Happy Halloween

Spalis 28, 2017 m Daržovės, Desertai,
Komentarai (12)

 

 

Besiruošdama šiemetinio Halloween’o šventimui aš buvau bepradedanti gana rimtai stresuoti. Prisiplanavau visokiausios teminės veiklos, bet tam tikru momentu pradėjau realiai vertinti situaciją ir supratau, kad mano planas gali neišdegti. Man dažnai taip būna, tai aš jau net it nebesistebiu. Bet šioks toks stresas vistiek įsimetė, nors tu ką.

Suplanavau, kad vieną gražią popietę mes pasikviesim būrelį vaikų ir visi smagiai išpjaustinėsim Halloween’inius moliūgus. Aš temiškai padekoruosiu namus, su oranžinėmis lempelėmis, voratinkliais, vorais ir visa kita. Paskui mes visi draugiškai paruošim vakarienę, visi draugiškai pavalgysim. Po vakarienės bus žaidimai ir desertas. Aš suplanavau iškepti pyragą. O vakare, kai sutems, mes išeisim į kiemą, į visus šviežiai išpjaustinėtus moliūgus sukišim žvakeles, jas uždegsim ir kurį laiką grožėsimės savo šauniu darbu. Aš planavau, kad bus labai gražus oras, toks šaltokas spalio vakaras, su čežančiais lapais ir žvaigždėtais dangaus skliautais, su mėnesiena. Pats tas, kad galimų būtų pilnai įsijausti į visą Halloween’o nuotaiką.

Bet paskui paaiškėjo, kad savaitgalį prieš pat Halloween’ą Juliui bus trijų dienų ledo ritulio turnyras, į kurį mums teks važiuoti su dviejų naktų nakvyne, iš namų išvykstant penktadienį, o namo parsirandant sekmadienį. Mano šventinį planą reikėjo kuo skubiausiai keisti. Pakeitus planą pradėjo aiškėti kiti nesklandumai: darbo dieną pas mus negalės ateiti kai kurie draugai; man baisiausiai ėmė trūkti laiko. Bijojau, kad nespėsiu nei pyragą iškepti, nei moliūgų vaikams parūpinti. Žodžiu, visas planas riste ritosi šuniui ant uodegos.

Galiausiai apsisprendėm švęsti ketvirtadienį, trūks plyš, su draugais ar be draugų, su pyragais ar be pyragų. Trečiadienį po pamokų aš ir Julius nubimbėm į Indian Creek Farms ir iš lauko parsiridenom pilną bagažinę moliūgų. Ketvirtadienį man paskambino draugų mamytės ir pranešė, kad Juliaus draugai baisiai nori dalyvauti mūsų atrakcijose, taip kad viskas vyks kaip buvo suplanuota. Kai mokykloje pasibaigė pamokos, aš susirinkau krūvelę vaikučių-pabiručių, susodinau juos visus į savo mašiną ir parsivežiau juos namo. Kita draugų partija buvo atgabenta šiek tiek vėliau. Susirinko visas suplanuotas sąstatas. Visus moliūgus mes suridenom į namus, griebėm peilius ir ėmėm pjaustyti, kas po vieną, o kas ir po du, ir net po tris įsimiklino išpjaustinėti. Kai moliūgų pjaustymo dalis pasibaigė, mes visus šedevrus išrykiavom ant mūsų namų laiptų, prie paradinio įėjimo, ir puolėm ruošti vakarienę. Vakarienei buvo porcijinės picos, tokios nedidukės, vienam asmeniui. Visi vaikučiai pasigamino savo picas taip, kaip jie patys norėjo, aš jiems tik picų padus paruošiau. Visos picos gavos super geros ir baisiai skanios. Mano svečiai savo pačių pasigamintas picas kirto taip, kad net ausys lingavo. O po picų buvo žaidimai kieme, beveik prietemoje. Po žaidimų buvo ritualinis moliūgų apšvietimas žvakelėmis. Sudegioję žvakeles mes visi sustojom prieš laiptus pasigrožėti. Buvo iš tiesų nepaprastai gražu. Ir Halloween’iška. Ir naktis buvo tokia, kokių reta, žvaigždėta, su mėnulio pjautuvu juodame danguje, ir toks lengvas šaltukas, ir čežantys lapais po kojomis. Po žvakelių ritualo buvo pyragas, oranžinis, su voratinkliais. Ir skanus – tiesiog ne tas žodis. Drėgnas, kvapnus keksas. Su šokolado plutele.

Po viso baliaus aš išvežiojau visus svečius po namus. Sugrįžus išsidrėbiau ant sofutės ir tyliai sau pasidžiaugiai, kad viskas šitaip puikiai pavyko. Tiesiog nusistebėjau, kad nepaisant visokių nenumatytų trukdžių viskas kažkaip savaime ėmė ir sukrito į savo vietas, ir finale gavosi gana neprastas vakarėlis.

O penktadienį mes Julium išbimbėm žaisti ledo ritulio. Visam savaitgaliui. Dieną ledo ritulys, tiukšmas toks, kad net spengia; paskui komandiniai jomarkai viešbučio baseine, pizza parties ir taip toliau, su tokiu triukšmo lygiu, kad rodos ausų būgneliai plyš. Po tokios dienotvarkės, kai mano ledo ritulininkas pagaliau išlūžta negyvai lovoje, aš sau ramiai išsimaudau vonioje, su kvepiančiomis putomis ir visa kita, įšoku į minkštą viešbutinį chalatą, atsidarau savo kompą ir sukurpiu štai šitą blogo įrašą. Rytoj vėl visą dieną bus ledo ritulys, o aš visą dieną bandysiu neapkursti.

Visiems linkiu smagaus Halloween’o.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 * * * 

 

 

 

 

 

 

Morkų keksas

Recepto šaltinis: Dani Noce & food52

Keksas:

2 stiklinės* (270 g) morkų, nuskustų, supjaustytų griežinėliais

¾ stiklinės (200 ml) bekvapio aliejaus

3 kiaušiniai

1 ¾ stiklinės (360 g) cukraus

1 ¾ stiklinės (240 g) miltų

1 ½ šaukštelio kepimo miltelių

½ šaukštelio druskos

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 220°C. Apvalią 25 cm skersmens tuščiavidurę kekso formą ištepti sviestu, pabarstyti miltais. Apvertus iškratyti neprilipusius miltus.

Morkas, aliejų, kiaušinius ir cukrų sudėti į eletrinį maišytuvą ir sukti kol masė taps veintisa. Morkų masę supilti į didoką dubenį. Į dubenį su morkų mišiniu persijoti miltus, kepimo miltelius ir druską. Atsargiai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Tešlą supilti į paruoštą formą ir kepti 5 minutes. Orkaitės temperatūrą sumažinti iki 200°C ir kepti dar maždaug 30 minučių, kol medinis iešmelis, įbestas į kekso vidurį, liks sausas. Keksą traukti iš orkaitės, palaukti 10 minučių, apversti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Glajus:

170 g tamsaus šokolado, susmulkinto

2 šaukštai kokosų aliejaus

Šokoladą ir kokosų aliejų ištirpinti ant silpnos ugnies, gerai išmaišyti, kol glajus taps vientisas. Paruoštą glajų tuojau pat pilti ant atvėsusio kekso.

 

 

 

Carrot Bundt Cake

Recipe source: Dani Noce & food52

Cake:

2 cups (270 g) carrots, peeled and sliced

¾ cup (200 ml) neutral oil

3 eggs

1 ¾ cups (360 g) sugar

1 ¾ cups (240 g) flour

1 ½ teaspoons baking powder

½ teaspoon salt

Heat oven to 425°F (220°C). Butter a 10-inch (25 cm) Bundt pan, dust with flour.

Blend carrots, oil, eggs, and sugar in a blender until completely smooth. Pour carrot mixture into a large bowl, sift flour, baking powder and salt into the bowl with carrrot mixture. Gently fold wiith spatula untiil evenly incorporrated. Do not overmix.

Pour batter into the prepared pan and bake for 5 minutes. Lower oven temperature to 400°F (200°C) and continue baking for 30 minutes more until a toothpick inserted in the thickest part of the cake comes out clean.

Remove cake from the pan. Let cool in pan for 10 minutes, then turn it onto cooling rack. Let cool completely.

 

Glaze:

6 ounces (170 g) bittersweet chocolate, chopped

2 tablespoons coconut oil

Melt chocolate and oil, stir until smooth. Use right away, to glaze cooled cake.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KsenijaRugsėjis 6 2019, 09:14 AM Aušra, dar vienas klausimėlis, neturiu kokosų aliejaus, kuo galima būtų jį pakeisti? Nors šiaip man reikia "balto" torto, bet šokoladas juk irgi skanu. Bet ar nebus per daug jeigu ir šokolado sluoksnis, ir baltas glajus? Ksenija
KsenijaRugsėjis 6 2019, 09:18 AM O, dabar matau, kad mano pirmasis klausimas neišsisaugojo. Norėjau sužinoti, kaip gaminti tą baltą glajų? Linkėjimai! Ksenija

AusraRugsėjis 6 2019, 11:41 AM Ksenija, cia nuoroda i glajaus recepta: https://www.halfbakedharvest.com/forbidden-forest-chocolate-butterbeer-cake/

AusraRugsėjis 6 2019, 11:43 AM o del kokosu alijaus pakeitimo: galit bandyti keisti paprastu rapsu arba soju aliljum; as pati nebandziau, todel negarantuoju; o siaip tai siulyciau nusipirkti kokosu aliejaus - bus paprasciausia, ir galvos sukti nereikes;

KsenijaRugsėjis 6 2019, 06:47 PM Ačiū už nuorodą! Tai štai iš kur tas tamprus voratinklis :) Bus labai smalsu jį išbandyti kitą kartą, nes šiandien pritaikėm baltą glajų iš S:t Germain torto, tik be šeivamedžio ir likerio. Ryt ragausim! Ksenija

KsenijaRugsėjis 10 2019, 04:43 AM Jubiliatas labai gyrė, tai, žinoma, ir yra geriausias įvertinimas.

Atsakyti į komentarą

RitaGruodis 4 2017, 02:26 AM Savaitgaly kepiau si keksa,tik sokolado neturejau tai apliejau citrininiu galajumi.Visiems labai patiko:sesei,marcioms, o anukes ji pavadino pyragu "puriena" (tai geltona gele zydinti pavasari slapiose pievose).Tad dar nekart eisiu i savo rusiuka morku parsinesti...Aciu!
AusraGruodis 4 2017, 12:18 PM Aciu, Rita, kad isbandet recepta ir pasidalinot tokiais teigiamias atsiliepimais; labai malonu! ir, zinoma, super smagu, kad keksas patiko!! :-)

Atsakyti į komentarą

ŽanaLapkritis 6 2017, 01:12 PM Keksų keksas! Negalėjau iš kart po įrašo iškepti 😁 Tai tik pastačiau kieme išskuobtą 34 kg moliūgą (paprastai jis tupi dideliame vazone vietoje gėlių, kurios tuo metu nebežydi) ir išlėkiau į komandiruotę su mintimi, kad grįžus tuojau pat iškepsiu. Koks geras keksas, labai paprastai pagaminamas - kokia puiki mintis viską smulkinti kartu maišytuve, o ne pvz morkas tarkuoti. Skanus ir drėgnas kitą dieną (tik liks jo kitai dienai, jei bus valgytojų mažai arba kepsite dar ir sočią Pekino antį pagal Vaikai ir vanilė- ji prilygsta originalui Pekine 😁 ir kepama pastoviai). Ačiū!
AusraLapkritis 6 2017, 01:21 PM Aciu, Zana!!! 34 kg - cia tai bent!!!labai smagu, kad keksas patiko; man irgi patiko; jau du kartus kepiau;

Atsakyti į komentarą

RasaLapkritis 3 2017, 05:10 PM As labai laukiau Jusu iraso Halloween tema. Kiekvienais metais Jus taip zavingai ir elegantiskai paruosiat stala - tikra raganaiciu puota! Keksas puikus! Galima kartais prieskoniu paivairinimui svystelt. Ir spalva jo tikrai labai grazi. Sikart be voratinklio, bet ir taip jis puikus.
AusraLapkritis 4 2017, 08:20 PM Aciu, Rasa, uz komplimentus ir uz tai, kad isbandet recepta; man labai smagu girdeti, kad patiko;

Atsakyti į komentarą

IngaMLapkritis 3 2017, 09:44 AM Aušra, keksą vakar ir aš iškepiau, tik kadangi neturėjau bekvapio aliejaus-dėjau svietą ir dėjau mažiau cukraus, mano buvo nepilna stiklinė. Pakako saldumo pilnai, nes glaistytas šokoladu:)Ir sviestas sudėtyje puikiai tiko. Labai skanus ir gražios spalvos keksas gavosi, ir aišku labai greitas:)
AusraLapkritis 4 2017, 08:21 PM Inga, dekui, kad isbandet recepta; ir uz pakomentavima dekui; o tie pakeitimai ir patobbulinimai, manau, tikrai pravers tiems, kas nutars iskepti; ACIU!

Atsakyti į komentarą

BirutėLapkritis 1 2017, 04:09 PM Laba :) Šiandien iškepiau šį gardų morkų keksą, pavyko puikiai!!! :) Ačiū už receptą, pavyko net išlydytais zefyrais papuošti :) Tikrai dar ne kartą kepsiu! :) Žaviuosi Jumis, Jūs mokate sukurti namie džiaugsmą ir jaukumą, taip ir toliau! :)
AusraLapkritis 1 2017, 05:51 PM Birute, ACIU! uz siltus zodzius, uz tai, kad isbandet recepta, ir uz tai, kad isitkimai skaitot; as zaviuosi Jumis ir kitais savo sauniais skaitytojais; kaip malonu, kad bandot, kepat, pasitikit; ir dar pakomentuojat sitaip nuosirdziai; DEKUI!

Atsakyti į komentarą

IngaMSpalis 31 2017, 08:42 AM Aušra,na mūsų šeima irgi nešvenčiam Helloween'o, taip kaip jis švenčiamas JAV ar kitose šalyse, kurios neturi tokios šventės, kaip mūsų Vėlinės. Bet išskaptuoti moliūgą ir užsidegti žvakutę, tai tikrai joks nusikaltimas mūsų LT tradicijoms. Moliūgas man rudens simbolis, tokia ryški daržovė, kuri ne tik skani, bet ir paryškina pilkėjantį, rudenišką gamtos foną. Jūsų pastangos nors ir kitiems atrodančios kaip crazy:), bet ir jūsų vaikams, ir jų draugams liks kaip superiniai prisiminimai iš vaikystės, o laikas, skirtas vaikams, ar skaptuojant moliūgus, ar kepant kartu picas yra nerealiai svarbus! Pyragas bus išbandytas!Man šis ruduo cukinijų, moliūgų ir morkų pyragų ruduo!
AusraSpalis 31 2017, 11:18 AM Inga, dekui uz toki draugiska pakomentavima ir uz pritarima visoms mano crazy idejoms!!

Atsakyti į komentarą

IndraSpalis 30 2017, 09:04 AM Oi koks smagus vakarėlis vaikams. Pasikartosiu, bet esu įsitikinusi, kad kiti vaikai velniškai pavydi jūsiškiams tokios mamos. Fantastika. Įdomus kekso receptas. Na, įdomumas tame, kad kiek esu žiūrinėjusi receptų, visur morkos tarkuojamos, o čia, taip šast viskas į blenderį ir gatava tešla.
AusraSpalis 30 2017, 11:18 AM Indra, aciu!! del pavydejimo tai as abejoju; tikriausiai atvirksciai - mano vaikai kitiems vaikams pavydi; nes ju nuosava mama yra visiskai NUTS; o del kekso - tai tikra tiesa; ivertinant recepto paprastuma rezultatas pranoksta bet kokius lukescius; tikrai vertas demesio morku keksas;

Atsakyti į komentarą

ArvenaSpalis 29 2017, 09:50 AM Nešvenčiam tokių dalykų. Todėl - ne visiems.
Atsakyti į komentarą

JovitaSpalis 29 2017, 06:20 AM Super. Pas mus moliūgų šiemet neužaugo...Bandysim keksą kept.
AusraSpalis 29 2017, 03:34 PM :-)

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)