duota Dievo dovana - gebėjimas rašyti. Tiesiog ėmėte ir nukėlėte mane į tuos Catskills, leidote giliai įkvėpti to gaiviai rudeniško oro ir suprasti kaip man baisiai trūksta šiuo metu tos akimirkos saldžios vienatvės. Super aprašymas, super nuotraukos. Dar nespėjau išbandyti, bet esu tikra, kad ir receptas superinis, beje, kaip ir visi jūsų receptai, kartais atrodo, lyg tarp kitko įkelti, bet taip subtiliai ir taip vietoje. Kaip ir minėjote, tiesiog "šešios su puse žvaigždutės iš penkių galimų".
AusraSpalis 6 2016, 09:43 AM Jurga, na aciu Jums, brangioji, uz toki auksta ivertinima ir uz visus grazius zodzius!!! ir uz visas zvaigzdutes! kaip be galo gera man skaityti toki silta komentara!

Atsakyti į komentarą

RasaSpalis 5 2016, 11:47 AM Dar ne lapkritis☺
Atsakyti į komentarą

IngaMSpalis 5 2016, 06:52 AM Nuotraukos-fantastiškos. Nuostabus ruduo!
AusraSpalis 5 2016, 10:40 AM Aciu, Inga, uz komplimentus nuotraukoms!!

Atsakyti į komentarą

VaidaSpalis 5 2016, 04:26 AM Sveiki Aušra, skaičiau Jūsų tekstą, ir taip gera, taip artima. Taip norisi ir man pabėgti nuo visko, pasiimti siūlų ritinėlį ir virbalus, kur tik aš ir tos sujauktos mintys. Linkėjimai, Vaida.
AusraSpalis 5 2016, 10:42 AM Vaida, tikra tiesa - toks pabegimas vienui vienai yra labai terapinis; ir sveikas; taip kad patariu nedelsiant surasti gera momenta, susideti visus tuos virbalus ir siulus, ir - pirmyn!

Atsakyti į komentarą

AušraSpalis 5 2016, 02:47 AM Kažkas nuostabaus (ir apie laiką praleistą malonioje vienatvėje ir apie vietovę bei viešbutį)! Jai kada pasitaikys proga - būtinai pasinaudosiu jūsų rekomendacija dėl viešbučio. Gražaus ir jaukaus rudens ;)
AusraSpalis 5 2016, 10:43 AM Ausra, aciu uz visa pozityva! be galo malonu! o jeigu nuspresite kada nors apsistoti tame viesbutyje, man labai rupes isgirsti Jusu atsiliepimus;

Atsakyti į komentarą

LaimaSpalis 5 2016, 01:41 AM Laba diena, o imbierą ir citriną - tiesiog sudėti į tešlą?
AusraSpalis 5 2016, 10:44 AM Laima, I tesla!! jau pataisiau recepta; labai atsiprasau uz toki apsizioplinima;

Atsakyti į komentarą

HanaSpalis 5 2016, 01:30 AM Ommm,beveik pagavau tą nuotaiką...Nuotaika už lango ir viduje tinkama tokių blynelių kepimui. Tik- reik patikslinimo- ginger&lemon in or out? T.y. į tešlą ar paservinimui?
AusraSpalis 5 2016, 10:45 AM Hana, IN!! atsiprasau uz klaida ir dekui uz pastabuma; receptas jau pataisytas, nes nuo zioplumo vaistu nera;

HanaSpalis 8 2016, 12:26 PM Blyneliai LIUKS- nesvarbu net kad kažkaip praleidau citriną (matyt akys neatsimerkė), o pagrindinis valgytojas stengesi išrankioti imbierą. Bet patys blyneliai superiniai, tokie mano įsivaizdavimu idealūs. Kita kartą kepsiu kaip priklauso, sau. Ačiū už pasidalinimą.

AusraSpalis 8 2016, 12:39 PM Hana - tai VALIO!! aciu, kad isbandet recepta; ir uz visa pozityva dekui!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)