Winter Dinner

Gruodis 28, 2017 m Makaronai, Mėsa,
Komentarai (5)

 

 

Jau senokai neruošiau blogo įrašo, skirto daugmaž pilnai vakrienei, su bent pora receptų ir su papunkčiui sudėliotomis demonstracinėmis nuotraukomis: visi ingredientai, gaminimo procesas ir visa kita. Švenčių įkarštyje tokiems įrašams su ilgais fotoseansais man tiesiog nelikdavo laiko. Vakarienės, savaime suprantama, buvo ruošiamos ir per šventes, nes vaikus gi maitinti reikia, bet su fotoseansais nieko neišeidavo. Nes žinot kaip būna: fotografuoti reikia prie dienos šviesos, o šveisus paros metas gruodžio mėnesį tetrunka tik kelias valandas, taip kad vakarienės būdavo paruošiamos, paserviruojamos ir suvalgomos, bet taip ir likdavo neįamžintos.

Šį jautienos kepsnį su grybais ir šiuos dailučius raviolius su moliūgų įdaru bei skrudinto sviesto padažu, su traškiais apkepintais šalavijų lapeliais ir su riešutais, aš ruošiau Kalėdoms. Tešlą ravioliams suminkiau iš vakaro, kepsnį irgi iš anksto suraišiojau ir padėjau sau bręsti prieš pusantros paros. Kalėdų rytą viską sustygavau fotografavimui ir ėmiausi darbo. Buvau pasiilgusi tokio užsiėmimo, kai gražiai viskas išdėliojama, niekur neskubant papunkčiui nufotkinama, pamažu sau paruošiamas maistas, ir viskas suspėjama, nes yra masė laiko.

Jūs tikriausiai nefotografuosite, taip kad Jums viskas bus dar paprasčiau. Tik nenusipiginkit ir nusipirkit tikrai gražų mėsos gabaliuką. Išpjova yra brangi, bet tikrai verta dėmesio ir paišlaidavimo. Paruošta visiškai paprastai: tik druska ir pipirai, ir dar šiek tiek garstyčių, iškepta orkaitėje, ji bus minkštutė, tirpstanti burnoje, tiesiog nuodėmės vertas kepsnys.

Na o namų darbo ravioli su švelniu moliūgų įdaru ir su riešutiniu skrudinto sviesto padažu: čia jau net ir jokių komentarų nebereikia. Tas patiekalas bus jėga, patikėkit. Net ir be mėsos bus be galo skanu. Taip kad pasiraitokit rankoves, pasiriškit prijuostę ir pirmyn, kočiot ravioli ir kept mėsos. Nes juk Naujametis ant nosies. Mažu ateis garbingų svečių. Šitas vakarienės variantas Jums bus pati ta proga kaip reikiant sublizgėti, prieš visus garbingus svečius ir prieš mylimuosius namiškius.

Laimingų, sėkmingų ir gerų Naujųjų metų!

Pasimatysime kitamet!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jautienos išpjovos kepsnys su grybais

Recepto šaltinis: Half Baked Harvest

 

1 ½ - 2 kg jautienos išpjautinė, surišta

2 šaukštai garstyčių

¼ stiklinės juodųjų pipirų grūdelių, sutrintų

Druskos

½ kg grybų

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

2 šaukštai sviesto

Jautieną gausiai pabarstyti druska, dėti ant grotelių ir nauždengtą padėti šaltai 24-36 valandoms.

Orkaitę įkaitinti iki 245oC. Kepsnį aptepti garstyčiomis, užbarstyti sutrintais pipirais.

Didokoje keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti aliejų, suberti grybus, apkepti, kol suminkštės ir lengvai apskrus. Nukelti nuo ugnies. Ant grybų dėti jautieną, and viršaus uždėti sviestą ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti kol kepsnio vidaus temperatūra pasieks 55oC, maždaug 45-50 minutes. Traukti iš orkaitės. Kepsnį ir grybus perdėti ant pašildytos lėkštės, viską uždengti folija ir palikti 10-15 minučių, kad šiek tiek atvėstų. Prieš nešant į stalą kepsnį aplietį keptuvėje susikaupusiu skysčiu. Tiekti tuojau pat.

 

 

Ravioli su moliūgų įdaru, skrudintu šalavijų sviestu ir riešutais

Recepto šaltinis: Half Baked Harvest

 

Tešla:

2 stiklinės* miltų

2 kiaušiniai

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

1 šaukštelis druskos

Į elektrinio plakiklio dubenį suberti miltus ir druską, sudėti kiaušinius, supilti aliejų ir ¼ stiklinės vandens. Maišyti su kablio antgaliu kol susiformuos vientisa tešla. Jeigu tešla per sausa ir per daug biri, į tešlą po 1 šaukštą pilti vandenį ir toliau maišyti, kol tešla taps lygi ir elastinga. Iš tešlos suformuoti rutulį, įsukti į plėvelę ir dėti pusvalandžiui į šaldytuvą. 

Tešlą iškočioti ant pamiltuoto paviršiaus, supjaustyti ravioli dydžio skritulėliais arba kvadratėliais.

 

Įdaras:

4 stiklinės kepto moliūgo, supjaustyto kubeliais

1 stiklinė rikotos

Druskos

Pipirų

¼ šaukštelio tarkuoto muškato

4 šaukštai sviesto

½ stiklinės riešutų, graikiškų arba lazdyno, stambiai sukapotų

Šviežių šalavijų lapelių

Virtuviniame kombaine išsukti keptą moliūgą, rikotą ir prieskonius. Idarą dėti ant paruoštų tešlos skritulėlių arba kvadratėlių, užvožti kitu tešlos skritulėliu arba kvadratėliu, šakute užspaudyti kraštus. Ravioli virti dideliame kiekyje stipriai pasūdyto vandens, kol suminkštės.

Kol ravioli verda, didokoje keptuvėje paskrudinti sviestą kol pakvips ir lengvai paruduos. Suberti riešutus, sumesti šalavijų lapelius, nukelti nuo ugnies. Į keptuvę su skrudintu sviestu sudėti išvirtus ir nukoštus ravioli, atsargiai pamaišyti, kad ravioli pasidengtų sviestu. Tiekti tuojau pat.

 

 

Beef Tenderloin Roast with Mushrooms

Recipe source: Half Baked Harvest

 

3-4 pound beef tenderloin, trimed, tied

2 tablespoons mustard

¼ cup peppercorns, crushed

Salt

16 ounces mushrooms

1 tablespoon olive oil

2 tablespoons butter

Sprinkle beef generously with salt, place on wire rack and refrigerate uncovered for 24-36 hours. Preheat oven to 475oF. Rub beef with mustard, sprinkle generously with crushed peppercorns.

Heat oil in a large skillet set over medium heat and add the olive oil. Add mushrooms cook until lightly browned. Remove skillet from heat. Place beef on top of mushrooms. Add dabs of butter on top of beef. Transfer to preheated oven and roast until the temperature inside the roast 130-135oF, about 45-60 minutes, depending on the size of roast.

Remove from oven, transfer roast and mushrooms to a plate, tent with foil. Let rest 10-15 minutes before slicing. Drizzle with pan juices right before serving.

 

 

Pumpkin Ravioli with Browned Sage Butter & Walnuts

Recipe source: Half Baked Harvest

Pasta dough:

2 cups flour

2 eggs

2 tablespoons olive oil

1 teaspoon salt

¼ - ½ cup water

In a stand mixer fitted with dough hook mix flour, eggs, oil, salt and ¼ cup water until dough forms. If dough is too dry and crumbly, add more water, 1 tablespoon at a time, and continue mixing until dough becomes smooth and elastic, about 5-7 minutes.

Remove dough from the mixer, shape it into ball, wrap in plastic and refrigerate for 15-30 minutes.

Roll dough on lightly floured surface, cut it into raviuoli-size circles or squares. Reroll the scraps.

 

Filling:

4 cups cubed pumpkin or butternut squash, cooked

1 cup ricotta

Salt and pepper

¼ teaspoon nutmeg

4 tablespoons butter

½ cup roughly chopped walnuts or hazelnuts

Small bunch of fresh sage leaves

In a food processor puree cooked pumpkin, ricotta and nutmeg. Season with salt and pepper. Fill pasta shells with filling, seal the edges. Cook in large amount of salted boiling water until al dente. While ravioli are cooking, in a large skillet toast butter until golden and fragrant. Add sage leaves and walnuts. Remove from heat.

Strain ravioli, transfer to a skillet with toasted butter, stir to coat. Serve right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
ingaSausis 8 2018, 05:54 AM Man šis patiekalas atrodo lyg šedevras. Niekada nebūtų šovę galvon kepsnį patiekti su ravioliais! Nors ir pavėluotai, su Naujais Jus, Aušra!
AusraSausis 8 2018, 10:55 AM Inga, nei kiek nepaveluotai! ir Jus su Naujais! dekui uz komplimentus :) :)

Atsakyti į komentarą

JovitSausis 6 2018, 05:50 AM Sveiki! Ir aš iškepiau.:) Laabai skanu buvo. Džiaugiuosi, kad ryžausi. Gal kiek įdaras skystokas ...jūsų foto jis toks sausesnis atrodo. Ko gero moliūgo veislė kita ... Ačiū , Aušra, visad skaitau jūsų blogą, gaminti ryžtuos ne taip dažnai:). Pažiūriu į nuotraukas ir jau būnu patenkinta.;) Sėkmės.
AusraSausis 6 2018, 10:47 PM Jovita, labai smagu, kad patiko, kad ryzotes ir kad isbandet recepta; ir uz pakomentavima dekui, ir uz visus siltus zodzius! dazniau ryzkites; as net neabejoju, kad viskas pavyks kuo puikiausiai; aciu, kad atsiverciat mano blog'a!!!

Atsakyti į komentarą

AudreSausis 4 2018, 01:46 AM Labai apetitinga vakarienė, ypač tie virtinukai... O jei dar taurė gero sodraus vyno - pasaka. Geriausi linkėjimai Naujaisiais Metais: energijos ir sėkmės visuose darbuose. Žinokit, kad Jūsų įrašų labai laukiam.
AusraSausis 4 2018, 11:30 AM Aciu, Audre, uz komplimentus, uz siltus palinkejimus ir uz laukima! irasu tikrai bus;

Atsakyti į komentarą

IndraSausis 2 2018, 08:52 AM Skaitau, žiūriu nuotraukas ir seilė nutyso iki kelių....ką ten iki kelių, iki žemės. :) Sveikatos ir to pašėlusio kūrybingumo bei entuziazmo Naujaisiais metais!!!!! Rašykit, kepkit, virkit ir mums rodykit-mums to reikia!!!!!!!!!!!!!!!!
AusraSausis 2 2018, 11:52 AM Indra, Aciu! uz komplimentus ir uz palinkejimus; o svarbiausia - uz tai, kad skaitot!!! Jus tik skatykit, o as kepsiu, virsiu, ir rasysiu; man Jusu irgi reikia; LABAI!!!

Atsakyti į komentarą

DaliaSausis 2 2018, 04:43 AM Su Naujaisiais Metais! Kūrybingų, žavinčių, pilnų judėjimo ir pastebėjimų, kupinų įspūdžių metų Jums ir Jūsų artimiesiems.
AusraSausis 2 2018, 11:50 AM Aciu, Daluze! ir Jums kuo silciausi linkejimai Naujuju proga!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)