Pati geriausia vasara

Rugsėjis 06, 2016 m Žuvis,
Komentarai (12)

 

 

Tokios nuostabios vasaros, kaip ši, aš neturėjau jau daug daug metų. O gal ir išvis niekada neturėjau. Ji buvo tiesiog pati geriausia, nepaprasta ir nepakartojama. Su pakilimais iki dangaus ir su kritimais vos ne iki paties juodžiausio dugno. Buvo daug ašarų ir daug praregėjimų, naujai užgimusių svajonių ir totalios laimės momentų, kai norėjosi skristi. Buvo tiek daug išgyventa, kad aš dabar net nesuvokiu, kaip visa tai sutilpo į trumpučius porą-trejetą mėnesių. Viskas, kas įvyko šią vasarą, prašyte prašosi būti aprašyta; tik bėda yra tame, kad visa ta medžiaga yra visiškai netinkama blogui. Todėl pirmą kartą savo gyvenime aš pagaliau pasijutau pribrendusi memuarui, tam, kurį vis atidėliojau ir atidėliojau, jau nebe pirmi metai.

Atidėliojau, nes vis galvojau, kad knygai reikės labai daug pastangų ir laiko, kurių aš šiuo metu visiškai neturiu. Galvojau, kad pradėsiu rašyti, kai vaikai išvažinės į koledžus, kai visos dienos ir naktys pagaliau bus tik mano, kai aš pagaliau galėsiu atsiriboti nuo kasdienybės rūpesčių ir susikaupusi prisėsti prie knygos rašymo. Tačiau šią vasarą mano gyvenimas pagaliau pasisuko taip, kad aš vieną gražią dieną supratau: atidėlioti nebėra kada. Aš pastebėjau, kad man ėmė stipriai šlubuoti atmintis. Aš visai atsitiktinai užmirštu elementariausius dalykus, žmonių vardus, knygų pavadinimus. Todėl, manau, man reikia stipriai paskubėti ir surašyti savo gyvenimo istorijas, kad jas paskui galėtų paskaityti Jonas ir Julius, o paskaitę suprastų, kaip ten iš tikrųjų viskas buvo.

Šią vasarą aš supratau, kad knyga jau daugmaž yra, kol kas dar tik mano galvoje, dar nesutvarkyta, nesudėliota į skyrius. Bet visa esmė jau yra gana gerai susikračiusi, man reikia tik prisėsti ir viską surašyti. Taigi, kol mano amintis visiškai nenusivažiavo velniop, aš sau pasižadu iki Kalėdų parašyti bent porą skyrių, kuriuos galėčiau parodyti leidėjams. Jeigu viskas klostysis sėkmingai, aš tikiuosi, kad kažkada, ne itin tolimoje ateityje, saulės šviesą pagaliau išvys mano knyga. O visų šio blogo skaitytojų aš kuo nuoširdžiausiai prašau man rekomenduoti leidyklas, kurios noriai publikuoja beletristinio pobūdžio, ne itin profesionalius, bet šimtaprocentinai gyvenimiškus ir nei kiek nepagražintus paistalus.

Ačiū, kad nenustojat skaityti.

Aušra


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kenny Chesney & P!NK | Setting the World on Fire

 

 

 

 

Pajūry virti omarai, moliuskai ir kt.

 

Gyvi omarai

Gyvi moliuskai

Gyvos midijos

Krevetės

Kukurūzų gurguoles

Mazos bulvytės

Jūros dumbliai

Jūros vanduo

Sviesto ir citrinų skiltelių, patiekimui

Smėlyje iškasti duobę, joje užkurti stiprią ugnį. Į didelį aukštą puodą pripilti jūros vandens, palaukti, kol ant dugno nusės smėlis. Puodo dugną padengti storu sluoksniu jūros dumblių. Į puodą sudėti bulves ir kukurūzus. Puodą uždengti ir užkaisti tiesiai ant liepsnojančios ugnies. Ugnį pakurstyti, kad būtų maksimalus karštis. Kai vanduo užvirs, virti 10 minučių. Sudėti omarus. Virti dar 10 minučių. Sudėti moliuskus, midijas ir krevetes. Virti uždengus dar 5-8 minutes, kol moliuskai ir midijos atsivers, o krevetės taps matinės.

Puodą atsargiai nukelti nuo ugnies, virtuvinėmis žnyplėmis išimti omarus, moliuskus, krevetes ir daržoves. Viską dėti ant laikraščiais ištiestos kepimo skardos arba didelio padėklo. Tiekti tuojau pat, su sviestu ir citrinų skiltelėmis.

 

 

 

Oceanside Seafood Boil

 

Lobsters

Clams

Mussels

Shrimp

Corn on the cob, husked

Small potatoes, unpeeled

Seaweed

Sea water

Butter & lemon wedges, for serving

Dig a pit in a sand and set a strong burning fire. Fill large pot with ocean water. Let the sand settle on the bottom. Cover the bottom of the pot with thick layer of seaweed. Place potatoes and corn in the pot. Set the pot directly onto the flames, add more firewood if needed, to maximize the heat. Bring water to boil. Cook covered for 10 minutes. Add live lobsters, cook for 10 minutes. Add mussels, clams and shrimp, cook for 5-8 minutes, until mussels and clams are open and shrimp are cooked through.

Carefully remove pot from the fire. Using tongs remove seafood and vegetables, place onto newspaper-covered platter or baking pan. Serve right away with butter and lemon wedges.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RasaRugsėjis 8 2016, 06:02 AM LABAI LABAI lauksiu knygos! jei jau tokie tobuli receptai, nuotraukos,mintys....tai jau knyga.... o del atminties... nieko baisaus, ir man taip, tiesiog perdaug uzduociu vienu metu sukasi galvoje. tas multitaskinimas ir duoda toki efekta :). nes- vaikai, namai, vyras, darbas, mokyklos, bureliai, vakareliai, laikas sau, fotografavimas, maistas ir blogas, kulturines veiklos, o dar seimos reikalai, ukis svara, tvarka, ka apsirengt, kada issikskalbt, sudet i lentynas ir t.t. koks kompiuteris tai atlaikytu ? o cia galva!!!
AusraRugsėjis 8 2016, 10:33 AM Aciu, rasa, uz paguoda ir uz tokius aukstus mano darbo ivertinimus! aciu, kad skaitot ir kad laukiat knygos;

Atsakyti į komentarą

AušraRugsėjis 8 2016, 12:41 AM Kokia gera naujiena! Labai lauksiu jūsų knygos, nes skaityti jūsų tekstus yra vienas malonumas. Gero laiko ir smagaus rašymo!
AusraRugsėjis 8 2016, 01:01 AM Miela Ausra, didelis dekui uz toki entuziazma, uz palinkejimus, o svarbiausia - uz tai, kad istikimai skaitot; butent del tokiu komentaru man rasymas yra didziulis malonumas; Aciu!

Atsakyti į komentarą

KristinaRugsėjis 7 2016, 05:35 PM Laukiu ir as knygos!!! Aciu uz vaizdus Atlanto. Pati pries savaite viesejau NJ, tai toki vaizda turejau garbes pamatyti ir net issimaudyti vandenyne:)
AusraRugsėjis 8 2016, 01:03 AM Kristina, aciu Jums uz laukima! Jus issirinkot pacia tinkamiausia vasara aplankyti Atlanta - siltesnio vandenyno NJ pakranteje dar tikriausiai niekada nebuvo;

Atsakyti į komentarą

EditaRugsėjis 7 2016, 04:11 PM VALIOO... Ačiū . LAUKIAME, knygos.
AusraRugsėjis 7 2016, 04:22 PM Aciu, Edita, uz ovacijas ir uz laukima!

Atsakyti į komentarą

GeletaRugsėjis 7 2016, 07:47 AM Moterys pasinešė į rašymą :) Kaip tik vakar kalbėjome su dviem kolegėm, pasirodo abi po skyrybų su vyrais, nusprendė atsidėti memuarų rašymui. Kokia šauni tendencija, kuo daugiau rašančių, tuo didesnis pasirinkimas skaitytojams! Laukiam knygos.
AusraRugsėjis 7 2016, 10:18 AM Geleta, as irgi taip sakau - kuo daugiau rasanciu, tuo idomiau; aciu uz laukima!

Atsakyti į komentarą

JurgaRugsėjis 7 2016, 07:30 AM Super naujiena, Aušra! Sveikinu su šiuo sprendimu! Viskam yra savas laikas:) Linkiu kuo didžiausios sėkmės, įkvėpimo ir kantrybės.
AusraRugsėjis 7 2016, 10:17 AM Jurga, aciu uz sveikinimus ir palinkejimus! tokio silto pozityvo niekada nebuna per daug;

Atsakyti į komentarą

IngaRugsėjis 7 2016, 06:08 AM P.S kodėl visi gaminantys, ar virtuvių šefai yra tokie super gražūs, liekni?
AusraRugsėjis 7 2016, 10:16 AM Inga, del sefu lieknumo as nezinau; ir nors pati esu ne jokia ne sefe, Jusu komentara priimu kaip didziausia komplimenta; Aciu!

Atsakyti į komentarą

IngaRugsėjis 7 2016, 02:32 AM Žinote, Aušra, prieš porą dienų susidūriau su faktu, kad nepamenu savo kolegės vardo (ji šiuo metu augina vaikelį, tad nedirba). Bet mes trys dirbame viename kabinete jau eilę metų! Tad Jūs ne viena.(Vakar man sukakojo 45). Aš dirbu bibliotekoje ir drąsinu Jus dėl knygos rašymo. Manau, čia Jūsų naujos galimybės. O Jus skatinti mes tiesiog privalome...
AusraRugsėjis 7 2016, 10:14 AM Inga, dekui uz palaikyma ir uz visus padarasinimus; jie is tiesu yra be galo ir be krasto svarbus; o del atminties slubavimo - as kartais kaip reikiant supanikuoju, nes man tokiu visisku atminties uztemimu dar niekada nebuvo; bet tikriausiai amzius daro savo, ir niekur nuo to nepabegsiu; as tik bijau, kad man nebutu koks ankstyvasis alzheimer'is;

Atsakyti į komentarą

AgnėRugsėjis 6 2016, 04:07 PM Aušra, per vieną savaitę iš trečio žmogaus išgirstu apie ketinimą rašyti knygą! Matyt, kažkaip visus it susitarusios apsėda tos pačios idėjos:) Tikiuosi, memuarai bus iliustruoti įdomiais receptais. Kas dėl leidyklų, manau, ir Tyto alba, ir Alma Littera beletristiką leidžia.
AusraRugsėjis 6 2016, 04:23 PM Agne, matyt sia vasara ore sklando kurybingi bio laukai; dekui uz leidyklu rekomendacijas;

Atsakyti į komentarą

JurgitaRugsėjis 6 2016, 03:32 PM Nuostabiausia naujiena!!! Taip pat kaip ir daugelis, labai laukiu knygos!! O kokia kalba planuojate? o gal abiem? bet skaityčiau tiek en tiek lt!!! o receptas įdomus koks!! net nebūčiau pagalvojus, kad galima ant jūros vandens ir prie jūros šitokius karališkus pietus pasigaminti!!!Sėkmės Aušra Jums!!! nestokokit įkvėpimo ir optimizmo rašant!!
AusraRugsėjis 6 2016, 03:59 PM Aciu, Jurgita! knyga bus lietuviskai; o del juros vandens - viskas gaunasi labai skanu, nes vandens surumas yra tiesiog tobulai optimalus; galima, aisku, ir su paprastu vandeniu is krano;

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)