Apie buitį ir kukulius: Spaghetti & Meatballs

Sausis 18, 2012 m Mėsa, Makaronai,
Komentarai (2)

 

http://vaikaivanile.com/uploads/OldFiles/57b085cff8d66f14313482ced52d5d21.jpg

 

Nežinau kodėl iki šiolei į blogą neįdėjau šito recepto. Tai bene dažniausiai mūsų namuose gaminamas ir valgomas patiekalas. Gal todėl ir neįdėjau, nes rašyti apie spagečius su kukuliais tai beveik tas pats, kas pasakoti visiems apie savo pilką kasdienybę ir niekam neįdomią namų buitį. Šitas receptas tikriausiai į blogą nepateko dar ir todėl, kad aš išvis nedaug rašau apie tikrą maistą. Dažniausiai publikuoju saldumynų receptus, ir turbūt ne vienam susidaro įspūdis, kad Milano šeima gyva tik pyragais, sausainiais ir tortais. Deja, taip nėra. Realiame (t.y. nebloginiame) gyvenime mūsų namuose gaminama daug tikro maisto: verdamos sriubos, kepamos kiaušinienės, troškinamos daržovės, mėsa ir visa kita, ruošiami pusryčiai, pokuojami pietūs į darbus ir į mokyklą, ir kasdien gaminamos vakarienės. Galėčiau savo bloge prirašyti daug labai gerų, ne kartą ir ne du patikrintų receptų, kad ir kiti galėtų jais pasinaudoti. Deja, realybėje tai nėra taip lengva. Kasdieniniame mūsų šeimos gyvenime paprastai yra labai daug skubėjimo, žiūrėjimo į laikrodį, lėkimo kaip be galvos ir nepabaigiamo planavimo. Kiekviena diena vyksta pagal gana griežtą tvarkaraštį, kuriame dažniausiai niekada nebūna punkto apie receptų į blogą rašymą ir patiekalų fotografavimą. Maistas pas mus iškart vartojamas. Jo nėra kada fotografuoti. Tiesą pasakius, neperdaugiausiai laiko yra ir apie jį rašyti, bet su rašymu aš šiaip ne taip išsisuku.O va su fotografavimu būna daug liūdniau. Tipinį vakarą visi trys Milano vyrai būną susėdę prie stalo ir pasiruošę vakarienei, kol ta vakarienė dar vis baiginėja virti ant viryklės. Jeigu nukaitus puodą aš dar bandyčiau kažką fotografuoti, likčiau visiškai nesuprasta. 

Beje, fotografuoti vakare man irgi neišeina, nes mano fotikas yra toks puse pakopos aukščiau už vienkartinę muilinę, todėl norint iš jo išgauti nuotraukas, bent dalinai atspindinčias realybę, fotografuoti reikia dienos šviesoje, pageidautina saulėtą dieną. Štai todėl aš nefotografuoju mūsų šeimos vakarienių, ir todėl šiame bloge reta įrašų apie normalų gyvenimišką maistą, o dominuoja tik saldumynai. 

Su saldumynais, kaip žinia, viskas daug paprasčiau. Jų nereikia iškart nešti į stalą; pyragus, sausainius ir tortus galima kepti “laisvu laiku”, pavyzdžiui, kai visi suminga ir gyvenimo tempas  sulėtėja. Tada lieka kelios valandos, kai galima ramiai kažką iškepti, o iškepus palikti per naktį, kad atauštų. Iš ryto galima viską dienos šviesoje nufotografuoti ir įdėti į blogą.  

Bet kartais būna išimčių. Prieš keletą dienų gyvenimas taip susiklostė, kad vakarieniavome tik aš ir Julius. Vakarienei buvo spagečiai su jautienos kukuliais – spaghetti and meatballs, vienas mėgstamiausių mūsų šeimos patiekalų. Kadangi buvome tik vienu du, tai ir skubėjimo buvo daug mažiau, nei įprastai. Mes su Juliumi ramiai sau išsikepėme kukulių, išsivirėme makaronų, besišnekučiuodami apie šį bei tą pasidengėme stalą ir sėdome vakarieniauti. Ant stalo nebuvo kalno Jono knygų ir segtuvų su namų darbais. Nebuvo pešimosi dėl iPod ir dėl klausomos muzikos pasirinkimo. Nebuvo gaudomas katinas. Nebuvo šokių. Buvo tiesiog iškilminga ramybė. Ta proga aš išsitraukiau savo į pensiją besiruošiantį fotiką ir nufotkinau mūsų vakarienę. Ir dar nufotkinau Julių, nes jis man noriai papozavo.

 

 

 

 

Jeigu iš nuotraukų jums visai nepanašu, kad šie kukuliai verti dėmesio, tai čia todėl, kad mano fotiko viena koja jau grabe. Šitie kukuliai labai geri. Nežiūrėkite į nuotraukas ir vistiek juos pagaminkite; sau ir tiems, kuriuos mylite. Jie visi jums tikrai padėkos. Kukuliai minkšti ir kvapnūs, skaniai susidraugavę su pomidorų padažu, kuriame buvo ilgai ir lėtai troškinti. Jeigu jūsų gyvenimo tempas panašus į manajį, aš siūlau kukulius suformuoti iš vakaro, uždengti juos maistine plėvele ir palikti šaldytuve, kol ateis laikas juos kepti. Tada vakarienės paruošimas bus vieni niekai. 

Spaghetti & Meatballs – nemirtinga amerikietiško naminio maisto klasika, visada geriausi ir skaniausi, kai pagaminti namuose. Ačiū Dawn už nenurungimą receptą.

 

 

 

Spagečiai su jautienos kukuliais ir pomidorų padažu

Pagal Dawn Viola receptą

Duonos trupiniams:

½ kepaliuko baltos duonos

¼ stiklinės alyvuogių aliejaus

4 skiltelės česnako, perspaustos peiliu, bet nesutrintos

Saujelė šviežių raudonėlio lapelių

Saujelė šviežių baziliko lapelių

Sauja šviežių petražolių

3 ančiuvių file

1 nedidelis svogūnas (arba šalotės svogūnas), labai smulkiai supjaustytas

Druskos

Šviežiai maltų juodųjų pipirų

 

Kukuliams:

0,5 kg lieso jautienos faršo

1 kiaušinis

Duonos  trupiniai

Alyvuogių aliejaus kepimui

 

Padažui:

2 L trintų pomidorų savo sultyse

2 šaukštai alyvuogių aliejaus

4 skiltelės česnako, perspaustos peiliu, bet nesutrintos

 

0,5 kg sausų spagečių

Parmesano sūrio

Šviežių baziliko lapelių

 

Duoną supjaustyti storomis riekėmis ir sumalti virtuviniu kambainu iki stambių trupinių.

Didelėje keptuvėje ant silpnos ugnies pakaitinti ¼ stiklinės alyvuogių aliejaus. Į šiltą aliejų mesti perspaustas česnako skilteles ir pakepinti, kol lengvai pagels. Suberti raudonėlio ir baziliko lapus, smulkiai supjaustytą svogūną ir pakepinti, kol svogūnai suminkštės. Suberti duonos trupinius ir dar pakepinti, kol trupiniai vos vos apskrus. Nukelti nuo ugnies. Paskaninti druska ir šviežiai maltais pipirais. Keptuvės turinį supilti atgal į virtuvinį kombainą, įmesti ančiuvių file, petražoles ir kelis kartus permalti, kol viskas gražiai susismulkins.

Dideliame dubenyje sumaištyi jautienos faršą, kiaušinį ir paruoštus duonos trupinius su prieskoniais. Rankomis formuoti golfo kamuoliuko dydžio kukulius ir juos dėlioti ant didelės lėkštės arba padėklo. Kai visi kukuliai bus paruošti, juos uždengti maistine plėvele ir įkišti kokiam pusvalandžiui (galima ir kelioms valandos arba pernakt) į šaldytuvą.

Didelėje keptuvėje ant vidutinės ugnies pakaitinti porą šaukštų alyvuogių aliejaus. Į karštą aliejų dėti po kelis kukulius, kad jie galėtų laisvai nesigrūsdami kepti, ir apkepinti, kol apskrus iš visų pusių. Apkeptus kukulius perkelti ant popieriniais rankšluostėliais ištiestos skardos.

Didelėje keptuvėje ant vidutinės ugnies pakaitinti porą šaukštų alyvuogių aliejaus. Suberti perspaustas česnako skilteles ir apkepinti, kol gražiai apskrus iš visų pusių. Supilti trintus pomidorus, įberti druskos, pipirų, keptuvę uždengti ir padažą pakaitinti. Į karštą padažą sudėti visus apkepintus kukulius, atsargiai pamaišyti, kad visi kukuliai būtų panirę padaže. Keptuvę uždengti. Sumažinti ugnį. Troškinti maždaug 1 valandą, kol kukuliai pilnai išvirs, o padažas sutirštės. Nukelti nuo ugnies.

Dideliame puode užvirinti daug stipriai pasūdyto vandens (jūros vandens sūrumo). Į verdantį vandenį suberti spagečius ir virti, laikas nuo laiko pamaišant, kol bus al dente. Spagečius nukošti, supilti į dubenį, ant karštų spagečių užpilti nedidelį samtelį karšto pomidorų padažo ir gerai išmaišyti, kad visi spagečiai apliptų padažu. Ant makaronų viršaus užtarkuoti parmesano sūrio ir užbarstyti paplėšytų baziliko lapelių.

Į stalą tiekti su pomidorų padažu ir troškintais jautienos kukuliais. 

 

 

 

 

 

Spaghetti and Meatballs

Adapted from Dawn Viola’s recipe

Breadcrumbs:

½ loaf white sourdough bread

¼  cup olive oil

4 cloves garlic, smashed with a knife (but still whole)

1 small bunch fresh oregano leaves

1 small bunch fresh basil leaves

1 handful fresh parsley

3 anchovy fillets

1 shallot (or 1 small onion), minced

Salt

Freshly ground black pepper

 

Meatballs:

1 pound lean ground beef

1 egg

Breadcrumbs

Olive oil for frying

 

Sauce:

2 (28 ounce) cans of crushed tomatoes

2 tablespoons olive oil

4 cloves garlic, smashed with a knife (but still whole)

1 pound dry spaghetti

Parmesan cheese

Fresh basil leaves

 

Cut bread into thick slices and pulse in food processor to coarse breadcrumbs.

Heat ¼ cup olive oil in a large pan on low heat. Add smashed garlic and cook until lightly golden. Add oregano, basil and minced shallot; cook until shallots are soft. Add breadcrumbs and cook for a bit longer, until breadcrumbs are lightly toasted. Remove from heat. Add salt and freshly ground pepper. Transfer seasoned breadcrumbs from the pan back into food processor. Add anchovy filets and parsley. Pulse a few times until everything is nicely and uniformly chopped.

In a large bowl mix ground beef, egg and prepared breadcrumbs. Roll mixture into golf ball size meatballs and place them on a large plate or a tray. When all meatballs are made, cover them with plastic wrap and place them in refrigerator for at least 30 minutes (or a few hours, o even overnight).

Heat a large pan on medium heat, add 2 tablespoons olive oil. Fry meatballs in hot oil, a few at a time, until they are browned on all sides. Do not crowd the pan with meatballs; cook them in batches that the meatballs had plenty of room around them.  Transfer browned meatballs onto a baking sheet lined with paper towels.

Heat large deep pan on medium heat. Add two tablespoons of olive oil. When oil is hot, add smashed garlic and cook until it is nicely toasted on all sides. Add crushed tomatoes to the pan. Season with salt and pepper. Cover the pan and cook until all sauce is heated through. Add browned meatballs to hot sauce, stirring and distributing the meatball gently that all meatballs would be submerged in sauce. Cover the pan and simmer on low heat for approximately one hour until meatballs cook through and sauce thickens. Remove from heat.

Fill large stockpot with water until it is nearly full, add salt to make similar saltiness as the sea water. Boil water on high heat. Add dry spaghetti to boiling water. Cook stirring occasionally until al dente. Drain spaghetti, transfer them to a bowl, add approximately ½ cup of tomato sauce from the meatballs, stir to coat spaghetti with the sauce. Sprinkle with some grated parmesan and some torn fresh basil leaves.

Serve alongside the meatballs and tomato sauce.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
JurgitaKovas 15 2016, 09:15 AM Sveiki Aušra! šiandien išbandžiau šiuos kukuliukus!!! nuostabūs!!! puručiai minkštučiai tarsi vatos rutuliukai! gaminsiu tiiikrai dar ir dar!!! ačiū :)
AusraKovas 15 2016, 10:24 AM Jurgita, prasom, nera uz ka! man labai smagu, kad isbandet recepta ir kad patiko; dekui, kad skaitote ir kad nepatingit bruksteleti komentara;

Atsakyti į komentarą

IrmaSpalis 22 2015, 06:07 AM Išbandžiau pietums - jie tiesiog NUOSTABŪS !!! tokie šilkiniai, minkšti ir labai švelnūs. Man labaai patiko, vyras ragaus ryt, tik mažajai - ne, na bet ji visai mėsai kelia streiką pastaruoju metu. Gal koks baltas žadažas tiktų prie šių kukuliukų?
AusraSpalis 22 2015, 10:41 AM Irma, man labai malonu girdeti, kad patiko; aciu, kad isbandet recepta; o del padazo - zinoma kad galima pakeisti kokiu tik norite; as pagal sita pati recepta kepu zuiki, arba kukulius sumustinukams (meatball sliders), as pavarijuoju prieskonius, zoleles, kartais vietoj baltos duonos idedu rugines; zodziu, sitas receptas yra be galo universalus, ir ji kuo puikiausiai galima prisitaikyti pagal savo skoni;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)