Fauxtisserie Chicken Dinner & Women’s March

Sausis 24, 2017 m
Komentarai (6)

 

 

Kaip jau rašiau, praėjusį šeštadienį aš dalyvavau protesto akcijoje Women’s March on Washington. Tikriausiai girdėjot to renginio atgarsius, nes atgarsiai nuvilnijo per visą pasaulį. Kadangi girdėjot atgarsius, tai per daug nesiplėsiu. Pasakysiu tik tiek, kad nuotaika toje minioje buvo nenupasakojama jokiais žodžiais. Tai buvo toks solidarumas, kokio aš kaip gyva nesu mačiusi. Solidarumas ne tik protestavusių, bet visų: policininkų, Vašingtono gyventojų, bažnyčių ir muziejų darbuotojų, kurie mums į kiemą išnešdavo karštos kavos, leisdavo naudotis jų tualetais, palydėdavo iki artimiausios metro stotelės, arba tiesiog prišokdavo, apkabindavo ir padėkodavo. Vašingtone preliminariais duomenimis buvo maždaug pusė milijono mitinguotojų. Nebuvo nei vieno arešto. Tai daug ką pasako apie protesto renginį. Man asmeniškai tai įrodo tik viena: moteriškės elgiasi visiškai kitaip, nei kelnėti ponai, ir tai yra dar viena priežastis, šalia milijono kitų priežasčių, kodėl Amerikai jau seniai laikas pagaliau išsirinkti moterį prezidentę. Bet, kaip žinia, istorija eilinį kartą pasisuko visų mūsų nenaudai, visi puikiai žinote, kas sėdi mūsų prezidento kėdėje, todėl moteriškės nutarė nesnausti ir imtis iniciatyvos kitoje plotmėje.

Skaitytoja Sigita manęs komentaruose užklausė, kodėl mes ėjome protestuoti? Ji aiškino, kad puikiai išmano demokratinį JAV rinkimų procesą, todėl ją matomai glumino tas faktas, kad demokratiškai išsirinkus prezidentą milijonai išėjo į gatves protestuoti. Poniai Sigitai aš atsakiau, kad protestuoti yra tiesiog privalu. Jeigu aš protestuoju, tai dar visai nereiškia, kad aš nebetikiu demokratija. Atvirkščiai – protestas būtent ir reiškia, kad tikiu ir savo protestavimu tą tikėjimą demonstruoju. Todėl aš ten ir važiavau, nes manau, jog turiu teisę, ir mano nuomonė kažką reiškia. Aš protestavau todėl, kad aukščiausiame mano šalies valdžios poste sėdi visiškai netinkamas žmogus, kuris niekina mano teises ir mano laisves, niekina jas vulgariai ir be jokių ypatingų ceremonijų, vidury gražios dienos, pritariant milijonams panašiai mąstančių ir panašiai besielgiančių tipų. Aš protestavau, nes jaučiu pilietinę pareigą. Protestavau, nes moterys Amerikoje, kaip, beje, ir visame likusiame pasaulyje, yra stipriai diskriminuojamos, materialiai, moraliai ir visaip kitaip, namuose, šeimoje, gatvėje, darbo vietoje, politikoje ir visose kitose visuomenės gyvenimo sferose. Kažkada panašiai protestavo moterys, išsikovoję teisę balsuoti, teisę į abortą, teisę į skyrybas, į kontraceptines priemones, ir visą tuntą kitų teisių ir laisvių, kurias iš kelnėtų diedų joms teko lupti dantimis, per kraują ir ugnį. Tai va, Sigita, aš protestuoju, nes tikiu, kad Mr. Trump išrinkimas yra paskutinė kelnėtų misoginistinių represorių konvulsija. Aš tikiu, kad laikai pasikeis, ir kad jie pasikeis greitai. Nes tokie protestai, kaip tas mūsų šeštadieninis, nepraeina be atgarsio

Beje, prie viso to reportažo apie protesto akciją aš dar noriu pridurti, kad, sugrįžusi iš Vašingtono, aš tuojau pat užsiregistravau į vietinę demokratų partijos kuopelę ir esu rimtai nusiteikusi griebti jautį už ragų, nieko per daug nebelaukiant ir neatidėliojant.

Tai va, o sugrįžus reikėjo gi šeimai pagaminti kažką pavalgyti. Nes šaldytuvas man sugrįžus buvo kaip iššluotas, o nusiteikusių kažkaip tą klausimą spręsti niekur nesimatė. Tai aš sekmadienį iš pat ryto, po kelionės bluosto taip ir nesudėjusi (nes namo sugrįžau 4:00 am), kulniavau į gastronomą, parvilkau produktus ir paruošiau šeimai vakarienę: keptą vištą, faux-tisserie stiliumi, lapinių kopūstų salotas su keptais moliūgais ir greitą kukurūzų miltų duonelę. Kol visa tai kepė ir gaminosi, saulė ėmė ir nusileido, nes dienos, kaip žinia, vis dar baisiai trumpos. Na o kadangi pagaminus tokią puikią vakarienę man ją norėjosi trūks-plyš įamžinti savo mylimąjame bloge, tai aš viską fotkinau prie kapitaliai pavėpusio apšvietimo, ir būtent todėl tos žemiau sudėtos nuotraukos yra tokios, kokios yra. Šitaip, brangieji, atrodo blogo įrašai, kai blogeriai visiškai neturi laiko, nes laiką leidžia protestuodami už visų moterų ir mergaičių teises. Ir už jūsų teises taip pat, ponia Sigita.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

Visos protesto nuotraukos yra mano draugų arba yra nukopijuotos iš masinių informacijos priemonių.

 

 

 

 

* * *

 

 

 

Ilgai kepta višta

Recepto šaltinis: Serena Wolf | The Dude Diet

1 višta

5 skiltelės česnako, perspaustos

½ citrinos, supjaustytos ketvirčiais

2 ½ šaukštelio rūkytos paprikos miltelių

2 šaukšteliai druskos

2 šaukšteliai rudojo cukraus

1 ½ šaukštelio čili prieskonių mišinio

1 šaukštelis maltų juodųjų pipirų

½ šaukštelio džiovintų česnakų miltelių

¼ šaukštelio malto kumino

3 šaukštai aliejaus

 

Orkaitę įkaitinti iki 150oC.

Vištą gerai nuplauti po tekančiu vandeniu, gerai nusausinti popieriniais rankšluostėliais. Vidinę ertmę įtrinti druska ir maltais pipirais, prikimšti česnako skiltelėmis ir citrinos gabalėliais.

Mažame dubenėlyje sumaišyti papriką, druską, rudąjį cukrų, čili prieskonius, pipirus, česnako miltelius ir kuminą. Pirštais atsargiai pakelti krūtinėlės odą; krūtinėlę po oda suvilgyti aliejumi ir įtrinti prieskonių mišiniu. Likusiu aliejumi suvilgyti visą odą. Vištos išorę įtrinti likusiu prieskonių mišiniu. Surišti kojas ir sparnelius. Ant plačios skardos dėti kepimo groteles, ant grotelių dėti paruoštą vištą, krūtinėle į viršų. Skardą su višta pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 2 ½ - 3 valandas, priklausomai nuo vištos dydžio. Iškepusią vištą traukti iš orkaitės, palikti maždaug 10 minučių, kad šiek tiek atvėstų, pjaustyti ir nešti į stalą.

 

 

Fauxtisserie Chicken

Recipe source: Serena Wolf | The Dude Diet

 

1 whole chicken

5 cloves garlic, smashed

½ lemon, quatered

2 ½ teaspoons smoked paprika

2 teaspoons salt

2 teapsoons brown sugar

1 ½ teaspoons chili powder

1 teaspoon ground black pepper

½ teaspoon garlic powder

¼ teapsoon ground cumin

3 tablespoons oil

Preheat oven to 300oF.

Rinse chicken and pat dry with paper towels. Season inside cavity with salt and pepper, stuff with garlic and lemon.

In a small bowl mix paprika, salt, sugar, chili powder, pepper, garlic powder and cumin. Carefully rub breast underneath the skin with 1 tablespoon of oil and some of spice mixture. Rub the entire outside of the bird with remaining oil and spice mixture. Tie legs and wings. Place roasting rack on top of baking sheet, place chicken on the rack, breast facing up. Place into preheated oven. Roast for 2.5-3 hours, depending on the size of the bird. Remove from the oven. Let chicken rest about 10 minutes before carving.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ta pati SigitaSausis 29 2017, 12:53 PM man ši eisena nė iš tolo neprimena sausio 13-osios. Bet primena šiuolaikinės demokratijos bėdą - žmonės neina balsuoti, o paskelbus rinkimų rezultatus staiga atsikvošėja ir sako - NE, MES ŠIO POLITIKO NEPALAIKOME, mes nepritariame jo vykdomai politikai ir sprendimams, kuriuos jis ketina priimti. Tai labai panašu į dabartinę situaciją Lietuvoje, kai balsavo vos 50 proc. rinkėjų ir paskelbus rikimų rezultatus,dauguma liko nemaloniai nustebinti jų rezultatais. Bet užtat kokie karališki pietūs po žygio buvo pagaminti Aušros vyrukams – super. Tai va - tas moters pareigos jausmas – šaldytuvas tuščias ir mama grįžusi paryčiais, bluosto nesudėjusi bėga į parduotuvę ir gamina šeimai pietus … Ar čia ne moters teisės į poilsį pažeidimas ? Jūs sakysite – kad viskas ok, tai Jūsų pasirinkimas, bet gal ne ?... Sekantį savaitgalį kepsiu Jūsų kukurūzų duonelę ir parašysiu kaip sekėsi.
AusraSausis 29 2017, 06:15 PM Teisiu pazeidimas, dar ir koks; bet moters, kaip, beje, ir kiekvieno save gerbiancio zmogaus, gyvenanco seimoje, pareiga, mano galva yra toki:" Get the shit done"; todel vyrukams buvo atskeltas moralas, buvo issaiskinta viskas paraidziui, paskui buvo nueita I parduotuve ir pademonstruota, kaip reikalai yra atiliekami, as they should be; o tos bobeles, kur mitingavo, tai tikrai ejo balsuot; patikekit; nes tiE, kurie isrinko Trump I mitingus paprastai neina; jie paprastai laika leidzia sededami ant sofutes ir laukdami, kol zmona, parejusi is mitingo, pripildys saldytuva; jeigu kepsite duonele, man labai rupes suzinoti, at patiko; aciu, Sigita, kad skaitot mano bloga, gaminat mano receptus ir nepatingit issakyti savo nuomone; be galo malonu!

VilmaVasaris 1 2017, 08:47 PM ta pati Sigita, nelabai suprantate problemos, nes cia negyvenate ir tuo nealsuojate. Jei, kaip teigiate, domejotes JAV rinkimais, tikriausiai zinote, kad populiaru balsa laimejo visiskai ne Trump'as. Dar pridekite JAV zvalgybos irodymus, kad Rusija itakojo rinkimus, ir dabar man pasakykite apie demokratija ir apie tuos, kurie nebalsavo todel neturi teises protestuoti. Pridesiu, kad skirtingai, nei bet kur pasaulyje, JAV Prezidentas turi nemazai galiu, plius Kongresas priklauso Respublikonams, tad baisu i ka si salis gali pavirsti. Kai agenturos naikinamos, cenzura yra implementuojama, ir zmones neileidziami i sali nepagristai remiantis ju tautybe.

AusraVasaris 1 2017, 10:43 PM Aciu, Vilma!

Atsakyti į komentarą

JurgaSausis 28 2017, 03:29 PM Aušra, ačiū, kad dalinatės savo patirtimi ir mintimis. Tai yra tiesiog nuostabu, kad net ir tokioj, kaip čia tiksliau pasakius - beviltiškai beviltiškoj situacijoj jūs ir jūsų bendraminčiai nenuleidžiate rankų ir kovojate. Jaučiu, kad ši jūsų kova yra ne tik dėl Amerikos, ji palies mus visus. Ir už tai jums dar didesnis AČIŪ
AusraSausis 28 2017, 06:51 PM Jurga, aciu Jums uz toki nuosirdu palaikyma!

Atsakyti į komentarą

AudreSausis 26 2017, 01:06 PM OMG kaip norėčiau būti su Jumis visom... rožinę kepurėlę jau nusimezgiau. Energijos stiprumas primena Sausio 13... Stiprybės visoms. Višta atrodo puikiai.
AusraSausis 26 2017, 01:23 PM Audre - tikrai labai tikslus palyginimas su Sausio 13-a; aciu uz palaikyma! rozine kepurele su ausytem - A MUST!

Atsakyti į komentarą

VSausis 26 2017, 09:04 AM Pagarba ir ačiū! O dar noriu dėl recepto paklausti: paaiškinkite prašau neišmanėlei, kodėl reikia surišti vištos kojas ir sparnus? Ar nesurišus ilgai kepant sudegtų?
AusraSausis 26 2017, 11:01 AM V., aciu uz pagarba ir uz padekojima!! o suristi reikia, kad paukstis islaikytu forma, butu grazutis ir apvalutis, o ne issizerges i visas puses;

Atsakyti į komentarą

Kita Sigita :)Sausis 26 2017, 04:22 AM Sveiki, Aušra, viena akimi stebėjau protestą per CNN, girdėjau keletą įkvepiančių kalbų. Labai smagu stebėti, kad žmonėms ne vis vien, kad jie turi pilietinę poziciją ir ją išsako (kai kuriuose plakatuose tai sakyčiau ir be jokių skrupulų :) Turbūt tai pirmas žingsnis, bus ir kiti. Manau, mes Lietuvoje galėtumėm tik pasimokyti. Sėkmės Jums!
AusraSausis 26 2017, 11:03 AM Sigita, dekui uz pakomentavima ir uz palaikyma; pasimokyti is musu atvejo, manau, reikia visiems, ne tik Lietuvai, ir pirmiausia reikia pasimokyti ne protestavimo, o to, kaip svarbu yra balsuoti!!! balsuokit, zmones, nes va kaip atsitinka; Brexit ir Trump yra neikainojamos pamokos visoms demokratinems salims;

Atsakyti į komentarą

JurgaSausis 25 2017, 03:57 PM Žinant kokio masto protestai vyksta, tai tikrai aišku, kad čia ne šiaip sau išmislas, ar kokia užgaida nesutikti su rinkimų rezultatu, o jau tikras reiškinys, į kurį nereaguoti, manau, demokratinėje šalyje tiesiog neįmanoma. Ir super, kad ėjote ir dalyvavote, ir taip visi kartu išreiškėte savo nepasitenkinimą. Tokioje situacijoje, tylėti tikrai yra neįmanoma. O kas dėl vakarienės, tai įtariu, kad ji nors kiek dūšią nuramino po tokios veiksmo dienos. Mane suintrigavo kukurūzų duonelė. Tikrai išbandysiu.
AusraSausis 25 2017, 04:47 PM Aciu, Jurga, uz palaikyma!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)