Halloween

Lapkritis 02, 2015 m Desertai, Gėrimai, Tortai, Vaisiai,
Komentarai (6)

 

 

Prieš kokius šešis-spetynis metus, kai mes buvo ką tik atsikraustę į Itaką, per Halloween’ą mes su vaikais eidavom prie jų pradinės Belle Sherman mokyklos. Ten Jonas ir Julius, su visu tuntu kitų vaikų vaikštinėdavo gatvėmis no vieno namo prie kito ir prašinėdavo pas žmones saldainių. Visas balaganas vykdavo vakare, jau sutemus. Gyventojai savo kiemus dažniausiai pasidekoruodavo išpjaustytais moliūgais, kadaruojančiais skeletais, kruvinais zombiais ir kitokia baisuokliška parafernalija. Vienoje prie mokyklos esančioje gatvėje buvo toks vienas namas, kur į kiemą reikėdavo įeiti per specialiai sukonstruotą ilgą tamsų tunelį, apkarstytą plėvėsuojančiais skudurais. Tunelio gale žibėdavo laužo švieselė. Ten prie laužo tamosoje sėdėdavo dvi tamsios žmogystos. Vienas personažas buvo kaip du vandens lašai panašus į kuprotą Igor iš Mel Brooks filmo “Young Frankenstein”. Igorio kompanijonė buvo sena susisukusi ragana, irgi kuprota, išsidraikiusiais žilais plaukais, sudžiūvusiom, artrito išsukiotom rankom, didele spuoguota nosimi ir paklaikusiu žvilgsniu. Ant laužo buvo užkaistas didelis juodas garuojantis katilas. Priartėjus prie tų dviejų personažų ir paprašius saldainių (Trick or Treat), ta ragana ir jos draugelis į mus prabildavo eilėmis ir savo raganiškais cypiančiais balsais vienas per kitą mums sudeklamuodavo visą ilgiausią litaniją apie burtus, stebuklingus eliksyrus, neklaužadas vaikus ir kt. Bedeklamuodami jie iš po skverno įšsitraukdavo kokį tamsų buteliuką ir iš jo kažko šliukštelėdavo į kaistantį katilą; paskui iš po kito skverno išsitraukdavo kokią įtartinai atrodančią šakelę, ar saują kažkokių susisukusių juodų uogų, ir visa tai taip pat sumesdavo į katilą. Paskui viską energingai pamaišydavo ilgu samčiu, pasemdavo to karšto viralo ir visiems apsilankiusiems į plastikinius puodelius įpildavo po doze karšto gėrimo, kuris skoniu baisiai priminė karštas obuolių sultis, paskanintas cinamonu, gvazdiklėliais ir dar biesas žino kuo. Kiekvienais metais tuose namuose vykdavo tas pats identiškas spektaklis. Tos raganos vaikams saldainių neduodavo, bet karštas kvapnus jų gėrimas žvarbų vakarą buvo šimtą kartų mielesnis už kokį kietą saldainį. Abu mano vaikai į tą jomarką žiūrėdavo sustingę ir be žado. Julius tada dar buvo labai mažas, bet Jonas šventai tikėjo, kad tos dvi prie laužo susirietę kuprotos žmogystos buvo tikrų tikriausios raganos.

Halloween yra ne kas kita, o vienos nakties spektaklis. Tai vienintelė naktis metuose, kai mes, mirtingieji, neapdovanotieji aktoriniais talentais ir teatrine karjera, galime užsidėti kaukes ir įsijausti į kokią tik norim rolę. Aš savo Halloween kostiumą paprastai užsivelku iš pat ankstyvo ryto ir nusivilku tik vėlai vakare. Šiemet aš kostiumuota ėjau į irklavimo treniruotę, paskui į turgelį, paskui į šeimos fotosesiją gamtoje, į pasivaikščiojimą po parką, į trick-or-treat paradą ir į po parado vykusį Halloween’o vakarėlį, Kadangi pasirinkau sau labai tinkamą rolę, tai vaidinti per daug nereikėjo. Rekėjo tik elgtis natūraliai.

Tikiuosi, kad visi šventusieji turėjote nuostabų Halloween’ą. Mūsiškis šiemet buvo kaip niekad šaunus.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juodas moliūginis-šokoladinis tortas

Recepto šaltinis: Sweet Apolita

 

Šokoladiniai biskvitai:

¾ stiklinės* (80 g) miltų

¾ stiklinės (150 g) cukraus

½ stiklinės (60 g) tamsios kakavos miltelių

1 šaukštelis kepimo miltelių

½ šaukštelio valgomosios sodos

½ šaukštelio druskos

½ stiklinės (120 ml) kefyro

1/3 stiklinės (80 ml) karštos kavos

3 šaukštai (45 ml) aliejaus (sojų arba rapsų)

1 kiaušinis

1 šaukštelis vanilės esencijos

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi apvalias 15 cm skersmens formas patepti sviestu, dugną ištiesti sviestiniu popieriumi.

Į didoką dubenį kartu persijoti miltus, cukrų, kakavos miltelius, kepimo miltelius, sodą ir druską.

Į vidutinio dydžio dubenėlį arba į matavimui skirtą ąsotėlį supilti kefyrą, kavą, aliejų, vanilės esenciją, įmušti kiaušinį. Viską gerai išplakti.

Kavos-kefyro mišinį supilti į dubenį su sausais ingredientais. Išmaišyti, kol masė taps vientisa. Tešlą po lygiai supilti į paruoštas formas ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20 minučių, kol į biskvito centrą įbestas medinis dantų krapštukas liks sausas. Traukti iš orkaitės. Dėti ant grotelių. Po 10 minučių formas su biskvitais apversti, nuo biskvitų dugno nulupti sviestinį popierių, biskvitus vėl apversti ir palikti ant grotelių, kol pilnai atvės. Atvėsusius biskvitus susukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą kol prireiks.

 

Moliūginiai biskvitai:

1 stiklinė (200 g) cukraus

½ stiklinės (120 g) šviesaus rudojo cukraus

3 kiaušiniai

¾ stiklinės (180 ml) aliejaus

1 šaukštelis vanilės esencijos

1 ¼ stiklinės (300 ml) moliūgų tyrės

2 stiklinės (260 g) miltų

1 šaukštas kepimo miltelių

2 šaukšteliai malto cinamono

1 šaukštelis malto imbiero

¼ šaukštelio malto muškato

¾ šaukštelio druskos

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi apvalias 15 cm skersmens formas patepti sviestu, dugną ištiesti sviestiniu popieriumi.

Elektriniu mikseriu iki purumo išsukti kiaušinius ir cukrų. Sudėti aliejų ir vanilę, išplakti, sudėti moliūgų tyrę ir vėl gerai išplakti.

Į dubenį su kiaušinių-cukraus mišiniu kartu persijoti miltus, kepimo miltelius, cinamoną, imbierą ir druską. Mikserį nustatyti ant žemiausio greičio ir atsargiai išmaišyit, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Te Tešlą po lygiai supilti į paruoštas forma sir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 20-25 minutes, kol į biskvito centrą įbestas medinis dantų krapštukas liks sausas. Traukti iš orkaitės. Dėti ant grotelių. Po 10 minučių formas su biskvitais apversti, nuo biskvitų dugno nulupti sviestinį popierių, biskvitus vėl apversti ir palikti ant grotelių, kol pilnai atvės. Atvėsusius biskvitus susukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą kol prireiks.

 

Karamelė:

1 stiklinė (200 g) cukraus

¼ stiklinės (60 ml) vandens

½ stiklinės (120 ml) riebios grietinėlės

1 šaukštas sviesto

½ šaukštelio vanilės esencijos

Didelis žiupsnis rupios jūros druskos

 

Grietinėlę supilti į karščiui atsparų puodelį ir pakaitinti mikrobangėje kol pradės kilti garai. Padėti į šalį kol prireiks.

Mažame puodelyje ant vidutinio stiprumo ugnies kaitinti cukrų ir vandenį, retkarčiais pamaišant, kol cukrus ištirps. Sudėti sviestą ir toliau kaitinti nemaišant, kol mišinys tpas sodrios gintarinės spalvos. Nukelti nuo ugnies. Pamažu plona sovele supilti grietinėlę. Išmaišyti. Sudėti vanilę ir druską. Atvėsinti iki kambario temperatūros. Naudoti tuojau pat arba laikyti šaldytuve sandariai uždarytame inde.

 

Kremas:

½ stiklinės (115 g) sviesto, kambario temperatūros

1 ½ stiklinės (190 g) cukraus pudros

Žiupsnelis druskos

1 šaukštelis vanilės esencijos

250 g grietinėlės sūrio, kambario temperatūros

¾ stiklinės (120 g) miniatiūrinių šokolado lašelių

 

Elektriniu mikseriu iki purumo išsukti sviestą. Suberti cukraus pudrą, druską, supilti vanilės esenciją ir gerai išsukti, kol masė taps vientisa. Sudėti grietinėlės sūrį ir sukti, kol kremas taps vientisas ir purus. Suberti šokolado lašelius ir gerai išmaišyti mediniu šaukštu arba mentele. Laikyti šaltai kol prireiks.

 

 

Glajus:

½ stiklinės (115 g) sviesto

1 ½ stiklinės (300 g) cukraus

1 ¼ stiklinės (150 g) kakavos miltelių

Didelis žiupsnis druskos

¾ stiklinės (180 ml) riebios grietinėlės

½ stiklinės (120 ml) grietinės

2 šaukšteliai vanilės esencijos

 

Vidutinio dydžio puodelyje ant vidutinio stiprumo ugnies ištirpinti sviestą. Suberti cukrų, kakavos miltelius ir druską. Gerai išmaišyti, Supilti grietinėlę, sudėti grietinę ir gerai išplakti. Kaitinti kol masė taps karšta. Nukelti nuo ugnies. Supilti vanilės esennciją. Mišinį perpilti į karščiui atparų dubenį ir palikti, kad atvėstų. Uždengti ir dėti į šaldytuvą, kol sustings, 3-4 valandoms, arba pernakt.

 

Torto konstravimas:

Ant lėkštės arba padėklo pačiame viduryje uždėti šaukštą kremo. Ant kremo dėti vieną moliūginį biskvitą, užtepti trečdalį kremo, ant kremo užtepti karamelės sluoksnį, ant viršaus dėti šokoladinį biskvitą. Toliau sluoksniuoti tokiu pat būdu, kol bus sunaudoti visi biskvitai, visas kremas ir visa karamelė. Užbaigus sluoksniuoti, visus sluoksnius per patį torto centrą persmeigti mediniu iešmeliu. Nukirpti išlindusį iešmelio galą. Tortą dėti pusvalandžiui į šaldytuvą arba į šaldiklį, kad sustingtų.

Visą torto paviršių aptepti šokoladiniu glajumi. Laikyti šaltai.

 

 

Midnight Pumpkin Layer Cake

Recipe source: Sweet Apolita

 

Chocolate Cake Layers:

¾ cup (80 g) flour

¾ cup (150 g) sugar

½ cup (60 g) dark cocoa powder

1 teaspoon baking powder

½ teaspoon baking soda

½ teaspoon salt

½ cup (120 ml) buttermilk

1/3 cup (80 ml) hot coffee

3 tablespoons (45 ml) vegetable oil

1 egg

1 teaspoon vanilla extract

 

Preheat oven to 350°F. Butter two 6-inch round cake pans and line the bottom with parchment.

Into a large bowl, sift together flour, sugar, cocoa powder, baking powder, baking soda and salt.

In a medium measuring cup with a spout, combine the buttermilk, coffee, oil, egg, and vanilla.

Add liquid mixture to dry ingredients and whisk until smooth, about 1 minute. Divide batter into prepared cake pans. Bake on the middle rack until a toothpick or skewer inserted into the center comes out clean, about 20 minutes. Remove from oven. Let cakes cool in the pans for 10 minutes then invert onto a wire rack and let cool completely. When completely cool, cakes can be wrapped in plastic wrap and stored in refrigerator for 1-2 days.

 

Pumpkin Cake Layers:

1 cup (200 g) sugar

½ cup (120 g) packed light brown sugar

3 eggs

¾ cup (180 ml) vegetable oil

1 teaspoon vanilla extract

1 ¼ cups (300 ml) pumpkin puree

2 cups (260 g) flour

1 tablespoon baking powder

2 teaspoons ground cinnamon

1 teaspoon ground ginger

¼ teaspoon nutmeg

¾ teaspoon salt

 

Butter two 6-inch round cake pans and line the bottoms with a parchment.

In the bowl of an electric mixer fitted with the paddle attachment, beat sugar and eggs until light and fluffy, about 5 minutes. Add oil and vanilla and beat on medium speed until combined. Add pumpkin puree and mix until combined.

In another bowl, sift together flour, baking powder, cinnamon, ginger, nutmeg, and salt. Set mixer on lowest speed and gradually add flour mixture to pumpkin-egg mixture. Mix until there is no more visible streaks of dry flour.

Divide batter into prepared pans. Bake until a toothpick or a skewer inserted into the center comes out clean, about 25 minutes. Remove from the oven. Let cakes cool in the pans cool for 10 minutes, then invert cakes onto rack and cool them completely. Cooled cakes can be wrapped in plastic wrap and stored in refrigerator for 1-2 days.

 

Salted Caramel:

1 cup (200 g) sugar

¼ cup (60 ml) water

½ cup (120 ml) heavy cream

1 tablespoon butter

½ teaspoon vanilla extract

Generous pinch of sea salt

 

Heat cream in a microwave or on a stove until hot and steamy. Set aside.

In a medium saucepan over medium heat, combine sugar and water. Cook stirring occasionally until sugar dissolves. Add butter and continue cooking without stirring until mixture becomes deep amber in color. Remove from heat. Slowly add hot cream in a thin stream, then whisk until mixture is smooth. Stir in vanilla and sea salt. Let cool to room temperature. Can be stored in an airtight container in refrigerator for 1 week.

 

Cream Cheese Chocolate Chip Frosting:

½ cup (115 g) butter, at room temperature

1 ½ cups (190 g) powdered sugar

Pinch of salt

1 teaspoon vanilla extract

8 oz. (250 g) cream cheese, cut into cubes, at room temperature

¾ cup (120 g) miniature chocolate chips

 

In a bowl of stand mixer fitted with paddle attachment, beat butter on medium speed until light and fluffy, about 2 minutes. Add powdered sugar, vanilla, and salt, and beat on low speed until well combined. Increase speed to medium and beat until very light and fluffy, about 6 more minutes. Add softened cream cheese and beat until combined, about 1 more minute. Stir in the chocolate chips. Keep refrigerated for up to 3 days.

 

Dark Chocolate Frosting:

½ cup (115 g) butter

1 ½ cups (300 g) sugar

1 ¼ cups (150 g) dark cocoa powder

Generous pinch of salt

¾ cup (180 ml) heavy cream

½ cup (120 ml) sour cream

2 teaspoons vanilla extract

 

In a medium saucepan over medium heat, melt butter. Add sugar, cocoa powder, and salt and stir until combined. The mixture will be very thick and grainy.

 

Add heavy cream and sour cream and whisk until well combined. Continue to heat the mixture until hot to the touch, about 5 minutes. Remove from the heat, whisk in vanilla. Transfer mixture to a heatproof bowl and let cool. Cover and refrigerate until spreadable, about 3 hours.

 

Assembling:

Put a dollop of chocolate frosting on a cake stand or a plate. Place one pumpkin cake layer on the cake stand. Spread one-third of chocolate chip cream cheese filling in an even layer. Spread one-third of caramel on top, leaving about 1 inch away from perimeter of cake. Place one chocolate cake layer on top and repeat with another layer of frosting and caramel. Continue layering chocolate and pumpkin layers, with chocolate chip frosting and caramel in-between. Place the final chocolate cake layer top-down. Insert a long skewer in the very center of the cake pushing through all the layers, to secure the layers in place. Trim the skewer. Refrigerate or freeze the cake until stable, at least 30 minutes.

 

Frost entire surface of cake with a thin layer of chocolate and refrigerate until ready to serve.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KristinaLapkritis 5 2015, 11:20 AM Aušra, įkvepiantis ir labai gražus šis pasakojimas, vaišės atrodo super. Beje, aš irgi ruošiu įrašą apie obuolius savo sultyse, tai nudžiugau, kad turiu bendraminčių, o visiems neragavusiems galiu patvirtinti, jog patiekalas puikus :) Bet man labiausia patiko Tavo kostiumas - simpatiška ragana buvai!
AusraLapkritis 5 2015, 12:04 PM Kristina, dekui uz visus komplimentus! aciu, kad uzsuki, ir kad pakomentuoji; visada labai malonu;

Atsakyti į komentarą

ingaLapkritis 4 2015, 02:08 AM Neabejoju, kad tortas nuostabus, bet jo dekoras pranoksta viską. Nežinau iš ko pagaminta ta žiurkė, bet ji atrodė tarsi tikra, šiurpas nukrėtė pamačius. Tikrai super heloviniška.
AusraLapkritis 4 2015, 10:18 AM Inga, aciu uz pagyrima; o ziurkes gumines; nevalgomos;

Atsakyti į komentarą

MonikaLapkritis 3 2015, 01:53 PM Zinote, Aušra, peržiųrėjau nuotraukas ir nusprendžiau, jog tikrai kepsiu šį tortą. Rezultatu pasidalinsiu :) Tikrai isimylejau Jūsų blog'ą, nesustokite daryti to, ką darote, nes tikrai pasisemiame iš Jūsų idėjų :)
AusraLapkritis 3 2015, 02:50 PM Monika, aciu uz meile ir uz pasitikejima!! tokie prisipazinimai man baisiai glosto sirdi; aciu, kad skaitote; o del torto - labai geras; rekomenduoju; biskvitai dregni, nebyrantys, netrupantys; minkstas moliuginis keksas + sokoladinis velnio maistas + karamele + geras kremas su traskiais sokoladukais; dar ant virsaus sokoladas; zodziu, mano seimai ir kitiems ragavusiems (ji nesemes I auksciau pamineta Halovyno baliu)tortas labai patiko; tikiuosi, kad ir Jums patiks; lauksiu atsiliepimu; sekmes!

Atsakyti į komentarą

CukiLapkritis 3 2015, 10:01 AM Gyvenate labai gražioje vietoje, gamta - nuostabi. Nuotraukos taip pat. Labai parūpo nuotrauka su obuoliais - čia kompotas ar tiesiog obuoliai savo sultyse? Atrodo šauniai! Beje, mano dukros gimtadienis yra per Heloviną, bet tik šiais metais pirmą kartą surengėme tikrą helovino vakarėlį. Visi receptai buvo iš Jūsų, Aušra, blogo - morenginiai kaulai, raganų pirštai, mumijos picos tešloje ir moliūginiai keksiukai. Pastarieji išties nuostabaus skonio! Dėkoju už puikias idėjas ir skanius receptus.
AusraLapkritis 3 2015, 11:27 AM Cuki, aciu uz visus pagyrimus; Itakos gamta is tiesu labai grazi; puiki vieta gyventi, del daugelio priezasciu; del obuoliu - ten ne kompotas, o neskaidrintos obuoliu sultys (tipo namines, angl. apple cider); as I saltas sultis imeciau gvazdikeliu ir cinamono lazdeliu ir palikau pernakt, kad pritrauktu; norint galima sultis su prieskoniais pasildyti; bus dar skaniau; o galvytes tose sultyse - tai pusiau perpjauti ir ispjaustineti obuoliai, kepti mazdaug 1,5-2 val 120oC orkaiteje; obuoliai orkaiteje siek tiek apdziuna, susirauksleja; kai atveso, as juos imeciau I sultis ir palikau pluduriuoti; na o del Jusu dukros gimtadienio vaisiu - tai Jus isvis mane pritrenkete; aciu aciu!!! man be galo ir be krasto malonu, kad skaitot mano bloga, bandot receptus, ir sitaip pasitikit; rasant bloga niekada zmogus nezinai, ar viso to kam nors reikia, ar gal isvis neverta cia vargti ir listi zmonems I akis su savo klecku receptais ir nuotraukom; bet va kai paskaitau tokius komentarus, kaip sis Jusu, tai pasimato ir prasme, ir atsiranda noras pasistengti; visas gimtadienio balius is Vaiku ir Vaniles - tai ne juokai!!! aciu uz pasidalinima;

Atsakyti į komentarą

EditaLapkritis 3 2015, 05:02 AM Labai gražu... Viskas: nuotraukos , gamta, maistas, dekoracjos ir JŪS. Žaviuosi sugebėjimu apgalvoti viską iki smulkmenų ie įvykdyti.. Man kartais sutrukdo nuotaika, semiuosi energijos ir pozityvaus mastymo. AČIŪ.
AusraLapkritis 3 2015, 11:32 AM Edita, dekui uz visus komplimentus; visi labai malonus; o del nuotaiku - tai man irgi buna prastu dienu, kai planai zlunga ir viskas eina velniop; apie tas dienas blogu niekas neraso; todel skaitytojams kartais gali susidaryti klaidingas ispudis, kad man viskas pavyksta graziai ir taip, kaip norisi; deja; realiai tai zinokite buna visko; aciu Jums, kad paskaitot, kad nepatingit pakomentuoti; tokie istikimi skaitytojai man yra patys brangiausi;

Atsakyti į komentarą

LinaLapkritis 2 2015, 09:17 PM Kaip smagu butu buti aciau. As prima karta gyvenime priiminejau buries kauketu vaik ir dalinau saldainius. Buvo visai smagu.
AusraLapkritis 3 2015, 11:36 AM Lina, mes visi baisiai mylim Halloween'a; smagu girdeti, kad siemet ir tu nutarei sudalyvauti; kitamet, zinok, bus dar smagiau!!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)