Naujuosius pasitinkat: sūriai ir visa kita

Gruodis 30, 2015 m Užkandžiai,
Komentarai (3)

 

 

Julius manęs neseniai užklausė, ar mes turim kokių nors šeimos tradicijų. Klasėje matyt apie tai užėjo kalba, todėl jis ir pasidomėjo. Mes šiaip jokių tradicijų per daug neakcentuojam, todėl iš pradžių gali pasirodyti, kad mūsų šeima jokių tradicijų lyg ir neturi, bet mes abu su Julium ilgiau apie tai pagalvoję visgi nutarėm, kad tradicijų mes turim, ir visai nemažai. Mes kiekvieną vasarą tradiciškai važiuojam kur nors į gamtą stovyklauti su palapinėmis; dar tradiciškai važiojam savaitei į pajūrį, visada į tą pačią vietą, jau N metų, ir ten nuvaživę mes kasmet užsiimam identiška veikla. Per Užgavėnes mes tradiciškai deginam negabaritinių mąstelių Morę ir tomis savo apeigomis kasmet gąsdinam visus savo kaimynus. Per Velykas mes visada surengiam tradicinę kiaušinių medžioklę, kasmet išsiplečiančią tiek išslapstomų kiaušinių kiekiu, tiek užimama teritorija.

O per Naujųjų metų išvakares mes kasmet tradiciškai važiuojam slidinėti. Kartais slidinėjam kur nors netoli namų, kartais pavažiuojam kur nors tolėliau. Tradiciją pradėjom seniai seniai, kai Jonas buvo dar visai mažiukas ir mes per Naujuosius Metus netyčia atsidūrėm Kolorado valstijoje, Brekenridge slidinėjimo bazėje. Slidinėti mums tada nepavyko, nes Shawn buvo užsiėmęs darbo reikalais, o aš su pusantrų metu Jonu galėjau tik važinėtis rogėmis. Bet kalnuose mes turėjom tokį šaunų laiką, kad nuo tada beveik kasmet per Naujuosius stengiamės pakartoti tą tradiciją ir išlekiam kur nors paslidinėti.

Dar viena mano galva labai teigiama mūsų šeimos tradicija yra ta, kad per Naujųjų metų išvakares mes negaminam jokio maisto ir vakarieniauti keliaujam į restoraną. Pernai ir berods užpernai, po paslidinėjimo vietiniame Greek Peak mes vakarieniauti sukritom į Boat Yard Grill. Restorano esminis privalumas yra tas, kad jis yra prie pat mūsų namų, tad nereikia niekur toli važiuoti, ir gražu ten, ir šventiška, ir ant vandens. Daugiau geram Naujųjų vakarui nieko ir nereikia. Po vakarienės mes visi pasivaikščiojom prie ežero, pavėpsojom į žvaigždes, o parėję namo, net vidurnakčio nesulaukę atkimšom šampano ir iššovėm kelis nelegalius ir labai triukšmingus fejerverkus. Štai Jums prašom ir tradicija.

Jeigu Jūs, kaip ir mes, nutarsit, kad per Naujus nėra ko per daug užsitriūsti virtuvėje, galit sau ir svečiams sudėlioti štai tokį sūrių ir užkandžių asortimentą. Mūsiškis, kaip matot, nėra labai mandras: blokelis vietinio New York čederio, pora rūšių šventiškai atrodančio stiltono, dar šmotelis pabrandintos gudos su kumino sėklytėmis. Nupirkau tai, ką paprastai perku, o kad būtų šventiškiau, aš dar iškepiau ritinėlį kamambero, su medumi, česnaku ir čiobreliais. Na o Jūs pasiserviruokit tai, kas jums patinka. Prie sūrių tiks krekeriai arba kokia gera duonytė, dar šviežių arba džiovintų vaisių. Bus liuks užkandis. Labai tiks prie šamapano. Ir gaminti nieko nereikės.

Man patinka tradicijos. Jos metuose sukuria ritmą ir atskaitos taškus. Gyvenimas tada teka nuo vieno įvykio iki kito, paprastesne, labiau nuspėjama tėkme. Todėl mes stengiamės palaikyti tas kasmet pasikartojančias tradicijas ir retkarčiais vis įsukam naujų.

Visiems šio blogo skaitytojams linkiu laimingų ir sėkmingų Naujųjų metų, daug gerų, toli siekiančių planų, svajonių, egzotinių kelionių, svaiginančių patirčių, netikėtų naujų atradimų bei širdžiai mielų tradicinių pasikartojimų.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keptas camembert su česnaku ir medumi

Recepto šaltinis: Half Baked Harvest

 

1 camembert sūris

2 skiltelės česnako, sutarkuotos į vientisą tyrę

2 šaukštai medaus

2 šakelės šviežių čiobrelių

Maltų pipirų

Alyvuogių aliejaus

Krekerių arbo plonų duonos riekelių, patiekimui

Sausų arba džiovintų vaisių arba riešutų, patiekimui

 

Orkaitę įkaitiniti iki 190oC.

Sūrį išsukti iš pakuotės, dėti į kepimui skirtą indą. Sūrio viršų aštriu peiliu supjaustyti įstrižais rombeliais, aptepti česnako tyre, apšlakstyti medumi, medų įtrinti į visą sūrio paviršių. Užbarstyti maltų pipirų. Nuo šakelių nubraukti čiobrelių lapelius ir suberti ant sūrio. Apšlakstyti alyvuogių aliejumi. Kepimo indą uždengti folija ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti 10 minučių. Nuimti foliją ir kepti dar 10 minučių, arba kol sūrio viršus lengvai pagels. Traukti iš orkaitės. Tiekti tuojau pat, su traškiais riestainiukais, traškučiais, krekeriais arba plonomis baltos duonos riekelėmis. Prie sūrio patiekti šviežių arba džiovintų vaisių ir/arba riešutų.

 

 

Garlic-Honey Baked Camembert

Recipe source: Half Baked Harvest

 

1 wheel of camembert

2 cloves garlic, grated into paste

2 tablespoons honey

2 springs fresh thyme

Pepper

Olive oil

Pretzels or crackers or thin bread slices, for serving

Fresh or dried fruit & nuts, for serving

 

Preheat the oven to 375oF.

Unwrap camembert and place it in a baking dish. Cut the top in a crosshatch pattern. Rub garlic over top of camembert. Drizzle with honey and rub honey to coat the entire surface of cheese. Sprinkle with pepper and thyme leaves. Drizzle with olive oil.

Loosely cover baking dish with foil and place into preheated oven. Bake for 10 minutes, then remove foil and bake for another 10 minutes or until the top of cheese becomes lightly golden. Remove from oven. Serve right away with pretzels or crackers or thin slices of white bread and fruit or nuts.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
EditaSausis 6 2016, 05:41 AM AČIŪ už idėjas, receptus, nuotraukas... patarimus, gerą aurą. Jūsų tinklaraštis, man kaip dovanėlė, kurią su nekantrumu vynioju rytais atėjusi į darbą. Nuoširdus ačiū. Gerų metų
AusraSausis 6 2016, 10:39 AM Edita, tai Jums aciu, kad skaitote, ir uz visus siltus zodzius; man be galo malonu girdeti, kad blogas patinka; kitaip butu neverta stengtis;

Atsakyti į komentarą

AusraSausis 1 2016, 05:34 AM Linksmu ir laimingu Naujuju Metu jums visiems !
AusraSausis 1 2016, 11:14 AM Aciu, Ausra, ir Jums laimingu ir geru 2016-uju!

Atsakyti į komentarą

GražinaGruodis 31 2015, 01:33 PM Džiaugiuosi skaitydama Jūsų puslapį,kuriame randu įdomių receptų ir Jūsų minčių. Linkiu laimingų Naujųjų Metų Jūsų šeimai. Gražina, Vilnius
AusraSausis 1 2016, 11:32 AM Grazina, dekui uz palinkejimus ir visus gerus zodzius! aciu, kad uzsukat i mano bloga;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)