Hostess

Balandis 06, 2018 m Desertai,
Komentarai (3)

 

 

Tai va, pergalingai užbaigtas dar vienas ledo ritulio sezonas. Sezono uždarymą atšventėm pergalingomis rungtynėmis Hershey turnyre, kur viskas šokolodiška ir saldu, todėl aš išsikepiau ir ten nusivežiau štai tokių keksiukų, nes pagalvojau, kad tiks.

Apie ledo ritulio sezoną galėčiau rašyti ir rašyti, nes per tuos septynis mėnesius tiek daug visko įvyksta. Tai vos ne kasdieninės treniruotės ir su tuo susijęs visos kitos veiklos žongliravimas, begalinis planavimas ir laviravimas. Per tuos septynis mėnesius mes apvažinėjom didžiąją dalį šiaurės pusrutulio (bent jau man taip atrodo, nes vien mašinos tepalus keičiau gal kokius 5 kartus). Kadangi gyvename šiaurėje, tai keliauti dažniausiai tekdavo apledėjusiais apsnigtais keliais, per pūgas ir šlapdribas, aš už vairo, visa susinervavus iki kritinės būklės, nes sėdynėje šalia manęs visada sėdėdavo mano vaikas. Iš manęs, kaip žinia, vairuotojas toks visiškai pusėtinas, tai po tokių 4-5 valandas trunkančių kelionių man būdavo toks jausmas, kad krisiu negyva, bet kristi nebūdavo kada, ne reikėdavo iš bagažinės traukti poros metrų ilgio aprangos krepšį ir tuojau pat skubėti į čiuožyklą. O čiuožykloje visą nuovargį ir stresą pakeisdavo rungtynių adrenalinas, kitų mamyčių palaikymo, savitarpio supratimo šiluma, čiuožyklos šaltis, kalenimas dantimis, kažkieno paskolinta kaldrytė ant kelių, paskui kažkas pasiūlo pavežėti iki viešbučio. Po rungtynių kažkas pasisiūlo panešeti šimtapūdį krepšį. Po turnyro per speigą ir pūgą važiuodavom namo, pravėdindavom aprangą, ir vėl pirmyn, į kitą treniruočių-rungtynių-kelionių-turnyrų maratono atkarpą. Per tas keliones mes su Julium pasikabėjom tiek, kad užteks keliems metams. Aš susigiminiavau su visom komandos mamytėm, nes visus tuos septynis mėnesius mes daugmaž ir gulėm, ir kėlėmės kartu. Vaikai tarpusavyje susicementavo į monolitą. Vaikai tiek daug išmoko, įgavo kalnus gyvenimiškos patirties, disciplinos, pagarbos treneriams, sportui, draugams. Jie ne tik paūgėjo, bet ir kaip reikiant subrendo.

Viena mano pažįstama kažkada neseniai man pareiškė, kad ji savo vaikų šiemet neregistruos į jokį sportą, nes jai tai tiesiog per daug; o be to jos vaikai yra visiškai nesportiški. Aš nieko jai neatsakiau, tik palinksėjau. ji yra teisi, sporto vardan daug ko tenka atsisakyti, gyvenimas stirpiai persitvarko, nelieka laiko elementariems dalykams, jau nekalbant apie laisvalaikį ar pramogas. Bet tuo pačiu metu tos patirtys yra tokios neįkainojamos. Ledo ritulys - tai daug daugiau nei tik šiaip sportas.

Po paskutinio turnyro, įsukę į savo kiemą aš ir Julius vienas kitą pasveikinom: mes sustovėjom dar vieną ledo ritulio sezoną, su tuntu pergalių, su aukso medaliais, su MVP apdovanojimais ir neįkainojamais momentais. Tai, žinokite, ne juokai.

We did it, and it was great! High Five!

Aušra


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hostess keksiukai

Recepto šaltinis: Stella Parks | Bravetart

Keksiukai:

1 1/3 stiklinės* (170 g) miltų

1 1/3 stiklinės (115 g) kakavos miltelių

1 ¼ stiklinės (240 g) cukraus

1 šaukštelis valgomosios sodos

½ šaukštelio druskos

1 ¼ stiklinės (250 ml) pasukų arba kefyro

4 kiaušiniai

1 šaukštas vanilės esencijos

1 ½ stiklinės (350 ml) kokosų aliejaus, ištirpinto

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 175oF. Į keksiukų formą įtiesti popierines formeles.

Į didoką dubenį kartu persijoti miltus, kakavą, cukrų, sodą ir druską. Supilti pasukas arba kefyrą, sudėti kiaušinius, supilti vanilę ir aliejų. Išmaišyti kol masė taps vientisa. Tešlą sukrėsti į paruoštas formeles ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 15-20 minučių, kol medinis dantų krapštukas, įbestas į keksiuko centrą, liks sausas. Keksiukus traukti iš orkaitės, palikti formoje, kol pilnai atvės.

 

Įdaras:

1 ½ šaukšto želatino miltelių

2 šaukštai šalto vandens, želatinui

1 ½ šaukštelio vanilės esencijos

¼ stiklinės (60 ml) vandens, sirupui

¼ stiklinės (60 ml) kukurūzų sirupo

¾ stiklinės (145 g) cukraus

¼ šaukštelio druskos

¼ stiklinės (60 ml) pieno

3 šaukštai pieno miltelių

Mažame dubenėlyje sumaišyti 2 šaukštus vandens, vanilę ir želatiną. Palikti 5 minutėms, kad išbrinktų.

Vidutinio dydžio puode sumaišyti ¼ stiklinės vandens, kukurūzų sirupą, cukrų ir druską. Kaitinti, retkarčiais pamaišant, kol cukrus pilnai ištirps. Toliau virti nemaišant, kol sirupo temperatūra pasieks 120oC, maždaug 4 min. Nuimti nuo ugnies. Sirupą supilti į karščiui atsparų dubenį, sudėti išbrinkusį želatiną ir plakti 10 minučių. Supilti pieną, suberti pieno miltelius ir plakti dar 2-3 minutes, ko masė taps vientisa ir standi. Masę sukrėsti į konditerinį maišelį su plačiu apvaliu antgaliu ir dėti į šaldytuvą, kol prireiks.

 

Glajus:

½ stiklinės (120 ml) riebios grietinėlės

1 stiklinė (170 g) tamsaus šokolado, susmulkinto

1 šaukštas kukurūzų sirupo

Šokoladą sudėti į karščiui atsparų dubenį. Mažame puodelyje užvirinti grietinėlę, supilti į dubenį su šokoladu, palikti 2 minutes, kol šokoladas aptirps. Supilti kukurūzų sirupą ir atsargiai išmaišyti, kol glajus taps vientisas. Padėti į šalį, kad šiek tiek atvėstų.

 

Papuošimas:

1 stiklinė cukraus pudros

2 šaukštai riebios grietinėlės

Mažame dubenėlyje sumaišyti cukraus pudrą ir giretinėlę, kol masė taps vientisa. Sukrėsti į konditerinį maišelį su siauru apvaliu antgaliu.

 

Užbaigimas:

Keksiukuose mažu aštriu peiliu išpjauti duobutes įdarui, į išspausti įdaro, ant viršaus užvožti išpjautas keksiukų dalis, užtepti glajaus ir dekoruoti cukraus pudros liukru.

 

 

 

Hostess Cupcakes

Recipe source: Stella Parks | Bravetart

Cupcakes:

1 1/3 cups (6 oz) flour

1 1/3 cups (4 oz) cocoa powder

1 ¼ cups (8 ½ oz) sugar

1 teaspoon baking soda

½ teaspoon salt

1 ¼ cups (10 oz) buttermilk

4 eggs

1 tablespoon vanilla extract

1 ½ cups (10 ½ oz) coconut oil, melted

Preheat oven to 350oF. Line cupcake pan with paper liners.

In a large bowl sift together flour, cocoa, sugar, baking soda and salt. Add buttermilk, eggs, vanilla and coconut oil. Mix until smooth. Divide batter into prepared cupcake pan. Bake about 15-20 minutes, until toothpick inserted in the center of the cupcake comes out clean. Remove from oven. Let cool completely in the pan.

 

Filling:

1 ½ tablesopoons unflavored gelatin

2 tablesopoons cold water, for gelatin

1 ½ teaspoons vanilla extract

¼ cup (2 oz) water, for syrup

¼ cup (2 oz) corn syrup

¾ cup (5 oz) sugar

¼ teaspoon salt

¼ cup (2 oz) milk

3 tablesooons powdered milk

In a small bowl mix 2 tablespoons water, vanilla and gelatin, let sit for 5 minutes.

In a medium saucepan set over medium heat combine ¼ cup water, corn syrup, sugar and salt. Cook, stirring occasionally, until sugar is melted. Continue cooking without stirring until temperature of syrup reaches 250oF, about 4 minutes. Remove from heat. Immediately pour all syrup into a large bowl, add gelatin and whip on high speed for 10 minutes. Add milk, milk powder and continue whipping for 2-3 minutes longer, until mixture is stiff and creamy. Transfer to a piping bag with large round tip. Refrigerate until ready to use.

 

Topping:

½ cup (4 ½ oz) heavy cream

1 cup (6 oz) dark chocolate, chopped

1 tablespoon corn syrup

Place chocolate into medium heatproof bowl. In a small saucepan bring cream to a simmer, pour ot cream over chocolate, let sit 2 minutes. Add corn syrup and stir gently until smooth. Set aside to cool slightly.

 

Icing:

1 cup (4 oz) powdered sugar

2 tablespooons heavy cream

In a small bowl mix powdered sugar and cream until smooth. Transfer to a piping bag with small round tip.

 

Assembling:

Using small ice cream scoop or a small knife cut out a round cavity in all cupcakes. Fill cavities with Filling, cover the filling with a piece of cut out cupcake core. Glaze cupcakes with chocolate toping, decorate with icing.

 

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
EvaBalandis 10 2018, 12:28 PM Laba diena, Aušra. Esu pastovi Jūsų skaitytoja jau keleta metų. Žaviuosi pastovumu ir tekstais! Turiu klausimą ne į temą. Gal patartumėt, į kokį peilių rinkinį investuoti? Su Jūsų patarimu įsigijom All Clad puodus, esam labai patenkinti!
AusraBalandis 10 2018, 12:48 PM Miela Evelina, aciu, kad sitaip istikimai skaitot, ir uz siltus zodzius! be galo malonu; o del peiliu - as naudoju Wusthoff, jau 15 su virsum metu; peiliai puikus, nesensta, kaip nauji;

Atsakyti į komentarą

IndraBalandis 9 2018, 01:36 AM Sveikinimai šauniam duetui užbaigus sezoną. Kiek emocijų, nuostabu! O keksiukai gundantys tokie. :)
AusraBalandis 9 2018, 11:25 AM Aciu, Indra ! :-)

Atsakyti į komentarą

RitaBalandis 7 2018, 03:58 AM Ka cia bepridursi, koks nuostabus irasas!!!!Kokios emocijos,isgyvenimai,istverme!Kiek duodama vaikui!Didziausios sekmes Jusu mini komandai!
AusraBalandis 7 2018, 07:57 PM Aciu, Rita, uz visa siluma!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (8)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (29)
bandelės (42)
blynai (39)
braškės (51)
Brie (2)
burokėliai (17)
bulvės (46)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (53)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (10)
Joninės (7)
jūros gėrybės (44)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (44)
keksiukai (46)
kiauliena (36)
kiaušiniai (40)
knygos (43)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (51)
levandos (5)
Liepos 4-oji (11)
majonezas (8)
makaronai (49)
mangai (7)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (46)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (67)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (28)
paukštiena (43)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (191)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (26)
razinos (7)
ridikėliai (6)
riešutai (145)
rikota (37)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (21)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (37)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (154)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (96)
uogienė (17)
uogos (114)
Užgavėnės (14)
vaisiai (132)
Valentino diena (18)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (29)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (51)