Keksiukai ledo ritulininkams

Balandis 13, 2016 m
Komentarai (0)

 

 

 

Pagaliau pasibaigė Itakos vaikų ledo ritulio sezonas. Ledo ritulys Itakoje yra stipriausiai vystoma sporto šaka, matyt dėl geografinių-istorinių priežasčių: Kanados bei Lake Placid/Miracle on Ice artumas, taip pat Dustin Brown ir kitų ledo ritulio legendų itakietiškos šaknys, taipogi dvi kapitalinės Cornell ledo ritulio komandos: vyrų ir moterų, įspūdingi Itakoje gaminamų ledo ritulio olimpiečių kiekiai, ir visa bendra miestelio sportinio gyvenimo nuotaika, besisukanti aplink čiuožyklas ir ledo ritulio rungtynes. Mūsų mažame miestelyje yra trys (!!!) ledo ritulio čiuožyklos, dvi veikia apskritus metus, o viena kol kas veikia tik žiemą, bet joje jau vyksta rekonstrukcija, ir kitais metais Itaka turės tris žiemą-vasarą veikiančias čiuožyklas. Būtent dėl visų šių aukščiau suminėtų priežasčių, na ir, žinoma, dėl daugelio gyventojų puoselėjamos begalinės meilės šiai sporto šakai, ledo ritulį Itakoje žaidžia maži ir dideli, jauni ir pagyvenę, vyrai, moterys, berniukai, ir mergaitės; čia yra pristeigta visokiausių klubų ir komandų, pritaikytų skirtingiems pasiruošimo lygiams, nuo visiškai bepradedančių iki rungtyniaujančių rimčiausio lygio turnyruose. Todėl visai nenuostabu, kad vaikų ledo ritulys Itakoje yra bene rimčiausiai ugdomas sportas; vaikučiai pabiručiai čia ant pačiūžų statomi jiems vos tik pradėjus vaikščioti, ir kai kurie iš pačiūžų taip ir nebeišlipa iki gana brandaus amžiaus.

Jonas ledo ritulį lankė 4 metus; paskui jam kažko praėjo ūpas, o mes jo ir nespaudėm. Jis pačiūžas užmetė; jas išsitraukia tik porą kartų per žiemą, kai jo draugai suorganizuoja kokias nors mėgėjiškas/draugiškas rungtynes ant kokio užšąlusio tvenkinio.

Juliui šis sezonas irgi buvo ketvirtas, bet jis, skirtingai negu Jonas, su ledo rituliu kol kas atsisveikinti nežada; praeitą savaitę jis buvo atrinktas į Itakos Squirt lygio rinktinę komandą (Squirt Travel Team), tai dabar vaikšto baisiausiai pasikėlęs ir visiems sutiktiems suranda būdą apie tai lyg tarp kitko pranešti.

Mano viena pažįstama šią žiemą mane irgi bandė verbuoti į Itakos moterų-mėgėjų lygą, į pradedančiųjų komandą. Iš manęs ledo ritulininkė yra beveik tokio pačio lygio, kaip operos dainininkė arba balerina, bet Stephanie, ta mano pažįstama, mane taip spaudė, kad aš jau buvau bepradedanti komplektuoti aprangą ir kitą sportinį inventorių. Gal būčiau pradėjusi lankyti treniruotes, jeigu ne lemtingas atsitikimas, po kurio aš ant savo ledo ritulininkės karjeros uždėjau riebų juodą kryžių. Lemtingas atsitikimas buvo tas, kad Stephanie per vieną ledo ritulio treniruotę kaip reikiant plojosi ant užpakalio ir susipartalino sau stuburą; dėl traumos jai buvo atlikta pora rimtų stuburo operacijų, po to ji buvo ilgam imobilizuota į gipsinius-metalinius šarvus, o kai ji iš tų šarvų išlindo, tai nebegalėjo nei sukiotis, nei lankstytis. Ir po šiai dienai ji nei sukiojasi, nei lankstosi. Aš po to įvykio iškart supratau, kad toks sportas yra ne man: mano amžius ir mano sportinė parengtis tikrai yra ne tie, kad aš pradėčiau bandyti savo jėgas tokiose ekstremaliose sporto šakose kaip ledo ritulys.

Tai va, mūsų šeimoje kol kas yra tik vienas aktyvus ledo ritulininkas, Julius. O likę šeimos nariai yra užkietėję jo ir jo komandos fanai bei gerbėjai. Tie fanai nuo rugsėjo iki balandžio nesiskųsdami tampo milžiniškus sporto krepšius, važinėja po tolimiausius ir giliausius užkampius į visokiausio plauko rungtynes ir turnyrus, jie sugeba per kelias sekundes meistriškai suvarstyti pačiūžas, kad jos niekada neatsirištų, jie kalena dantimis nuo šalčio po čiuožyklų skliautais, jie yra nepailstantys aistringi sirgaliai, plojantys, rėkiantys ir visaip kitaip palaikantys savo komandą, kartais net yra priversti gerti raminančius, kol tas šaunusis jų garbinamas žaidėjas kovoja ant ledo per kokias nors rimtesnes rungtynes. Neįsivaizduoju, kas bus, kai tas mūsų žaidėjas paūgės, ir jo rungtynės taps dar rimtesnės. Mane tikriausiai reikės iš čiuožyklos su greitąja išvežti.

Bet kolei kas mums visiems, ir žaidėjui, ir sirgaliams – ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos, be ledo, be krepšių, be lazdų ir be pačiūžų. Tikiuosi, kad paatostogauti galėsim bent iki rugsėjo, nors jau girdėjau šnekas, kad treniruotės gali prasidėti rugpjūčio antroje pusėje.

Sezono pabaigos apvainikavimui mūsų komanda suorganizavo liuks baliuką boulingo salėje, kur visi turėjo super gerą laiką. Aš į balių nusinešiau štai tokių teminių keksiukų. Tai buvo tie patys šokoladiniai keksiukai su šokolado lašeliais ir su grietinėlės sūrio kremu, subtiliai pakvepinti rožių vandeniu, pagal Magnolia kepyklos receptą. Labai geri keksiukai, tinkantys patiems šauniausiems ledo ritulininkams ir ne tik.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladiniai keksiukai 

su šokolado lašeliais ir rožių vandens kremu

Recepto šaltiniai: Vaikai ir vanilė & Magnolia Bakery

 

Keksiukai:

4 šaukštai kakavos miltelių

1/4 stiklinės* stiprios karštos kavos

2 šaukšteliai vanilės esencijos

3 kiaušiniai

125 g miltų

175 g cukraus

3/4 šaukštelio kepimo miltelių

1/4 šaukštelio druskos

185 g sviesto, kambario temperatūros, supjaustyto mažais gabalėliais

1 stiklinė smulkių šokolado lašelių

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Į keksiukų skardą įteisti popierines formeles.

Šluotele išplakti kakavos miltelius ir karštą kavą. Palikti, kad atvėstų. Į atvėsusį kakavos mišinį supilti vanilės esenciją, įmušti kiaušinius ir gerai išplakti.

Į didoką dubenį kartu persijoti miltus, cukrų, kepimo miltelius ir druską.

Į miltų mišinį supilti pusę kakavos mišinio ir sudėti susmulkintą sviestą. Elektrinį plaktuvą nustatyti ant žemiausio greičio ir gerai viską išmaišyti. Kai nebeliks sausų miltų, padidinti plaktuvo greitį ir viską maišyti dar maždaug 1 minutę.

Į tešlą per du kartus supilti likusį kakavos mišinį, kaskart gerai išmaišant. Suberti šokolado gabalėlius ir vėl gerai išmaišyti.

Tešlą dėti į paruoštas keksiukų formeles, pripildant maždaug ¾ formelių tūrio. Kepti maždaug 15 – 20 minučių, kol į keksiukų vidurį įkištas medinis dantų krapštukas liks sausas. Traukti iš orkaitės. Atvėsinti ant grotelių.

 

Kremas:

55 g sviesto, kambario temperatūros

1 šaukštelis vanilės esencijos

1/2 šaukštelio rožių vandens

2 1/2 stiklinės cukraus pudros, persijotos

225 g grietinėlės sūrio, šalto

Elektriniu plaktuvu išsukti sviestą iki purumo, maždaug 2–3 minutes. Supilti vanilės esenciją ir rožių vandenį. Išmaišyti.Suberti persijotą cukraus pudrą ir gerai viską išsukti.Nedideliais gabalėliais dėti šaltą sūrį, kaskart gerai išsukant. Kremą sukrėsti į konditerinį maišelį su žvaigždutės antgaliu ir tuojau pat išspausti ant atvėsusių keksiukų. Laikyti šaltai.

 

 

 

Chocolate-Chocolate Chip Cupcakes 

with Rose-Scented Cream Cheese Frosting

Recipe sources: Vaikai ir vanilė & Magnolia Bakery

 

Cupcakes:

4 tablespoons cocoa powder

1/4 cup strong hot coffee

2 teaspoons vanilla extract

3 eggs

1 1/4 cups (125 g) flour

1 cup (175 g) sugar

3/4 teaspoon baking powder

1/4 teaspoon salt

13 tablespoons (185 g) butter, at room temperature, cut into small pieces

1 cup miniature chocolate chips

Preheat oven to 350oF. Line cupcake tins with paper liners.

Whisk together cocoa powder and hot coffee. Let cool to room temperature. Once the cocoa mixture is cool, whisk in the vanilla and eggs until combined and set aside.

Sift together flour, sugar, baking powder, and salt into a large bowl.

Add half of the chocolate mixture and the butter to the flour. Using electric mixer, mix on low speed until the flour is moistened and then increase speed to medium and beat for one minute to aerate.

Add the remaining chocolate mixture to the batter in two additions, beating for twenty seconds after each addition. Finally, mix in the chocolate chips.

Divide the batter amongst the cupcake tins, filling each about ¾ of the way.

Bake in the preheated oven for about 15-20 minutes, until a toothpick inserted in the center of the cupcake comes out clean. Remove from oven and let cool on a wire rack.

 

Icing:

4 tablespoons (55 g) butter, at room temperature

1 teaspoon vanilla extract

1/2 teaspoon rosewater

2 1/2 cups powdered sugar, sifted

8 ounces (225 g) cream cheese, cold

Using electric mixer, beat butter until light and fluffy, about 2-3 minutes.Add vanilla extract and rosewater and mix until combined.Beat in the sifted powdered sugar. Gradually add small chunks of the cold cream cheese, beating well after each addition. Transfer icing into piping bag with star tip. Pipe icing onto cooled cupcakes. Store in refrigerator.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:


my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)