Neišgėręs nesuprasi

Liepa 13, 2015 m Gėrimai,
Komentarai (7)

 

 

Aš neperseniausiai apsiskelbiau, kad viską labai gerai suprantu apie Lietuvą ir kad aš viską ten labai gerai pažįstu, nors esu išeivė ir Lietuvoje nebegyvenu jau N metų. Taip maniau, kol prieš kelias dienas neatsiverčiau seniai nevartyto Andriaus Užkalnio portalo ir neperskaičiau kelių ten įdėtų straipsnių. Nuorodą į straipsnius netyčia užtikau feisbuke, kur ją kažkas per neapdairumą įkišo; todėl ji ir papuolė man į rankas. Taigi, atsiverčiau aš protokolus, ėmiau skaityti straipsnį apie tai, kaip Užkalnis daugiau nebebendraus su savo skaitytojais, ir iškart supratau, kad nė velnio aš tos Lietuvos nebepažįstu. O gal niekada ir nepažinojau. Gal gerai, kad laiku išnešiau iš ten mėsas, nes ir Lietuvai be manęs geriau (mažiau genetinio broko), ir man pačiai patogiau, mat, anot Užkalnio, užsienyje tokiems kaip aš nesusigaudantiems žirniasmegeniams yra daugiau pritaikymų: “Vakaruose ne tik technologijos, bet ir vadyba toliau pažengusios”.

Užkalnio jau buvau seniai neskaičiusi. Ankščiau skaičiau, dar tais laikais, kai pasirodė pirmosios jo knygos, kol nebuvo tiek daug taškymosi purvais, badymosi pirštais, kol neatsiskleidė slapta autoriaus meilė Rush Limbaugh personalijai. Aš kažkada esu parašiusi Andriui e-mailą su pagyrimo žodžiu ir sėkmės palinkėjimu; man Andriūša savo ruožtu atsintė savo knygą su labai dailiu autografu. Dar esu parašiusi straipsnį į jo Laukines žąsis. Andriaus aš asmeniškai nepažįstu, nors buvom kursiokai ir matyt ne kartą ir ne du esam prasilenkę VDU centriniuose. Studijų laikais aš per daug nesireiškiau, stengiausi išlaikyti low profile, todėl nenuostabu, kad aš ir Užkalnis, nors ir prasimokėm kelis metus tarp tų pačių sienų, bet taip ir nesusipažinom.

Iš pradžių skaičiau, nes Užkalnio straipsniai buvo naujas vėjas, laisvas necenzūruotas požiūris į realybę iš jo asmeninės varpinės. Bet kuo toliau tuo to asmeninio požiūrio buvo mažiau; vietoj jo atsirado daugiau tuščio pasitaškymo purvais, kuris, beje, daug kam labai patiko. Kuo labiau tai visiems patiko, tuo daugiau Užkalnis taškėsi. Asmeninį žurnalisto/rašytojo požiūrį ėmė keisti Užkalnio sparčiai kuriamas imidžas, kol galų gale tas sukurtas imidžas išstūmė visa kita. Užkalnis tapo TV personalija ir labiausiai skaitomu Lietuvos autoriumi (kaip jis pats neseniai apsiskelbė; aš, tiesą sakant, faktų nesutikrinau), o jo straipsniuose pilstomas chamizmas augo ne dienom, bet valandom. Pamenu, perskaitydavau aš iš ryto naują Užkalnio rašinį ir susigadindavau sau visą dieną. Mano emocinė būklė jau ir taip ne iš stabiliųjų, o dar jeigu iš pat ryto ant to užpildavau dozę Užkalnio pamazgų, tai išsibalansuodavau iki tokio lygio, kad arbatos puodelio rankoje nebenulaikydavau. Tekdavo eiti į kiemą ir daryti raminačius kvėpavimo pratimus. Po kelių tokių seansų aš nutariau Užkalnio rytais nebeskaityti. Nebent vakarais. Arba kai kas nors man piktybiškai užlipdavo ant nuospaudos (perkeltine prasme), ir kai jausdavau būtinybę emociškai išsikrauti. Tada Užkalnio epitetai būdavo būtent tai, ko reikia. Bet su laiku ir tam kantrybės nebeliko. Užkalnį ėmiau skaityti vis rečiau ir rečiau, kol vieną lemtingą dieną jam iš lūpų netikėtai išsprūdo Rush Limbaugh vardas. Tuo mūsų virtualusis bendravimas užsibaigė. Buvo paspausti visi “Unlike” ir “Unsubscribe”, ir aš iškart pasijutau emociškai apsivaliusi.

Prieš kelias dienas atsivertusi protokolus aš ten vėl radau tą patį pasidrabstymą, ir tą patį, kelis kartus jau skaitytą paaiškinimą, kad šitie tekstai yra rašomi ne man, ir vėl mano persona buvo prilyginta buožgalviui (nes aš gi esu tas bukprotis emigrantas, “kuriam iš akių trykšta nebauginto kvailio palaima”). Vėl, per savo pačios durnumą, ėmiau skaityti apie mokslų daktares, kurios mėgsta čiulpti cigaretes ir dar kai ką kitą, ir vėl man prasidėjo nekontroliuojamas galūnių tremoras; o kai straipsnio pabaigoje buvo pasiūlyta trenkti kebabu man į akį, aš pajutau, kad mane ima pilti šaltas prakaitas ir ima trikti širdies ritmas. Vėl teko neštis dekiuką į kiemą ir daryti jogos pratimus bei psichoterapinę meditaciją.

Galbūt tai nėra tikras Užkalnis, gal tai tik toks jo imidžas, neapšlifuotas ir rough around the edges. Bet tas imidžas, mano manymu, yra klaidingai pavadintas. Senais gerais laikais toks imidžas vadinosi ne “Andriūša Užkalnis”, o “Forsas”. Tai tip-top tas pats tipažas, kuris prieš kokį 15-20 metų labai mėgdavo trintis Eigulių trolikų stotelėje. Tokie nachaliavo veido tipai kabinėdavosi prie žmonių, prie akiniuotų neputiovų studenčių, prie jų pavėpusių kūrtkių arba batų. Dažnai jie šiaip sau, iš neturėjimo kas veikt, napažįstamam žmogui pasiūlydavo trenkti į rožą, arba užvežti su kebabu į akį. Porą kartų per savo žioplumą aš nuo tokių esu ir gavusi: vieną kartą – su pilnu šampano buteliu man buvo užvažiuota per apatinį žandikaulį, o antrą – su pistoleto rankena per pakaušį. Tai toks kontingentas, kuriam kaip oro reikia auditorijos, kad jie galėtų iš ko nors pasityčioti, išvadinti durniais, arba bukapročiais, arba genetiniu broku, arba kitaip apvemti. Panašu, kad būtent tai auditorijai rašomi visi tie Užkalnio straipsniai: apie jų neskoningus drabužius, pigius batus, negražias šukuosenas (prisimenat tą seną straipsnį apie Nidą) ir apie žemai smukusias jų vertybes. Į juos badoma pirštais, ant jų klijuojamos etiketės ir pavadinimai (bukiai, debilai, defektai, ir t.t., ir t.p.), o tokio straipsnio pabaigoje jie visi dažniausiai būna pasiunčiami į gerą vietą, arba jiems pasiūloma trenkti kebabu į akį: Dvigubos pilietybės jiems? Kebabą jiems į akį, ir du minty, o ne dvigubos pilietybės”.

Aš tik vieno niekaip nesuprantu – kas visa tai skaito? Kas yra tie daugiatūkstantiniai fanai ir gerbėjai, skaitantys, komentuojantys, reaguojantys ir kitaip keliantys gerb. Užkalnio imidžui taip baisiai aktualius viešosios erdvės reitingus? Ar tuos straipsnius apie save skaito visi tie balvonai, ir durneliai, ir tos “grabais užsipisę avys”? Ar yra ir kitų skaitytojų? Nes straipsniuose kreipiamasi būtent į tuos durnius ir avis; būtent jiems o ne kam kitam yra dalinami visokie itin vertingi gyvenimiški patarimai, aiškinamos globalinės reikšmės tiesos ir pan. O jeigu skaito ne avys, o tie, kurie ir genetiškai yra daugmaž ok, ir susišukavę yra pakenčiamai, ir kurie gali sau leisti pavakarieniauti už kelis tūkstančius pinigų, tai ar jiems yra įdomūs tie tekstai apie visus tuos begalvius debilus, kurie savo bevertį laiką leidžia paranojiškai taupydami elektrą, skraidydami Ryanair ir ėsdami cukraus vatą Basanavičiaus gatvėje Palangoje? Ar tiems intelektualiems skaitytojams visai tai yra juokinga? O gal aktualu? Paaiškinkite Jūs man, prašau, brangieji, kas yra tas Andriaus Užkalnio fenomenas? Ko aš jame nesuprantu? Kame tas jo šarmas? Jeigu Užkalnis, kaip jis pats skelbiasi, yra skaitomiausias autorius Lietuvoje; tai tikriausiai jo rašiniuose tikrai yra kažkas tokio, ko man niekados nesuprast. Nes jeigu ten nieko kito nėra, tik tas atidirbtas forso imidžas, ir jeigu būtent dėl to imidžo Užkalnio straipsniai yra patys skaitomiausi, jo pokalbių šou yra populiariausi, ir jo asmuo yra ryškiausia mūsų (oi, atsiprašau, Jūsų) kultūrinio elito žvaigždė, tai tada, žinokite, Lietuva yra labai žemas lygis. Aš vis dar drįstu naiviai tikėtis, kad taip nėra.

Aušra                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vodka Collins

Recepto šaltinis: Food Viva

2 kokteiliai

60 ml degtinės

20 ml cukraus sirupo

20 ml citrinų sulčių

Gazuoto vandes

Citrinos griežinėlių

Maraschino vyšnių

Ledukų

 

Į kokteilių maišiklį įdėti ledukų, supilti degtinę, sirupą ir citrinų sultis. Kelis kartus gerai suplakti, kad susimaišytų.

Į dvi aukštas stiklines iki viršaus pridėti ledukų. Ant ledukų užpilti kokteilio mišinio, įdėti po kelis citrinos griežinėlius, įmesti po porą maraschino vyšnių, iki viršaus užpilti gazuoto vandens, atsargiai pamaišyti šiaudeliu. Tiekti tuojau pat.

 

 

Vodka Collins

Recipe source: Food Viva

2 drinks

 

2 oz (60 ml) vodka

2/3 oz (20 ml) simple sugar syrup

2/3 oz (20 ml) fresh lemon juice

Club soda

Lemon slices

Maraschino cherries

Ice cubes

 

Add vodka, sugar syrup and lemon juice in ice filled mixing glass and shake thoroughly.

Strain and pour into two ice filled serving glasses. Drop in a few lemon slices and couple maraschino cherries into each glass. Top with soda and gently stir. Serve right away.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
IevaLiepa 15 2015, 11:51 AM Aušra, Įdomu būtų sužinoti, kodėl tiek metų neaplankėt tėvynės? Kraujas tiek verda jums, tai matosi, kad tėvynė ne vis vien :) Beje, galbūt puslapio administratorius patvarkytų komentavimą, nes suplaka visus paragrafus į vieną.
ŽanaLiepa 15 2015, 12:03 PM Taip, negalėjimas daryti pastraipų (paragrafų) labai suplaka viską :)į košę :)

AusraLiepa 15 2015, 12:19 PM Ieva, Zana, aciu, merginos uz pastaba del komentaru; butinai pranesiu administratoriui ir paprasysiu sutvarkyti; o del vaziavimo I Lietuva - kraujas man neverda; gal tik is sono taip atrodo; mano namai yra JAV; bet Lietuva visada buvo ir bus mano gimtine ir mano identiteto dalis; todel as apie Lietuva rasysiu, skaitysiu, komentuosiu ir kitaip reiksiuosi;

IevaLiepa 15 2015, 01:27 PM Mano namai irgi yra JAV ir aš taip pat mėgstu pasireikšti apie Lietuvą. Man tokie jūsų rašiniai net įdomiau nei istoriją apie receptą. Žaviuosi, nors ne visada sutinku. Man tiesiog cekauna, kodėl tiek metų neaplankot Lietuvos? Aš stengiuosi kasmet aplankyti ir tikrai - progresas didžiulis. Aš manau, jūs liktumėt sužavėta.

AusraLiepa 15 2015, 01:35 PM Ieva, as neabejoju, kad likciau suzaveta, bet mums nuskrist 4-iu asmenu seimai toki kelia kad pora savaiciu pagyvent ankstam viesbuty ir po to lekt atgal man tiesiog nekyla rankos; kol tevai Lietuvoje gyveno mes nuvaziuodavom; ir vaikai ten visas vasaras leisdavo; bet po to atostogu laikas man pasidare brangesnis uz visus tuos patirtus ispudzius ir ta begalini varga sitaip keliaujant; todel ir nevaziuoju;

Atsakyti į komentarą

LinaLiepa 14 2015, 10:49 PM Visai prisijungciau prie baseino pagerti Vodka Collins ir padiskutuoti apie Uzkalni. Ypac apie tai, kaip man nereikia duoti dvigubos pilietybes, kebabu I aki. Geras laikas butu.
AusraLiepa 15 2015, 10:28 AM L:ina, prasom prisijungti - any time;

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsLiepa 14 2015, 05:05 PM Vodka tobulai tinka prie straipsnio ;)))
AusraLiepa 14 2015, 06:21 PM As irgi taip pamaniau - Vodka cia turetu buti pats tas; Aciu, Ernesta!

Ernesta @BakingSecretsLiepa 15 2015, 03:45 PM Aš net į pavadinimą nebuvau įsiskaičius, bet jau bebaigiant skaityti tavo mintis pagalvojau:\\\'tas kokteilis geriau būtų su vodka, kitaip nesuprasiu\\\'. Chi chi. Ir žiūriu, kad vualia, tikrai vodka! :))

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsLiepa 14 2015, 04:56 PM cha cha, geras Aušra! Palaikau. Labai patiko tavo straipnis! Praeity esu skaičiusi Užkalnio kelias knygas, straipsnių specialiai neieškodavau, o vakar kažkaip netyčia tam pačiam FB užkliuvau už jo, įlindau pasižiūrėti, kas gero ir pasibaisėjau... Vien keiksmai, kažkoks negatyvas. Esu jo nuomonę apie emigrantus girdėjus ir per TV ir niekaip nesuprantu, kodėl taip reikia 'stumti'. Gyvenu Anglijoje, nesijaučiu bukagalvė ar kokia LT atmata išvažiavusi, nes nieko mat doro nesugebėjau Tėvynėj sukurti... Kodėl tokia baisi nuomonė apie emigrantus niekaip nesuprantu. O iš Užkalnio tokius 'briedus' girdėti iš vis keista, juk jis pats emigrantas, kiek metų toj pačioj Anglijoj gyvenęs. Bet jis viršesnis taip išeina? Nes sugebėjo į LT sugrįžti :))) O jei aš ten nenoriu nė pro kur, jei aš čia kuriu savo gyvenimą: svarbiausią ramų ir stabilų, tai aš jau ne žmogus, aš nevykėlė iš LT :) Tegul... Kiekvienas suranda savo kelią ir savo vietą pasaulyje. Vienam tai Lt, kitam JK, trečiam JAV. Svarbus žmogus laimingas... Aš kažkodėl manau, kad Užkalnis 'pagavo', ko reikia piktiems lietuviams, iš ko piniga uždirbt, todėl taip viskas vyksta ;)
AusraLiepa 14 2015, 06:20 PM Ernesta, dekui uz palaikyma; gera zinoti, kad turiu bendraminciu; man ne tiek kliuna pats Uzkalnis ir jo proza (juk kas ka nori tas ta raso), kiek tas stulbinantis jo populiarumas; o gal jis visai nera toks baisiai populiarus, kaip kad bandoma pavaizduoti; ar yra populiarensiu..?? nes jeigu nieko geresnio nera, tai tada tikrai krachas (mano nuomone);

Atsakyti į komentarą

ElitaLiepa 14 2015, 03:07 PM Turiu keletą pastebėjimų su kuriais jūs greičiauisiai nesutiksite, nes panašu, kad esate ne mažiau kategoriška nei pats Užkalnis :) Pirma, jūs tikrai negalite puikiai išmanyti kas ir kaip Lietuvoje, nes jau seniai čia negyvenate. Juk sutinkate, kad aš negaliu dabar kalbėti apie visas Niujorko bėdas ir sakyti, kad viską išmanau, nes ten mokiausi ir gyvenau prieš 10 metų. Per laiką daug kas keičiasi. Ir patikėkite kartais gyvenant čia ir tikrai nuošidžiai domintis savo šalies gyvenimu pradeda užknisti žmonės, kurie čia atvažiuoja 2 savaitėm per metus ir dedasi viską žinantys, bet kažkodėl jie dažniausiai palaiko visokius marginalus, spangsta apie tai kad Lietuvai reik išstot iš ES, nors patys kokioj Vokietijoj gyvena ir t. t. Kai tokių yra sočiai tikrai organiška, kad atsiranda kas iš jų tyčiojasi. Taip pat, Lietuva yra maža, o be to ir jauna valstybė. Todėl joje yra daugybė visokių procesų, kurių okupacijos nepatyrusiose šalyse nėra, arba buvo seniai, arba visi priprato ir absoliutinti, kad jei čia yra populiarus tas ar anas rašytojas, tai čia marozynas yra labai jau tamsus požiūris. O Užkalnis turi kelis žavumo aspektus ir jo populiarumu nereikia stebėtis. Vienas aspektas yra tas, kad kultūringi išsilavinę žmonės niekada garsiai nepasakys, kad džiaugiasi jog masė marozų emigravo lauk (tai tiesa, iš mano pačios klasiokų emigravo viso 7 žmonės, iš jų tik vienas, kuris čia neturėjo nusikalstamos paeities), kad norėtų užčiaupti visiems apie gyvenimą aiškinančias supermamas ir t. t. O čia yra personažas, kuris ima ir tai pasako garsiai, tiesiai šviesiai į akis ir dar su dideliais pastiprinimais (nors jie man dažnai atrodo dirbtini). Kita dalis žmonių, kurie skaito Užkalnį, tai ir yra ta jo peikiama dalis žmonių. Jie ten atpažįsta save, tada visam pasauliui išsiduoda, kad atpažino, bandydami komentarais su tuo ginčytis. Ir kuo labiau jie ginčijasi, kuo daugiau putoja, tuo daugiau šituo žaidžia Užkalnis... Man irgi viena moteris ilgai aiškino, kad Užkalnio pasakymas, jog tai kad 10 metų uždirbi minimumą yra gėda, nes nesugebi nieko daugiau, yra baisi nesąmonė, žmonių menkinimas ir t. t. Bet realiai manau giliai širdyje ji puikiai suvokė, kad tai yra tiesa, tiesiog atpažino save. Čia iš serijos \"ant daugiabučio tvoros kažkas parašė žodį k**va\" ir 5 gyventojos nuo pat ryto paskambino į policiją ir pranešė, kad ją apšmeižė\" :D Aš Užkalnio neskaitau nuosekliai, tačiau daug jo tekstų žinau, kartais ir komentarus paskaitau, nei karto neatpažinau jo tekstuose savęs, bet manau ne todėl kad esu kažkokia tobula, o todėl, kad nereikia visko priimti asmeniškai. Taip ir jūsų atveju, kodėl vos radusi žodį emigrantas prisitaikėte viską sau? Juk A. U. ne kartą kalbėjo apie 2 emigrantų kategorijas, apie žmones kurie tiesiog gyvena kitur, nes taip jiems geriau ir apie tuos, kurie gyvena kitur nes tiesiog neranda vietos sau, o grįžę čia atostogų dar neišsipurtę iš ausų pjuvenų, bando vaidinti turtuolius, \"pamiršta\" lietuvių kalbą ir t. t. Juk jiems skirtas Užkalnio kebabas į akį, kodėl jį prisiskiriate sau?
AusraLiepa 14 2015, 03:37 PM Elita, dekui uz pakomentavima; viskas iskart aiskiau pasidare: ir kas skaito, ir kodel; del Jusu pastebejimo, kad visokie marginalai uzknisa normalius nemarginalinius zmones - tikra tiesa; as daugeli visikai padoriu ir nemarginaliniu uzknisdavau net neemigravus; todel ne karta ir esu gavusi buteliu per marmuze; o jeigu dabar, po ilgalaikes emigracijos, neduokdie sugalvociau kokioms 2-iems savaitems parvaziuoti ir islekciau i trasa, taip sakant pasizmoneti, tai tikriausiai is tokio pasizmonejimo gyva negrizciau; koks nors tautietis neapsikentes tikrai uzkokosintu ant kokio tilto, o lavona nuspirtu I Nemuna; o paskui, ziurek dar koks straipsnis spaudoje pasirodytu, apie kazkokia apspangusia durne, tirkiausiai emigrante, kuri gavo kas jai priklauso; o del kebabu prisitaikiau sau, nes taip tekste parasyta: "Kaip visi mes vaikštome su prigimtine nuodėme, taip ir jūs, jei gyvenate už Lietuvos ribų, nešiojate gėdos antspaudą – jei ne už save, tai už tuos, kas aplink jus; Taip pat yra, jei gyvenate Pagėgiuose arba prie Baltarusijos sienos. Nebūtinai esate susiję su cigarečių kontrabanda. Bet visi apie jus taip galvoja." Mano antroko sunaus pradineje mokykloje vis pastoviai vyksta visokios akcijos tipo: "Stop and prevent bullying"; tai va, as ir surasiau sita irasa, su ta pacia intencija: "to stop and to prevent";

ElitaLiepa 14 2015, 04:00 PM Niekas čia jūsų nemuštų :D Bet kokiam pasaulio mieste gali į galvą gaut, Niujorke gal net greičiau nei Vilniuje :) O šiaip toks trumpas pastebėjimas - Užkalnio nekenčia daugybė žmonių (tie patys dažnai jį ir skaito) ir jie dažnai viešai jam grasina, bet net ir jis nėra nei su buteliu gavęs, nei nuo tilto nuspirtas, taip kad manau esat visada laukiama Lietuvoje :) Užkalnis tėra vienas vienintelis autorius ir nors jis populiarus toje pačioje Lietuvoje pilna žmonių, kurie jo net negirdėję. Negi dabar imsim spręsti apie JAV pagal tai, kad ten labai išpopuliarėjo knyga 50 pilkų atspalvių ir bėdosim, kad tai baisiai smukusi tauta, jei toks lėkštas jos literatūrinis skonis. Manau, visiem aišku, kad kvaila taip apibendrinti. Tiesiog, jei jums nepatinka Užkalnis, jis ne jums neskaitykit ir pasistenkit apie Lietuvą nespręsti pagal vieną rašytoją ir jo populiarumą. O dėl jūsų pateiktos citatos, tai manau emigrantai JAV nesusiduria su tuo su kuo susidūrė tas pats Užkalnis gyvendamas UK. Tikrai į UK, Norvegiją, Daniją yra išvykę labai labai daug blogo kontingento iš Lietuvos ir tikrai daug pasiekę lietuviai emigrantai dažnai jaučia gėdą už savo tautiečius. Nes įsivaizduokite, sėdite jūs moderniame ofise kur nors Osle ir jūsų kolegos aptarinėdami kriminalinę kroniką suskelia anekdotą "Ką lietuvis dovanos savo vaikui per Kalėdas? Tavo dviratį" :) Apie tai manau kalbėjo straipsnyje A. U. Deja, tai realybė... P. S. Ir tikrai bent mažesni miesteliai Lietuvoje atsikvėpė kai atsivėrė sienos, nes daug visokio plauko nusikaltėlių išsidangino į užsienį, tai Lietuvoje jaučiama. To gyvendamas už tūkstančių kilometrų nepajausi..

Atsakyti į komentarą

IndraLiepa 14 2015, 05:47 AM Tiesą pasakius, kad ši persona tiek visko prirašius, sužinojau tik iš jūsų komentaro Aušra. :) Žinau, kad yra toks žmogus LT. Esu skaičius keletą atsiliepimų apie kavines ar restoranus. Viskas. Paskaitau straipsnių antraštes, kad Užkalnis, tą, Užkalnis aną ir viskas. Pasižiūrėjau į jo nuotrauką, mačiau keletą laidų TV ekrane, tai kažkaip nesinori žiūrėti net į jį. Nesu kūno kulto sekėja, bet kažkaip pažiūrėjus į tą jo išorės "bardaką", nesinori eikvoti laiko jo tauškalams. Nesiginčiju, gal yra ir protingų staripsnių ar minčių. Negaliu labai diskutuoti, nes nežinau. Aušra, kaip sakė Puaro, geriau patausokit savo pilkąsias ląsteles. :) Kam eikvot savo energiją ir gerą nuotaiką tam, kas to visiškai nevertas. :) Geros dienos :)
AusraLiepa 14 2015, 10:22 AM Indra, mane glumina ne Uzkalnio rasiniai, bet ji skaitanciuju mases; jeigu tokie personazai kaip A.Uzkalnis, V.Uspaskich ir kiti I juos panasus yra auksciausi tautos autoritetai, tai man labai daug pasako apie tauta; todel ir idejau sita irasa I bloga, su viltimi, kad visgi Uzkalnis nera Lietuvos skaitomiausias autorius, kad cia tik jo paties issigalvojimas, kad Lietuvoje yra autoriu ir show-biznio zvaigzdziu, kuriu ir skaitomumas, ir visokie kitokie reitingai yra desimteriopai aukstesni nei Uzkalnio; ar yra Lietuvoje tokiu autoriu..??

IndraLiepa 14 2015, 01:18 PM Mane irgi glumina, kad pvz. Šalčiutė skelbiasi turinti minias sekėjų. Išvis baisu darosi, kad standartas yra "tra-lia-lia putytės" (atsiprašau už tokį vulgarumą,bet kaip kitaip jas vadinti?), kad mūsų gražios mergaitės darosi kaip klonai. Visgi,manau, kad čia tik garsus rėkimas ir bandymas bet kokia kaina būt žinomu/a. Turim abiturientų šimtukininkų, turim daug gabių,išmintingų žmonių. Jie kuklūs,tyliai daro savo didžius darbus ir va, turim ką turim: kažkokį iškreiptą visuomenės portretą.

Atsakyti į komentarą

LinaLiepa 13 2015, 12:09 PM Mano 92m. teta,šviesaus proto,labai išsilavinusi ponia,mėgsta paklausyti įrašytų knygų. Paklausiusi pirmosios Užkalnio knygos,sako: na,ir chamas!, parodyk,prašau,kaip jis atrodo. Surandu internete nuotrauką. Klausia,ar galiu surasti,kokį nors interviu,kur tamsta chamas kalba. Surandu. Ji paklauso,įdėmiai pažiūri ir patenkinta šypteli " kaip ir maniau-neišsivystęs.Daugiau mes jo neklausysim". Štai taip paprastai,mūsų "draugystė" su Užkalniu baigėsi,net nespėjus dorai prasidėti.
AusraLiepa 13 2015, 03:46 PM Lina, dekui uz pakomentavima; panasu, kad Jus ir Jusu teta priklausot Uzkalnio neskaitanciajai tautos mazumai, nes didzioji dauguma skaito, dar ir kaip; buten tas populiarumas man ir yra misle; kas gi yra tie, kur skaito...?? know your enemy, kaip sakoma;

RūtaLiepa 14 2015, 02:12 AM Manyčiau Užkalnio skaityme pasireiškia lietuviškas mazochizmas (jei manai, kad čia apie tave) arba viltis, kad rašo jis apie kitus, o va mes tai geresni. Čia kaip mokykloje stoti į užgauliojančio pusę ir tikėtis, kad tada jau nebūsi jo auka. O psichologiškai sveikų žmonių, nei nuvertinančių save, nei vertinančių geriau už visus kitus, yra mažuma.

AusraLiepa 14 2015, 10:23 AM Ruta, ar tikrai tie sveikieji Lietuvoje yra mazuma...??

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)