Branzino ir kita virš žarijų

Birželis 03, 2015 m Žuvis,
Komentarai (9)

 

 

Yra daug kulinarinių/maisto blogų, kuriuos kartu rašo du šeimos nariai (vyras + žmonas, draugas + draugė, mama + dukra) ir panašiai. Tikriausiai žinot tokių ne vieną ir ne du; pvz. Love and Olive Oil, Two Peas and their Pod, A Couple Cooks, etc. Kartais abu autoriai kartu ir gamina, ir prie blogo publikavimo prisideda daugmaž po lygiai; kartais vienas gamina, kitas rašo ir fotkina (pvz. Manger), o kartais vienas ir gamina, ir rašo, ir fotkina, o kitas paprasčiausiai būna šalia, įkvėpimui ir moraliniam palaikymui. Toks bendradarbiavimas turėtų būti baisiai smagus, nes juk viską yra daug maloniau daryti su kompanija.

Mano bogo rašymas yra mano asmeninis reikalas, niekam kitam šeimoje beveik visiškai neįdomus. Vienintelis Julius dar nevarto akių, kai išsitraukiu fotiką arba prisėdu prie kompo. O visi kiti net nesivaržydami demonstruoja šimtaprocentinį ignoravimą, kai tik kalba užeina apie kažką bent kiek nors susijusį su blogo rašymu.

Mano sutuoktinis bloge kažkada seniai seniai kelis kartus sudalyvavo, pafotkino nuotraukų ankstyviems Debesų numeriams; dar porą kartų su jo žinia suorganizavau kulinarines fotosesijas su jo bendradarbiais (Makoto, Joy, Yang). Bet laikui bėgant ir taip menkas sutuoktinio susidomėjimas mano viekla išgaravo galutinai, kartu su staigiai užgesusia jo aistra fotografijai. Visi brangieji fotikai ir galingieji objektyvai kažkuriuo mementu buvo visi kruopščiai suvynioti į minkštą plėvelę su oro pūslelėmis, buvo sukišti į specialiai tam skirtus odinius krepšelius, sudėti į dėžę ir užkišti kažkur giliai giliai. Į lentyną sugulė visa ilga eilė storesnių ir plonesnių knygų apie skaitmeninę fotografiją; jos visos jau kelinti metai nepajudintos renka dulkes. Fotikus ir objektyvus pakeitė visas tuntas didesnių ir mažesnių distancinių pultelių, sutuoktinis visa galva pasinėrė į video žaidimų transą, o mano kulinarinis blogas jam galutinai išnyko iš interesų rato.

Jonui blogas irgi daugmaž neegzistuoja. Esu tikra, kad Jonas nebuvo nei karto jo atsivertęs. Na, jis žino, kad toks blogas yra, nes net ir labai pasistengus vistiek nepavyktų nepastebėti, kad aš pastoviai viską fotkinu, rašau tekstus, iki išnaktų žaidžiu su Lightroom ir panašiai, bet Jono susidomėjimo lygis bet kokia mano vystoma veikla yra seniai nukritęs už neigiamos skalės ribų. Mano blogas – irgi ne išimtis. Nežinau, ar taip yra todėl, kad dabar toks jo amžius, ar čia paprasčiausiai tokie genai.

Vienintelis Julius dar sugeba parodyti nuoširdų susidomėjimą mano kūriniais; kartais mes abu perverčiam senus blogo įrašus, kartais padėliojam naujam įrašui ruošiamas nuotraukas; kartais jis man sutinka net papozuoti. Mano sutuoktinis man vis nepatingi priminti, kad toks Juliaus geranoriškas dalyvavimas mano užsiėmimuose – tai tik laiko klausimas (He just doesn’t know any better). Tuose žodžiuose tikriausiai yra daug tiesos. Nes Jonas senais gerais laikas (dar prieš PlayStation erą) irgi buvo daug sukalbamesnis, kai reikėjo ką nors palaikyti fotografuojant, ar sudalyvauti kokiame fotoseanse. Bet metai viską keičia. Tikiu, kad ateis laikas, kai Julius blogą ims sėkmingai ignoruoti, ir aš jo, lygiai kaip Jono, nepriprašysiu nei sudalyvauti, nei bent kuo nors prisidėti prie mano užsiėmimų. Tada man tikriausiai teks pakeisti blogo pavadinimą. Arba teks blogo rašymą išvis užmesti. Išsikraustysiu aš tada kur nors į šiltus kraštus, kur nors prie jūros, (pvz. Floridą) ir pasinersiu į depresyvių memuarų rašymą. Va tada ir išvys pasaulį tos knygos, apie kurias blogo skaitytojai jau ne kartą ir ne du užsiminė. 

O kol kas mes su Julium dar kartu pavartom naują Bon Appétit. Birželio mėnesio numeryje suradom visą seriją receptų su įvairiomis jūros gėrybėmis, pagamintomis virš žarijų. Julius pamąstė, kad visai įdomu būtų iškepti įdarytus branzino, su galvom ir su uodegom. Ir dar kalmarai būtų labai gražu. Ir moliuskai. Jis man sako, kad galėčiau tuos receptus sudėti į savo blogą. Gal ne visus iš karto, bet bent porą tai tikrai. Tokie sūnaus patarimai man yra aukso vertės. Į juos nesureaguoti aš tiesiog negalėčiau. Todėl aš nei kiek nedelsdama paimu užrašų knygelę ir pradedu rašyti produktų sąrašėlį.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žaliosiomis citrinomis ir kalendromis įdaryti jūriniai ešeriai

Recepto šaltinis: Bon Appétit | June 2015

1 -2 jūriniai ešeriai (juodieji, didžiažiočiai, dryžuotieji, branzino arba kt.)

Druskos

Pipirų

1 gniūžtė šviežių kalendrų lapelių

1 žalioji citrina, supjaustyta plonais griežinėliais, išimtos sėklos

 

Įkaitinti kepsninę. Groteles patepti aliejumi. Žuvų vidų ir išorę pabarstyti druska ir maltais pipirais. Į pilvo ertmę prikimšti kalendros šakelių ir žaliųjų citrinų griežinėlių. Žuvis keliose vietose perrišti virvele, kad užsandarinti įdarą.

Žuvis dėti ant įkaitintų kepsninės grotelių. Kepti nejudinant maždaug 5-6 minutes, kol viena pusė apskrus ir mėsa lengvai skirsis peiliu. Žuvis apversti, kepti dar maždaug 5-6 minutes, kol apskrus ir iškeps kita pusė.

Žuvis nuo kepsninės perdėti ant lėkštės arba padėklo, užbarstyti kalendros lapelių. Tiekti tuojau pat su žaliųjų citrinų griežinėliais.

 

 

Kepti moliuskai su rūkytos paprikos sviestu

Recepto šaltinis: Bon Appétit | June 2015

50 g sviesto, kambario temperatūros

1 šaukštelis rūkytos paprikos miltelių

½ šaukštelio salierų sėklų

Žiupsnelis maltų kajeno pipirų

Druskos

Maltų juodųjų pipirų

2 kg gyvų moliuskų

 

Mažame dubenėlyje sumaišyti sviestą ir prieskonius.

Įkaitinti kepsninę. Tiesiai ant įkaitusių grotelių dėti moliuskus ir kepti maždaug 3-5 minutes, kol geldelės atsivers. Moliuskus perdėti į didelį dubenį. Neatsivėrusius moliuskus išmesti.

Į dubenį su moliuskais sudėti sviestą (arba į kiekvieno moliusko vidų šaukšteliu įdėti truputį sviesto). Išmaišyti ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

Kalmarų, agurkų ir rėžiukų salotos su kalendra

Recepto šaltinis: Bon Appétit | June 2015

 

1 šaukštas neutralaus skonio aliejaus, plius daugiau grotelių patepimui

½ kg kalmarų

Druskos

Maltų juodųjų pipirų

2 šaukštai ryžių acto

1 šaukštas čili aliejaus

1 agurkas be sėklų, supjaustytas plonomis juostelėmis arba griežinėliais

1 gniūžtė rėžiukų

Šviežių kalendrų lapelių

 

Įkaitinti kepsninę. Groteles patepti aliejumi.

Kalmarus apšlakstyti aliejumi, gerai išmaišyt pabarstyti druska, maltais pipirais ir dėti ant įkaitusių grotelių. Kepti maždaug 4 minutes, kol lengvai apskrus ir iškeps. Perdėti ant pjaustymo lentelės. Didesnius gabalėlius supjaustyti į mažesnius kąsnelius. Sudėti į salotoms skirtą dubenį. Apšlakstyti actu ir čili aliejumi. Sudėti agurkų griežinėlius, rėžiukus, įberti druskos, pipirų ir atsargiai išmaišyti. Tiekti tuojau pat.

 

 

 

Lime-and-Cilantro-Stuffed Black Bass

Recipe source: Bon Appétit | June 2015

 

1 -2 whole black bass or branzino, cleaned

Salt

Pepper

1bunch vcilantro

1lime, thinly sliced, seeds removed, divided

 

Prepare grill for medium-high heat; oil grate. Season bass inside and out with salt and pepper. Stuff bass with half of cilantro and half of lime slices; tie closed with kitchen twine, spacing 2".

Grill bass undisturbed until skin is charred and crisp and flesh is flaky and opaque on one side, 5-6 minutes. Flip the fish over onto the other side. Cook until flesh of other fillet is flaky and opaque, 4-5 minutes.

Line a platter with remaining cilantro and lime slices. Place bass on top and remove twine. Serve right away.

 

Grilled Clams with Spiced Paprika Butter

Recipe source: Bon Appétit | June 2015

¼ cup (½ stick) butter, at room temperature

1 teaspoonsmoked paprika

½ teaspooncelery seeds

Pinch cayenne pepper

Salt

Ground black pepper

4 pounds clams

 

Mix butter, paprika, celery seeds, and cayenne in a small bowl until well combined; season with salt and black pepper.


Prepare grill for medium-high heat. Place clams directly on grill grate. Grill (no need to turn or rotate) until they pop open, 3–5 minutes. Transfer clams to a large bowl, discarding any that are not open.

 

Add butter to bowl with Grilled Clams and toss to coat. Transfer to a serving platter.

 

 

Squid Salad with Cucumber, Watercress, and Cilantro

Recipe source: Bon Appétit | June 2015

1t ablespoon vegetable oil, plus more for grill

1pound squid (bodies and tentacles), cleaned

Salt and freshly ground black pepper

2 tablespoons rice vinegar

1 tablespoon chili oil

1 English hothouse cucumber, thinly sliced lengthwise

1 bunch watercress

½ bunch cilantro

 

Prepare grill for medium-high heat; oil grate. Toss squid with 1 tablespoon of oil in a large bowl; season with salt and pepper.

Grill squid, turning occasionally, until lightly charred and cooked through, about 4 minutes. Transfer squid to a cutting board and slice bodies into bite-size pieces.

Toss squid with vinegar and chili oil in a clean large bowl. Add cucumbers, watercress, and cilantro and toss to combine. Taste and adjust seasoning with salt, pepper, and more vinegar and chili oil, if desired.

 

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
IngaLiepa 8 2015, 06:18 AM neįsivaizduoju, kaip Jūsų šeima gali ignoruoti Jūsų pomėgį. Manau, kad kas kartą valgydami paruoštą maistą laižo pirštus. Aš Jus atradau visai atsitiktinai ir mane be proto patinka visi patiekalai ir nuotraukos. Sėkmės Jums.
AusraLiepa 8 2015, 10:30 AM Inga, aciu uz visus komplimentus ir uz tai, kad paskaitot; smagu, kad atradot mano bloga; tikiuosi, kad greitiai nenusibos ir kad mes dar ilgai ir maloniai pabendrausim;

Atsakyti į komentarą

KristiBirželis 5 2015, 02:43 PM Kaip visada apetitą žadinančios nuotraukos ir nuostabūs receptai. Ačiū :) Esu perskaičiusi visus jūsų blogo įrašus, tad negaliu nepraleisti pro akis kelių momentų... Kai skaitai daug to paties žmogaus tekstų, pasijauti lyg jį pažinotum, džiaugiesi, kai jam sekasi ir nusimeni, kai jam blogai. Keli jūsų įrašai apie šeimą vis nuliūdina. Atrodo, kad turite didelių nuoskaudų ir duodate daugiau nei gaunate, panašu, kad jums tikrai ne vis vien, kad šeimai vienodai ar valgyti jūsų su meile pagamintą maistą ar pusfabrikačius, kad per motinos dieną pati ruošiate pusryčius ir perkate gėles, kad vyras negrįžta kai turėtų paruošti vakarienę ir jūsų sutuoktinis bei vaikai nenori dalyvauti jūsų mėgstamoje veikloje. Gal ir ne skaitytojų čia reiklas, bet ar jūs laiminga? Kažkaip labai norėtųsi, kad tokia nuostabi moteris, būtų laiminga :)
AusraBirželis 5 2015, 03:04 PM Kristi, aciu uz rupesti; blogas yra issiliejimui, as megstu rasyti taip, kaip yra, o ne taip, kaip filme maciau arba kaip noretusi, kad butu; todel ir yra visokiu irasu apie viska; nuoskaudu neturiu jokiu; savo gyvenima daugmaz reguliuoju taip, kaip man patinka; aplinka ir aplinkiniai tam turi nedaug itakos; esu laiminga; yra simtai tukstanciai neikainojamu dalyku, uz kuriuos esu be galo dekinga Dievui ir likimui; o jeigu kas buna ne taip, kaip blizgiuose zurnaluose pavaizduota, tai del to retai nusimenu; life is never perfect; just take it as it is; ane?

KristiBirželis 5 2015, 03:56 PM Kaip smagu girdėti, kad jūs tikrai jaučiatės laiminga :)) Tai reiškia, kad dar ilgai džiuginsit mus nuostabiais tekstais, nuotraukomis, receptais!

Atsakyti į komentarą

OdetaBirželis 4 2015, 01:09 PM Ausra, nuostabus visi 3 patiekalai. Visus mielai isragauciau ir isbandyciau:) Midijas esu kepusi ant griliaus, buvo tikrai fantastiska, o su clamsais tikiu, kad dar nuostabiau. O eserio paskrudima net uzuodziu...kaip skaniai kvepia ir mesa persisunkia tuo skrudesiuku....Fantastika:) O del lapu, tai gal pas jus yra pirkti bananu lapu, grilinti jie duoda labai puiku skoni. Esu ragavusi Sri Lankoje: tiesiog ryzius su kariu, cili, kardamonu ir kitais indiskais prieskoniais ivyniotus i svieziu bananu lapus ir keptus grilyje, po siai dienai negaliu pamirsti ju skonio. Gaila, kad LT bananu lapu nera pirkti, vien del sito patiekalo grili nusipirkciau i namus.
AusraBirželis 4 2015, 01:19 PM Odeta, aciu uz visus pagyrimus; kaip visada labai malonu; o del bananu lapu - as ju niekada neieskojau, bet tikriausiai buna pirkti; nes visi Tailandietiski restoranai juk juos naudoja; tai vadinasi galima kazkur ju nusipirkti; nes nemanau, kad tie restoranai patys augina savo bananus; butinai paieskosiu tu lapu;

DangeBirželis 4 2015, 02:40 PM Bananų lapų Lt turi Hyper Rimi.

AusraBirželis 4 2015, 02:47 PM Dange - tai gerai; jeigu yra Lt, vadinasi turi buti ir JAV; dumsiu ieskoti;

Atsakyti į komentarą

MartinaBirželis 4 2015, 06:41 AM Jūsų blogas yra nuostabus :))) Noriu ir toliau ilgai ilgai jį skaityti :)) Ačiū Jums už įkvėpimą gaminti :)
AusraBirželis 4 2015, 10:42 AM Martina, aciu Jums labai labai uz tokius siltus zodzius; ir dideliausias dekui uz tai, kad skaitote; man po tokiu komentaru yra gryniausias malonumas toliau rasyti;

Atsakyti į komentarą

Edita GutBirželis 4 2015, 02:52 AM Pritariu visoms! Nepalikite musu!Ir dar noreciau patarti- kita karta kai kepsite zuvi, suvyniokite ja i krienu lapus-ir zuvis neapdegs, ir skonis nepakartojamas.Mes taip kepame sviezia zuvi.
AusraBirželis 4 2015, 10:40 AM Edita, labai labai viliojantis variantas - zuvis krienu lapuose; tik neisivaizduoju, kur tu krienu lapu man surasti; parduotuvese guli tik krienu saknys; o auganciu krienu irgi niekur nemaciau; gal kokie kitokie lapai tiktu?? isivaizduoju, kad taip kepant lapuose zuvies skonis buna panasiai kaip en papillote; tarp kitko, branzino labai neblogai kepa tiesiog ant groteliu, be joko isukimo; nes ju oda gana riebi, tai graziai apskrunda (neapdega!), buna traski ir man asmeniskai ta apskrudusi ju oda su dumelio kvapeliu buna baisiai skani; bet susukimo I lapus ideja prisiminsiu ir artimiausiu metu pasistengsiu isbandyti; aciu!

Atsakyti į komentarą

RūtaBirželis 4 2015, 02:10 AM Gal šeimynos susidomėjimas atgimtų savaitę kitą pašėrus juos pirktinėmis dešrelėmis, nes "blogo neberašau, tai gaminti irgi nebeįdomu"?
AusraBirželis 4 2015, 10:35 AM Ruta, pirktiniu desreliu meniu mano seimoje tikrai nesusilauktu nepasitenkinimo; tik visuotinas pritarimo ovacijas: "YES!!!" as su tokiu savo zestu kaip mat ispopuliareciau; tik va blogas tikriauisiai nukentetu; nors, pagalvojus, gal reikes pabandyti; gal ir blogui kelios hotdog'u serijos visai bus ne pro sali; ir seima labiau vertins; itariu, reikes paklausyti jusu patarimo ir pavaryt hotdog'u dietos eksperimenta; dekui uz genialia ideja;

Atsakyti į komentarą

DangėBirželis 3 2015, 04:20 PM Pritariu damoms:nepalikite mūsų našlaičiais. Aš be jūsų blogo nežinočiau ką valgyti... :) O dabar atsidarau po pietų, jau žiūrėk naujos salotikės, ir žinau ką vakarienei gaminti... :)
AusraBirželis 3 2015, 04:51 PM Dange, ok, nepaliksiu naslaiciu; man baisiai malonu girdeti, kad idejos ir receptai naudingi; vadinasi verta buvo stengtis;

Atsakyti į komentarą

AudrėBirželis 3 2015, 01:49 PM Neee... nenoriu jokių ,,depresyvių memuarųųųų"... Noriu Mylimo Vaikų ir Vanilės Blogo su Aušra ;D Nepalikite savo ištikimų skaitytojų... mes nenorime būti ,,našlaičiais". Prisijaukinti ir pamesti... taip tiesiog NESĄŽININGA
AusraBirželis 3 2015, 02:30 PM Audre, memuarai artimiausiu metu negresia; have no fear, kaip sakoma; o del blogo - ji uzmesti irgi greitu laiku neplanuoju; kol yra tokiu fanu, tai net nepatogu butu viska uzbaigti; todel kol kas bus blogas, o su memuarais teks palaukt;

Atsakyti į komentarą

jolitaBirželis 3 2015, 01:40 PM Kaip visada nepaprastai gražu! Ir dėl šeimos požiūrio, tai taip visada gaunasi, kad jie didžiausi kritikai arba ignoruotojai! :)
AusraBirželis 3 2015, 02:27 PM Jolita - aciu; uz komplimentus ir uz atjautima;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)