Montecristo

Rugsėjis 23, 2017 m Pusryčiai,
Komentarai (5)

 

 

Pirmą kartą Montecristo ragavau seniai seniai, gal prieš kokius 15 metų, gal dar seniau. Kažkur važiavom, kažkokiu nuobodžiu greitkeliu; išalkom; sustojom pakeliui kažkokiame visiškai eiliniame chain tipo restorane, net nebeprisimenu kokiame. Meniu be viso kito buvo Montecristo sumuštinis, be jokio ypatingo paaiškinimo. Pavadinimas man nuskambėjo intriguojančiai, todėl tą vakarą aš būtent jį ir užsisakiau. Tai, kas atkeliavo lėkštėje, nei iš tolo nebuvo panašu į sumuštinį. Tai buvo didelė stora spurga, per visą lėkštę, gana tamsi, vietomis, sakyčiau, netgi apdegusi, nuo per ilgo kepimo, visa tokia riebi ir išpampusi; ant spurgos buvo užsijotas storiausias sluoksnis cukraus pudros, o prapjovus tą monstrą, iš jo vidaus ėmė tekėti skystas, dar riebesnis sūris, susimaišęs su mirtino raudonumo uogiene. Dar ir mėsos ten buvo. Tokio pasibaisėtino patiekalo seniai nebuvau mačiusi. Po tos traumuojančios patirties Montecristo sumuštinis man visada asocijavosi su kažkokiu kulinariniu nesusipratimu; klaida ir tiek.
Prie Montecristo idėjos sugrįžau visai netyčia, bevartydama vasarinį Bon Appétit; ten užmačiau labai apetitnai atrodančius kukurūzinius vaflius. Tie vafliai buvo tokie ryškiai geltoni, užpilti raudonų braškių užpilu. Taip iškart ir sukilo vaizduotė: pamaniau, kad prie tų kukurūzinės duonelės tipo vaflių, dar su uogiene, labai derėtų koks švelnus sūris, ir galbūt kažkas sūraus. Asocijacijos pametėjo Montecristo idėją, ir aš vienas-du sukurpiau štai tokį sumuštinį: du saldoki vafliukai; ant vieno užkraunama tarkuoto sūrio, tokio, kuris staigiai tirpsta ir yra ganėtinai švelnus, kaip, tarkim Fontina, arba kažkas panašaus. Ant sūrio dar užmetamas bryzelis-kitas gero parūkyto kumpio. Nenusipiginkit su kumpiu; nes nedaug čia jo dedama, todėl geras skonis viską nulems. Ant kito vafliuko tepama uogienė. Aš tepiau aviečių su kauliukais; bet kokia kita irgi, manau, tiks. Tas uogiene apteptas vafliukas užšliopinamas ant viso to kumpio ir sūrio, viskas lengvai paspaudžiama, kad šiek tiek suliptų, paskui merkiama į kiaušinio-pieno plakinį, apkepama ant karštos keptuvės su trupučiu sviestu, viskas perdedama ant dailios lėkštės. Galiausiai užsijojama cukraus pudros, nes taip priklauso, ir štai Jums prašom – Montecristo; geriau vargu ar bebūna. Mano vaikai tą sumuštinį gyrė kaip išmanydami, vienas per kitą. O aš iš atminties pasistengiau palengva išstumti tą baisų spurginį prisiminimą.
Šio sumuštinio esmė, žinokite, yra ne kumpio, sūrio ir uogienės derinys, o tie nepaprastai geri Bon Appétit kukurūziniai vafliai. Jie yra topiniai. Patikėkit. Šimtaprocentinis gėris. Net nebūtina daryti sumuštinį. Paprasčiausiai ant šiltų, šviežiai iškeptų vaflių užpilkit klevų sirupo, arba kad ir tos pačios aviečių uogienės, ir bus Jums liuks pusryčiai.
Šiais vafliais buvo apvainikuotas dar vienas nuostabiai šaunus irklavimo sezonas. Po paskutinių varžybų ir po svaiginančios moterų komandos pergalės mes kaip reikiant išsimiegojom, ir ta proga aš visam mūsų irkluotojų klanui prikepiau būtent šių vaflių. Jie nuo skardos tik parūko. Tai va, išsikepkit ir Jūs kada prie progos. O jeigu netingite, dar galite sukomplektuoti pirmarūšį pusrytinį sumuštinį, Montecristo stiliumi.
Visiems linkiu itin smagaus rudeninio savaitgalio.
Ačiū, kad paskaitėte.
Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sumuštinis Montecristo su kukurūzų vafliais

Recepto šaltinis: Bon Appétit | September 2017

2 burbuolės kukurūzų

1 stiklinė* miltų

1 stiklinė kukurūzų miltų

2 šaukštai cukraus

1 šaukštas kepimo miltelių

½ šaukštelio valgomosios sodos

Žiupsnelis druskos

2 kiaušiniai

1 stiklinė pasukų arba kefyro

½ stiklinės (1 lazdelė) sviesto, ištirpinto

Aviečių uogienės

Kumpio griežinėlių

Fontina sūrio, stambiai sutarkuoto

Kiaušinio-pieno plakinio

Sviesto, kepimui

Cukraus pudros, užbaigimui

*1 stiklinė = 236 ml

Į didoką dubenį per stambią tarką nutarkuoti kukurūzų burbuoles. Supilti pasukas arba kefyrą, sudėti kiaušinius, supilti tirpintą sviestą, suberti cukrų, viską gerai išplakti.

Tiesiai į dubenį su kukurūzų mišiniu kartu persijoti miltus, sodą, kepimo miltelius ir druską. Suberti kukurūzų miltus. Viską atsargiai išmaišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Elektrinę vaflinę nustatyti ant maksimalios temperatūros. Plonai patepti sviestu arba papurkšti aliejumi. Iš paruoštos tešlos kepti vaflius kol taps sodrios auksinės spalvos.

Ant vieno vaflio užbarstyti tarkuoto sūrio, uždėti porą griežinėlių kumpio, vėl tarkuoto sūrio. Kito vaflio vieną pusę aptepti aviečių uogiene, užvožti vaflį su kumpiu ir sūriu, lengvai paspausti. Visą sumuštinį merkti į kiaušinio-pieno plakinį, apkepti ant karštos keptuvės su trupučiu sviesto. Apkeptą sumuštinį perkelti ant lėkštės, užsijoti cukraus pudros. Tiekti tuojau pat.

 

 

Montecristo Sandwiches with Corn Waffles

Recipe source: Bon Appétit | September 2017

 

2 ears of corn

1 cup flour

1 cup cornmeal

2 tablespoons sugar

1 tablespoon baking powder

½ teaspoon baking soda

Pinch salt

2 eggs

1 cup buttermilk

½ cup butter, melted

Raspberry jam

Ham, sliced thin

Fontina cheese, grated

1 egg + ½ cup milk, whisked

Butter, for the pan

Powdered sugar, for finish

In a large bowl grate corn husks, add buttermilk, eggs, sugar and melted butter, whisk to combine. Sift in flour, bakink soda, baking powder and salt. Add cornmeal. Mix until just combined. Do not overmix.

Heat waffle iron on maximum heat. Spray lightly with cooking spray. Cook waffles until golden brown.

Place one waffle on a plate, sprinkle with some grated fontina cheese, top with couple slices of ham, sprinkle with more cheese. On another waffle spread some raspberry jam, pace it on top of cheese, jam facing down, press lightly.

Dip the entire waffle stack into egg wash, fry on a frying pan with little bit of butter until golden on both sides. Transfer to a plate. Sift with some powdered sugar. Serve right away.

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ŽanaSpalis 5 2017, 08:56 AM Artėja savaitgalis ir jei kas dar nekepėte šių vaflių, būtinai išsikepkit :) Kukurūzų burbuolės dabar labai gardžios visur. Vafliai tokie universalūs, kad jei ne su kumpiu ir sūriu, avaičių džemu, tai galima ir tik su džemu. Man labai labai jie tiko su figų džemu (rekomenduoju Bonne Maman, pvz iš Rimi) Užtepus dar ožkų sūrio į kompaniją irgi liuks. Sakau, jie puikūs :) Porcija čia nemaža, taip kad užsimaišykite (galima ir iš vakaro) ir skanaukite visais variantais :)
AusraSpalis 5 2017, 11:12 AM Aciu, Zana, uz tai, kad isbandet recepta, ir uz pasidalinima ispudziais; labai malonu, kad patiko; dar prie to paties pridesiu: vaflius labai sekmingai galima uzsaldyti, ateiciai; as juos sukisu i sandariai uzsidaranti maiseli (zip-lock), o po to, kai reikia istraukiu po 1-2, imetu i skrudintuva, ir vafliai buna kaip ka tik iskepti;

RasaLapkritis 14 2017, 03:24 PM Uzsaldyti niekaip nepavyksta. Visi buna suvalgyti tuoj pat. Pritariu Zanai, superiniai vafliai - ir saldziai ir pikantiskai tinka. Mes pamegom ir kepam daznai.

AusraLapkritis 14 2017, 04:49 PM :-)

Atsakyti į komentarą

MildaRugsėjis 26 2017, 03:10 PM Smagu matyti šalia Jūsų abu vaikus. Tikiuosi žaibų, kibirkščių ir nekalbadienių laikotarpis seniai praėjo. Puikiai atrodot Aušra!
AusraRugsėjis 26 2017, 03:54 PM Aciu, Milda, uz tokius malonius komplimentus ir uz siltus zodzius! del vaiku man irgi be galo smagu; tiesiog negaliu atsidziaugti; I thought this day will never come, kaip sakoma; :-)

Atsakyti į komentarą

Jūratė N.Rugsėjis 25 2017, 04:28 PM Laba diena, tos burbuolės, kaip suprantu, nevirtos?
AusraRugsėjis 25 2017, 07:51 PM Jurate - yup, nevirtos;

Atsakyti į komentarą

ritaRugsėjis 25 2017, 02:46 AM Isradinga,stilinga,sportiska,meniska Ausra! Valio!
AusraRugsėjis 25 2017, 11:03 AM Aciu, Rita, uz visus komplimentus! kaip malonu-ne tas zodis!!!

Atsakyti į komentarą

ŽanaRugsėjis 23 2017, 02:57 PM Šiandien, prieš važiuodama pasivaikščioti ir pasimėgauti fantastiniu Bobų vasaros oru, aš ištraukiau iš padėjau matomoje vietoje kukurūzu miltų pokelį. Ten jų gera stiklinė ir reikia sunaudoti. Supratau, kad šiandien nebekepsiu, ryt suplanuotas laikas prie jūros, bet maža ką, pagalvojau- pirmadienį tai jau tikrai, tegu stovi kaip priminimas. Grįžusi atsiverčiu pasitikslinti kukurūzų duonelės receptą, o čia laukė eilinis minčių sutapimas- naujas receptas mano stiklinei kukurūzų miltų... Ačiū!
AusraRugsėjis 23 2017, 11:13 PM Zana, cia jau tikra telepatija, ne kitaip; tai Jums aciu, kad istikimai skaitot ir gaminat pagal mano publikuojamus receptus; be galo ir be krasto malonu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (15)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (51)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (28)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (49)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (46)
citrinos (56)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (8)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (5)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (26)
jautiena (39)
jogurtas (9)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (74)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (42)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (42)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (7)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (49)
mangai (6)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (43)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (2)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (190)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (99)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (95)
uogienė (16)
uogos (111)
Užgavėnės (14)
vaisiai (130)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (23)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)