Puerto Rico

Kovas 24, 2017 m Vaisiai, Žuvis,
Komentarai (6)

 


 

 

Aš nei kiek neabejojau, kad kelionė į Puerto Riką bus jėga. Todėl maždaug nuo praėjusių metų spalio pabaigos ėmiausi organizuoti komandą į Ponce regatą. Reikėjo tik dešimties irkluotojų, vairininko ir būgnininko. Atrodytų, kad surinkti dvylika žmonių kelionei į tropikus kovo vidury, kai Itakoje sniegas ir speigas, turėtų būti vieni niekai. Bet, pasirodo, tai nėra taip paprasta. Norinčių keliauti į Puerto Riką atsirado tik keli; trūko beveik pusės komandos. Aš ėmiau verbuoti pažįstamus iš kitų komandų. Ta mano idėja buvo iškart užvetuota iš aukščiau. Puerto Riko kelionei buvo uždėtas kryžius. Per mūsų komandos kasmetinį kalėdinį balių aš ir mano komandos draugė Deb dar kartelį viešai išreiškėm pageidavimą surinkti komandą lenktynėms, visiems norintiems dalyvauti liepėm pakelti rankas, suskaičiavom 12 rankų, ir tuojau pat, kol neikas nespėjo persigalvoti, mes surinkom raštiškus pasižadėjimus. Kitą dieną aš nusipirkau bilietus lėktuvui, išnuomavau namą visai komandai ir pradėjau laukti kovo.

Net nusipirkus bilietus ir sumokėjus pinigus už nekompensuojamą AirB&B nuomą aš vistiek nebuvau tikra, kad mes ten skrisim. Buvo tiek visokiausių kliūčių, kad joms visoms suminėti reikėtų kelių ilgų pastraipų. Bet kelionės data artėjo, ir visų keliauninkų entuziazmas pamažu augo. Visi pagaliau nusipirko bilietus lėktuvui, visi į tuos pačius skrydžius. Surinkom uniformas. Supakavom irklus. Likus vienai dienai iki kelionės visą mūsų regioną nusiaubė žiauri sniego audra. Visą dieną snigo, ir snigo, ir snigo. Keliai buvo užpustyti, ir niekas neskubėjo jų valyti. Miesto šerifas įsakė niekam niekur nevažiuoti, išskyrus kraštutinai ekstrinius atvejus. Oro uostai užsidarė. Du mūsų komandos nariai atkrito, nes jų skrydis buvo nuimtas, o kito skrydžio nebuvo. Aš sėdėjau “ant feisbuko”, rašinėjau žinutes visiems keliauninkams ir buvau beprarandanti bet kokią viltį kokiu nors būdu nusigauti į Ponce. Bet buvo tokių, kurie vilties neprarado iki paskutinės minutės. Aš buvau įsodinta į mikroautobusiuką, buvo sukrauti visi lagaminai ir irklai, kastuvas sniegui, ir mes iškeliavom per pūgą, apledėjusiais baisiais keliais, į mūsų epinę kelionę. Užstrigom tik porą kartų, laimei turėjom kastuvą, tad išsikasėm savo transportą iš pusnynų ir per kokias 5 valandas pagaliau nukakom į JFK oro uostą. Kai pridaviau savo bagažą, užsiregistravau į skrydį ir išsidrėbiau ant minkštasuolių 25-ame terminale, kurio šviestlentėje buvo užrašyta “Ponce-Puerto Rico-ON TIME”, tik tada aš patikėjau, kad kelionė pagaliau įvyko. Svajonė pagaliau išsipildė.

Tai buvo kelionė, kuriai nupasakoti tiesiog trūksta žodžių. Buvo taip be galo gera, ir gražu, ir smagu, ir šilta. Puerto Rikas yra nepaprasta šalis, svajonių šalis, rojus. Gyvenimas ten paprastas ir lėtas, be nereikalingų pričindalų ir brangaus glamūrinio blizgesio. Žmonės ten nuoširdūs, šilti, atviri, besišypsantys, tiesiog gėris ir tiek. Oras ten kvepia gėlėmis ir skrudinama kava. Ten pasakiško grožio jūra, baltas smėlis, žydras dangus ir tyrų tyriausi kalnų ežerai. Aš galėčiau ten pasilikti gyventi visam laikui. Sakau tai visiškai rimtai. Nes mano gyvenimas pribrendo esminiams pokyčiams, ir po šios kelionės aš jaučiu, kad Puerto Rikas man gali būti tų pokyčių finalas. Todėl kitamet aš ten nusivešiu savo vaikus, ir prilausomai nuo to, ką jie manys apie tą šalį ir apie tą gyvenimo būdą, aš apsispręsiu, kaip gyventi toliau. Puerto Rico stole my heart, kaip sakoma.

Aušra

 

Special thanks to Rebecca and Alex, for graciously providing me with their photos.

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

Mofongo

Recepto šaltinis: Que Rica Vida

 

Plantanai

Traški kiaulienos šoninės, susmulkinta

Česnako skiltelės, sutrintos į tyrę

Aliejus kepimui

Vanduo

Druska

Pipirai

Šviežios kalendros lapeliai

Plantanus nulupti, supjasutyti 1 cm storio griežinėliais, vienu sluoksniu kepti keptuvėje su trupučiu aliejaus, kol lengvai apskrus iš abiejų pusių. Keptus plantanų griežinėlius perdėti į virtuvinį kombainą, suberti susmulkintą šoninę, įpilti šiek tiek nuo kepimo likusio aliejaus ir sukti kol susiformuos daugmaž vientisas bet gana birus mišinys. Jeigu mišinys per sausas, įpilti truputėlį vandens ir sukti kol susiformuos limpanti masė. Plantanų masę perdėti į dubenį, paskaninti druska ir piprais, suberti smulkintus kalendros lapelius. Iš masės formuoti kumščio dydžio rutulius. Tiekti tuojau pat kaip garnyrą prie žuvies ir kt.

 

 

 

Mofongo

Recipe source: Que Rica Vida

 

Plantains

Bacon, cooked crisp, chopped

Garlic, mashed or finely grated into paste

Frying oil

Water

Salt

Pepper

Cilantro

Peel plantains, slice into ½ inch slices; fry in a single layer in a large pan with some oil until golden on both sides. Transfer plantain slices into a food processor. Add chopped bacon, some of frying oil, a little bit of water, and process until uniform an slightly crumbly mixture forms. If mixture is too dry, add more water, 1-2 tablespoons at a time and process until mixture begins to stick together. Transfer mixture into a bowl, season with salt and pepper, add chopped fresh cilantro, form into balls and serve right away with any seafod.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
DovilėKovas 28 2017, 01:13 PM Aušra, norėjau jus pagirti dėl nepriekaištingos lietuvių kalbos. Daugelis Lietuvoje gyvenančių nerašo taip gerai! Visada gražiai sudėliotos mintys, gera gramatika - tikras malonumas skaityti !
AusraKovas 28 2017, 01:34 PM Oi, Dovile, na didziausias Jums aciu uz toki dideli komplimenta; nes as pati tai ne itin geros nuomones nei apie savo kalba, nei apie gramatika; gal kazkada ir visai neprastai galejau rasyti, bet 20 metu svetur daro savo; pati gerai jauciu, kaip kalba ir gramatika kiap reikiant slubuoja; taip kad prasau nesivarzydama taisykite mano rasymus, jeigu kas ims baisiai kliuti; cia as tikrai nei kiek nesikeldama prasau; ir dar karteli aciu uz pagyrima; be galo malonu;

Atsakyti į komentarą

JurgaKovas 27 2017, 06:29 AM Sveika sugrįžus, Aušra! Prisipažinsiu, laukiau kelionės įspūdžių:) Skamba lyg tai buvo "a trip of a lifetime". Tuomet, už tuos gyvenimiškus atradimus! Koks gi gyvenimas būtų be jų?!
AusraKovas 27 2017, 11:08 AM Aciu, Jurga! tikra tiesa - a trip of a lifetime;

Atsakyti į komentarą

SilviaKovas 25 2017, 06:44 PM taip gera visada skaityt! aciu, kad rasot!
AusraKovas 25 2017, 07:18 PM Silvia, tai Jums aciu, kad paskaitot; ir uz silta komentara dekui;

Atsakyti į komentarą

IevaKovas 25 2017, 10:28 AM Pritrenkiantis užsispyrimas! Niekada neteko būti situacijoje, kai reikia ATKASINĖTI klimpstantį automobilį, bet džiugu, kad tai tapo tik linksmu prisiminimu apie prieškelioninius nuotykius :)
AusraKovas 25 2017, 12:41 PM Ieva, o tai ka daryt? vaziuot tai reikejo; uztai ir atkasinejom;

Atsakyti į komentarą

IevaKovas 25 2017, 07:34 AM Pasakiškos nuotraukos!Pasakiškos!
AusraKovas 25 2017, 08:40 AM Aciu, Ieva! ta salis irgi pasakiska, todel visai nesunku buvo fotkinti;

Atsakyti į komentarą

rasaKovas 24 2017, 02:39 PM Ausra, kaip visada, uz sirdies griebiancios ispazintys, nuosirdzios ir jausmingos. taip ir norisi atsisesti salia ir plepeti, plepeti apie tai...taip artima ir taip suprantama. Stiprybes sprendimuose
AusraKovas 24 2017, 08:49 PM Rasa, ACIU! man irgi baisiai noretusi paplepeti, todel as sita bloga ir rasau, kad issilieti, kaip sakoma;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)