Bitchcraft at Fourty Five

Rugpjūtis 10, 2017 m
Komentarai (17)

 

 

Bitchcraft: the art of pissing people off by telling them the truth (from random internet source)

 

Šį įrašą aš planavau labai seniai. Kelis mėnesius. Nešiojau galvoje, užsirašinėjau padrikas mintis, kol pagaliau pribrendo proga viską sudėlioti į daugmaž nuoseklų tekstą ir jį paviešinti. Proga, kaip tikriausiai jau supratot, gimtadieninė. Perkopus tam tikrą dešimtį gimtadienių datos paprastai būna skirtos apmąstymams ape viso ko prasmę. Taigi, neatsilikdama nuo tradicijų, 45-ojo gimtadienio proga aš mąstau ir dalinuosi mintimis.

Šiemetinio mano gimtadienio reflekcijų tema: ko žmogui reikia iki pilnos laimės. Įrašą dedikuoju jaunoms ponioms ir panelėms, kurios, komentuodamos šio blogo puslapiuose dažnai mini savo sutuoktinį, arba širdies draugą, arba kitaip pavadintą išrinktąjį, jį dažnai įvardindamos ”Manasis”, arba “Maniškis”, arba naujoviškai “Mano žmogus”. Paminėjimas dažniausiai būna įterpiamas į kontekstą apie tą ar kitą patiekalą, kurį tas išrinktasis įvertino, dažniausiai teigiamai; nes jeigu įvertino neigiamai, tai tikriausiai nebeliko ūpo dar kažką komentuoti.

Įrašą dedikuoju Jums, Brangiosios, nes noriu pasidalinti gana solidžia gyvenimiška patirtimi būtent šia tema: kaip būna, kai to taip vadinamo “maniškio” arba “žmogaus” įvertinimas nei iš šio nei iš to tampa Jūsų sėkmės matas. Nes jeigu jau žmogui patiko, tai vadinasi tikrai gerai.

Pačiame įvertinime ar pagyrime iš esmės nėra nieko blogo: visiems malonu, kai mus kas nors pagiria; ypač malonu, kai pagiria artimieji; bet yra didžiulis skirtumas tarp to, kai artimieji nuoširdžiai džiaugiasi mūsų pasiekimais, ir kai mes jaučiamės įpareigotos patenkinti tų artimųjų lūkesčius. Tie komentarai, kur cituojamas Jūsų žmogus, pagyręs sriubą ar pyragą, dažniausiai turi tą lūkesčių patenkinimo gaidelę: triūsėt-prakaitavot, vargot su tuo receptu, kol pagaliau gavosi kažkas visai neprasto, ir žmogus neišpeikė, tai dabar toks jausmas, kad akmuo nuo širdies nusirito.

Tai va, jaunos ponios ir panelės, kurios kabinatės į gyvenimą, bandot išsikovoti savo vietą po saule, kuriate savo statusą visuomenėje ir visa kita, aš noriu Jums patarti, kad Jūs per daug nestresuotumėt, jog Jūsų išrinktąjam kažkas nelabai patiks. Anokia čia bėda. Net jeigu tam tikrais atvejais bus paleista kokia ne itin nušlifuota replika ar komentaras, Jūs per daug nepergyvenkit, gyvenkite nusiteikimu, kad Jūs gi ne tam vargote, kad Jus pagirtų.

Mielosios, gyvenkite taip, tarsi keliautumėte į atostogas, į kokią nors egzotišką kraštą, kur viskas įdomu, nauja, nematyta. Tos kelionės esmė – ne užsibrėžtas tikslas, ne varnelė kokiame nors beverčiame gyvenimiškų užduočių sąraše. Kelionės esmė yra pati kelionė, procesas, ne daugiau. Enjoy the ride, kaip sakoma. Jums nereikia būti nuostabia, ta, kuri viską padaro taip, kaip reikia, ginkdie ne prasčiau, nei kažkas tikėjosi. Jums nebūtina kažkam įtikti, įrodyti, kad esate šio to verta, kad esat nuostabi ir nepakartojama. Tos mūsų pačių sau isidiegtos užduotys: patikti, įtikti, žūtbūt kažką pasiekti, yra ne kas kita, o tik našta, kaip kokia funkcija, kurią mes turim atlikti šeimoje, santuokoje, kolektyve. Gyvenant su tokiu pažiūriu mes tampam namų apyvokos reikmenimis, veikiančiomis pagal griežtai nustatytus kanonus, trumpai ir aiškiai surašytus instrukcijų bukletėlyje, kuris yra prisegamas prie įrenginio, pavadinto “žmona” arba “mama”.

Sausainius ir pyragus kepkite todėl, kad Jums patinka bandyti receptus, patinka sukti sviestą arba tirpinti šokoladą. Susiraskit veiklą, kuri Jus veža, kurios laukiate, apie kurią svajojate visą dieną, kol esate darbe, prirakinta prie kompiuterio. Net jeigu kažkas ims ir nutars, kad ta viekla Jums nepritinka, prie statuso ar prie bendros povyzos, net jeigu Jūsų žmogus nesupras ir nepritars, varykit sau toliau kaip variusi, nes, žinokite, ką beveiktumėte, visam pasauliui niekados neįtiksit. Ir nereikia įtikti. Jums reikia būti laiminga, o ne pateisinti kažkieno lūkesčius. Lūkesčių pateisinimas yra juodas laiko gaišimas. Kuo anksčiau tai įsisąmoninsite, tuo bus geriau. Nes, kaip nebūtų keista, ateis ta diena, kai būtent laikas taps didžiausiai Jūsų gyvenimo turtas. Todėl negaiškit tuščiai nei minutės.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juodųjų sezamų sėklų tortas

Recipe source: My Name is Yeh

 

Biskvitai:

1 ¼ stiklinės* miltų

1 šaukštelis kepimo miltelių

½ šaukštelio druskos

6 šaukštai maltų juodųjų sezamų sėklų

½ stiklinės (1 lazdelė = 115 g) sviesto, kambario tmepratūros

¼ stiklinės tahini

¾ stiklinės cukraus

2 kiaušiniai

2 šaukšteliai vanilės esencijos

2/3 stiklinės pieno

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Tris apvalias 15 cm skersmens formas ištepti svistu, dugną ištiesti sviestiniu popieriumi. Popierių ištepti sviestu.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti sausus ingredientus.

Dideliame dubenyje kartu išsukti sviestą, tahini ir cukrų. Po vieną sudėti kiaušinius, kaskart gerai išsukant po kiekvieno pridėjimo. Supilti vanilės esenciją. Sumažinti plakiklio greitį, dalimis suberti miltų mišinį, supilti pieną ir gerai išmaišyti. Tešlą po lygiai paskirstyti į paruoštas formas ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20-25 minutes, kol medinis dantų krapštukas, įbestas į biskvito centrą, liks sausas. Biskvitus išimti iš orkaitės, palikti 15 min formose, kad šiek tiek atvėstų. Biskvitus apversti ant grotelių, nulupti sviestinį popierių, palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Kremas:

1 ½ stiklinės cukraus

¼ stiklinės miltų

1 ½ stiklinės pieno

¼ stiklinės grietinėlės

1 ½ stiklinės (3 lazdelės) sviesto, šalto, susmulkinto

1 šaukštelis vanilės esencijos

6 šaukštai maltų juodųjų sezamų sėklų

Vidutinio dydžio puode sumaišyti cukrų ir miltus. Supilti pieną ir grietinėlę. Virti ant vidutinio stiprumo ugnies, pastoviai maišant, kol užvirs ir sutirštės, maždaug 20 minučių. Nukelti nuo ugnies. Mišinį perpilti į elektrinio plakiklio dubenį. Plakti kol atvės. Sumažinti plakiklio greitį, dalimis dėti sviestą ir sukti kol kremas taps vientisas ir purus. Supilti vanilės esenciją, suberti maltas sezamų sėklas. Išmaišyti.

 

Užbaigimas:

Ant lėkštės arba padėklo dėti vieną biskvitą, užtepti lygų kremo sluoksnį, dėti antrą biskvitą, vėl kremą, ir paskutinį trečią biskvitą. Kremu aptepti torto viršų ir šonus. Tiekti tuojau pat arba laikyti šaltai kol ateis laikas nešti į stalą.

 

 

 

 

 

Black Sesame Cake

Recipe source: My Name is Yeh

 

Cake:

1 ¼ cups flour

1 teaspoon baking powder

½ teaspoon salt

6 tablespoons ground black sesame seeds

½ cup buter, at room temperature

¼ cup tahini

¾ cup sugar

2 eggs

2 teaspoons vanilla extract

2/3 cup milk

Preheat oven to 350ºF. Butter three 6 inch round cake pan, line bottom with parchment. Butter parchment.

Sift together all dry ingredients in a medium bowl.

In a large bowl cream together butter, tahini, and sugar until pale and creamy. Add eggs one at a time, beating well after each addition. Add vanilla. Reduce mixer speed to low, gradually add flour mixture, then milk. Divide batter into prepared cake pans, place into preheated oven. Bake about 20-25 minutes or until toothpic inserted into center of the cake comes out clean. Remove cakes from the oven and place onto cooling rack. Let cakes cool for 15 minutes, then invert onto cooling rack. Peel off parchment. Let cool completely before frosting.

 

Frosting:

1 ½ cups sugar

¼ cup flour

1 ½ cups milk

¼ cup heavy cream

1 ½ cups (3 sticks) butter, cut into small pieces

1 teaspoon vanilla extract

6 tablespoons ground black sesame seeds

In a medium saucepan mix sugar and flour together. Add milk and cream; cook over medium heat, whisking occasionally, until mixture comes to a boil and has thickened, about 20 minutes. Remove from heat.

Transfer mixture to the bowl of an electric mixer fitted with paddle attachment. Beat on high speed until cool. Reduce speed to low, gradually add butter, a few small pieces at a time and beat until frosting becomes light and fluffy. Add vanilla and ground sesame seeeds.Mix well.

 

Assembling:

Place one cooled cake layer on a serving platter. Trim the top to create flat surface. Spread evenly a layer of fgrosting, top with another cake layer. Frost the sides and top with the remaining frosting. Serve right away or refrigerate until ready to serve.

 

 

 

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AistėLapkritis 17 2017, 10:55 AM Kai rugpjūčio mėnesį pamačiau šį straipsnį įkvepiančiu pavadinimu ir gana neįprastos spalvos tortu, iš karto suprtau, kad būtent jį gaminsiu savo keturiadešimtmečiui. Torto aprašymo nebuvo, bet vaizdas papirko - kas gali būti geriau nei asfalto spalvos tortas :) Tortas kaip visada pavyko. Ačiū, Aušra, už itin tikslius ir patikimus receptus! O tortas puikus - tvirtas, riebus, savo esme klasikinis, bet tuo pačiu subtiliai keistas. Torto biskvitai nuostabiai kvepia chalva. Kol jie kepė, vaikai vienas po kito susliūkino į virtuvę pasiklausti, kas čia taip gardžiai kvepia. Kremas tvirtas, puikiai laiko formą ir leidžia kūrybiškai tortą dekoruoti, o juodi sezamų grūdeliai įneša į jį smagios sumaišties. Padariau tik vieną pakeitimą - ant torto viršaus suformuotas kremo roželes dar apibarsčiau cinamonu. Man šis tortas priminė sodrius, saldžius rytietiškus kvepalus. Dar kartą ačiū už receptus ir nesibaigiantį įkvėpimo šaltinį!
AusraLapkritis 17 2017, 11:18 AM Aiste, aciu Jums uz toki detalu ir issamu pakomentavima; tiesiog aukso vertes atsiliepimas apie torta; tikiuosi, kad tie, kas bandys recepta, perskaitys si Jusu komentara; labai smagu girdeti, kad tortas patiko; dar karteli dekui uz visus komplimentus siltus zodzius; o cinamonas cia tikrai turetu puikiai tikti - liuks ideja!

Atsakyti į komentarą

AudreRugpjūtis 21 2017, 03:22 AM Nuoširdžiausi sveikinimai, Miela Aušra... Jūs tokia jauna, tokia graži, ir tokia išmintinga (man beveik 10-čia daugiau, bet tišššš...) ... ir aš iš Jūsų nuolat mokausi. Ir dabar į savo žodyną tikrai įtrauksiu naują sąvoką ;D Fotosesija nuostabi, kaip ir tekstas... Su meile ir geriausiais linkėjimais A.
AusraRugpjūtis 21 2017, 11:29 AM Miela Audre, dekui Jums labiausiai! toks mielas komentaras, kad tiesiog zodziu neturiu;

Atsakyti į komentarą

IngaMRugpjūtis 21 2017, 03:06 AM Miela, Aušra, rašiau jums komentarą ir sveikinimą siunčiau, bet žiūriu, kad ar kažko nedaspaudžiau-nėra mano komentaro. Sveikinu dar kartą, nors ir jau su praėjusiu ir sau noriu palinkėti jūsų išminties!Jums ir toliau išlikti savimi, jūs nereali!Аš apie tortą norėčiau daugiau-niekada nieko panašaus nesu ragavusi, gal galite trumpai patį skonį nupasakoti-sezamai, kažkas tokio egzotiško rytietiško turėtų būti, gundausi pabandyti vasaros pabaigtuvėms!
AusraRugpjūtis 21 2017, 11:27 AM Inga, skonis bus sezamo seklu; jeigu kada nors ragavote kokius nors kepinius/kremus su tahini, tai sitas bus labai panasus; intensyvus tahini skonis; nes sezamu dedama daug, I biskvitu tesla ir I krema;

IngaMRugpjūtis 22 2017, 02:37 AM Bėda, kad Tahini neragavau, bet sezamus mėgstu, ir labai vilioja egzotiška išvaizda.

Atsakyti į komentarą

Lina P.Rugpjūtis 18 2017, 06:57 PM Su gražiu gimtadieniu, geriau vėliau nei niekada! Miela Aušra, nuo jūsų įtaigaus teksto net šiurpuliukai kūnu laksto, viskas taip teisinga ir tikra! Ačiū už gyvenimiškas pamokas... o jūsų nuotraukos miške visada būna wau!!!
AusraRugpjūtis 21 2017, 11:24 AM Lina, aciu! smagu, kad nuotraukos ir irasas patiko; vadinasi ne veltui stengiausi;

Atsakyti į komentarą

AstaRugpjūtis 16 2017, 05:08 PM Su praėjusiu Gimtadieniu Jus, Aušra! O jau nuotraukos kokios siaubofilmiškos! Nuotaika-šiurpuliukiška! Ir kokių varlių-rupūžių surūdijusių mėlynakių jūsuose esti! Gražumėlis:)!
AusraRugpjūtis 16 2017, 08:38 PM Aciu, Asta! o rupuze pirktine, iskamsa, net nezinia kokiame pasaulio kraste ji gyveno; musu krastuose tokiu didziuliu niekada nemaciau;

Atsakyti į komentarą

KristinaRugpjūtis 15 2017, 08:47 AM Aušra, nors ir pavėluotai, nuoširdžiausi sveikinimai gimimo dienos proga!!!!! tekstas tai labai teisingas, gaila, kad tik dabar pradedu tai suprasti...bet geriau vėliau nei niekada-:) ačiū, kad rašot, tiesiog gera skaityti.
AusraRugpjūtis 15 2017, 11:01 AM Kristina, tai Jums aciu, kad paskaitot; ir uz visus siltus zodzius bei sveikinimus; DEKUI! ir visiskai ne paveluotai; baisiai malonu!

Atsakyti į komentarą

RGRugpjūtis 14 2017, 08:58 AM Su Gimtadieniu miela Ausra!
AusraRugpjūtis 14 2017, 11:37 AM Aciu, RG! :-)

Atsakyti į komentarą

SigitaRugpjūtis 14 2017, 03:08 AM Su gimtadieniu ! Nuostabiai irkluojate savo gyvenimo laivą ir dar randate laiko apie tai pasidalinti su kitais - mums tiesiog pasisekė e-erdvėje surasti tokį žmogų ! Sėkmės ir idėjų Jums, o man - pasimokyti iš Jūsų ...
AusraRugpjūtis 14 2017, 11:38 AM Aciu, miela Sigita, uz pasveikinima ir uz siltus zodzius; o man labia pasiseke su skaitytojomis;

Atsakyti į komentarą

RitaRugpjūtis 13 2017, 04:23 AM Su gimtadieniu Ausryt!!!Esi labai jauna,bet mintys teisingos,brandzios!As budama dvidesimtmeti vyresne esu uz Tave daug kvailesne. Del terminu:man visad patiko tavasis zodis"sutuoktinis",nes man tai atrodo tikslu, o visokie "mano,manasis" man baisiai nepriimtini, nes nieko nenoriu savintis ir pati megstu nepriklausomybe Megaukis gyvenimu, dabar Tavo toks grazus laikas!
AusraRugpjūtis 13 2017, 06:02 PM Rita, vajetau, net asara man ispaudet; ACIU, Brangioji, tiesiog neturiu zodziu; stai prasau - visiskai svetimas zmogus net nezinia is kur sitoki komentara parase; neturiu zodziu; ACIU!!!

Atsakyti į komentarą

ViktorijaRugpjūtis 11 2017, 06:56 AM Aušra, su gimtadieniu! Tokios moterys ir verčia pasaulį suktis ir žengti pirmyn!
AusraRugpjūtis 11 2017, 11:25 AM Viktrija, aciu Jums uz visa nesibaigianti pozityva ir visus komplimentus; baisiai baisiai gera skaityti tokius siltus komentarus!!

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (52)
levandos (5)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (68)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (197)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)