Senas receptas

Liepa 21, 2016 m Daržovės, Pusryčiai, Užkandžiai,
Komentarai (21)

 

 

Man be galo įdomu sužinoti, kaip žmonės skaito šį mano blogą? Ar peržiūrite tik pačius naujausius įrašus, o gal pavartote pagal ingredientus, ar atsiverčiate tik kai google paieška išmeta nuorodą? Klausiu todėl, kad manasis blogas jau yra pakankamai didelis, viso labo 555 įrašų, o receptų ten yra dar daugiau, ir man labai smalsu sužinoti, kokią sistemą naudoja skaitytojai, vartydami blogą arba ieškodami reikiamo recepto.

Bemąstydama apie taip, kaip žmonės skaito blogus, aš nutariau padaryti nediduką eskerimentą. Nutariau į google paiešką įvesti “pomidorų pyragas” ir pasižiūrėti, ar google suras vieną seniai seniai mano publikuotą, super gerą ir šiuo metu kaip tik ypač sezoninį pyragą pagal David Lebovitz receptą. Eksperimento rezultatai buvo tokie; nei google, nei yahoo, nei bing taip ir nesugebėjo surasti to mano pyrago. Visos tos paieškos mano recepto nesurado net tada, kai į paieškos langelį įvedžiau “pomidorų pyragas su ožkų sūriu”. Trumpai tariant, receptas publikuotas aiškiai per seniai, ir jį visos įmanomos paieškos jau seniai užmetė į nežinią. Man pasidarė šiek tiek liūdna, nes šio tinklapio pradžioje yra tikrai nemažai labai gerų receptų, kuriuos iš tiesų būtų gaila užmiršti: saldus ir kreminis pusrytinis plokštainis su avietėmis, persikų cobbler, salotos panzanella, slyvų pyragas, nepaprasto gerumo pomidorų sriuba ir dar daug daug viso kito. Kad tie itin geri receptai suvisam nenugrimztų į praeitį, aš noriu Jus paraginti, kad Jūs vartytumėte šitą blogą nuo pradžios iki pabaigos. Senesni įrašai gal ne tokie nušlifuoti, ten gal ne itin dailios nuotraukos, nes tais senais gerais laikais mano fotkinimas vyko su point-and-shoot tipo muiline; bet pačioje blogo pradžioje yra tikrai gerų receptų. Na ir, žinoma, tose bloginėse senienose Jūs tikrai atrasit daug gerų istorijų. Todėl, manau, būtinai verta pavartyti.

O aš dar pabandysiu Jums vis retkarčiais priminti tuos geruosius receptus iš praeities. Vienas tokio tipo priminimų – šis aukščiau paminėtas pyragas su pomidorais, garstyčiomis, ožkų sūriu ir čiobreliais.

Ačiū, kad skaitote.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomidorų pyragas

Recepto šaltinis: David Lebovitz

 

Padas:

1 ½ stiklinės (210 g) miltų

125 g sviesto, šaldyto

½ šaukštelio druskos

1 kiaušinis

2-4 šaukštai ledinio vandens

Miltus persijoti į didoką dubenį. Į miltus per stambią tarką sutarkuoti sviestą, vis pamaišant, kad visi sviesto gabalėliai pasidengtų miltais.

Mažame dubenėlyje arba matavimui skirtame puodelyje išplakti kiaušinį ir 2 šaukštus ledinio vandens. Supilti į miltų-sviesto mišinį ir pertrinti šakute, kol pradės formuotis tešla. Jeigu mišinys per sausas ir tešla nelimpa, įpilti dar 1-2 šaukštus ledinio vandens.

Tešlą suspausti į rutulį, iškočioti ant pamiltuoto paviršiau ir įtiesti į apvalią formą išsiimančiu dugnu (arba kelias mažas formeles).

 

Įdaras:

Grūdėtų garstyčių

2-3 dideli prinokę pomidorai

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

2 šaukštai smulkiai sukapotų prieskoninių žolelių (čiobrelių, mairūno, peletruno, t.t.)

250 g šviežio ožkų sūrio, supjaustyto griežinėliais

Druskos

Pipirų

Medaus

Orkaitę įkaitinti iki 205ºC.

Ant pyrago pado užtepti ploną garstyčių sluoksnį ir palikti kelioms minutėms, kad apdžiūtų.

Pomidorus supjautyti griežinėliais, išdėlioti vienu sluoksniu, griežinėlius šiek tiek perklojant vieną ant kito. Pabarstyti druska, žolelėmis, apšlakstyti aliejumi; ant viršaus išdėlioti ožkų sūrį. Pyragą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 30-45 minutes, kol padas ir sūris lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės. Pyragą atvėsinti formoje, perkelti ant lėkštės, apšlakstyti medumi. Tiekti kambario temperatūros.

 

 

 

Tomato Tart

Recipe source: David Lebovitz

Crust:

1 ½ cups (210 g) flour

4 ½ ounces (125 g) butter, frozen

½ teaspoon salt

1 egg

2-4 tablespoons ice water

Sift flour into a large bowl. Grate butter into flour using large holes of box grater; while grating, keep mixing with hands or a fork, to coat all pieces of butter with flour.

In a measuring cup mix egg and 2 tablespoons of the water. Make a well in the center of the flour mixture and add the beaten egg. Stir with a fork dough begins to hold together. If dough appears too dry, add additional 1-2 tablespoons of ice water.

Gather dough into a ball and roll on a lightly floured surface. Place rolled out dough into round tart pan with removable bottom, or multiple small tart pans.

 

Filling:

Whole-grain mustard

2-3 large ripe tomatoes

2 tablespoons olive oil

2 tablespoons chopped fresh herbs (thyme, chives, chervil, or tarragon)

8 ounces (250 g) fresh goat cheese, sliced into rounds

Honey

Salt

Pepper

Preheat the oven to 400ºF (205ºC).

Spread an even layer of mustard over the bottom of the tart dough and let it sit a few minutes to dry out.

Slice tomatoes and arrange them over mustard in a single layer, by slightly overlapping the tomato slices. Sprinkle with salt, some fresh herbs, and drizzle with olive oil. Arrange goat cheese slices on top.

Place tart into preheated oven. Bake for 30-45 minutes until the crust and the cheese are nicely browned. Remove from the oven, let the tart cool in the pan. Transfer to a plate. Drizzle with honey. Serve at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
EglėLiepa 19 2019, 02:48 PM Šį pyragą ir aš kepiau tikrai jau keletą kartų. Jis man labai patinka ir visiems kas jį valgė. Jūsų puslapį skaitau, kepiau keletą tortų, kitų pyragų. Ačiū už gerus receptus
AusraLiepa 19 2019, 03:10 PM Egle, tai Jums aciu, kad atsiverciate mano tinklapi ir bandot receptus; labai smagu, kad receptai pavyksta ir patinka; ir, zinoma, dekui uz pakomentavima :-)

Atsakyti į komentarą

SandraRugpjūtis 17 2017, 01:11 AM šį pyragą kepiau N kartų: kadangi pati gaminu ožkų sūrius, man jis puikiai tinka kuomet reikia sunaudoti visokius sūrių galiukus. Aną savaitę dariau 10ties sūrių pyragą ir naudojau fetą, pelesinę fetą, stiltoną, gorgonzolą, belper knolle, valencay, rebloshoną, goudą, pecorino, šv. sūrį. Gavosi tobulas charakteringo skonio pyragas :) Ačiū!
AusraRugpjūtis 17 2017, 01:17 AM Prasau, Sandra; man labai smagu, kad pyragas patinka; aciu, kad kepat pagal mano publikuojamus receptus; be galo malonu; ir dar - dekui uz pakomentavima!

Atsakyti į komentarą

SigitaRugpjūtis 10 2016, 03:32 AM Sveiki Aušra, kaip ir dauguma čia rašiusių, Jūsų blogą skaitau beveik nuo užgimimo, kai dar buvo "senoji" versija. Receptų ieškau pagal produktus arba pagal temas arba pagal mėnesius ir viską pavyksta rasti. Yra receptų, be kurie tapo neatskiriama mūsų šeimos namų virtuvės dalimi. Bet man svarbu tai, kad receptai yra įdomūs, originalūs ir kartais tiesiog pasinaudoju kažkokia produkto panaudojimo ar patiekalo serviravimo idėja. Ruošdamasi Kalėdoms ar Velykoms, visada peržiūriu Jūsų šventinį meniu ir idėjas . Jūsų blogas - tai penas ne tik akims, skrandžiui, bet ir sielai - įvadai į receptus, aprašymai - skaitosi smagiai, pakelia nuotaiką, nors tikrai nuomonė ne visada sutampa, bet taip ir neturi būti. Manyčiau kad atliekate ir švietimo funkciją maisto gamybos srityje - visada pasidomiu autoriais, kurių receptais ar knygomis naudojatės gamindama savo virtuvėje ir tikėtina, kad apie juos nežinočiau, jei nebūtumėte užsiminusi savo bloge. Dėkui kad gaminate, rašote ir dalinatės savo patyrimu su mumis. SĖKMĖS
AusraRugpjūtis 10 2016, 10:48 AM Aciu Jums, Sigita, uz toki miela komentara; man be galo malonu grideti, kad blogas skaitomas ir naudojamas! man tiesiog dainuoti norisi, skaitant tokius Jusu zodzius; ACIU!

Atsakyti į komentarą

IevaLiepa 29 2016, 09:44 AM Aušra, jūsų blogą skaitau kone nuo pat jo gimimo ir tai bene vienintelis blogas, kurį taip ilgai sekų ir kas smagiasia, kad jis man niekada neatsibosta! Kasdieną užsuku patikrinti ar yra naujų įrašų jei ne, tuomet tiesiog dar kartą peržiūrau pastarojo įrašo nuotraukas, jau ne kartą gaminau jūsų skelbtus receptus ir viskas išėjo nuostabiai. Ir dar noriu pasakyti, kad aplankai jūs ne tik receptų ar nuotraukų pažiūrėti, bet ne mažiau man rūpi ir jūsų tekstai, kurie iš tikro gyvenimo, aktualūs ir labai "smagiai" skaitosi. Ačiū, kad rašote, nenustokite!
AusraLiepa 29 2016, 10:23 AM Ieva, prizadu nenustoti - kaip galima nustoti, kai rasomi stai tokie silti komentarai!! aciu, brangioji, kad skaitot, ir uz visus gerus zodzius;

Atsakyti į komentarą

Mi.Liepa 29 2016, 03:33 AM Vaikus ir vanilę skaitau jau gana seniai. Ne nuo pat pradžių, bet kokie trys metai tikrai. Pradžioje aptikus jį pilnai visą perskaičiau, o dabar kasdien užsuku pažiūrėti, ar nėra naujų įrašų:) Man patinka jūsų tekstai prieš receptus, ne visada, aišku, nuomonės sutampa, bet vis tiek įdomu paskaityti. Dar man labai patinka jūsų įrašai apie Ameriką, tuomet sužinau įdomių dalykų ne iš spaudos, oficialiai, bet pamatau subjektyvią ten gyvenenčio žmogaus pusę, na, tokią labiau tikrą ir gyvenimišką. Ir kas be ko, tik šio tinklaraščio dėka susižavėjau Momofuku Milk Bar, parsisiunčiau knygą ir jau visą vasarą draugams ir šeimai kepu milžiniškus sausainius. Visi stebisi, kaip man tokie pavyksta ir niekaip nesupranta, kas į juos įdėta :D Na, o receptų dažniausiai ieškau pagal produktus, dar kartais google paieškoje įvedu pavadimą + Vaikai ir vanilė. Ir visuomet randu, niekad neturėjau problemos susirasti seniau nužiūrėtą recepą. Tiesa, jau kelintą kartą jūs paminite, kad senesnės nuotraukos ne tokios gražios - visos jūsų nuotraukos gražios, įkvepiančios ir man kartais užtenka tiesiog pavalgyti akimis, nereikia nė gaminti :)
AusraLiepa 29 2016, 10:21 AM Mi, didelis Jums aciu uz toki miela, nuosirdu komentara, ir uz visus kitus pakomentavimus po mano irasais, uz visus pagyrimus, uz tai, kad skaitot, kad ieskodama receptu I paieska ivedat "vaikai ir vanile"; tiesiog nuostabu, kad turiu tokiu sauniu ir istikimu skaitytoju;

Atsakyti į komentarą

Jūratė N.Liepa 28 2016, 05:38 PM Labai skanus šis pyragas, ačiū, kad pasikartojote, šįkart užmačiau ir išbandžiau. Nors paprastai bandau saldžiuosius Jūsų patiekalus. Ačiū, kad neapleidžiate tinklaraščio. Čia mėgstame apsilankyti mes, Jūratės.
AusraLiepa 29 2016, 10:19 AM Aciu, Jurate, uz visus siltus zodzius ir uz visus isbandytus receptus!!!

Atsakyti į komentarą

RasaLiepa 26 2016, 06:44 AM o aš tai vis stoviu eileje prie knygos :) senokai jau, laukiu laukiu... Labai labai myliu Vaikus ir vanile, kiekvieną kart pamačius naują įrašą džiaugiuosi. Sėkmės!
AusraLiepa 28 2016, 10:23 AM Rasa, na begalinis dekui Jums uz meile! ir uz sekmes palinkejima; o knygos dar kol kas nera, nes tam dar nesijauciu pribrendusi; kol kas mano esmine "uzklasine" veikla yra sitas blogas, o kaip bus ateity - pamatysim;

Atsakyti į komentarą

ArvenaLiepa 25 2016, 05:17 AM Vaikus ir vanilę skaitau seniai - dar tada, kai buvo blogspot variantas. Iš pradžių šis puslapis iš lietuviškų maisto tinklaraščių buvo vienas iš trijų pagrindinių. Bet kadangi kiti du tiesiog natūraliai nunyko, dabar pagrindinis liko Vaikai ir vanilė. Negaliu tvirtinti, bet greičiausiai esu perskaičiusi viską, kai kuriuos įrašus ir po daugybę kartų - nes juos skaityti tiesiog smagu ir kartais norisi vėl prisiminti. O ir iš čia siūlomų receptų jau yra keletas, kuriuos gaminu taip dažnai, kad tiesiog neįsivaizduoju, ką daryčiau, jei čia jų nebūtų (trigubas braškinis desertas yra privalomas kiekvieną vasarą - be jo ji neišsipildytų; la troškinį pagal kitokį receptą esu gaminusi tik kartą - kai dar nebuvo Vaikų ir vanilės). Šis tinklaraštis yra ir puiki idėjų talpykla (kilus klausimui, ką daryti su braškių/ aviečių / pomidorų / cukinijų derliumi). Belieka atsiversti ir išsirinkti tinkamą receptą (ypač kai reikia idėjų tortams ar ledams). Kiti receptai "kaupiasi gaminimui" ir laukia savo valandos (aguoniniai ledai, pvz.), kai kuriuos iš karto kyla noras gaminti vos tik perskaičius įrašą, o dar kiti atsikartoja sezonišku ritmu. Ko gero, tai, kas labiausiai traukia, yra originalūs, įdomūs receptai (ir, be abejo, puikios nuotraukos) - net sunku įsivaizduoti, kaip ir kada spėjate tiek visko pagaminti (+ kokybiškai nufotografuoti ir sukelti į tinklaraštį). Žinoma, visada įdomu paskaityti receptus lydinčias įžangas. Net jei požiūriai ne visada sutampa - tačiau čia, ko gero, ir yra visa esmė - jei visi būtume vienodi, būtų klaikiai nuobodu. Ir vis tik, matyt, bendrų taškų yra daugiau, kadangi čia vis traukia sugrįžti. Tad sėkmės ir ilgo gyvavimo Vaikams ir vanilei! Draugai triušiai taip pat prisideda su linkėjimais Vaikams ir vanilei, ir džiaugiasi, kad išalkę čia gali rasti visą šūsnį puikių vegetariškų receptų.
AusraLiepa 28 2016, 10:19 AM Arvena, as savo ruoztu noriu kuo nuosirdziausiai padekoti uz visus siltus zodzius, uz palinkejimus ir uz tai, kad sitaip istikimai ir ilgai skaitot mano rasinius, bandot receptus, ir nepagailit visapusisko pozityvo komentaruose; visada be galo malonu matyti Jusu varda komentaru laukelyje;

Atsakyti į komentarą

RasaLiepa 24 2016, 11:16 AM Anksciau sekiau daugiau maisto tinklarastininku ir budavo sunku prisimimti kur maciau ta gera recepta. Dabar, kai Vaikai ir vanile liko vienintelis - viskas labai paprasta. Tik perskaicius zinau, kuriuos receptus bandysiu, o pribrendus laikui, lengvai juos randu per paieska arba etiketes. Daznai receptai turi islaukti savo eiles - ar progos tinkamos ar produktu (anksciau ieskojau kukuruzu miltu duonelei, bet niekur neradau, o cia kuria diena bac - yra! nusipirkau, zinojau, ka kepsiu). Daznai ir siaip pavartau senesnius irasus ideju ieskodama. Man sunkiau sekasi rasti tik receptus, kurie sugrupuoti slepiasi po vienu irasu. Jusu nuotraukos labai "skanios" tad daznai akim ieskau "to" kekso ar kepsnio. Ir jei virsutinej foto jo nera - tenka perversti daugiau receptu. O siaip turiu ir megstamiausius irasus, kuriuos paskaitau vel ir vel nuotaikai pasikelti. Aciu jums uz laika, energija, kuriuos skiriate siam blogui. Patinka viskas - istorijos, nuosirdumas (todel ir liko vaikaivanile vienintelis, tos nulaizytos izangos atsibodo - gyvenimas su kampais ir pipirais daug smagiau), superiniai receptai. Jus ikvepiate daryti daugiau, graziau, geriau. Ir ne tik virtuveje. Aciu.
AusraLiepa 28 2016, 10:25 AM Rasa, tai Jums didziausias aciu uz tai, kad sitaip istikimai skaitot; buti ta vienintele yra be galo malonu; man tiesiog sirdi glosto tokie atsiliepimai; dar karteli didelis ACIU!

Atsakyti į komentarą

AudreLiepa 23 2016, 09:45 AM Šalia ieškomo patiekalo pavadinimo google surenku žodžius ,,vaikai ir vanilė"... ir vualia ;) Arba ieškau blogo saugykloje pagal produktus, kartais pagal metus, mėnesius...ar dar ką nors. Žo: naršau, kaip tik į galvą šauna. Perskaičiau viską nuo pradžių ir dar kartais paskaitinėju įrašus apie Spanguoles, Klevų Sirupą, Knygas, Filmus, Šventes ir t.t. Cool.
AusraLiepa 23 2016, 12:14 PM Audre, tikrai cool! man labiausiai patinka tai, ka I paieska ivedat "vaikai ir vanile" - way to go!! aciu, kad skaitote!

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)