Jono gimtadienio tortas

Lapkritis 18, 2014 m Desertai, Tortai,
Komentarai (10)

 

 

Visai neseniai mūsų namuose buvo užėjusi kalba apie tai, kuo vaikai bus užaugę. Julius iškart žinojo, kuo bus, o Jonas pasisakė, kad jis nežino ir net nenujaučia (I have no idea!). Aš, žinoma, įkišau savo trigrašį ir Joną paguodžiau, kad jam dar visai nebūtina žinoti: mokantis devintoje klasėje tikrai per anksti rinktis profesiją. Net ir žinant, gyvenime daug kas gali staiga imti ir pasikeisti. Pomėgiai ir norai gali pasikeisti pernakt, nuo vienos idėjos, pažinties, netikėtai susiklosčiusių aplinkybių ar atsivėrusių galimybių. Todėl aš Jonui pasakiau, kad jam neverta sielotis, jog jis dar nežino, kuo jis bus. Ateis laikas, ir sužinos.

Aš dar pasakiau, kad jis tikriausiai niekada nedirbs “nuo 9-ių iki 5-ių” darbo, nes ne tokia jo natūra; sprendžiant iš dabartinės jo dienotvarkės, darbingiausias laikas Jonui prasideda maždaug po vakarienės arba kartais ir dar vėliau. Jonas tikriausiai nesirinks profesijos, kur reikia gražiai sudėlioti popierėlius, į dailias lenteles tvarkingai surašyti duomenis, arba tiksliai ir be klaidų suskaičiuoti skaičiukus. Julius gal ir susitvarkytų su tokiais darbais, bet Jonui tai būtų gryna prapultis.

Jonas iš prigimties yra meninikas: dailininkas, rašytojas, poetas. Jam geriausiai sekasi kurti kažką naujo, unikalaus, gražaus. Jonas bus išradėjas, arba mokslininkas; arba dizaineris; jo profesija bus ta, kur reikia kūrybiškumo, idėjų polėkio, estetikos pojūčio. Jonas viso šito turi su kaupu. Jam tik reikės kūrybiškos terpės, galimybių pasireikšti ir įkvepiančios aplinkos be jokių inhibitorių. Ir tada jis sukurs pasauliui kažką nepaprasto. Jonas yra vienas tų žmonių, kurie išranda i-phone, sukuria fantastines mašinas, futuristinius dizainus, kuriems yra dalinamos Nobelio premijos. Aš taip Jonui ir pasakiau, kai kalba užėjo apie jo ateities profesiją. Pasakiau taip ne todėl, kad jo gimtadienio proga man norėjosi jį pagirti, prisakyti tuščių liaupsių. Aš taip pasakiau, nes tai yra tiesa.

Sveikinu Joną 14-ojo gimtadienio proga; jam linkiu aukščiausiai siekiančių svajonių ir jų visų išsipildymo.

Aušra

 

P.S. Pora žodžių apie gimtadienio tortą. Sweet Paul žurnale šitas tortas pavadintas World’s Best Cake. Aš receptą nusižiūrėjau ne iš Sweet Paul, bet iš food52, kur originalus receptas yra šiek tiek pamodifikuotas: į biskvitą dedama tirpios kavos, į morengą – cinamono, vietoje migdolų naudojami graikiški riešutai, o į grietinėlės kremą įpilama pora šaukštų klevų sirupo. Gaunasi fantastinis tortas, su visomis įmanomomis tekstūromis ir puikiai derančiais skoniais, viskas viename kąsnyje. Neabejoju, kad originalų receptą su migdolais irgi būtina išbandyti. A.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morenginis kavos tortas su graikiškais riešutais ir grietinėle

Recepto šaltinis: food52

 

1 ½ stiklinės* riebios grietinėlės

1 vanilės ankštis

145 g sviesto, kambario temperatūros

2/3 stiklinės rudojo cukraus

1 1/3 stiklinės miltų

1 šaukštelis kepimo miltelių

2 šaukšteliai tirpios espresso kavos

1 šaukštelis druskos

5 kiaušiniai, baltymai atskirti nuo trynių

1/3 stiklinės pieno

1 stiklinė cukraus

1 šaukštas balzaminio acto

1 šaukštelis cinamono

¾ stiklinės graikiškų riešutų, stambiai sukapotų, paskrudintų

2 šaukštai klevų sirupo

*1 stiklinė = 236 ml

Grietinėlę supilti į nedidelį puodą. Vanilės ankštį perpjauti išilgai pusiau, peiliu išskobti sėklas ir sudėti į grietinėlę. Kartu įmesti ir išskobtą ankštį. Grietinėlę su vanile pakaitinti ant vidutinio karštumo ugnies, kol pradės kilti pirmieji burbuliukai. Nukelti nuo ugnies ir palikti, kad atvėstų. Puodą uždengti ir dėti į šaldytuvą 3-4 valandoms arba pernakt.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi 23cm (arba 20cm) skersmens formas patepti sviestu, į dugną įkloti sviestinio popieriaus skritulį. Popierių taip pat patepti sviestu.

Elektriniu mikseriu išsukti sviestą ir rudąjį cukrų iki purumo, maždaug 3-4 minutes.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, kepimo miltelius, tirpią kavą ir druską. Sausų ingredientų mišinį per tris kartus suberti į išsuktą sviestą, kaskart gerai išmaišant po kiekvieno pridėjimo.

Matavimui skirtame puodelyje arba dubenėlyje išplakti kieušinių trynius ir pieną. Mišinį per tris kartus supilti į tešlą, kaskart gerai išmaišant. Tešlą po lygiai padalinti tarp paruoštų formų. Išlyginti paviršių.

Į švarų dubenį supilti kiaušinių baltymus. Plakti kol stipriai išputos. Nenustojant plakti, pamažu supilti actą, suberti cinamoną ir cukrų. Plakti iki standžių putų. Morengo masę sukrėsti ant biskvito tešlos, išlyginti paviršių, užbarstyti riešutų. Kepti maždaug 45 minutes, kol morengo viršus taps sausas ir vietomis suskylinėjęs. Traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių ir palikti formose, kol pilnai atvės.

Atvėsusius biskvitus atsargiai išimti iš formų, nulupti sviestinį popierių. Vieną biskvitą dėti ant lėkštės arba padėklo, morengu į viršų.

Iš šaldytuvo išimti grietinėlę. Išgriebti vanilės ankštį. Supilti klevų sirupą. Plakti elektriniu mikseriu iki standžių putų.

Plaktą grietinėlę sukrėsti ant pirmojo biskvito, Peiliu išlyginti paviršių. Ant viršaus dėti antrą bskvitą, morengu į viršų. Užbaigtą tortą dėti į šaldytuvą 1-2 valandoms. Tiekti su tamsaus šokolado padažu.

 

 

Coffee Meringue Cake with Walnuts and Cream

Recipe from food52

 

1 ½ cups heavy cream

1 vanilla bean

10 ½ tablespoons butter, at room temperature

2/3 cup brown sugar

1 1/3 cups flour

1 teaspoon baking powder

2 teaspoons espresso powder

1 teaspoon salt

5 eggs, separated

1/3 cup milk

1 cup sugar

1 tablespoon balsamic vinegar

1 teaspoons cinnamon

¾ cup walnuts, chopped and toasted

2 tablespoons maple syrup

Pour cream into a saucepan. Split and scrape vanilla bean into the cream and heat until just boiling. Remove from heat and let cool. Cover and refrigerate for 3-4 hours or overnight.

Preheat oven to 350°F. Butter two 9-inch or 8-inch round cake pans, line with parchment, butter the parchment.

In the bowl of a stand mixer fitted with a paddle attachment, cream butter and brown sugar until creamy and fluffy, about 3 to 4 minutes.

Sift together flour, baking powder, espresso powder, and salt. Add mixture to butter and sugar in 3 additions, mixing to fully incorporate between additions.

Whisk together egg yolks and milk. Add to batter in 3 additions, mixing well each time. Scrape batter into prepared pan. Smooth the top.

In a clean mixing bowl whip egg whites until foamy. Add sugar, cinnamon and vinegar and whip to stiff peaks.

Spread meringue over cake batter, cover with toasted walnuts and bake 45 minutes, until top of the meringue is dry and crackly. Remove from oven, set on the rack. Let cool completely in the pans.

When ready to assemble the cake, remove cakes from the pans, peel of the parchment. Place one cake layer on a plate or a platter, meringue side facing up.

Meanwhile, remove vanilla bean from cream. Add maple syrup and whip cream to soft peaks.

Spread whipped cream on a bottom cake layer. Top with the second cake layer, meringue side facing up. Refrigerate for 1-2 hours.

Serve with dark chocolate sauce.

 

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
BiruteGruodis 31 2019, 02:36 PM Labai sužavejo tortukas,iškeptas ir išragautas.Man labai patinka pavlovos,tai ir man šis tortukas super skanus😊Tik mam nutiko nesklandumu su grietinele,ji man neišsiplake iki standumo(gal aš ja čiut perkaitimau)nebebuvo kada kaitint grieineles kitos,tai be vaniles ankšties išplakiau su klevų sirupu,išsiplake ji mam standžiai.Po kelių valandu išemus iš šaldytuvo,pjaunant gabaleli man visas kremas važiavo per šonus,ji man lyg vel suminkštejo.Nesuprantu kodel net.Skonis tai super,ačiū Jums😊
Atsakyti į komentarą

DianaRugpjūtis 12 2017, 04:04 AM Tortas atrodo nuostabiai! Labai noriu jį iškepti, tik kilo keli klausimai. Jei neturiu dviejų vienodų formų, tuomet reikia kepti per du kartus ir kiekvienam kartui atskirai maišyti tešlą? Ar jam pakanka 2 val. susigerti? Ketinu jį vežti apie 4,5 val., tad galvoju, gal verčiau nusivežti nesurinktą ir vietoje surinkti.
AusraRugpjūtis 13 2017, 05:59 PM Diana, as patarciau biskvitus kepti atskirai, toje pacioje formoje, torta surinkit is vakaro, per nakti laikykit saldytuve, ir vezkit labai gerai imobilizuota (kad ginkdie nejudetu), saltai (!!), butinai saltai; as paprastai I cooler'i pridedu saltu paketeliu arba leduku, ant virsaus itupdau tortine su tortu, I tarpus tarp dezes ir tortines isuku stora ranksluosti, kad tortine nejudetu, cooler'i uzdengiu, idedu masinoje kur nors super stabiliai, kad nejudetu nei vaziuojant I nuokalne, nei I statu kalna, ir taip keliauju; sekmes!!

Atsakyti į komentarą

SkanumelisSausis 2 2017, 08:37 AM Tortas super skanus tik viena beda - man ji kepant 45minučių neužteko. Gal Jūs turėtumėt pastebėjimų kodėl taip galėjo atsitikti, bet morengas po 45min. buvo labai išsiputęs, išorėje sausas ir sutrukinėjęs, o viduje - visiškas drebutis...Pakartotinai ji dėjau dar gerom 40min. 120 temp. Ir vistiek apatinio sluoksnio morengo, ji sutepus kremu nebeliko nė kvapo :( Šį tortą tikrai dar kepsiu tik svarstau biskvitą (kuris gavosi super skanus) ir morengą kepti atskirai
AusraSausis 2 2017, 11:15 AM Gal nepakankamai standziai isplakete baltymus?

skanumelisSausis 2 2017, 04:56 PM plakiau apie 12min., atrodo buvo pakankamai. Gal sekanti karta pasiseks ;)

Atsakyti į komentarą

CukinijaLapkritis 10 2016, 02:57 PM Tortas atrodo nerealiai! Ir Jūsų net gražesnis nei food52 nuotraukose :) Planuoju kepti savaitgalį, bet dvejoju, ar morengas nepraras trapumo, jei iškepčiau iš vakaro, o kitą dieną tik pertepčiau. Kaip manote, ar įmanoma jį išlaikyti iki kitos dienos ar geriau kepti tą pačią dieną?
AusraLapkritis 10 2016, 03:00 PM Aciu, Cukinija, uz komplimenta tortui! kepant is vakaro tikrai bus gerai; as irgi is vakaro kepiau; sekmes! tikiuosi, kad patiks;

Atsakyti į komentarą

IngaSpalis 30 2016, 11:12 AM Vakar ir aš išsikepiau šį gėrį :) Skonis super, tai tikrai ne tradicinio skonio tortas, paragavus iškart dingtelėjo -kalėdos! Sakyčiau kalėdoms tai tobulas desertas:) Niekad nesu kepusi nieko su morengu ir man regis pirmas bandymas su juo nelabai nusisekė, kepiau 23cm formelėj, kepant labai gražiai iškilo virš skardelės kraštų bet kol vėso jis sukrito (skonio tai nesugadino) taip turi būt ar man kažkas nepavyko? galper mažai plakiau? Nors plakiau tikrai ilgai ir putos standžios buvo. Dar vienas pastebėjimas, užbarsčius riešutus ant morengo kepant man jie susvilo, tai antram sluoksniui aš juos įmaišiau į morengo masę :)
AusraSpalis 30 2016, 01:45 PM Inga, aciu, kad isbandet recepta; labai smagu, kad tortas patiko; o del mrengo sukritimo - jeigu sukrito atveses, vadinasi nepilnai isdziuvo; reikejo dar padziovinti koki pusvalandi arba netgi ilgiau;

Atsakyti į komentarą

RitaKovas 27 2016, 08:41 AM Tortas isbandytas ir jau puikavosi ant Velykinio stalo. Skonis puikus. Greita paruosiamas, puikaus skonio tortas. Man labai patinka tokie receptai, kur laiko palyginti mazai sugaisti, o rezultatu visi patenkinti. Kadangi tai buvu Veluku sventei skirtas tortas, tai dar papuosiau ji beze. Ji tikrai cia tiko. Aciu
AusraKovas 28 2016, 10:18 AM Rita, VALIO!! didelis aciu, kad isbandet recepta; man labai smagu, kad tortas patiko;

Atsakyti į komentarą

AistėBalandis 6 2015, 02:11 AM Išbandžiau šį tortą Velykų vaišėms. Gal pavadinimas \"World\'s Best\" truputį per skambus, bet šis tortas turi labai gerą laiko/ sudėtingumo ir rezultato / įspūdingumo santykį. Gaminimo prasme tai turbūt vienas iš lengvesnių tortų, o rezultatui apibūdinti labiausiai tinka žodis \"nebanalus\". Tortas išsiskiria tiek savo įspūdinga išvaizda, tiek skoniu. Tortas labai lengvas, tirpstantis burnoje ir lepinantis neįprastais skonio deriniais. Svečiai susėdę prie stalo skanavo ir bandė išskirti visus poskonius - kas gali būti smagiau šeimininkei, kaip pokalbis apie jos pagamintą patiekalą :) Ačiū už šį smagumą ir receptus, kurie beveik visada pasiteisina.
AusraBalandis 6 2015, 10:23 AM Aiste, smagu, kad tortas patiko; ivertinimas "nebanalus" mano vertinimu skaleje irasytas labai aukstai, nes karti patirtis man seniai ismoke, kad gyvenime yra svarbiausia nepasirodyti banalia(-iu); o kadangi as turiu igimta polinki elgtis (ir atrodyti!) itin banaliai ir proziskai, tai toks pagyrimas skamba kai tikras balzamas dusiai; aciu, kad isbandete recepta ir kad nepatingejote bruksteleti komentara;

Atsakyti į komentarą

ŽanaLapkritis 19 2014, 01:54 AM Kokia graži šeimyninė šventė ir koks puikus tortas. Linkiu, kad visos šios mintys ir norai taptų realybe. O mintys iš tiesų materializuojasi, gyvenime vyksta neįtikėtini dalykai, tikslingai ko nors siekiant. Motyvacija yra labai svarbi. Dar keli neabejotinai reikšmingi momentai: reikiamu laiku - reikiamoje vietoje ir gyvenimo kelyje sutikti žmonės. Sėkmės visuose sumanymuose ir tikuosi, čia apie viską dar ateityje išgirsime ir kartu pasidžiaugsime! Tortas patraukė dėmesį šiais biskvitais su morengu. Progų tortui yra (o ir atsirastų, jei norisi :), žadu valdytis su tortų kepimu, bet ar pavyks, kai taip gundoma...
AusraLapkritis 19 2014, 10:17 AM Aciu, Zana, uz tokius siltus palinkejimus!

Atsakyti į komentarą

EditaLapkritis 18 2014, 02:46 PM Gražūs pamąstymai. Prisimenu save tokiu metu... Dabar mano sūnus 4 kurse universitete. Pasikeitė norai ir pomėgiai... Tikiuosi atras save. Puiki idėja. Galvoju, savaitgalį bandyti ar iš karto Gerardo,sūnaus, gimtadieniui 12.29 \"pasilaikyti\". Labai jis mėgsta morenginius tortus. Tai, ką Jūs išbadote ir išsamiai aprašote, pasiseka ir man. Skoniu, bet ne išvaizda. Sveikinu visus su šeimos švente.
AusraLapkritis 18 2014, 03:16 PM Edita, aciu uz sveikinimus! o del torto - vienas is daugelio sio torto privalumu yra tas, kad isvaizda cia visai nesvarbi; isvaizdos kaip ir nera, ir tame visas grozis; taip kad siulau isbandyti, viena dabar, o kita - Gerardo gimtadieniui; per daug tikrai nebus;

Atsakyti į komentarą

AušraLapkritis 18 2014, 02:17 PM Su gimtadieniu Jonai! (nors ir nepažįstam vienas kito:)) Kad išsipildytų visos tos gražios mamos vizijos.Pagal mamos nupieštą portretą (sakykim taip) manau ir tortas atitinka Jono natūrą. Buvo proga užsukti ir į seniai primirštą Sweet Paul blogą, bei pasidairyti kuo gi jis gyvena:) Tiesa, vis knieti paprašyti, Aušra, jei nesunku maždaug preliminariai parašyk prie receptų kiek laiko pačiai užtrunka viską pagaminti.Labai padėtų viską iš anksto planuojant ar sudarant meniu.
AusraLapkritis 18 2014, 02:27 PM Ausra, aciu uz palinkejimus; juos perduosiu jubiliatui; o del laiko, kiek uztrunka, tai nera taip paprasta; daugeli receptu as gaminu dalimis (pvz. biskvitus iskepu viena vakara, torta surenku kita, ir pan.); planavimas is anksto visada padeda; as siulyciau pries gaminant is anksto perskaityti visa recepta, nuo pradzios iki galo, ir atitinkamai susiplanuoti ka ir kada pagaminti; tas planavimas kiekvienam bus kitoks, ir tie patys etapai vieniems uztruks ilgiau, kitiems trumpiau, todel as nutariau nerasyti jokiu laiku; mano manymu laiko surasymai zmones tik klaidintu;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (198)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)