Focaccia su vynuogėmis

Spalis 02, 2014 m Desertai, Pusryčiai, Užkandžiai, Vaisiai,
Komentarai (4)

 

 

 

Jurga iš Savaitgalio rendez-vous savo facebook’o puslapyje neseniai paviešino Williams-Sonoma interviu su San Franciske dirbančiu amerikiečiu šefu Thomas McNaughton. Interviu vadinosi “How to Cook Pasta”. Po Jurgos post’u iškart atsirado labai blatnas komentaras:

Indrė Dinevičiūtė >> kažkaip man visad neįtikinamai skamba amerikonų kalbos apie pastą, apskritai italų ar net aziečių maistą ;O bet tortelli su moliūgų įdaru būtina pamėginti! :))

Toks pasisakymas man nuskambėjo visiškai absurdiškai – galima būtų pagalvoti, kad nėra nei vieno amerikiečio, kuris mokėtų išvirti makaronus. Lygtai tam, kad mokėtum pagaminti gerą pasta ir kad galėtum kitus to mokyti, reikia turėti kažkokį specialų genetinį profilį; atraip, Indrės Dinevičiūtės manymu, negali jaustis pakankamai kompetetingu. Rasizmas, ne kitaip. Čia panašiai, jeigu aš dabar imčiau ir pasisakyčiau, kad krepšinį pasaulyje gerai moka žaisti tik … patys žinote, kas.

Mano nuomonė šiuo klausimu yra tokia – jeigu aš kažką pagaminau, ir man tai patiko, aš turiu pilniausią teisę apie tai viešai papasakoti, nesvarbu, ar aš viską dariau taip, kaip kokioje nors prieštvaninėje knygoje kažkas parašė, ar receptą pamodifikavau pagal savo ar savo šeimos pomėgius, savo įgudžius ar kišenę. Kadangi žmonės yra labai panašūs, tai labai tikėtina, jog man patikęs receptas patiks ir kažkam kitam; gal kažkam patiks į minestrone įsidėti ne sūrio, o grietinės, arba ant picos užsikrauti kečupo. Jeigu patiks – pirmyn, dėliokit kečupą ir grietinę, publikuokit receptus savo bloguose, spausdinkitės žurnalų interviu ir tuo dižiuokitės, ir jauskitės kompetetingi, ir visiškai nesvarbu, kad kas nors iš po krūmų Jus apšauks nemokša ar tamsuoliu. Tie, kurie daug rėkia ir badosi pirštais, dažniausiai yra tik nesvietiškai pasikėlę ir prioritetus netinkamai susidėlioję individai. Nekreipkime į juos dėmesio; parėks ir nustos.

Su šita focaccia man irgi gręsia pavojus, kad būsiu išvadinta nemokša ir t.t., nes Italiojoje aš niekada nesu buvusi, focaccia esu pirkusi tik supermarkete, įsuktą į celofaninį maišelį, o pati ją kepiau tik antrą kartą gyvenime; pirmas kartas buvo visiškas fiasco; mano focaccia gavosi kieta kaip lengalys ir buvo visiškai nevalgoma. Taigi, kas aš tokia, kad viešai pasakočiau apie receptus itališkais pavadinimais, kai pati neturiu ne tik kad patirties, bet ir žalio supratimo, kaip tokia schiacciata all’uva turi atrodyti, ir kaip ją reikia kepti.

Bet aš viešinu šitą receptą, nes pyragas gavosi labai skanus. Patiko ir man, ir mano vaikams, nepaisant net ir kietų vynuogių kauliukų. Todėl pyragą visiems rekomenduoju, ir jeigu kas nors turite klausimų dėl šitos focaccia kepimo prašom kreiptis į mane, aš kiek galėdama pagalbėsiu, nes man viskas pavyko puikiai; dabar galiu ir kitus pamokyti.

Originaliame food52 recepte yra keli netikslumai – iš duoto produktų kiekio išeis didžiulis pyragas per visą skardą (maždaug 30 x 40 cm), o ne stačiakampę pyragams naudojamą formą (30 x 20 cm); ir dar, recepte rekomenduojamą kepimo laiką, mano nuomone, reikia mažų mažiausiai padvigubinti, nes po pusvalandžio kepimo mano focaccia buvo lygiai tokio paties baltumo, kaip ką tik įkišta į orkaitę. Visa kita – kaip parašyta. Labai skani focaccia, saldi, kvepianti, minkštutė. Tikiuosi, kad ir Jums patiks.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Focaccia su vynuogėmis (schiacciata all’uva)

Receptas iš food52

 

500 g miltų, plius daugiau pabarstymui

400 g šilto vandens

7 g sausų mielių

450 g Konkordo vynuogių (arba kitų vynui skirtų vynuogių; stalo vynuogės netiks)

6 šaukštai Turbinado cukraus

¼ stiklinės alyvuogių aliejaus

Cukraus pudros, pabarstymui

 

Tešlą paruošti iš vakaro.

Į puoduką arba į mažą piltuvėlį suberti mieles, įpilti 2 – 3 šaukštus šilto vandens ir įdėti šaukštą miltų. Išmaišyti. Padėti į šalį, kol prireiks.

Į didelį dubenį persijoti miltus; supilti mielių mišinį. Gerai išmaišyti elektriniu mikseriu arba mediniu šaušktu. Po truputį pilti likusį vendenį, kaskart gerai išmaišant po kiekvieno pridėjimo, kol vanduo pilnai susigers į miltus. Jeigu maišant tešla taps per daug lipni, įberti truputį miltų ir toliau maišyti, kol tešla taps lygi ir elastinga. Supilti aliejų ir vėl gerai išmaišyti.

Tešlą minkyti mikseriu arba rankomis, ant pamiltuoto paviršiaus, maždaug 10 minučių. Kai į tešlą pirštu įbedus skylute ji kaip mat atsistatys, tešla bus paruošta. Iš tešlos suformuoti rutulį, jį dėti į aliejumi pateptą dubenį, tešlą apversti, aliejumi sutepta puse į viršų. Dubenį uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą, 8-ioms valandoms arba pernakt.

Prieš pat kepant schiacciata, nuplauti vynuoges, jas gerai nusausinti ir nuskabyti nuo kotelių. Sėklų išimti nereikia.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi.

Tešlą miltuotomis rankomis išimti iš dubens (tešla bus labai lipni); padalinti į dvi dalis, viena dalis gali būti šiek tiek didesnė už kitą. Didžiąją tešlos dalį iškočioti į 1 cm storio stačiakampį. Jį įteisti į paruoštą skardą; tešlą prištais lengvai prispausti prie skardos kraštų.

Ant tešlos paskirstyti maždaug du trečdalius vynuogių, užbarstyti pusę Turbinado cukraus ir apšlakstyti puse aliejaus.

Iškočioti antrą tešlos dalį į panašaus dydžio stačikampį, juo užkloti pirmąjį tešlos sluoksnį, tešlos kraštus užspausti. Ant tešlos paviršiaus pirštais padaryti duobutes, į jas įdėti po vynuogę. Tešlos paviršių užbarstyti likusiu Turbinado cukrumi ir apšlakstyti likusiu aliejumi.

Kepti maždaug 40 – 45 minutes kol pyrago viršus taps auksinis ir sausas.

Traukti iš orkaitės. Palikti, kad pilnai atvėstų. Prieš tiekiant užsijoti cukraus pudros.

 

 

Grape Focaccia (Schiacciata all'uva)

Recipe from food52

 

4 cups (500 g) flour, plus extra for dusting

1 ¾ cup (400 g) lukewarm water

1 teaspoon (7 g) of active dried yeast

1 pound (450 g) concord grapes

6 tablespoons raw sugar

¼ cup olive oil

Powdered sugar for dusting

 

Prepare dough the night before you need to bake it.

Dissolve yeast in a few tablespoons of lukewarm water with a tablespoon of flour.

In a large bowl sift flour; add yeast mixture. Mix well using electric mixer or by hand, with a sturdy wooden spoon. Add the rest of water little by little, mixing dough well after each addition, allowing flour to absorb all the water. If, while adding the water, dough becomes too sticky, add a bit more flour until it becomes smooth and elastic. Add oil and mix well to incorporate.

Knead dough on low speed in a stand mixer, or by hand, on a floured surface, for about 10 minutes or until the dough is elastic and bounces back when poked with the finger. Roll dough into a ball and place it in a lightly oiled bowl. Turn the dough over, the oiled side up. Cover bowl with plastic wrap and refrigerate for 8 hours or overnight.

When ready to assemble the schiacciata, wash and pat dry the grapes and separate them from the stems. Do not remove the seeds.

Heat oven to 350oF. Line baking sheet with parchment.

Take the dough out of the bowl with well-floured hands (the dough will be very sticky). Divide the dough into two balls, one slightly larger than the other. Roll out the larger ball on a well-floured surface roughly to the size of your pan, about ½ inch thick. Lay the dough in the pan, pushing the dough to the corners and sides, if necessary.

Scatter about two thirds of the grapes on the first dough layer and sprinkle half of the sugar over, with half the olive oil.

Roll out the second ball of dough to the size of the pan and cover the grapes with this second layer of dough, rolling up the edges of the bottom layer to close the schiacciata. Gently push down on the surface of the dough to create little dimples all over.

Cover the top with the rest of the grapes and sprinkle over the remaining sugar and olive oil. Bake for about 40 - 45 minutes or until the dough becomes golden and crunchy on top and the grapes are oozing and cooked.

Allow to cool completely. When ready to serve, cut into squares and dust with powdered sugar.

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




DaivaSpalis 6 2014, 09:31 AM Aušra, atrodo skaniai ir gražiai. Būtinai kada pabandysiu, kaip tik vynuogių sezonas. Jūs mėnesių rodyklėje praleidot spalį, juk dar ne lapkritis ;)
AusraSpalis 6 2014, 10:56 AM Daiva, aciu uz pastaba; as bandau taisyti, jau beveik savaite, bet vis nesekmingai; bet ranku nenuleidziu;

Atsakyti į komentarą

Spalis 3 2014, 08:43 AM Kaip čia taip greitai lapkritis atėjo:), Vilniuje dar spalis
Atsakyti į komentarą

ViktorijaSpalis 3 2014, 02:54 AM Sugundėte išmėginti. Focaccia esu kepusi vienintelį kartą, buvo tokio kietumo, kad galėjai ja kalti vinis. Ūpas ją dar kada kepti buvo visai prapuolęs, bet dabar vėl atsirado!
AusraSpalis 3 2014, 12:08 PM Viktorija, mano pirmoji taip vadinama focaccia irgi buvo kaip lentgalys; tiksliai nebeprisimenu koks buvo receptas; man atrodo is "Bread Baker's Apprentice" (http://www.amazon.com/Bread-Bakers-Apprentice-Mastering-Extraordinary/dp/1580082688/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1412352328&sr=1-1&keywords=bakers+apprentice); atrodo viska dariau, kaip parasyta, o gavosi kazkoks nesusipratimas; man kelis metus irgi nekilo rankos kepti focaccia; bet sita visiskai kitokia; labai paprasta tesla, o pyragas gaunasi minkstutis, ir net po poros dienu buvo skanus;

Atsakyti į komentarą

egleSpalis 2 2014, 02:43 PM Atrodo skaniai, bus rytdienai pabandymui, bet kur dingo spalis? Norim spalio su daugybe Jūsų receptuku, lauuukiam gero savaigalio
AusraSpalis 2 2014, 03:04 PM Egle, del spalio jau kalbejau su tinklapio administratorium; tikiuosi greitai atsiras; taip ir maniau, kad netruks akyli skaitytojai pastebeti;

Atsakyti į komentarą



my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (54)
avokadai (9)
baklažanai (8)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (31)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (42)
knygos (46)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (56)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (52)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (30)
paukštiena (45)
persikai (17)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (48)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (20)
uogos (120)
Užgavėnės (15)
vaisiai (135)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)