Anonsai

Sausis 20, 2016 m Desertai, Vaisiai,
Komentarai (5)

 

 

Neseniai užmečiau akį į vasario mėnesio kalendorių ir pastebėjau, kad ten sukritęs visas tuntas labai svarbių švenčių, kurias būtina paminėti šiame bloge ir, savaime suprantama, realiame gyvenime: Užgavėnės, kiniečių naujametis, Valentino diena, Vasario 16-a; berods visas suminėjau, o gal ką netyčia ir praleidau. Tokio švenčių kiekio vieną mėnesį dar tikriausiai nebuvo, tad planuoti pradedu iš anksto; antraip kokia svarbi proga gali imti ir praslįsti pro mano akiratį.

Vasarį švenčių ne tik daug, bet jos dar ir persikloja. Kiniečių naujieji įrašyti į dieną prieš Užgavėnes, o Vasario 16-a eina iškart po Valentino dienos. Norint visas progas reikiamai atspindėti bloge, su receptais ir visa kita, man teks kai kurias šventes paankstinti, nes antraip, manau, gali įsivelti visiška betvarkė, su vienu ant kito sulipusiais įrašais, kuriuos bus lengva pražiopsoti ir kurių niekas finale neperskaitys. Kad taip neatsitiktų: kad įrašai vienas kito neužgožtų, ir kad skaitytojai žinotų ko ir kada iš šio mano blogo tikėtis, aš nutariau surašyti štai tokią trumpą išklotinę apie numatomus sausio-vasario įrašus.

Numatomų vasario mėn. (ir sausio mėn. pabaigos) svarbesnių įrašų anonsas:

  • Kinų naujieji metai: vakarienės meniu, bus publikuojamas iš anksto, kad turėtumėt po ranka, jeigu nutarsite švęsti.
  • Užgavėnės: numatomas šventimas kieme prie laužo, Milano stiliumi, su dangų remiančia More, persirengėliais, kaukėmis, su kalnu įvairiausių ir gardžiausiu blynų, karštais garuojančiais gėrimais ir, kas be ko, su gaisro gesintuvais ir rimta priešgaisrine apsauga.
  • Valentino diena 1: antrasis tradicinis kasmetinis Valentino dienos portretinis fotoseansas su šauniąją fotografe Jari Poulin. Turėtų būti labai gražu, jeigu tik mano šukuosena nepaves. Desertų irgi bus, ne vienas.
  • Valentino diena 2: skanuliukai (valentines) į mokyklą arba šiaip, romantiškam smagiam dovanojimui.
  • Vasario 16-oji: nostalgiška, elegantiška ir lietuviška, kažkas labai skanaus; tikėkimės, kad pavyks.

Jeigu liks laiko, tai tarp šių šventinių įrašų dar įsuksiu vieną kitą neproginį receptą. Tik aš abejoju, kad man to laiko liks. Nes tarp švenčių ir progų man dar nusimato daug visokiausių užsiėmimų: ledo ritulio ir krepšinio turnyrų, viena slidinėjimo išvyka, viena kelionė į Filadelfiją, ir dar šis bei tas. Jeigu daigiau, nei aukščiau surašyta, aš publikuoti nespėsiu, tai bent jau tuos penkis suplanuotus punktus aš pasistengsiu išpildyti, trūks plyš.

Prašau nenustokit skaityti, nepamirškit reguliariai atsiversti Vaikus ir vanilę. Ateityje čia nusimato visko daug ir įdomaus. Prižadu, kad nuobodu tikrai nebus.

O prie to paties dar įdedu super paprastą ir itin žiemišką skanuliukų receptą. Nes kaipgi be recepto.

Visada didelis ačiū, kad skaitote.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zefyrinės pagalvėlės su raudonųjų apelsinų sultimis

Recepto šaltinis: Broma Bakery

 

1½ stiklinės* cukraus

1 stiklinė kukurūzų sirupo

1 stiklinė šviežiai išspaustų raudonųjų apelsinų sulčių, perkoštų

20 g želatino miltelių

½ šaukštelio druskos

1 šaukštas Cointreau arba Grand Marnier

Cukraus pudros

Raudonų maistinių dažų

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Stačiakampę 20x20 cm kepimo formą iškloti maistine plėvele. Ant dugno užsijoti ploną cukraus pudros sluoksnį. Padėti į šalį kol prireiks.

Į elektrinio maišiklio dubenį supilti ½ stiklinės apelsinų sulčių, suberti želatiną ir išmaišyti. Palikti, kad išbrinktų, maždaug 5-15 minučių (kol ruošiamas cukrus).

Vidutinio dydžio puodą užkaisti ant aukšto stiprumo ugnies. Suberti cukrų, druską, supilti kukurūzų sirupą, likusias apelsinų sultis ir kaitinti, pastoviai maišant, kol cukrus ištirps. Toliau virti nemaišant, maždaug 8 minutes, kol mišinio temperatūra pasieks 135oC. Puodą tuojau pat nukelti nuo ugnies.

Ant elektrinio plakiklio uždėti vielinės plakimo šluotelės antgalį; plakiklį nustatyti ant žemiausio greičio; į dubenį su želatino mišiniu plona srovele pilti karštą cukrų ir plakti, kol masė taps vientisa. Supylus visą cukrų, padidinti plakiklio greitį ir plakti maždaug 10-15 minučių, kol masė pabals ir taps standi. Supilti Cointreau arba Grand Marnier, įlašinti maistinių dažų (jeigu naudojate) ir gerai išmaišyti. Masę sukrėsti į paruoštą formą, išlyginti paviršių, ant viršaus užsijoti ploną sluoksnį cukraus pudros, uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą, kad gerai sustingtų, mažiausiai 4 valandoms, arba pernakt.

Sustingusią zefyrų masę traukti iš šaldytuvo, išsukti iš plėvelės, dėti ant sauso paviršiaus, pabarstyto cukraus pudra. Supjaustyti į norimo dydžio pagalvėles, kiekvieną apvolioti cukraus pudroje ir tiekti į stalą. Laikyti šaltai, sandariai uždarytame inde, sudėjus sluoksniais tarp sviestinio popieriaus lakštų.

 

 

 

Blood Orange Marshmallows

Recipe Source: Broma Bakery

 

1½ cups sugar

1 cup corn syrup

1 cup fresh squeezed blood orange juice, strained

¾ ounces (3 packets) gelatin

½ teaspoon salt

1 tablespoon Cointreau or Grand Marnier

Powdered sugar, for coating

Red food coloring (optional)

 

Line 8”x8” baking pan with plastic wrap. Sift a thin layer of powdered sugar on the pottom of the pan. Set aside.

In a bowl of a standing mixer with a whisk attachment, pour ½ cup blood orange juice, sprinkle in gelatin, mix and allow to rest for at least 5 minutes.

In a medium saucepan set over high heat combine sugar, corn syrup, salt, and remaining ½ cup blood orange. Attach a candy thermometer to the side of the pan. Heat, while until sugar dissolves. Continue cooking without stirring for another 8 minutes or until temperature of the mixture reaches 280°F. Immediately remove from heat.

Turn the standing mixer to low speed and slowly pour hot sugar mixture into the bowl with the gelatin mixture. Increase speed to high and whip for approximately 10-15 minutes, until the mixture becomes very thick and stiff. Add Cointreau or Grand Marnier and food coloring, if using. Mix well.

Pour mixture into prepared baking pan, smooth the top. Sift a thin layer of powdered sugar on top, cover with saran wrap and refrigerate for at least 4 hours, until firm. Remove marshmallows from refrigerator, unwrap and place on dry surface, sprinkle with powdered sugar. Cut to desired size, roll in powdered sugar and serve. Store in refrigerator, in an airtight container, layered between sheets of waxed paper.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
VaidaSausis 22 2016, 09:59 AM Labai skaniai atrodantys zefyrai, galbut si savaitgali iseis issikepti. Aciu uz artejanciu svenciu idejas (ir priminima!!!) Mes niekada Valentino nesvenciam, nes mano vyras labai pries sita komercine svente. O man grazu. Tai siais metais, naudojantis proga, kad jis isvyksta i komandiruote, prisikviesiu buri draugiu ir paminesim Valentina!!! Taip ir toliau, Ausra, lauksiu nauju irasu ir receptu! Linkejimai is Ispanijos!
AusraSausis 22 2016, 10:32 AM Vaida, kokia sauni ideja del Valentino sventimo!! mano galva, net ir komercine svente galima labai smagiai atsvesti, jeigu tik yra noro; svarbiausia, kad tik noro butu; linkiu Jums smagaus pasibuvimo su draugemis per velentadieni; taip pat - didelis aciu uz laukima ir uz tai, kad skaitot;

AusraSausis 22 2016, 10:34 AM Vaida, dar prie to paties norejau pamineti del situ zefyru - kepti cia nieko nereikia; tik isvirti cukru, supilti I mikseri su sultimis ir isbrinkusiu zelatinu, ir viska gerai isplakti; tik tiek to ir darbo; jeigu nutarsit isbandyti recepta, man labai rupes suzinoti, ar patiko; sekmes!

Atsakyti į komentarą

ArvenaSausis 21 2016, 08:41 AM Jei viskas taip, kaip suplanuota, bus skanus ir intensyvus vasaris. Lauksiu įrašų ir idėjų šventėms. Tik - maža maža pastaba (tikiuosi tai niekaip nesugadins šventinės nuotaikos) - lietuvių kalboj vartojamas žodis yra kinai, o ne kiniečiai (plg. latviai, estai, suomiai, lenkai, ir t.t. o ne latviečiai, estiečiai, suomiečiai, lenkiečiai ir pan.).
AusraSausis 21 2016, 10:22 AM Arvena, dekui uz laukima, ir uz tai, kad skaitot, ir uz pastaba - nuotaikos nesugadino nei kiek; atvirksciai, man labai smagu, kad nutaret pataisyti; nes irasas dabar grazesnis; taisykit, prasom kuo daugiau; man tai didziule pagalba;

Atsakyti į komentarą

IngaSausis 21 2016, 06:15 AM Aš vis pagalvoju, kad kai jau užaugsiu ir turėsiu pilną glėby vaikų, norėčiau šitaip puikiai su viskuo tvarkytis kaip Jūs, Aušra! Neskaitant visokių buities/darbo/mokyklos dalykų, kurie yra visiški laiko ir energijos suvalgytojai, Jūs aplankot visas varžybas, pažymit visas šventas, turi krūvą gražių šeimyninių įpratimų/tradicijų, Jūsų hobis klestėte klesti (bent jau šitas), prifotografuoti ir prisifotografuoti suspėjate ir turbūt darot dar krūvas dalykų, apie kuriuos blogo skaitytojai nežino. Neįmanoma nesižavėt. Neįmanoma. (aš jau nė nekalbu apie tai, kokia aukšta Jūsų blogo turinio kokybė!)
AusraSausis 21 2016, 10:27 AM Inga, na labai aciu uz visus pagyrimus ir komplimentus; visada baisiai malonu, kai kas nors pagiria; o ypac - kai sitaip graziai; ir dar dekui uz pagyrimus blogui; as stengiuosi, kad butu grazu, ir idomu, ir nenusibostu, todel ypac gera ant dusios pasidaro,kai skaitytojai ivertina; aciu, Jums, brangioji! o ateiciai Jums linkiu didelio glebio vaiku; man paciai ir dvieju pakaks;

Atsakyti į komentarą

JūratėSausis 21 2016, 05:26 AM Turėtų būti įdomūs įrašai. Manau, kad tau viskas pasiseks. Nežinau kito, tiek daug visko spėjančio nuveikti, žmogaus. Visada įsivaizdavau, kad zefyrai gaminami iš plakto kiaušinio baltymo.
AusraSausis 21 2016, 10:35 AM Jurate, aciu uz pasitikejima; ir uz pakomentavima; del spejimo tai vienus darbus suspeju, kitu ne; apie tai, ko nesuspeju, viesiai nepasakoju, todel zmonems, tik skaitantiems bloga, o manes kasdien nematantiems, kartais gali susidaryti siek tiek klaidingas ispudis; o del zefyru: ten tik cukrus ir zelatinas; matyt zefyru su kiausiniu baltymais irgi buna, tik itariu, ka tada ju galiojimo laikas buna daug trumpesnis;

Atsakyti į komentarą

JūratėSausis 21 2016, 12:33 AM :) linkiu jums, Aušra, įgyvendinti visus planus. Ir be jokių trikdžių, Ir kad tik šukuosena fotosesiją atlaikytų:) O mes lauksime - negali nelaukti, kai pagal planą išdėliojote, kiek daug galima tikėtis.
AusraSausis 21 2016, 10:33 AM Jurate, aciu uz siltus palinkejimus ir uz laukima; kaip gera zinoti, kad yra laukianciu!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)