Energijos batonėliai

Gruodis 16, 2016 m Desertai, Pusryčiai,
Komentarai (6)

 

 

Taip vadinami sveikatingumo arba energijos batonėliai (angl. energy bars) manęs niekada nežavėjo. Tos į spalvotą plastikinę pakuotę įkištos plytelės manyje niekada nežadino pasitikėjimo, nebent smalsumą, bet ir tai - tik ne už tokią kainą. Esu kelis tokių batonėlių egzempliorius paragavusi, ir nei vieno karto man jie nėra įsimintinai patikę. Todėl aš jų niekada neperku, nes jie yra tiesiog ne mano skoniui. Bet aš dažnai matau, kad žmonės juos dar ir kaip perka. Supermarketuose kai kurie atletiškai atrodantys pirkėjai tuos batonėlius krauna į savo vežimus kaip turi būti, dėžėmis, 100 vienetų pakuotėmis. Įdomu, per kiek laiko jie tą pakuotę suvartoja.

Aš jau anksčiau minėjau, kad lapkričio pradžioje aš ir mano sesė Lina abi dalyvavom viename sportiniame renginyje. To renginio metu dalyviams buvo dalinami visokiausi geri daiktai: marškinėliai, krepšeliai, dar šis bei tas, taip pat visokie blatni sveikatingi gėrimai ir Larabar energijos batonėliai. Kad jau už dyką dalina, tai ir aš vieną nugriebiau, peanut butter & chocolate chip. Tai va, aš Jums tiesiai šviesiai pasakysiu, tas batonėlis man tikrai nepasirodė skanus. Gal mano skonis toje srityje visiškai neišlavintas, bet rimtų rimčiausiai aš ten nesugebėjau užčiuopti nei peanut butter, nei chocolate chips. Tai buvo standi vientisa masė, be jokios tekstūros, limpanti prie dantų, besivelianti burnoje, ir visiškai beskonė. Fui. Atsikandau vieną kąsnį, ir tą patį išspjoviau, o tą prakąstą Larabar atidaviau Linai. O Linai, žinokite, jie netgi labai patiko. Ji be vargo suraitė ir savo, ir mano, ir dar būtų tikriausiai suraičiusi du ar tris, jeigu jai juos kas nors būtų davęs. Todėl, kaip sakoma, dėl skonio neverta ginčytis.

Sugrįžusi po to renginio namo aš iškart pradėjau ieškoti energijos batonėlių receptų, nes tvirtai tikėjau, kad jie galėtų (ir, beje, turėtų) būti daug skanesni už tą liūdnąjį Larabar. Susiradau visą tuntą baisiai apetitnai atrodančių receptų, išsirinkau keturis man labiausiai patikusius ir primaliau visą tuntą įvairiausių energijos batonėlių, juos visus supakavau ir išsiunčiau sesei, paragavimui. Linos atsiliepimų apie manuosius batonėlius dar negavau, bet man asmeniškai jie visi pasirodė super šaunūs: visi skanūs, subalansuoti, skoniai neužmaskuoti ir malonūs: figos, riešutai, džiovinti vaisiai, skrudintos sėklytės. Ir tekstūros neprapuolę, ir išvaizda gera. Aš Linos būtinai išklausiu, ką ji apie juos mano, ir pabandysiu iš jos išgauti palyginimą tarp tų namudinių batonėlių ir tų jai baisiai patikusių Larabar. Kai išgirsiu jos nuomonę, aš ir Jums papasakosiu.

Visiems linkiu gražaus, turiningo savaitgalio.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladiniai energijos batonėliai

Recepto šaltinis: Get Inspired Everyday!

 

3 stiklinės graikiškų riešutų

5 šaukštai kakavos miltelių

10 datulių, be kauliukų, stambiai sukapotų

Žiupsnelis jūros druskos

1 šaukštas vanilės esencijos

2-3 šaukštai vandens

¼ stiklinės miniatiūrinių šokolado lašelių

Kvadratinę 20 x20 cm kepimo formą ištiesti sviestiniu popieriumi. Virtuviniame kombaine sumalti riešutus ir kakavą kol gerai susimaišys. Sudėti datules, druską, vanilę ir gerai išsukti, kol masė taps vientisa. Po 1 šaukštą pilti vandenį ir sukti kol susiformuos lipni mikšta masė. Masę sukrėsti į paruoštą formą, suspausti į lygų sluoksnį ir padėti šaltai 3 valandoms arba pernakt, kad sustingtų. Sustingusią masę supjaustyti į norimo dydžio batonėlius, perdėti į sandariai užsidarantį indą. Laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

 

 

Citrininiai energijos batonėliai

Recepto šaltinis: Get Inspired Everyday!

 

2 stiklinės anakardžių

1 ½ stiklinės kokosų drožlių

¼ stiklinės klevų sirupo

2 citrinų žievelė, smulkiai sutarkuota

1 citrinos sultys

2 šaukšteliai vanilės esencijos

Žiupsnelis jūros druskos

Kvadratinę 20 x 20 cm kepimo formą ištiesti sviestiniu popieriumi. ½ stiklinės kokosų drožlių padėti į šalį. Virtuviniame kombaine sumalti likusius ingredientus kol masė taps vientisa. Masę sukrėsti į paruoštą formą, suspausti į lygų sluoksnį ir padėti šaltai 3 valandoms arba pernakt, kad sustingtų. Sustingusią masę supjaustyti į norimo dydžio batonėlius, perdėti į sandariai užsidarantį irndą. Laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

 

 

Enegijos batonėliai su žemės riešutais

Recepto šaltinis: Get Inspired Everyday!

 

450 g skrudintų žemės riešutų, be luobelių

115 g datulių, be kauliukų, stambiai sukapotų

½ šaukštelio jūros druskos

2 šaukštai vanilės esencijos

¼ stiklinės klevų sirupo

3-4 šaukštai vandens

Kvadratinę 20 x 20 cm kepimo formą ištiesti sviestiniu popieriumi.

Virtuviniame kombaine sumalti riešutus ir datules kol gerai susimaišys. Sudėti druską, vanilę ir klevų sirupą, gerai išsukti, kol masė taps vientisa. Po 1 šaukštą pilti vandenį ir sukti kol susiformuos lipni mikšta masė. Masę sukrėsti į paruoštą formą, suspausti į lygų sluoksnį ir padėti šaltai 3 valandoms arba pernakt, kad sustingtų. Sustingusią masę supjaustyti į norimo dydžio batonėlius, perdėti į sandariai užsidarantį irndą. Laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

 

 

Energijos batonėliai su sėklomis

Recipe source: Alton Brown | EveryDayCook

 

250 g datulių, be kauliukų, stambiai sukapotų

115 g džiovintų abrikosų

30 g imbiero cukatų

1 šaukštas tarkuotos apelsinų žievelės

¼ šaukštelio jūros druskos

½ stiklinės moliūgų sėklų

½ stiklinės saulėgrąžų sėklų

½ stiklinės kokosų drožlių

2 šaukštai šalavijų sėklų

1 šaukštas linų sėmenų

1 šaukštas sezamo sėklų

Kvadratinę 20 x 20 cm kepimo formą ištiesti sviestiniu popieriumi. Virtuviniame kombaine sumalti datules, abrikosus, imbierą, apelsino žievelę ir druską, kol gerai išsimaišys. Keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies paskrudinti moliūgų ir saulėgąžų sėklas, kokosus, šalavijų sėklas, linų sėmenis ir sezamo sėklytes. Skrudintas sėklas suberti į kombainą su datulių mišiniu ir sukti kol susiformuos vientisa minkšta masė. Masę sukrėsti į paruoštą formą, suspausti į lygų paviršių ir padėti šaltai 3 valandoms, arba pernakt. Masę supjaustyti į norimo dydžio batonėlius, perdėti į sandariai užsidarantį indą. Laikyti šaldytuve arba šaldiklyje.

 

 

Chocolate Chip Brownie Energy Bars

Recipe source: Get Inspired Everyday!

 

3 cups walnuts

5 tablespoons cocoa powder

10 medjool dates, pitted, roughly chopped

Pinch sea salt

1 tablespoon vanilla extract

2-3 tablespoons water

¼ cup mini chocolate chips

Line 8 x 8 inch baking pan with parchment. Pulse walnuts and cocoa powder in food processor until combined. Add dates sea salt, vanilla, and pulse to combine. Add water 1 tablespoon at a time until mixture starts coming together into sticky dough. Transfer dough into prepared pan, press into even layer. Refrigerate for 2-3 hours or overnight. Cut into bars of desired size. Transfer to an airtight container. Store in refrigerator or freeze for extended storage.

 

 

Lemon Energy Bars

Recipe source: Get Inspired Everyday!

 

2 cups cashews

1 + ½ cups flaked coconut

¼ cup maple syrup

Zest of 2 lemons

Juice of 1 lemon

2 teaspoons vanilla extract

Pinch sea salt

Reserve ½ cup flaked coconut.

Line 8 x 8 inch baking pan with parchment.

Pulse all remaining ingredients in food processor until mixture begins forming a dough. Transfer dough into prepared pan, press into an even layer, sprinkle reserved coconut over entire surface. Refrigerate for at least 3 hours or overnight. Renove dough form the pan, cut into bars of desired size, place bars into an airtight container and refrigerate until ready to serve, or freeze for longer storage.

 

 

Peanut Butter Cookie Energy Bars

Recipe source: Get Inspired Everyday!

 

1 pound dry roasted unsalted peanuts

4 ounces pitted dates, roughly chopped

½ teaspoon sea salt

2 tablespoons vanilla extract

¼ cup maple syrup

3-4 tablespoons water

Line 8 x 8 bakming pan with parchment. Pulse peanuts and dates in a food processor until uniform. Add salt, vanilla extract, and maple syrup; continue to process until dough begins to clump. Add water 1 tablespoon at a time and process until dough forms. Press dough into prepared pan in an even layer. Refrigerate for at least 3 hours or overnigh. Cut into bars ofo desired size. Place bars into airtight container and refrigerate until ready to serve, or freeze for longer storage.

 

 

Seed & Date Bars

Recipe source: Alton Brown | EveryDayCook

 

8 ounces dates, pitted, roughly chopeed

4 ounces dried apricots

1 ounce crystallized ginger

1 tablespoon orange zest

¼ teaspoon sea salt

½ cup pumpkin seeds

½ cup sunflower seeds

½ cup coconut flakes

2 tablespoons chia seeds

1 tablespoon flaxseed

1 tablespoon sesame seeds

Line an 8 x 8-inch baking pan with parchment.

Pulse dates, apricots, ginger, orange zest and salt in food until blended and mixture forms paste.

Toast pumpkin seeds, sunflower seeds, coconut, chia and flaxseeds in a skillet over medium heat, until fragrant and very lightly browned. Remove from heat. Add toasted seeds to the date mixture in food processor and pulse to desired consistency.Scrape mixture into prepared press into even layer. Refrigerate for 3 hours or overnight, cut into bars of desired size. Transfer bars into airtight container. Refrigerate until ready to serve or freeze for longer storage.

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
biruteGruodis 8 2019, 02:14 PM kokosinius jau isbandziau,super.Aciu Jums,tikrai isbandysiu pagamint visus.
Atsakyti į komentarą

JurgaBalandis 3 2017, 08:05 AM Puikūs batonėliai. Aš jų dalį užšaldžiau, tai labai praverčia ir apsaugo nuo nesąmonių valgymo:)Sveika ir tikrai skanu!
Atsakyti į komentarą

ViktorijaGruodis 18 2016, 02:46 AM Atrodo super! O kazin kiek laiko gali saldytuve stoveti?
AusraGruodis 18 2016, 07:48 AM Viktorija, ilgesniam laikymui as juos dedu I saldikli, o ten gali stoveti neribota laika; menesiais;

Atsakyti į komentarą

JūratėGruodis 17 2016, 09:22 AM Viskas atrodo labai skaniai. Pavydžiu Linai. Ir aš norėčiau tokio siuntinuko. :-) Batonėliai man kaip tik šiuo metu aktuali tema. Neseniai buvau veganų mugėje, ten pripirkau visokių sveikų batonėlių paragauti ir dabar po truputį bręstu jų gamybai. :-) Mano prisipirkti buvo skanūs, tik bėda, kad labai brangūs, todėl ir nusprendžiau, kad reikia pačiai pasigaminti. O rūšių buvo visokiausių: su riešutais, saulėgrąžomis, su daigintais džiovintais grikiais, visokiais džiovintais vaisiais, cinamonu, kakava, kokosu ir t.t. Viena iš rūšių, kurią bandysiu, bus su daigintais grikiais, nes aš juos nuolat daiginu. Na bet tai įvyks turbūt tik po Kalėdų. Dabar dar laukia visokie sausainiai ir kalėdiniai nameliai.
AusraGruodis 17 2016, 11:30 AM Jurate, aciu uz pagyrima!! o del batoneliu - tai, manau, namie pasigaminti tikrai bus neprastesni uz tuos blatnuosius ir brangiuosius; jeigu nutarsite isbandyti kuri nors varianta is sito mano rinkinuko, tai man labai rupes suzinoti, at patiko;

Atsakyti į komentarą

HanaGruodis 17 2016, 09:17 AM Oh, my! Vien paskaičius sudedamąsias dalis, man neliko jokių abejonių dėl skonių. Jie juk tobuli! Ačiū už "rinkinuką", tikrai pasižadu pasigaminti.
AusraGruodis 17 2016, 11:33 AM Hana, tikra tiesa - cia visa esme yra ingredientuose, nes viskas tik sumaisoma ir tiek, be jokio kito apdorojimo; jeigu isbandysit siuos receptus, prasau pasidalinkit ispudziais: at patiko, at ne, ka siaip manot; man visada labai smalsu suzinoti skaitytoju atsiliepimus;

Atsakyti į komentarą

RasaGruodis 17 2016, 02:16 AM Tobulybe! ir is kur tiek energijos? Sekmes Jums Ausra!
AusraGruodis 18 2016, 07:47 AM Aciu, Rasa! energija tryksta is energijos batoneliu :-)

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)