12 valandų Niujorke

Birželis 02, 2016 m
Komentarai (5)

 

 

Jeigu kada būsite Niujorke ir turėsit šiek tiek laisvo laiko pasivaikščiojimui, aš Jums rekomenduoju aplankyti Highline parką. Tai tiesiog net ne parkas, o tokia įdomi ir smagi vietelė, įsikūrusi ant nebeveikiančio geležinkelio bėgių, skirta pasivaikščiojimui, pasėdėjimui, pasižmonėjimui, ir šiaip pavėpsojimui į Niujorką iš aukščiau. 2002-2003 m. šį poros kilometrų geležinkelio ruožą buvo nutarta paversti pėsčiųjų zona/miesto parku; 2006-aisiais buvo atidaryta pirmoji atkarpa, o 2014-aisiais Highline projektas buvo oficialiai užbaigtas, ir jo kūrėjai susirinko krūvas visokiausių apdovanojimų. Erdvė iš tiesų neeilinė: moderni, žalia, tvarkinga, visas ruožas suskirstytas teminėmis atkarpomis, visos atkarpos kažkuo skiriasi, todėl einant nuo vieno Highline galo iki kito pastoviai pamatai kažką naujo: naują Niujorko vaizdą, naują suoliukų išsidėstimą ar paveikslą ant sienos arba kitokį apželdinimo dizainą. Ten groja muzika. Ten yra daug suoliukų arba šiaip gerų vietų atsisėsti ar padrybsoti. Ten žmonės ateina pailsėti, kaip į parką, arba pasivaikščioti, arba nusifotografuoti Niujorko fone, arba pažiopsoti į meną. Pernai pavasarį aš ten nuėjau su savo pussesere Birute ir su vaikais: su Julium ir su Birutės dukryte Rūta. Praėjusį savaitgalį aš ten nusivedžiau savo sesę Liną. Highline ir vaikams, ir pusseserei, ir Linai labai patiko. Kaip gali nepatikti. Nes juk ten yra taip super šaunu, ir nuotaika ten visada tokia pakili, jaunatviška. Aš ten visada pasikraunu teigiamos energijos, tokio meniško polėkio. Labai labai puiki vietelė.

Išilgai viso Highline ruožo ir kelių blokų radiusu yra susikaupęs visas tuntas pačių mandriausių NYC restoranų, barų, aludžių, picerijų, kepyklų, kavinių, užeigėlių, ir t.t, ir t.p. The Spotted Pig. Morimoto. Del Posto. Buddakan. Tao. Toro. Momofuku. Blue Bottle Coffee. Sullivan Street Bakery. Ir tai tik lašas jūroje. Pasaulinio garso restoranai čia susikimšę ant kiekvieno kampo, o ant kai kurių kampų – net po kelis. Ir ne tik restoranai čia aukščiausios klasės. Iš abiejų Highline pusių į dangų šauna blizgūs daugiabučiai su sodeliais ir baseinais, su dailiai apželdintais, minkštasuoliais apkaišytais kiemeliais, kuriuose pritupdyta meniškų skulptūrų, dizaino, prabangos. Į visus tuos kondominiumų kompleksus ir kitas gentrifikuotas, paprastiems mirtingiesiems nepasiekiamas erdves įeinama tik suspaudus mygtukų kodą arba prabraukus kokią nors magnetinę kortelę. Restoranuose ir lauko kavinėse besėdinėjantis kontingentas irgi atitinkamas, apsirūpinęs tam tikra materialine padėtimi ir užimantis tam tikrą socialinį statusą. Tas virš Highline ir po Highline esantis Niujorkas yra ne paprastiems mirtingiesiems, o tik tiems, kuriems aiškiai nuskilo. Bet užtai Highline yra visiems. Tiems, kurie be statuso, ir be Thomas Pink marškinių, ir be pošinės galanterijos.

Highline yra gražu, ir estetiška, ir tvarkinga, ir idealiai švaru. Ten norisi ateiti ir būti. Mano manymu, būtent dėl tų viešųjų erdvių, kurios yra patrauklios ir prieinamos visiems, be raktų, be kodų ir be kortelių, mes pamilstame miestą. Aš baisiai myliu Niujorką, nes ten bebūnant mane visada apima tas saldus priklausymo jausmas (angl. belonging), kad tas nepaprastas, nuostabus miestas yra šiek tiek mano, nesvarbu, kad aš ten atvažiuoju tik trumpam apsilankyti.

Porą kartų praėję nuo vieno Highline galo iki kito mes su Lina nulipom laiptais žemyn ir nutarėm susirasti jaukią vietelę, kur galumėm pasėdėti ir kažką užkąsti. Šį kartą nuėjom į Toro, ispanišką tapas bar su dangų remiančiomis lubomis, palubėse kabančiais Serrano kumpiais, lentynose eksponuojamais brangiai atrodančiais vynais, ir t.t. Toro buvo labai gražu. Ten buvo daug labai gražių žmonių su labai dailiais apdarais. Sangrijos taurė $13. Dvi keptos datulės $8. Vienas aštuonkojo čiuptuvelis svogūnų padaže $18. Du menkučiai skrebučiai su ančiuviais $9. Viskas buvo labai skanu, ypač tos keptos datulės: šiltos, burnoje kaip mat ištirpstančios į saldžiai sūrų gėrį; jos buvo įdarytos sūriu ir migdolais, apsuktos traškia kumpio juostele, užbarstytos mandra druska. Viena datulė $4. Aš dar iki šiol neatsigaunu nuo kainos absurdiškumo.

Bekramsnodama savo keturių dolerių vertės datulę, aš prisiminiau Renee Erikson keptų datulių receptą, ir iškart užsigeidžiau tokių pačių datulių išsikepti namuose. Sugrižusi į savo kiaulpienėmis apžėlusį kaimą aš iš spintelės gilumų išsitraukiau celofaninį maišelį su keliomis Medjool datulėmis, jas vienas-du pakepiau keptuvėje su alyvuogių aliejumi, užbarsčiau pačios geriausios turimos druskos ir puoliau ragauti. Žinokite buvo nepaprastai skanu. Tos šiltos keptos datulės su švelnia druska yra dieviškas maistas. Būtinai pasigaminkit. Galite į jas įdėti sūrio arba kumpio, galite išmti kauliukus ir į vidų įkišti kokį parūkytą migdolą. Arba, kaip Renee rašo, galit jas iškepti be jokių įdarų, tiesiog taip, kaip yra, su kauliukais, ir patiekti jas su geru kaušu šviežios rikotos. Bus Jums ne užkandis, o Dangus!

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

* * *


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keptos datulės

Recepto šaltinis: Renee Erickson | A Boat, a Whale & a Walrus

Keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti porą-trejetą šaukštų alyvuogių aliejaus. Sudėti Medjool datules su kauliukais, vienu sluoksniu, ir kepti, dažnai apverčiant, kol perkais ir lengvai apskrus, maždaug 2-3 minutes. Nukelti nuo ugnies. Datules perdėti ant lėkštės, apšlakstyti aliejumi iš keptuvės, užbarstyti rupios jūros druskos ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

 

 

 

Sautéed Dates

Recipe source: Renee Erickson | A Boat, a Whale & a Walrus

 

Heat couple tablespoons of olive oil in a sauté pan set over medium heat.

Add Medjool dates, unpitted, in a single layer and cook, turning frequently, until heated through and lightly crisp on the outside, about 2-3 minutes total. Remove from heat. Transfer dates to a plate, drizzle with olive oil from the pan, sprinkle with flaky sea salt and serve right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RasaSpalis 31 2016, 08:04 AM Gaminau!radau nepaprastai didelių ir gražių datulių iš Izraelio. šis užkandis nepakartojamas-tobulas. kaip ir viskas pas jus Aušra. Jūs To-bu-la!
AusraSpalis 31 2016, 10:37 AM Rasa - ACIU uz toki auksta ivertinima; malonu - ne tas zodis!! o del datuliu, garantuoju, kad buvo ne tk skanu, bet ir gerokai pigiau, nei tame restike; aciu, kad isbandet recepta;

RASALapkritis 2 2016, 05:27 AM p.s. Labai laukiu Jūsų knygos :)

Atsakyti į komentarą

VidmantaBirželis 3 2016, 02:09 AM Ačiū, Aušra!Perskaičiusi taip užsimaniau tų datulių paragauti - reiks pagaminti ir draugių būrelyje apie tai padiskutuoti - ir apie kainą!ir apie skonį :)
AusraBirželis 3 2016, 10:26 AM Vidmanta, tai Jums aciu, kad paskaitot; o jeigu nutarsit gaminti datules, tai man labai rupes isgirsti atsiliepimus;

Atsakyti į komentarą

LinaBirželis 2 2016, 07:34 PM Buvo geras laikas. Pirma karta Highline parke. Labai patiko. O ir datules buvo jega. Ypac, ju kaina ;)
AusraBirželis 3 2016, 10:25 AM Lina, manau, kad panasia ekskursija reikes pakartoti;

Atsakyti į komentarą

ViktorijaBirželis 2 2016, 01:46 PM Na įrašas kaip saldainis! Net ne saldainis, o gal pats "Juodasis miškas" :) Esu tik girdėjusi apie šitą parką, labai tikiuosi vieną dieną ir pamatyti
AusraBirželis 2 2016, 03:54 PM Aciu, Viktorija!! kaip sakoma - pagyrimu niekada nebuna per daug;

Atsakyti į komentarą

HanaBirželis 2 2016, 01:35 PM TU absoliučiai nepakartojama! Ačiū už tą Miesto jausmą, o labiausiai - už tą "vienas-du". Man atrodo, kad jame visa Tu- paprastai, lengvai ir tvirtai pastatyti ant žemės.
AusraBirželis 2 2016, 03:53 PM Aciu, Hana, uz tai, kad nepakartojama; taip gera ant dusios pasidare, paskaicius toki silta komentara;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)