Ricotta & Peas

Birželis 05, 2018 m Daržovės,
Komentarai (2)

 

 

Aš turiu kelis draugus bei kelis pažįstamus, kurie netoleruoja laktozės, kitaip tariant negali valgyti pieno produktų. Vienas Juliaus draugas yra išvis mirtinai alergiškas pienui, iki tokio lygio, kad kiekvieną kartą, kai jis pas mus svečiuojasi, man tenka ne tik perkratyti visus gaminamų patiekalų ingredientus, bet dar papildomai perplauti visus naudojamus indus ir įrankius, kad ginkdie niekas nebūtų prisilietę prie sūrio, ar jogurto, ar kefyto, ar panašiai. Aš pati, kaip Jūs jau tikriausiai ne kartą pastebėjote, laktozės netoleravimu tikrai nesiskundžiu. Atvirkščiai: mažiausiai ¾ mano šaldytuvo turinio sudaro pieno produktai, visuose įmanomuose pavidaluose, masiniais kiekiais, ir niekada niekas nesusensta, nes viskas visada yra suvartojama. Nei kiek nesumeluosiu pasakydama, kad aš esu gyva daugmaž tik pieno produktais. Mano vaikai irgi panašiai minta. Kaime praleista vaikystė, su keliomis melžiamomis karvėmis, akivaizdžiai padarė savo: tai buvo gyvenimas tarp kasdieninių kibirų su ką tik pamelžtu šviežiu pienu, ir tarp didelių cinkuotų bidonų, kuriuose pienas buvo šaldomas ir priduodamas supirkimui; tai buvo vaikystė tarp eilėmis surykiuotų trilitrinių stiklainių rūgpienio, litrinių stiklainių grietinės ir riebios, nuo to riebumo net gelsvos grietinėlės; mūsų virtuvėje visada kabėjo bent keli džiovinami sūrmaišiai, šaltoje seklyčioje buvo spaudžiami bent keli sūriai. Aš užaugau namuose, kur pastovai buvo mušamas sviestas, kaitinama šviežia naminė varškė ir, kai karvė atsivesdavo teliuką, visada būdavo kepamos riebios, tirštos krekenos. Tai buvo šimtaprocentinai pieniškas gyvenimas, ir jokio laktozės netoleravimo tame gyvenime nebuvo nei padujų. Bet šiais laikais, deja, pieno netoleravimas yra gana plačiai paplitęs, todėl maisto pramonininkai prisigalvojo visokiausių pieno produktų pakaitalų: įvairiausių rūšių riešutų pieno, bepienio jogurto ir netgi sūrių. Tuos pakaitalus, beje, aš netgi visai neretai perku, dietos paįvairinimui, bet apie jokį pieno pakeitimą sojų arba migdolų pakaitalais tai net kalbos nėra. Mano maisto piramidėje pieno produktai yra pačioje apačioje, pačioje storiausioje dalyje, o virš jos jau rykiuojama visa kita, neproporcingai menkai ir nereikšmingai.

Jeigu neduokdie kartais taip imtų ir nutiktų, kad mano gyvenime vieną baisią dieną neliktų nei varškės, nei sūrio, nei kefyro, nei jogurto, tai aš, žinokite, tikrai kaip mat pasinerčiau į neišgydomą depresiją ir galų gale nusibaigčiau nuo maisto nepritekliaus ir visiško kūno išsekimo. Tikėkimės, kad ta baisi diena niekada neateis.

Šiuos skrebučius su varške ir žirneliais neperseniausiai užmačiau Adventures in Cooking bloge. Tokį patiekalą aš gaminu jau nuo neatmenamų laikų. Varškės-žirnelių-mėtų-citrinų derinukas yra amžina klasika. Gal net neverta tokį primityvų receptą publikuoti, bet aš publikuoju. Nes pieno, varškės, rikotos ir panašaus gėrio niekada nebus per daug. Originaliame recepte naudojama rikota. Jeigu neturite rikotos, drąsiai dėkite varškę. Kitų ingredientų kiekis – pagal skonį. Aš nedėjau česnako, bet įmečiau česnakų žiedų. Galit dėti pasmulkintų svogūniukų. Galite jų nedėti. Galite naudoti šaldytus žirnelius (juos reikės staigiai apvirti), arba šviežius, jaunučius ir saldžius. Žirnelių irgi dėkit tiek, kiek patinka, galit išvis nedėti, arba atvirkščiai – žirnelių galite prikapoti daug, o rikotos dėti tik dėl skonio; tada bus žirneliai su rikota, irgi labai skanu.

Jeigu Jūs, kaip aš, nevartojate duonos ir skrebučių, tokią varškytę galite sau kabliuoti su šaukštu, be jokios duonos. Aš paprastai taip ir darau.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rikota su žirneliais

Recepto šaltinis: Adventures in Cooking

 

Žalieji žirneliai, švieži ir jauni, arba šaldyti

Rikota arba varškė

Citrina

Šviežios mėtos

Druska

Pipirai

Česnakų žiedai

Jeigu nadojami šaldyti žirneliai, mjos staigiai apvirti, perpilti lediniu vandeniu, palikti, kad nulašėtų vanduo. Žirnelius smulkiai sukapoti peiliu, sudėti į dubenį. Sudėti likusius ingredientus: nutarkuotą citrinos žievelę, šviežiai išspaustas citrinų sultis, smulkiai sukapotus mėtų lapelius ir česnakų žiedus Įberti druskos, pipirų, ir gerai išmaišyti. Tiekti tuojau pat, su skrudinta duona arba be duonos, arba laikyti šaldytuve, sandariai uždarytame inde.

 

 

Ricotta & Peas

Recipe source: Adventures in Cooking

 

Green peas, (fresh, young and sweet, or frozen)

Ricotta or farmers cheese

Lemon

Fresh mint leaves

Salt

Pepper

Garlic flowers

If using frozen peas, blanch them briefly, then rinse with ice cold water, drain. Finely chop peas and transfer to a bowl. Add lemon zest, freshly squeezed lemon juice, minced mint leaves, garlic flowers, salt and pepper, mix well. Use right away, on toast, or serve without bread, in a bowl, or transfer to an airtight container and refrigerate.

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




RitaBirželis 12 2018, 07:25 AM Grazu... prisiminimai,vazeles,gelytes...
Atsakyti į komentarą

Jūratė N.Birželis 7 2018, 04:49 PM O taip, pieno produktai. Pas mus bent dešimt jų kasdien lengvai suskaičiuoti galima (kelios rūšys jogurtų, sūrių, ledų, grietinės ir tt ir pan) na, nebent jau šaldytuvas pavojingai ištuštėja... O ir daugiau pasitaiko, jei kokiam receptui kokių nekasdien vartojamų produktų prireikia, kaip kad šiuo metu namie atsiradę pieno milteliai, feta ar mocarela...
AusraBirželis 8 2018, 12:51 PM Jurate, kaip smagu girdeti, kad ne as viena tokia! :-) dekui uz pakomentavima!!

Atsakyti į komentarą



my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (38)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (54)
avokadai (9)
baklažanai (8)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (31)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (48)
kiauliena (37)
kiaušiniai (42)
knygos (46)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (56)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (52)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (30)
paukštiena (45)
persikai (17)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (48)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (20)
uogos (120)
Užgavėnės (15)
vaisiai (135)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)