Kiaulienos nugarinės su obuoliais ir datulėmis

Spalis 14, 2014 m Daržovės, Mėsa,
Komentarai (8)

 

 

Tai mano kasmetinis sezoninis kiaulienos receptas, kurį gaminu kiekvieną rudenį ir dar kartais žiemą, nuo to laiko kai pirmą kartą jį pamačiau 2007-ųjų gruodžio Bon Appétit numeryje.

Jeigu jūs, kaip ir aš, turite įprotį kaupti visus įmanomus žurnalus, ypač Bon Appétit, arba jeigu netyčia rasite tą 7-ių metų senumo žurnalą, būtinai preskaitykite prie recepto įdėtą Mort Resenblum straipsnį apie alyvuogių rinkimą Provanse. Toks teminis rudeninis skaitinys, ir tą pačią nuotaiką atitinkantis patiekalas. Iškepkit jį savaitgalį, kai visa šeima bus namuose, kad visi galėtų pasimėgauti kepančių obuolių ir kiaulienos kvapais. Toks tikras rudenėlis. 

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiaulienos nugarinės su obuoliais ir datulėmis

Recepto šaltinis: Bon Appétit | December 2007

 

2 kiaulienos nugarinės išpjovos

10 rūkytos šoninės juostelių

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

2 svogūnai, nulupti, supjaustyti ketvirčiais

2 kieti obuoliai, nulupti, supjaustyti ketvirčiais

4 bulvės, neluptos, kruopščiai nušveistos, stambiai supjaustytos

12 datulių, be kauliukų

4 skiltelės česnako, smulkiai sukapotos

1 šaukštelis malto cinamono

1 šaukštelis malto kumino

1 stiklinė neskaidrintų obuolių sulčių

Pipirų

Medinių dantų krapštukų

 

Išpjovas pabarstyti druska ir pipirais; kiekvieną apsukti penkiomis šoninės juostelėmis, jas užtvirtinant dantų krapštukais.

Orkaitę įkaitinti iki 190oC.

Dedelėje keptuvėje ant vidutinio karštumo ugnies pakaitinti aliejų. Į karštą keptuvę dėti išpjovas ir apkepinti kol gražiai apskrus iš visų pusių, maždaug 12 minučių. Išimti iš keptuvės, perdėti ant padėklo. Į keptuvę sudėti svogūnus, obuolius ir česnaką, kepti, pamaišant, kol lengvai paruduos, maždaug 5 minutes. Sudėti ant padėklo su kiauliena. Į keptuvę sudėti bulves ir kepti, retkarčiais pamaišant, maždaug 8–10 minučių, kol lengvai apskrus. Į keptuvę su bulvėmis sudėti keptus obuolius ir svogūnus, datules, kuminą ir cinamoną, atsargiai išmaišyti ir kepti 1 minutę, kol viskas perkais. Supilti obuolių sultis. Kaitinti, atsargiai pamaišant, kol užvirs. Įberti druskos ir pipirų. Nukelti nuo ugnies. Ant daržovių uždėti išpjovas, uždengti folija ir pašauti į orkaitę. Kepti maždaug 40-45 minutes, kol bulvės suminkštės, o kiauliena iškeps.

Traukti iš orkaitės. Folija uždengtą keptuvę palikti 10-15 minučių kambario temperatūroje, kad šiek tiek atvėstų. Iš išpjovų išimti dantų krapštukus, supjaustyti skersai, poros centimetrų storio griežinėliais. Tiekti tuojau pat, su keptais obuoliais, svogūnais, datulėmis ir bulvėmis, viską aplaistant keptuvėje susikaupusiu skysčiu.

 

 

Bacon-Wrapped Pork Tenderloins with Apples, Dates & Potatoes

Recipe from Bon Appétit | December 2007

 

2 pork tenderloins

10 smoked bacon slices

1 tablespoon olive oil

2 onions, peeled, quartered

2 firm apples, peeled, cored, quartered

4 potatoes, scrubbed, cut into large chunks

12 dates, pitted

4 garlic cloves, minced

1 teaspoon ground cinnamon

1 teaspoon ground cumin

1 cup apple cider

Salt

Pepper

Wooden toothpicks

 

Sprinkle tenderloins with salt and pepper. Wrap 5 bacon slices around each tenderloin, secure with toothpicks.

Preheat oven to 375oF.

Heat oil in a large sauté pan set over medium heat. Brown pork on all sides, about 12 minutes total. Transfer to the platter. Add onions, apples and garlic, sauté until golden, about 5 minutes. Transfer to the platter with pork. Add potatoes to the pan, cook until lightly softened and browned, about 8-10 minutes, add sautéed apples and onions, dates, cumin and cinnamon, gently mix and cook for 1 minutes or so, until all is heated through. Add apple cider, bring to boil, gently scraping bits that stuck to the bottom of the pan. Add salt and pepper. Remove from heat. Place tenderloins on top of sautéed vegetables. Cover pan with foil and place into the oven. Roast for about 40-45 minutes, until potatoes are tender and pork is cooked through.

Remove from oven. Let rest in the pan, covered, for 10-15 minutes. Remove toothpicks. Slice tenderloins crosswise into 1-inch thick medallions. Serve right away with sautéed apples, dates, potatoes, onions and pan juices.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
BirutėSausis 5 2017, 12:31 PM Dėkinga už receptą! Ką tik po vakarienės :-D Šeimyna liko patenkinta. Nors mėsa buvo iš šaldiklio, bet iškepusi buvo labai minkšta. Tiesa, neturėjau obuolių sulčių, tai sufantazavau ir įpyliau šiek tiek vyno ir labai liuks padažiukas gavosi!
AusraSausis 5 2017, 12:35 PM Birute, tai Jums aciu,kad isbandet recepta, ir uz toki teigiama pasidalinima! man labai malonu girdeti, kad seimynai patiko; as sita patiekala irgi daznai gaminu;

Atsakyti į komentarą

RitaKovas 23 2016, 09:28 AM Savaitgali isbandziau Jusu recepta. Jis puikus! Mesa tirpo burnoje, o ir valgiusieji labai liko patenkinti. Aciu uz recepta.
AusraKovas 23 2016, 10:24 AM Rita, tai Jums aciu, kad isbandet recepta; labai malonu girdeti, kad patiko;

Atsakyti į komentarą

RūtaKovas 18 2016, 02:13 PM Išbandžiau Jūsų receptą ir norėčiau paprašyti patarimo. Turėjau šaldiklyje naminės kiaulienos, bet nebuvau užsirašiusi ant maišelio, kokia tai mėsa. Man ji iki galo neiškepė, liko kietoka ir sausoka, nors kepiau daugiau nei pusantros valandos. Bet čia turbūt mano kaltė, nes didokais gabalais supjausčiau ir šonine negalėjau pilnai apsukti tų gabalų. Garnyras iš tikrųjų labai skanus, bet aš jį išėmiau iš skardos po nepilnos valandos, o mėsą dar palikau kepti ant sulčių. Jeigu imčiau riebesnę kiaulienos sprandinę, gal ji garantuotai iki minkštumo iškeptų, nes šį kartą mėsa buvo liesoka, gal dėlto liko sausa?