Ne Pizza Beddia, tačiau visai neprasta pica; namuose.

Rugsėjis 22, 2015 m Užkandžiai,
Komentarai (6)

 

 

Jeigu skaitot Bon Appétit, tai tikriausiai pastebėjot birželio mėnesio numeryje publikuotą straipsnį apie Pizzeria Beddia, Filadelfijoje esančią piceriją, kurioje, anot Bon Appétit, yra kepama geriausia pica Amerikoje. Tai yra ne šiaip sau įvertinimas, turint omeny, kad pica yra populiariausias maistas Jungtinėse Valstijose, ir dar nepamirštant to fakto, kad šalyje yra tikrai ne viena ir ne dvi picerijos, kepančios super gerą picą. Panašu, kad Pizza Beddia yra ta pati pati geriausia iš pačių geriausiųjų.

Neseniai turėjau važiuoti kelioms dienoms į Princeton, NJ; galvojau, kad, tai bus gera proga pakeliui užsukti į Filadelfiją ir nusipirkti kelias Beddia picas, paragavimui. Prieš ruošdamasi kelionei atsiverčiau Pizzeria Beddia tinklapį, o ten buvo surašyta štai tokia informacija:

***

Hello World, just a couple things; Pizzeria Beddia is open Wednesday through Saturday from 5:30 to 10:30, we don’t have a phone and only take orders in person, we have a maximum order of two pizzas per party, not per person, we are cash only and do not have a public restroom, people have started lining up as early as 4:00 for pizza, there are only 40 pizzas a night so if there are more than 25 to 30 people in line we are likely sold out, and for up to date info always check @pizzacamp on twitter or instagram before showing up.  I am warning you with peace and love, peace and love.

pizzeria beddia 115 e. girard ave. philadelphia, pa 19125 no phone cash only

***

Tai va, paskaičiusi supratau, kad esant tokioms darbo valandoms ir tokiai aukščiau nupasakotai situacijai (30 žmonių eilė, 40 picų ir kelios valandos laukimo), man Beddia picos šį kartą paragauti nepavyks; panašu, kad tos picos paragavimui reikės specialiai paskirti atskirą kelionę į Filadelfiją; nes paskubomis pravažiuojant tos picos tikrai nenugriebsiu. Paragausiu kada nors kitą kartą.

Jeigu kartais turėjote progą apsilankyti Beddia picerijoje ir ragavote Joe Beddia kepamų picų, tai man labai rūpi išgirsti įspūdžius. Aš tikrai surasiu būdų ten nuvažiuoti ir pati paragauti. O kol kas aš tik vartau Bon Appétit ir žiūrinėju ten įdėtas Beddia nuotraukas ir video klipus. Iš nuotraukų ir video matyti, kad tešla picai yra gana beformė, minkšta, tąsi ir pasišiaušusi. Ji limpa prie rankų ir savo konsistencija man baisiai primena tą daugeliui jau gerai pažįstamą New York Times duonos be minkymo tešlą. Joe tešlos neminko; jis ją tik lanksto, lygiai taip, kaip aš darau, kai kepu no-knead tipo picą. Iš nuotraukų matyti, kad tešlos kamuoliukų paviršius yra padengtas lygiai tokiomis pačiomis pūslelėmis, kaip mano, ir ištampytas tešlos padas atrodo beveik taip pat, kaip tos aukščiau mano paminėtos neminkytos picos, kurias aš pastoviai kepu jau kelinti metai. Taigi, sumasumarum, aš spėju, kad Joe Beddia savo fantastinę picą kepa būtent pagal tą patį Jim Lahey receptą, kurį vientintelį aš naudoju visoms savo picoms ir už kurį geresnio aš kolei kas dar nesuradau.

Aš Jums labai rekomenduoju peržiūrėti Bon Appétit nuotraukas ir video. Pamatysit, kaip viskas ten atrodo paprasta ir aišku. O pažiūrėję pabandykit išsikepti picą namuose. Tai nebus Pizza Beddia, bet, žinokit, bus tikrai neblogai. Tešlą kildinkit ne mažiau 18-20 valandų. Galima ir dar ilgiau. Orkaitės temperatūrą užsukit ant maksimumo; ant picos pado uždėkit gero padažo, negailėdami užtarkuokit mocarelos, ir pirmyn. Pica iškeps staigiai. Jos krašteliai bus sausi ir pūslėti; picos pado išorė bus traški, o vidus minkštas ir drėgnas. Tai bus liuks pica, nepaisant to, kad Jūsų orkaitė neprilygsta tai pramoninei, ir temperatūra joje neužkyla iki 375oC. Nes jeigu orkaitė ir temperatūra būtų tokia, kaip pas Joe Beddia, tai aš įtariu, kad Jūs pagal šitą žemiau surašytą receptą iškeptumėt tokią picą, kuri nei per plauką nenusileistų tai pačiai pačiai geriausiai.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neminkyta tešla picai

Recepto šaltinis: New York Times

 

3 stiklinės miltų

¼ šaukštelio sausų tirpių mielių

1 šauštelis druskos

1 + 5/8 puodelio šilto vandens

Miltų pabarstymui

 

Į didelį dubenį persijoti miltus ir druską. Suberti mieles. Supilti vandenį. Viską gerai išmaišyti. Tešla bus pasišiaušusi ir gana lipni. Dubenį uždengti maistine plėvele ir palikti kilti kambario temperatūroje 18–20 valandų. Iškilusios tešlos paviršius bus akytas, padengtas oro pūslelėmis, o pati tešla bus lipni ir minkšta. Tešlą išimti iš dubens ant miltuoto paviršiaus. Kelis kartus ją perlenkti pusiau, neminkant, kad susiformuotų rutulys. Tešlą padalinti į 3 lygias dalis; kiekvieną dalį suformuoti į rutulį, lankstant tešlos krašus link centro, bet neminkant. Tešlos rutulius perkelti ant pamiltuoto rankšluosčio. Miltais pabarstyti viršų. Uždengti kitu rankšluosčiu ir palikti maždaug 2 valandoms kambario temperatūroje, kad pakiltų.

Pakilusią tešlą atsargiai ištempti į skritulį, dėti ant aliejumi pateptos ir pamiltuotos skardos. Ant skritulio užtepti norimo padažo, užbarstyti sūrio, norimų priedų ir pašauti įorkaitę įkaitintą iki aukščiausios temperatūros (250-285oC). Kepti maždaug 15-17 minučių, kol picos padas ir krašteliai paruduos, o sūris lengvai apskrus. Traukti iš orkaitės, palikti 5-10 minučių, kad šiek tiek atvėstų, pjaustyti trikampiais ir tiekti į stalą.

 

 

No-Knead Pizza Dough

Recipe source: New York Times

 

3 cups flour

¼ teaspoon instant yeast

1 teaspoon salt

1 + 5/8 cup warm water

Flour for dusting

 

In a large bowl sift together flour and salt. Sprinkle in yeast. Add water. Mix well until well blended. Dough will be shaggy and sticky. Cover the bowl with plastic wrap and let it rest for 18 – 20 hours at room temperature. The dough is ready when its surface is covered with air bubbles. Transfer dough onto lightly floured work surface. Fold the dough over itself once or twice to form a ball (do not knead!). Transfer dough onto a floured towel. Sprinkle with some more flour. Cover with another towel and let it rest for 2 hours at room temperature.

Carefully scoop out the risen dough from the bowl and place it onto dry floured surface. Shape into a ball by folding the edges of the dough towards the center. Divide dough into thirds. Shape each piece into ball by folding and tucking the edges (no kneading!). Place dough onto floured kitchen towel, dust the surface with more flour, cover with another towel and let rise at room temperature for about 2 hours.

Shape risen dough balls into flat rounds, place them onto baking sheets that were lightly oiled and dusted with flour. Top dough rounds with favorite pizza sauce, sprinkle with cheese, top with desired toppings. Bake pizza on the bottom shelf in the oven preheated to maximum temperature (500-550oF) for about 15-17 minutes, until the bottom and edges are browned or even lightly charred in spots, and the cheese is melted. Remove pizzas from the oven, let cool slightly for 5-10 minutes, cut into wedges and serve right away.

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgaKovas 28 2020, 11:33 AM Labai gera pica gavosi, tesla super, nors tikrai is pradziu atrode labai skysta. Taciau truputis miltu ir laiko daro stebuklus:) kepeme grilyje ant picos akmens. Aciu, Ausra uz gera recepta, kaip visada:)
AusraKovas 28 2020, 06:48 PM :-)

Atsakyti į komentarą

LaimaRugpjūtis 4 2017, 07:11 PM Laba diena. Labai ačiū už gerus receptus, įdomius pasakojimus ir nuostabias nuotraukas. Jūsu bloga skaitau seniai ir stengiuosi nepraleisti nei vieno įrašo. Išbandžiau ne viena Jūsu recepta, nenusivyliau. Dėl picos. Neaiškumas dėl kiekiu. Pagal Jus paskaičiavau, kad miltu reiktu 435g, o vandens 384g, pagal tai ir paruošiau tešla (atrodo vandens kaip ir daugokai). Tada pastebėjau, kad originalaus recepto komentaruose yra nurodyti svoriai (kaip supratau), būtent 3puodeliu miltu - 430g ir 1+5/8 puodelio vandens - 345g. Taigi klausimėlis kiek gi to vandens reiktu gramais iš tikro, nes tie 40gr daug reiškia šiuo atveju. Arba jau su matematika man visai blogai, arba VDU blogai išmokė. Tarp kitko, mes mokėmės tuo pat metu, tik aš kitame fakultete. Iš anksto dėkoju už atsakyma. Sėkmės.
AusraRugpjūtis 4 2017, 08:21 PM Laima, as dedu 3 stiklines miltu (1 stikline = 236 ml) ir mazdaug 1,5 stiklines vandens; plius, aisku, mieles ir druska; tesla gaunasi tokia nei siokia nei tokia, limpanti ir negrazi; bet finale viskas gaunasi labai gerai; as siulau dar atidziai pasiskaityti originalu NYT recepta, del aiskumo; aciu, kad istikimai skaitot ir bandot mano publikuojamus receptus; be galo malonu;

Atsakyti į komentarą

BirutėSausis 5 2017, 12:54 PM Sakykite, kokios talpos yra Jūsų naudota stiklinė ir puodelis? Man nepasisekė su tešla. Matavau 250 ml talpos indeliu. Gavosi skystoka, bet po 20 valandų kildinimo atrodė lygiai taip, kaip Jūsų nuotraukose. Visgi lankstyti nesisekė, padalijus į 3 dalis tešlos kamuoliukai akimirksniu virto blynais. Pridėjau miltų ir atrodė kad viskas gerai. Bet kai iškepiau picą, padas nuvylė. Pirmą kartą gyvenime pica keliavo į šiukšlių dėžę. Visgi noriu pabandyti dar kartą ir būčiau dėkinga, jei parašytumėte tikslius kiekius.
AusraSausis 5 2017, 01:43 PM Birute, as naudoju 236 ml stikline, bet jeigu naudojat 250 ml, irgi turetu buti ok, jeigu ta pati turi naudojate miltams ir vandeniui; uzmaisyta tesla neturi buti skysta; ji islaiko forma, bet buna tokia pasisiausus ir lipni; pakilusi tesla irgi nebuna skysta, tik poreta ir minkstesne, negu buvo pries kildinima; tikekimes, kad antras kartas nemeluos!

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsRugsėjis 24 2015, 02:09 PM Atrodo nuostabiai. Jaučiu net picos kvapą ir skonį iš puikių nuotraukų :)
AusraRugsėjis 24 2015, 03:19 PM Ernesta, didelis aciu uz visus komplimentus, ir picai, ir mano nuotraukoms; be galo malonu!

Atsakyti į komentarą

ViktorijaRugsėjis 23 2015, 03:50 AM Dieve, kaip skaniai atrodo! Laukiu naujos orkaitės ir raitosiuosi rankoves. Ir laukti eilėje namiškiams kelių valandų nereikės, che che :) Visada apima dvejopi jausmai susidūrus su tokiais atvejais kaip ši picerija: viena vertus, smagu, kad žmonės taip sėkmingai įsuka savo verslą ir kad gal tikrai ta pica yra neįtikėtinai skani. Kita vertus, ar tai nėra truputį pervertinta ir pernelyg sureikšminta? Laukti eilėje kelias valandas picos... hmmmm, nežinau nežinau.
AusraRugsėjis 23 2015, 10:52 AM Aciu, Viktorija, uz pagyrima; o picos as laisviausiai galeciau kelias valandas palaukti; jeigu tik laiko tureciau; ypac jeigu geras oras, Filadelfijos centre, ir ypac jeigu dar su gera kompanija - galeciau nors ir visa diena laukti;

ViktorijaGruodis 20 2015, 02:42 PM Na pagaliau iškepiau :) iš pradžių atrodė, kad nieko gero nebus, tiesa, ir kildinau šiek tiek mažiau nei nurodyta, bet jau svečiai beldėsi :) Taigi pridėjau šiek tiek miltų, o pabaigai šiek tiek pasitelkiau ir kočėlą. Skonis super, labai labai geras pagrindas. Būtinai kartosiu, būtinai! Ačiū

AusraGruodis 20 2015, 04:18 PM Viktorija, nu va kaip saunu!! man labai smagu girdeti, kad patiko; ilgiau pakildinus tesla dar geresne gautusi; as esu kildinus apie 30 valandu,ir buvo isvis topas; didelis aciu, kad isbandet recepta ir kad priedo dar pakomentavot;

Atsakyti į komentarą

JulijaRugsėjis 23 2015, 12:35 AM Aušra, aš tiesiog įsimylėjau tą kubiliuką-dubenį, kuriame kyla tešla! Juk jis medinis-tiesa?
AusraRugsėjis 23 2015, 10:47 AM Julija, kubiliukas medinis; tai toks salotoms skirtas dubuo; ji labai labai seniai gavau dovanu;

Jūratė N.Spalis 1 2015, 10:20 AM Atsiprašau, kad įsiterpiu. Julija, medinį dubenį mes kadaise Ikea įsigijom, pasižiūrėkite ten. Aušra, greitu laiku bandysiu Jūsų picą... Ačiū už receptus.

AusraSpalis 1 2015, 11:07 AM Jurate, aciu uz info apie dubenelius; o del picos - jeigu isbandysit, tai man labai rupes suzinoti, ar patiko;

Jūratė N.Lapkritis 7 2015, 07:10 AM Ach, bandžiau, bet ne su sausomis mielėmis, tešla gerokai per skysta buvo... Gal čia sausos mielės yra recepto esmė, nežinote? Reiks vėl mėginti, kai sausų rasiu.

AusraLapkritis 7 2015, 12:05 PM Jurate, o tai kai tesla isejo per skysta, tai ja ismetet? ai, reikejo dar miltu imest, ir butu buve liuks; o siaip tai, kaip rasiau, ta tesla atrodo labai be rysio; kazkas tarpinio tarp tirsto kisieliaus is teslos, kuriai aiskiai truksta miltu; bet kai ta be rysio tesla susuki i kamuliukus ir palieki pakilti, ji pati savaime susinormalizuoja; pakilusia ja labai lengva istampyti, o tampant tiesog akyse formuojasi tos graziosios pusleles, ir finale gaunasi super pica; zodziu, rekomenduoju pabandyti dar karta; pamatysit - kuo daugiau kartu bandysit, tuo geriau gausis;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)