RIP, Canon EOS 40D

Liepa 29, 2016 m Makaronai, Mėsa, Pusryčiai, Vaisiai,
Komentarai (2)

 

 

Praėjusį pirmadienį, pačios mūsų kasmetinės iškylos prie 1000 salų vidury, numirė mano mylimasis, vienintelis ir nepakartojamas fotikas. Mano sesuo Lina pabandė mane nufotkinti bežvejojančią kajake, bet fotikas atsisakė veikti, ėmė rodyti visokius neaiškius pranešimus apie kažkokias baisiai klaidas ir galų gale visiškai nusprogo. Nežinau, kas ten jam nutiko: gal sudrėko, gal kas nors kur nors ne taip pasisuko, o gal paprasčiausiai išmušė jo valanda. Savąjį fotiką aš pirkau prieš kelis metus; pirkau padėvėtą, taip kad visai neaišku, kiek iš viso metų savo gyvenime jis jau buvo priskaičiavęs. Man jis tarnavo beveik kasdien, ištikimai, bet jokio anei mažiausio gedimo ar streikavimo. Taip kad nenuostabu, kad vieną gražią dieną jam kantrybė trūko. Juk nieko nėra amžino.

Manasis Canon fotografavo maistą ir gamtą, vaikus, katinus ir šuniuką; aš jį tempiausi į daugmaž visas Jono ir Juliaus varžybas, į irklavimo regatas, šeimos keliones ir iškylas gamtoje, į baliukus, koncertus, spektaklius, į pliažą, į visus įmanomus savo gyvenimo įvykius; manasis fotikas įamžindavo gimtadienius, įvarčius, beisbolo smūgius ir žvejybos laimikius, o taip pat visus mano kulinarinius kūrinius. Su savuoju Canon aš mokiausi fotografuoti, bandžiau visokiausius įmanomus apšvietimus ir fonus, sukau jį prie trikojo ir vargau su autoportretais. Savąjį nebe primos jaunystės EOS 40D aš pažinojau kaip savo rankos penkis pirštus, nes didžiąją laiko dalį, kai mano rankos nebuvo užimtos kažkuo kitu, jos laikė įsikibę į tą fotoapapratą. Aš beveik visur ir visada su savimi turėjau tą fotiką.

Kai fotoaparatas mano akyse ėmė ir mirtinai nusibaigė, mane ištiko toks visai nemenkas šokas, lyg man kas būtų išjungęs kvėpavimą. Man ėmė suktis galva ir drebėti kinkos. Aš negalėjau patikėti, kad fotiko nebėra. Štai tokio lygio buvo mano prisirišmas. Aš įlindau į palapinę, užsitraukiau ant galvos miegmaišį ir nuo viso to netekties skausmo ir nervinio šoko aš iškart atsijungiau. Pramiegojau nepabusdama tris valandas. Gerai padariau, kad nuėjau pamiegoti, nes atsikėlus viskas man atrodė daug šviesiau. Mūsų stovyklavietėje tuo metu leidosi saulė; Buvo nepaprastai gražus dangus. Julius sau žvejojo. Lina skaitė. Aš išsiimiau mezginį. Taip tylėdami mes visi prasėdėjom iki 21:00, kol visiškai sutemo. Paskui tamsoje pasigaminom vakarienę, paplanavo rytdieną, ir aš tada pamaniau, kad gyvenimas be fotiko, kaip nebūtų keista, nesustoja. Net ir nedokumentuojamas, jis pasilieka lygiai toks pat nuostabus ir nepakartojamas.

Po puikios, žvaigždėtos nakties išaušo nei kiek ne mažiau puikus rytas. Aš ant laužo iškepiau slyvų, jas mes krovėm ant šalto sutirštinto jogurto ir viską kabliavom su apskrudintom angliškom bandelėm. Pamaniau, kad būtų buvę puikios nuotraukos, bet ir be nuotraukų tie mūsų pusryčiai prie laužo buvo pasakiški. Po pusryčių Julius ėjo plaukti. Jam beplaukiojant, iš nežinia kur atsirado pulkelis ančių, jos visos išsirykiavo ilga vorele ir ėmė Juliui iš paskos sekioti. Buvo reginys kokių retą. Tą dieną mūsų stovyklavietėje ėmė sukiotis tokia beveik prisijaukinusi ondatra; ji atplaukdavo nuo kito kranto, įsikurdavo kur nors netoliese ir laukdavo, kada Julius pagaus kokią žuvį; Julius tą pagautą žuvį jai iškart numesdavo; ondatra čiupdavo žuvį, su ja nuplaukdavo į kitą krantą, o po kokio pusvalandžio ir vėl atplaukdavo į tą pačią vietą, užimdavo tą pačią laukimo pozą ir atidžiai stebėdavo Juliaus meškerę, laukdama kitos žuvies. Į pavakarę į ondatros vietą atskrido didžiulė gervė. Pro pat mūsų nosį praplaukė paršo dydžio karpis. Juliui užkibo labai graži lydeka. Aš nenufotkinau nei gervės, nei ondatros, ne lydekos, bet, žinokit, visai nesigailėjau. Nes, pasirodo, tam, kad turėti nuostabius prisiminimus, visai nebūtina juos įamžinti nuotraukose. Juos paprasčiausiai riekia išgyventi. Bus dar tų fotikų. Naujasis jau užsakytas. Nes visi fotikai yra pakeičiami. Niekuo nepakeičiami yra tik tie neįkainojami mūsų gyvenimo momentai.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Befstrogenas iškyloje

Recepto šaltinis: I am a food blog

1 jautienos didkepsnis

250 g grybų, susmulkintas

1 svogūnas, susmulkintas

2-3 šaukštai sviesto

¼ stiklinės balto vyno

125-250 g kiaušininių lakštinių

½ stiklinės grietinės arba grietinėlės

Druskos

Pipirų

Aliejaus

Ketaus keptuvę įkaitinti ant vidutinio stiprumo ugnies. Didkepsnį gerai nusausinti popieriniais rankšluostėliais, gausiai pabarstyti druska ir pipirais. Į įkaitusią keptuvę įpilti ploną sluoksnį aliejaus, dėti didkepsnį ir kepti nejudinant 2-4 minutes, kol viena kepsnio pusė gerai apskrus. Kepsnį apversti ir apskrudinti kitą pusę, dar maždaug 2-3 minutes. Kepsnį perdėti ant lėkštės ir palikti kol prireiks.

Puode užvirinti didelį kiekį stipriai pasūdyto vandens. Suberti lakštinius ir virti kol taps al dente.

Kol lakštiniai verda, toje pačioje keptuvėje, kurioje kepė jautiena, ištirpinti gabalėlį sviesto, suberti smulkintus grybus ir kepti nemaišant, kol gražiai apskrus viena pusė. Įmesti dar truputėlį sviesto, suberti svogūnus, išmaišyti ir kepti, retkarčiais pamaišant, kol svogūnai suminkštės. Supilti vyną ir kepti, kol didžioji dalis skysčio nugaruos. Sudėti grietinę arba grietinėlę, įpilti šiek tiek karšto vandens nuo lakštinių ir gerai išmaišyti, kol padažas taps vientisas. Keptuvę su padažu nukelti nuo ugnies. Padažą paskaninti druska ir pipirais.

Nukošti išvirusius lakštinius; juos sudėti į keptuvę su padažu ir gerai išmaišyti. Ant lakštinių dėti griežinėliais supjaustytą didkepsnį. Tiekti tuojau pat.

 

 

 

Purūs blynai su mėlynėmis

Recepto šaltinis: Better Homes & Gardens – New Junior Cookbook

1 stiklinė miltų

1 šaukštas cukraus

1 šaukštelis kepimo miltelių

¼ šaukštelio valgomosios sodos

Žiupsnelis druskos

1 kiaušinis

1 stiklinė pasukų arba kefyro

Sviesto

Šviežių mėlynių

Klevų sirupo

Į vidutinio dydžio dubenį persijoti miltus, cukrų, kepimo miltelius, sodą ir druską. Įmušti kiaušinį, supilti pasukas arba kefyrą ir atsargiai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Keptuvę įkaitinti ant vidutinio stiprumo ugnies. Keptuvės dugną plonai patepti sviestu. Ant karštos keptuvės pilti tešlą, maždaug po porą šaukštų tešlos vienam blynui. Ant viršaus užberti mėlynių. Kepti nejudinant, kol viena blynų pusė gražiai paruduos. Blynus apversti, apkepti kitą pusę, perdėti ant lėkštės ir laikyti šiltai. Toliau kepti, kol bus sunaudota visa tešla. Tiekti tuojau pat, su sviestu ir su klevų sirupu

 

 

 

One Pan Beef Stroganoff

Recipe source: i am a food blog

 

1 large steak (strip, ribeye, Porterhouse, etc.)

8 ounces mushrooms, sliced

1 onion, chopped

2 -3 tablespoons butter

¼ cup white wine

4-8 ounces wide egg noodles’

½ cup sour cream or cream

Salt

Pepper

Oil

Preheat pan on medium hot fire. Pat steak dry with paper towels, sprinkle generously with salt and pepper. Add thin layer of oil to hot pan. Add steak and sear without moving for 2-4 minutes, until browned on one side. Flip and sear for another 2-3 minutes until browned on another side. Transfer steak to a plate.

Bring a pot of salted water to boil. Add noodles and cook until all dente.

While noodles are cooking, add a dab of butter to the same pan that was used to cook the steak. Add sliced mushrooms and sear without stirring until browned on one side. Add chopped onion, mix add more butter if needed, and cook, stirring occasionally, until onions are soft. Add wine and cook until most of the liquid has evaporated. Add sour cream or cream, ¼ - ½ cup of water from noodles and mix until sauce becomes uniform. Remove pan from heat, season sauce with salt and pepper.

Drain noodles, add to the pan with sauce, and stir well. Top noodles with sliced steak. Serve right away.

 

 

 

Light-as-a-Feather Blueberry Pancakes

Recipe source: Better Homes & Gardens – New Junior Cookbook

 

1 cup flour

1 tablespoon sugar

1 teaspoon baking powder

¼ teaspoon baking soda

Pinch salt

1 egg

1 cup buttermilk

Butter

Fresh blueberries

Maple syrup

In a medium bowl sift together flour, sugar, baking powder, baking soda and salt. Add egg and buttermilk, mix just until incorporated. Do not overmix.

Heat skillet on medium heat, grease lightly with butter. Spoon batter onto hot skillet (about 2 tablespoons per pancake), sprinkle with fresh blueberries and let cook undisturbed until one side of the pancakes is golden brown. Carefully flip the pancakes and cook on the other side. Transfer pancakes to a plate and continue with remaining batter. Serve right away, with more butter and a drizzle of maple syrup.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RasaRugpjūtis 30 2016, 11:42 AM O as noreciau atkreipt visu demesi i blynus. Turbut visi turim atidirbta blynu "recepta", kuri uzmaisom be jokiu matavimu. Maniskis panasus proporcijom i cia aprasyta, tik su jogurtu ir be sodos. Ir tam, kad blynai butu purus reikia gerai isukt kiausinio trynius ir isplakt atskirai baltymus. O cia uzmaisai - ir matai kaip tesla pati puksi. Gaunasi tikrai purus, minksti blynai. Skirtingi nei mano iprastieji, bet irgi labai skanus.
AusraRugpjūtis 31 2016, 08:19 AM Aciu, Rasa, uz atkreipta demesi ir uz tai, kad isbandet recepta; blynai tikrai verti demesio; super parasti, uzmaisomi viename dubenyje; recepta nusiziurejau is vaikiskos knygutes; visiems rekomenduoju; man smagu girdeti, kad ir Jums patiko; dekui uz pakomentavima!

Atsakyti į komentarą

IevaLiepa 31 2016, 03:53 PM Kaip galima neskaityti ir nesekti jūsų rašomų tekstų? nesuprantu... "Niekuo nepakeičiami yra tik tie neįkainojami mūsų gyvenimo momentai." net toks BOOM kokia tikrai tiesa šis sakinys.
AusraLiepa 31 2016, 10:49 PM Ieva, net neisivaizduojat, kaip man gera skaityti siuos Jusu zodzius!! Jus tik skaitykit, brangioji! tam as cia ir rasau; ACIU!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)