Bûche de Noël

Gruodis 23, 2016 m Desertai, Tortai,
Komentarai (8)

 

 

Prisimenat tą kalėdinę giemę: Tyli naktis, šventa naktis…? Tai va, artėjant Kalėdoms aš kaip išganymo laukiu tos tylos ir šventos ramybės. Šiemet, kaip niekad, prieš pat Kalėdas mano gyvenime buvo tiek visokio bereikalingo ir baisiai nemalonaus triukšmo: beprasmių diskusijų, ginčų pakeltu tonu, santykių ir politikos aiškinimosi; dažną vakarą mano galva nuo viso to erzelio tiesiog spengdavo. Aš paskutiniu metu įsigudrinau namuose vaikščioti su ausinėmis, bet kadangi mano ausinės – ne kažin kas, tai visokie niurzgėjimai prasisunkdavo net per ausines. Gal riekia investuoti daugiau kapitalo į naują garsus slopinančia įrangą (pvz. QietComfort Complete Noise Cancelling skamba gana viliojančiai; arba, jeigu jau link to einama, tai gal išvis būtų prasminga įsigyti Aviator Headset už nei daug nei mažai $1,000 ir dar su uodega).

Kad ištrūkti po velnių iš tų namų, kur tenka vaikščioti užsimovus pavėpusias ausines, aš vakar vakare nukulniavau į bažnyčią. Ten vyko šventinis interjero dekoravimas. Kalnai raudonų ir baltų puansetijų, blizgučių ir lempelių, stiklinių burbulų, auksinių girliandų, viskas taip gražu, taip šventiška, taip šventa. Nuo viso to grožio kilnojimo ir kabinėjimo man ant dūšios pasidarė taip gera, kad buvo beveik kaip Kalėdos, ir tas švenčių laukimas man tapo dar mielesnis. Kai po viso to prašmatnaus dekoravimo parėjau namo, kai apsisukau su vakariene ir pan., aš įšokau į savo vatinuką, užsidariau savo apšarmojusiame balkone, pasiraitojau rankoves ir užbaigiau štai šią kalėdinę šaką. Kalėdoms aš esu daugmaž pasiruošusi. Prašom išjunkite visą garsą. Atėjo laikas tai palaimingai ir šventai tylai. Na gal ne visiškai kurtinačiai tylai, nes tokia tyla gali tapti pakankamai baugi ir slegianti. Aš laukiu tylos su bažnyčių varpais, ir giesmėsmis, prisotintos eglišakių ir smilkalų kvapo. Ta tyla bus pats iškilmingiausias mano švenčių momentas.

Visiems šio blogo skaitytojams aš linkiu nuostabaus Kūčių vakaro ir linksmų bei laimingų šventų Kalėdų! Būkite sveiki, mylimi ir laimingi!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šokoladinis Bûche de Noël su kavos kremu

Recepto šaltinis: Portuguese Girl Cooks

 

Biskvitas:

33 g miltų

25 g migdolų miltų

16 g kakavos miltelių

6 kiaušiniai

135 g cukraus

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Stačiakampę 35x45 cm skardą ištiesti sviestiniu popieriumi.

Į vidutinį dubenį kartu persijoti miltus, migdolų miltus ir kakavą.

Atskirti 3-jų kiaušinius baltymus nuo trynių. Trynius, likusius tris kiaušinius ir 110 g cukraus sudėti į elektrinio plakiklio dubenį. Kiaušinių baltymus sudėti į kitą dubenį. Trynių mišinį plakti elektriniu plakikliu su šluotelės antgaliu, kol mišinys pabals, sutirštės ir tūris patrigubės, maždaug 7-8 minutes. Padėti į šalį.

Plakti baltymus kol išputos. Nenustojant plakti pamažu berti cukrų ir toliau plakti kol baltymai taps standūs ir blizgantys.

Į trynių masę per du kartus suberti miltų mišinį, išmaišyti. Per du kartus sudėti išplaktus baltymus. Atsargiai išmaišyti. Tešlą sukrėsti į paruoštą skardą, išlyginti į vienodo storio sluoksnį ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti 12 minučių. Traukti iš orkaitės. Palikti skardoje kol pilnai atvės. Ant atvėsusio biskvito užbarstyti ploną sluoksnį cukraus, uždengti svietinio popieriaus lakštu. Biskvitą apversti ant apverstos skardos. Palikti kol prireiks.

 

Kremas:

4 kiaušinių baltymai

1 ½ šaukšto tirpios kavos

½ stiklinės* cukraus

½ stiklinės rudojo cukraus

350 g sviesto, šalto, supjaustyto kubeliais

1 šaukštelis vanilės esencijos

Žiupsnelis druskos

50 g šokolado, ištirpinto

*1 stiklinė = 236 ml

Kiaušinių baltymus, abiejų rūšių cukrų ir kavą sudėti į elektrinio plakiklio dubenį, uždėtą virš puodo su verdančiu vandeniu. Vandens puode turi būti tiek, kad vanduo nesiektų dubens dugno. Mišinį plakti šluotele, kol cukrus pilnai ištirps ir mišinys taps stipriai šiltas, maždaug 5 minutes. Dubenį nukelti nuo garų, plakti elektriniu plakikliu, kol mišinys atvės, maždaug 10 minučių. Po kelis mažus kubelius dėti sviestą ir toliau plakti, kol bus sudėtas visas sviestas, o kremas taps vientisas ir purus.

Į atskirą dubenį atskirti maždaug 2/3 kremo. Į likusį kremą supilti tirpintą šokoladą ir gerai išsukti, kad šokoladas tolygiai pasiskirstytų.

 

Šukės:

115 g šokolado, ištirpinto

Ant sauso lygaus paviršiaus patiesti sviestinio popieriaus lakštą. Ant popieriaus išpilti šokoladą, paskleisti į lygų ploną sluoksnį, uždengti antru sviestinio popieriaus lakštu ir susukti į standų volelį. Dėti į šaldiklį, kad pilnai sukietėtų, mažiausiai pusvalandžiui. Šokoladui sukietėjus, volelį traukti iš šaldiklio, išvynioti.

 

Užbaigimas:

Biskivtą dėti ant sauso lygaus paviršiaus. Ant bisvito dėti kavos kremą, išlyginti į vienodo storio sluoksnį. Bisvitą sususkti į standų vyniotinį, dėti ant lėkštės arba padėklo. Vyniotinį aptepti šokoladiniu kremu, papuošti šokolado šukėmis. Tiekti kambario temperatūros, arba uždengti ir laikyti šaltai. Prieš nešant į stalą atšildyti iki kambario temperatūros.

 

 

Chocolate-Espresso Bûche de Noël

Recipe source: Portuguese Girl Cooks

 

Cake:

33 g flour

25 g almond flour

16 g cocoa powder

6 eggs

135 g sugar

Preheat oven to 350oF. Line 18x13 inches baking pan with parchement.

In a medium bowl sift together flour, almond flour and cocoa powder.

Separate 3 eggs. Place yolks into a bowl of stand mixer. Place egg whites into separate bowl.

Into bowl with yolks add 3 whole and 110 g of sugar. Using whisk attachemnt whisk until mixture has tripled in volume, is thick, and pale yellow, about 7-8 minutes.

Whisk egg whites until foamy. Slowly add remaining sugar and whisk until stiff and glossy.

Fold dry ingredients into yolk mixture in 2 additions. Fold in egg whites in 2 additions. Pour batter into prepared pan, smooth into an even layer. Place into preheated oven. Bake for 12 minutes or until toothpick inserted in the center comes out clean. Remove cake from the oven. Let cool completely.

Sprinkle the entire surface of the cake with sugar. Loosen the edges from the pan with a knife. Place a sheet of parchment over the entire surface of the cake. Invert cake onto overturned baking pan. Set aside until needed.

 

Frosting:

4 egg whites

1 ½ tablespoons instant espresso powder

½ cup sugar

½ cup brown sugar

3 sticks (12 ounces) butter, cold, cubed

1 teaspoon vanilla extract

pinch of salt

2 ounces melted chocolate

Place egg whites, both sugars and espresso powder into a bowl of stand mixer set over pot of simmering water. Make sure the bottom of the bowl does not touch the water. Whisk continuously until mixture is hot to the touch, about 5 minutes. Remove from the heat. Continue whisking using stand mixer until mixture has cooled to room temperature, about 10 minutes. Start adding butter, a few small pieces at a time, and continue whisking until all butter has been added and the frosting is uniform, light and fluffy.

Set aside about 2/3 of the buttercream.

Add melted chocolate to remaing 1/3 of buttercream. Whisk to incorporrate.

 

Bark:

4 ounced dark chocolate, melted

Lay 12 inch long piece parchment onto flat dry surface. Spread melted chocolate onto a parchment in a thin even layer. Place second piece of parchment on top of chocolate. Roll into tight tube. Freeze until chocolate hardens, at least 30 minutes. Remove hardened chocolate tube from freezer. Gently unroll the tube. Use chards to decorate the cake or transfer into airtight container and refrigerate until needed.

 

Assembling:

Lay cake onto flat dry surface. Spread coffee frosting over the entire surface of the cake. Roll into a tight roll. Place roll onto a plate or a platter. Frost the entire surface of the cake with chocolate frosting. Decorate with chocolate bark. Serve at room temperature or cover and refrigerate until ready to serve.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JustinaBalandis 11 2017, 04:28 PM Kai geriau įsižiūrėjau - net kankorėžiai čia valgomi??? Šedevras, ne kitaip :) esu kepusi šaką ne kartą, bet visada paprastesnį variantą rinkdavaus, kai kremas daromas tiesiog iš mascarpone ir nutellos.. :) šaka visada būdavo desertinio stalo puošmena. Bet šitas jūsų variantas tai tiesiog fantastiškai atrodo, neabejoju kad fantastiškas ir skonis!
AusraBalandis 12 2017, 10:56 AM Justina, na aciu uz visus komplimentus; labai malonu; o tortas is tiesu isejo geras; ir kankoreziai buvo baisiai populiarus; zodziu, rekomenduoju!

Atsakyti į komentarą

DanuteGruodis 31 2016, 11:17 AM Miela Ausra, sveikinu Jus su Naujais Metais, tebūnie jie Jums dosnūs, te išsipildo Jūsų svajonės ir būna įgyvendinti visi sumanymai. Linkiu, kad rastumėte pusiausvyrą ne tik gamindama maistą, bet ir už virtuvės ribų. Visada su dideliu įdomumu svaitau Jūsų blogą, per kurį pasaulis už Atlanto mums tampa artimesnis ir atpažįstamas.
AusraGruodis 31 2016, 12:02 PM Aciu, Danute, uz tokius mielus palinkejimus ir uz tai, kad skaitot mano parasymus; baisiai gera ant dusios; DEKUI!

Atsakyti į komentarą

JurgitaGruodis 31 2016, 08:36 AM Sveiki Aušra! Pirmiausia noriu pasveikinti su jau praėjusiomis Šv. Kalėdomis ir jau atskubančiais Naujaisiais metais!!! Taipogi prisidedu prie visų besidžiaugiančiųjų atradusių Jūsų blogą! Džiaugiuosi ir semiuosi įkvėpimo ne tik maisto gamyboje, bet ir Jūsų istorijose, vis pagalvoju, kad ir aš norėčiau būti tokia stipri kaip ir Jūs esate savo šeimoje, kad norėčiau taippat tvarkytis su savo sūnum, kai jis bus paauglys ir tt ir tp..Jūsų blogas tikras lobynas ir įkvėpimo šaltinis!!! Tad galiu kartoti ir kartoti, jog linkiu Jums didžiausios sėkmės ir šiais ateinančiais metais, ir neišsiamiamo optimizmo ir to tokio teisingo "parako" judėti į priekį, ir nestokoti įkvėpimo, džiuginant mus savo išbandytais receptais!!! Nes Jūsų blogas ir mano šeimoje jau kuria tradicinius patiekalus...o jų jau begalė begalė...!!! ačiūūūū ir Pačių šauniausiu Jums metų ir laukiam knygos!!!
AusraGruodis 31 2016, 12:01 PM Jurgita, didelis aciu uz tokius siltus sveikinimus ir uz palinkejimus; man irgi be galo smagu, kad atradot mano bloga, kad istikimai skaitot, bandot receptus ir nepatingit pakomentuoti!

Atsakyti į komentarą

JurgaGruodis 27 2016, 01:22 PM Miela, Ausra, aciu uz tas nepaprasto grozio nuotraukas, nuostabias istorijas ir visada vykusius receptus. Kad nepavargstate, netingite dalintis ir ikvepti. Labai dziaugiuosi siais metais atradusi Jus ir Jusu bloga. Su Sv. Kaledom ir ateinanciais naujaisiais metais! Sekmes, ramybes ir ikvepimo!
AusraGruodis 30 2016, 04:05 PM Jurga, man irgi be galo smagu, kad turiu stai tokiu istikimu skaitytoju; ir Jums linkiu nuostabiu svenciu; didelis Jums aciu uz visus gausius pakomentavimus ir uz visus siltus zodzius;

Atsakyti į komentarą

EditaGruodis 27 2016, 04:14 AM FANTASTIŠKA... Jau galvojau nieko nebekepsiu, nieko nedarysiu... Negaliu. Vaizdas įkvepiantis. Kopijuosiu, kepsiu. Ačiū už įkvėpimą. Nuoširdžiausi linkėjimai. Geros nuotaikos, jaukių švenčių.
AusraGruodis 27 2016, 10:41 AM Edita, tai Jums didziausias aciu, uz visas ovacijas, uz tai, kad atsiverciat mano bloga ir uz tai, kad kepat!!

Atsakyti į komentarą

AudreGruodis 25 2016, 05:34 PM Džiaugsmingų Šventų Kalėdų ir Metų gerų... nuostabus kelmas - tokį padėjus ant stalo tyla įsiviešpatautų gerom penkiom minutėm, o paskui nugriaudėtų ovacijos... nuoširdžiausi sveikinimai ir geriausi linkėjimai.A.
AusraGruodis 26 2016, 02:37 PM Audrone, aciu Jums uz visus linkejimus ir pagyrimus!! noriu pasigirti, kad tortas buvo sutiktas labai teigiamai ir buvo visas suvartotas;

Atsakyti į komentarą

JulijaGruodis 23 2016, 05:21 PM Oho! Įspūdingas vaizdas! Nerealiai! Aušra, linkiu, kad ir ateinančiais metais nepritrūktumėt idėjų. Bei išsipildytų svajonės ;-) Jaukių, šiltų švenčių.
AusraGruodis 23 2016, 07:52 PM Jule, aciu!! ir tau nuostabiu svenciu!

Atsakyti į komentarą

JūratėGruodis 23 2016, 01:53 PM Man tai Kalėdos ateina jau vien pažiūrėjus tokias nuotraukas! Nepaprastai gražu! Iš ko padaryti tie kankorėžiai? Lyg ir migdolų plokštelės matosi. Į ką jos susmaigstytos?
AusraGruodis 23 2016, 02:08 PM Jurate, migdolines ploksteles susmaigstytos i marcipanine mase;

ArvenaGruodis 27 2016, 06:05 AM Tokius panašius kankorėžiukus mačiau sprinklebakes puslapyje. Tik ten storesni skaldyti migdolai, tad man kilo klausimas, ar plonos migdolų plokštelės nesulūžtų besmaigsant jas į tą marcipaną. Bet štai - prieš akis įrodymas, kad ir iš plonų plokštelių kankorėžiai išeina labai puikūs. Labai graži šaka, Aušra, labai kalėdiškos ir smagios dekoracijos.

AusraGruodis 27 2016, 10:43 AM Arvena, kartais migdolai suluzdavo, bet anokia cia beda - imu kita plokstele ir tiek; su storesnem plokstelem butu langviau;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (9)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (29)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (52)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (46)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (10)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (43)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (50)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (46)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (193)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (23)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (155)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (17)
uogos (114)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (30)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)