Sekmadienio vakarienė

Spalis 18, 2016 m Paukštiena,
Komentarai (6)

 

 

Kažkurią dieną mano sutuoktinis pasižarstė “komplimentais” ir be kita ko man detaliai išaiškino, kad aš esu labai neemocianalus ir nejautrus žmogus (angl. insensitive & unaffectionate), nes niekada nerodau teigiamų emocijų nei suaugusiems, nei vaikams: nepuolu apsikabinti ir bučiuotis susitikus, arba išsiskirant, arba šiaip be priežasties; jis sakė niekada niekada nėra girdėjęs kad aš kam nors kada nors būčiau pasakiusi “I love you” ar kitokių malonybių. Žodžiu, jo nuomene, aš esu itin nemaloni persona, ir jis jaučiasi kaip tikra auka, tempdamas santuokos su manimi jungą štai jau gerus 17 metų.

Aš tikria nepuolu bučiuotis ir glamonėtis, kai pamatau seniai nematytus draugus ar pažįstamus, arba kai pasiimu vaikus iš mokyklos, arba prieš einant miegoti. Sutinku, kad mano emocijos dažniausiai guli giliai užslėptos ir į dienos šviesą ištraukiamos tik išimtinais, itin nepaprastais atvejais. Aš taip buvau užauginta, be meilių bučinukų ir pasiglaustymų. Meilė ir rūpestis man ir mano sesei Linai buvo rodoma kitokiais būdais, mes tuos pačius būdus išlavinom savo elgesy, ir nors iš šono pasižiūrėjus galim pasirodyt keistos, šaltos ir, tiesą pasakius, gana atgrąsios, taip yra visai ne todėl, kad mes nejautrios ir neemocianalios. Mes tiesiog esam nulipdytos iš kitokio molio.

Aš retai bučiuoju vaikus, galbūt rečiau, neigu normaliai priklauso. Bet aš nebijau prie jų prisiliesti, kai jie gripuoja. Susirgę jie visada miegodavo mano lovoje (Julius dar ir dabar tai praktikuoja: kai tik prikimba koks gripas, ar kosulys, ar nutįsta snarglys, ar užkyla temepratūra, ar nei iš šio nei iš to pradeda vemti, tai iškart įsirango nakčiai miegot pas mane). Mano sutuoktinis, vaikams susirgus, pradeda vaikščioti pro kitas duris, kas 15 minučių valosi rankas dezinfekuojančiu skysčiu ir net nevalgo su visais prie bendro stalo, kad neduokdie neužsikrėstų kokiom nors bacilom (p.s. finale vistiek užsikrečia, nes tokia yra Dievo rykštė. O manęs net pats biesas negriebia).

Aš galiu gerti iš to paties puoduko su kitu žmogum, net nebūtinai šeimos nariu. Aš galiu atsikąsti kito žmogaus sumuštinio, pasiskolinti stalo įrankį, pasimatuoti batus. Bet visas hugs & kisses biznis yra paprasčiausiai ne man. Meilę ir emocijas aš Jums išliesiu, kai gerą pusdienį pasikuitusi virtuvėje aš Jums patieksiu baisiai jaukią vakarienę, jaukesnę už patį šilčiausią apkabinimą.

That’s just the way I roll, kaip sakoma.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kepta višta su anyžių sėklomis ir traškia kiaulienos šonine

Recepto šaltinis: Bon Appétit | October 2016

 

2 šaukštai anyžių sėklų

1 višta, perpjauta pusiau

250 g rūkytos kiaulienos šoninės, supjaustytos smulkiais kubeliais

2 skiltelės česnako, smulkiai sutarkuotos

1 stiklinės šviežių petražolių, susmullkintų

2 šaukšteliai citrinų žievelės, sutarkuotos

½ citrinos sulčių

1 šaukštelis šviežių čiobrelių, smulkiai sukapotų

½ šaukštelio džiovintų aštriųjų paprikų dribsnių

Druskos

Pipirų

 

Mažoje sausoje keptuvėje ant vidutionio stiprumo ugnies pakepinti anyžių sėklas,kol pakvips, maždaug 2 minutes. Paliktyi, kad šiek tiek atvėstų. Sumalti virtuviniu kombainu arba sutrinti grūstuvėje. Padėti į šalį kol prireiks.

Abi vištos puseles gerai nusausinti, pabarstyti druska ir pipirais, įtrinti anyžių sėklomis.

Orkaitę įkaitinti iki 220oC. Didokoje keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakepinti susmulkintą šoninę, kol taps traški, maždaug 8-10 minučių. Šoninės gabalėlius perdėti I dubenėlį. Padidinti ugnies stiprumą. Į kpetuvę su nuo šoninės likusiais riebalais dėti vištienos puseles, oda žemy. Kepti nejudinanty, kol oda apskrus, maždaug 5 minutes. Vištos puseles apversti oda į viršų. Keptuvę pašauti į orkaitę ir kepti, kol vištiena iškeps o temperatūra storiausioje šlaunelės vietoje pasieks 75oC. Traukti iš orkaitės, padėti šiltai.

Į dubenėlį su šonine sudėti tarkuotą česanką, susmulkintas petražolės, citrinų žievelę, cirinų sultis, čiobrelius, paprikų dribsnius, žiupsnelį anyžių sėklų ir 2-3 šaukštus nuo vištienos liukusio skysčio iš keptuvės. Viską gerai išmaišyti.

Vištą supjaustyti gabalėliais, apšlakstyti skysčiu iš keptuvės, ir tuojau pat nešti į stalą. Tiekti su šoninės pagardu.

 

 

 

Fennel-Rubbed Roasted Chicken with Bacon Bits

Recipe source: Bon Appétit | October 2016

 

2 tablespoons fennel seeds

1 chicken, halved

8 ounces bacon, finely chopped

2 garlic cloves, finely grated

1 cup coarsely chopped parsley

2 teaspoons finely grated lemon zest

Juice of ½ lemon

1 teaspoon finely chopped thyme

½ teaspoon crushed red pepper flakes

Salt

Pepper

 

In a dry small skillet set over medium toast fennel seeds, tossing occasionally, until fragrant, about 2 minutes. Finely grind in spice mill or with mortar and pestle. 


Pat chicken dry and sprinkle with half of fennel; season generously with salt and pepper; set aside. 


Preheat oven to 425°F. Cook bacon in a large ovenproof skillet over medium heat, stirring occasionally, until crisp, 8–10 minutes. Using a slotted spoon, transfer bacon to a medium bowl. Pour off all but 3 Tbsp. bacon fat; reserve for another use. Increase heat to medium-high and carefully place chicken halves, skin side down, in skillet, pressing down so skin makes good contact with surface of pan. Cook until skin is golden brown and starting to crisp, about 5 minutes. Turn chicken; transfer skillet to oven and roast until an instant-read thermometer inserted into the thickest part of thigh registers 165°F, 35–40 minutes. Transfer chicken to a cutting board and let rest 10 minutes.


While chicken rests, add garlic, parsley, 2-3 tablespoons of chicken drippings from the pan, lemon zest, lemon juice, thyme, red pepper flakes, and remaining fennel to bowl with bacon. Mix well; season with salt and pepper. 


Serve chicken drizzled with pan juices and topped with bacon mixture.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgaSpalis 20 2016, 06:48 AM Tik aukštyn galvą! Aušra, jūs esate nuostabi ir protinga moteris. Vaikai jus myli už tai, kokia esate, o ne galėtumėte būti. Ir tai svarbiausia. O sutuoktiniui teks prisiminti dėl ko pasirinko būtent jus prieš 17 metų. Kas dėl žemiau minėtos knygos, tikrai, super knyga. Rekomenduoju ir sėkmės jausmų ir santykių labirintuose.
AusraSpalis 20 2016, 09:53 AM Jurga, aciu uz palaikyma ir uz padrasinima; be galo malonu!

Atsakyti į komentarą

IngaMSpalis 20 2016, 06:03 AM Aušra, man irgi nepriimtinas kažkoks nusaldintas meilumas, kai žmonės per net per facebook'ą sveikina vienas kitą su vestuvių metinėm, prisipažįsta meilėje bla bla bla. Nu pasakyk tai asmeniškai tam žmogui, nebūtina "seilėtis" per facebook'ą:)Lygiai taip pat ir tie bučinukai, apkabinimai-aš negaliu prisileisti kiekvieno pažįstamo. Apkabinti galiu tik laaabai artimą žmogų. Nemėgstu net visokių spa ir masažų, kad mane kažkas grabinėtų-tiesiog negaliu taip arti prisileisti svetimo:)Ir netgi pajuntu, kaip nemalonu kartais, kai koks nepažįstamas, kalbėdamas su manim, atsistoja per arti manęs....Vaikus išlydėdama į mokyklą pabučiuoju, vakarais irgi prieš miegą. :) Šiaip esu laaabai jautri, labai empatiška, nu vat bet tie bučkiai pučkiai ne man:)))
AusraSpalis 20 2016, 09:55 AM Inga, aciu uz pasidalinima; kaip gera girdeti, kad yra kitu I mane panasiu sielu!! ir, kaip visada, dekui, kad paskaitot;

Atsakyti į komentarą

EditaSpalis 19 2016, 06:14 PM 'ŽYGIAIS O NE ŽODŽIAIS - MES MYLIM. Rašote fantastiškai - esate labai emocionali asmenybė. Mano įkvėpimo šaltinis. AČIŪ. šEIMA NESKAITO. GI VISUR NESUSPĖSI... ŠIUO KART - LAIMĖJO JŪSŲ TINKLARAŠČIO SKAITYTOJAI. Puiku. Tik gal paaiškinti reikai... vyrui. Vaikai, manu, tikrai supranta. O aš ir taip ir tap. Esu labai emocionali.
AusraSpalis 19 2016, 09:48 PM Aciu, Edita, uz visus komplimentus; o svarbiausia - uz palaikyma;

Atsakyti į komentarą

AstaSpalis 19 2016, 04:37 PM Ir man juokingi yra bučiniai-apsikabinimai susitikus, atsisveikinant. Turiu labai susiimti, kad neatšokčiau nuo taip sveikintis bandančio pažįstamo ar mažiau pažįstamo. Ir nemanau, kad nedažnus bučinius paliekanti tik patiems artimiausiems, esu nejautrus žmogus. O Jūsų, Aušra, įrašai tiesiog pursluoja emocijom, ir meilę gali pajausti iš kiekvienos nuotraukos. Ir ugnį...Ir ramybę... Jūs-puiki.
AusraSpalis 19 2016, 04:48 PM Asta, na kaip malonu girdeti, kad, pasirodo, ne as viena tokia! aciu uz visus siltus zodzius ir uz toki miela komentara;

Atsakyti į komentarą

AistėSpalis 19 2016, 02:12 AM Yra tokia Gary D. Chapman knyga "The Five Love Languages". Knyga tikrai popsinė, bet pati knygos idėja labai svarbi šeimos santykiams - žmonės meilę reiškia skirtingai, ir norint darnių šeimos santykių reikia išsiaiškinti, kokia "kalba" kalba partneris. Šeimoje svarbu susikalbėti, o susikalbėjimui kartais reikia kalbėti ne vien savo gimtąją kalba, bet ir ta, kuria kalba parneris. Labai norisi linkėti, kad dabartinės trintys būtų tik nedidelis krizinis etapas, padedantis iš naujo ir giliau vienas kitą pažinti ir vedantis stipresnių bei darnesnių santykių link.
IevaSpalis 19 2016, 04:32 AM Kaip tik norėjau tą pačią knygą rekomenduoti :)

AusraSpalis 19 2016, 10:36 AM Dekui, merginos, uz knygos rekomendacija!

InaSpalis 20 2016, 08:09 PM Labai retai komentuoju, bet visada paskaitau Jusu blogs, Ausra, ir pamacius toki emocionalu irasu - nesusilaikiau. Kaip tik ta pacia knyga norejau rekomenduoti, kad suprastumet 'where he is coming from'. Beje, as ja perskaiciau lietuviska 'Penkios vaiku meiles kainos', bet ten akcentuojama, kad ir suaugusiuju santykiuose galioja tas pats. Manau, kad istoriskai ar politiskai, ar geografiskai taip susikloste, kad dauguma lietuviu nera 'touchy-feely'. Knygoje rasoma, kad jei musu vaiko ar antros puses meiles kalba yra butent prisilietimai, mums reikia perlipti per save ir to ismokti. As irgi nesu prisilietimu iniciatore, ir yra labai labai sunku to ismokti. Jusu blogas nuostabus, Jusu asmenybe - nepakartojama, linkiu kuo didziausios sekmes! Ir labai laukiu knygos.

InaSpalis 20 2016, 08:12 PM Atsiprasau uz typing klaidas. Knyga vadinasi ''Penkios vaiku meiles kalbos':)

AusraSpalis 20 2016, 10:31 PM Oi, Ina, aciu aciu Jums uz visus siltus zodzius; nesvarbu, kad komentuojate retai; bet uztai kaip siltai ir nuosirdziai!!! be galo ir be krasto gera;

AusraSpalis 20 2016, 10:31 PM Oi, Ina, aciu aciu Jums uz visus siltus zodzius; nesvarbu, kad komentuojate retai; bet uztai kaip siltai ir nuosirdziai!!! be galo ir be krasto gera;

Atsakyti į komentarą

AusraSpalis 18 2016, 05:11 PM Zinau, neturiu teises kritikuoti tavojo sutuoktinio, nes as jo nepazistu. Bet as pazistu Tave ir manau, kad turiu teise pasakyti, kad tu esi tikrai nuostabus zmogus. Ir tikrai ne 'huges and kises' yra svarbiausia gyvenime...
AusraSpalis 18 2016, 09:52 PM Aciu tau, brangioji!! uztai as visada sakau, kad geros drauges yra brangiau uz viska!!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (199)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (26)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (159)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (98)
uogienė (19)
uogos (116)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)