Sunday

Vasaris 04, 2021 m
Komentarai (9)

 

 

Praėjusį sekmadienį atsikėliau 6:00 val. ir išdūmiau į Wegmans, apsiprekinti maisto produktų savaitei. Šiais COVID laikais aš tik šitokiu būdu ir perku maistą, sekmadienio rytais, kai parduotuvėje beveik nėra žmonių: nusinešu sąrašiuką, greitai susirenku viską, susimoku savitarnos kasoje, ir baigta, iki kito sekmadienio.

Parėjus namo iškroviau visus krepšius iš mašinos į šaltą verandą, kuri šaltu sezonu naudojama vietoje šaldytuvo.

Iškrovus pirkinius, greibiau šuniuką, įšokau į slides, ir išdūmėm mes dviese į mišką, ilgam ramiam paslidinėjimui.

Po slidinėjimo šuniukas iškart susirangė ant sofos, palindo po pagalvėm ir užknarkė, o aš dar nusileidau į rūsį, atlikau savo rytinę mankštą, su ausinėm ir muzika.

Po mankštos buvo pusryčiai kieme, sningant. Pasidariau didžiulį termosą karštos arbatos, dar jogurto su granola ir bananu, pasiėmiau knygą, ir sėdėjau štai taip, baltame fone, tarp paukštelių, ilgai, kol išgėriau visą arbatą. Stirnos sau klampojo po pusnis prie pat namo, į manę nekreipdamos nei mažiausio dėmesio.

Po pusryčių kieme buvo karštas dušas. Po dušo aš ant šlapios galvos užsimaukšlinau vilnonę kepurę ir vėl ėjau į kiemą, nes reikėjo šį bei tą nufotkinti, proginiam blogo įrašui Valentino dienos ir Užgavėnių tema.

Pabaigus fotkinti, iškrapščiau šuniuką iš po pagalvių, jai užvilkau storą vilnonį megztinuką, močiutės numegztą, ir traukiau į mišką, rinkti pagalių laužavietei. Po vakarienės suplanavau kurti laužą. Nes sekmadienis, ir taip gražiai prisnigę, Tiesiog tinkama nuotaika pavakarojimui prie laužo.

Parūpinus malkų laužui, ėjau į vidų ir tuojau pat ėmiausi veiklos virtuvėje. Reikėjo paruošti vakarienę: jautienos zuikis, bulvių košė ir keptos morkytės su žirneliais. Dar išviriau puodą chai arbatos su pienu, su tarkuotu imbieru ir kardamonu, nes tokia žieminė nuotaika buvo užėjusi. Kol kepė zuikis ir virė bulvės, aš sau pasikaitinau sakės, įsipyliau į dailų molinį puoduką, ir gurkšnojau sau palengva. Taip man besikuičiant virtuvėje ir begurkšnojant sakę, už lango sutemo. Aš užtraukiau žaliuzes, padengiau stalą vakarienei, uždegiau Yankee Candle žvakę, pavadintą Cranberry Chutney.

Kai atėjo laikas traukti zuikį iš orkaitės, pro duris subildėjo Jonas ir Julius, vienas sugrįžo iš žvejybos, kitas iš beisbolo treniruotės, abu snieguoti, sušąlę ir alkani kaip vilkai. Tempiau karštą zuikį iš orkaitės tiesiai ant stalo, nes abu vaikai jau buvo susėdę, su šakutėm ir peiliais rankose. Išpilsčiau pakaitintą chai. Sau pasišildžiau dar vieną kaušelį sakės.

Po vakarienės vaikai surito ant Juliaus lovos ir pradėjo junginėti gitaras. Aš vėl griebiau šuniuką, įšokau į slides, ir išdūmėm mes miškan, vakariniam pasislidinėjimui mėnesienoje, po žvaigždėtu dangum. Slidinėjimas naktį miške yra nenupasakojamas gėris, tiesiog balzamas ant dūšios.

Sugrįžus iš miško užkūriau laužą. Vienu degtuku. Nes ne pirmas kartas, o ir pagaliai sausi.  

Mikrobangėje pasikaitinau sakės likučius, susipyliau į termosiuką, užsimoviau storas slidinėjimo kelnes, užsimaukšlinau tą šiltą vilnonę kepurę, ir taip apsitaisiusi įsikūriau priešais laužą.

Vaikai išsitempė savo gitaras į kiemą, sujungė stiprintuvus į verandoje įtaisytus elektros lizdus, ir užgrojo The Beatles melodijas.

Žinot, kaip kartais būna, kai kur nors važiuoji keliu, ir pro mašinos langą pakvimpa degančių malkų dūmai; kažkas kūrena laužą. Mane tais momentais apima toks geras jaukus jausmas. Gera kūrenti laužą vakare. Tai va, tą sekmadienį kažkas pravažiuodamas mūsų keliu gal irgi taip pat pasijuto, jaukiai, užuodę mūsų laužo dūmelį.

Prieš eidama miegoti aš užsūdžiau lašišos filė, su kalendrom ir krapais, paslėgiau ir padėjau į šaltą verandą, trims dienoms. Bus trečiadienio vakarienė. Pirmadienį arba antradienį iškepsiu bagels bandelių.

Buvo tobulas sekmadienis.

Ačiū kad paskaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sūdyta lašiša

Recepto šaltinis: Dorie Greeenspan | Around My French Table

 

2 šaukšteliai juodųjų pipirų grūdelių

2 šaukšteliai kalendrų sėklų

2 šaukštai jūros druskos

2 šaukšteliai cukraus

½ kg lašišos filė, su oda

1 stiklinėšviežių krapų, smulkiai sukapotų

Mažoje keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies kaitinti pipirus ir kalendros grūdelius 2 minutes. Nukelti nuo ugnies. Prieskonius sutrinti trintuvėje. Suberti druską ir cukrų, gerai išmaišyti.

Aštriu peiliu subadyti lašišos odą, maždaug 12 kartų. Ant odos suberti maždaug 1/3 prieskonių mišinio, įtrinti į odą. Ant stiklinio kepimo indo dugno suberti maždaug 1/3 stiklinės susmulkintų krapų, ant krapų sluoksnio dėti lašišos filė, oda žemyn. Ant žuvies suberti likusį prieskonių mišinį, išlyginti į lygų sluoksnį, padengiant visą žuvies paviršių. Ant viršaus suberti likusius krapus, lengvai paspausti.

Žuvį uždengti maistine plėvele, lengvai paslėgti ir padėti šaltai 72 valandoms.

Sūdytą žuvį traukti iš šaldytuvo, nukratyti prieskonius, pjaustyti plonais griežinėliais. Tiekti šaltą.

 

Everything Bagels

Minkšti mieliniai riestainiai su sėklomis

Recepto šaltinis: my second breakfast

 

¾ stiklinės* šilto vandens

3 šaukštai cukraus

2 šaukštai bekvapio aliejaus

2 šaukšteliai sausų tirpių mielių

2 kiaušiniai

1 šaukštas klevų sirupo

2 ½ stiklinės miltų

1 šaukštelis druskos

1/3 stiklinės medaus

 

Sėklų mišinys:

2 šaukšteliai aguonų

2 šaukšteliai sezamo sėklų

1 šaukštelis džiovintų svogūnų dribsnių

1 šaukštelis džiovintų česnakų dribsnių

1 šaukštelis kmynų

½ šaukštelio rupios druskos

*1 stiklinė = 236 ml

 

Dideliame dubenyje sumaišyti šiltą vandenį, cukrų, aliejų, mieles, 1 kiaušinį ir sirupą. Palikti kol mielės ištirps. Suberti miltus ir druską, minkyti, kol tešla taps vientisa. Jeigu tešla per lipni, įberti daugiau miltų. Dubenį su tešla uždengti dangčiu arba apverstu dubeniu ir palikti 10-20 minučių.

Tešlą padalinti į 12 vienodų dalių. Kiekvieną dalį sukočioti į 16-20 cm volelį, sujungti ir gerai suspausti volelio galus, suformuojant riestainį. Riestainius dėti ant kepimo skardos, uždengti rankšluosčiu ir palikti 30 inučių, kad pakiltų.

Kol riestainiai kyla, orkaitę įkaitinti iki 220oC. Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi. Dideliame puode užvirinti dididelį kiekį vandens, įmaišyti medų.

Į verdantį vandenį mesti po 3-4 riestainius, virti po 45 sekundes ant kiekvienos pusės, išgriebti kiauru šaukštu ir dėti ant virtuvinio rankšluostėlio, kad nuvarvėtų.

Mažame dubenėlyje išplakti likusį kiaušinį. Kitame dubenėlyje sumaišyti sėklų mišinį. Apvirtų riestainių vieną pusę merkti į kiaušinio plakinį, paskui į sėklų mišinį, ir dėti ant ant paruoštos skardos, sėklomis padengtąja puse į viršų. Kepti maždaug 8-10 minučių, kol gražiai paruduos. Riestainius apversti ir kepti dar maždaug 6-8 minutes. Traukti iš orkaitės. Palikti kad šiek tiek atvėstų. Tiekti šiltus arba kambario tempratūros. Laikyti sandariai uždarytame inde, arba sudėti į sandariai užsidarantį plastikinį maišelį ir užšaldyti šaldiklyje.

 

Salmon Gravlax

Recipe source: Dorie Greeenspan | Around My French Table

 

2 teaspoons whole black peppercorns

2 teaspoons coriander seeds

2 tablespoons sea salt

2 teaspoons sugar

1-pound salmon fillet, skin on

1 cup chopped fresh dill

In a small pan set over  medium heat, toast peppercorns and coriander seeds for 2 minutes, remove from heat, transfer into mortar and crush into fine powder. Add salt and sugar, mix well.

Using small knife, poke 12 small holes through skin of salmon. Rub 1/3 of spice mixture over skin. Sprinkle 1/3 cup chopped dill in bottom of glass baking dish. Place salmon, skin side down, over the dill. Rub remaining spice mixture into top of salmon. Press 2/3 cup chopped dill onto the salmon.

Cover with plastic wrap, pressing directly onto fish. Place another pan over the plastic, then weight down with some canned goods. Refrigerate for 72 hours.

Remove cured salmon from refrigerator, scrape off most of spice mixture. Slice salmon into thin slices. Serve cold.

 

 

Everything Bagels

Recipe source: my second breakfast

 

¾ cups warm water

3 tablespoons sugar

2 tablespoons canola oil

2 teaspoons active dry yeast

2 eggs

1 tablespoon maple syrup

2 ½ cups flour

1 teaspoon salt

1/3 cup honey

 

Topping:

2 teaspoons poppy seeds

2 teaspoons sesame seeds

1 teaspoon dried garlic flakes

1 teaspoon dried onion flakes

1 teaspoon caraway seeds

½ teaspoon kosher salt

 

In a large bowl whisk together the warm water, sugar, oil, yeast, 1 egg and syrup. Combine until yeast dissolves. Add flour and salt and knead for about 10 minutes, until dough is smooth. Add more flour if needed. Cover dough with inverted bowl and let rest for 10-20 minutes.

Divide dough into 12 equal parts. Roll each piece into a 8-10 inch rope, press together the ends to make a bagel. Place bagels on baking sheet, cover with towel and let rise for 30 minutes.

Preheat oven to 425oF. Line two baking sheets with parchment.

Fill large pot with water, andd honey. Bring to a boil.

Drop 3-4 bagels into boiling water and cook for 45 seconds on each side. Remove bagels from water and place them in a single layer on dry kitchen towel. Continue with remaining bagles.

In a small bowl whisk remaining egg, In another bowl mix all topping ingredients.

Bruch one side of bagels with eggwash then coat with seeds. Place onto prepared baking sheet.

Bake in preheated oven for 8-10 minutes until deep golden browm. Flip and continue baking for another 6-8 minutes. Remove from oven. Let cool slightly. Serve right away, or cool to room temperature. Store in airtight container. Freeze in zip-lock freezer bags.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
LolitaLiepa 13 2021, 02:07 PM Gal galit kada parašyti savo chai receptą? 🫖
AusraLiepa 13 2021, 02:25 PM Miela Lolita, dekui uz siltus zodzius; chai receptas yra cia: http://vaikaivanile.com/post-389-Chai Chai arbata 2 stiklinės pieno 1 stiklinė vandens 2 šaukštai cukraus 1 šaukštas juodųjų arbatžolių 4 kardamono ankštys 3 ploni griežinėliai imbiero šaknies 4 juodieji pipirai 2 gvazdikėliai Žiupsnelis tarkuoto muskato Žiupsnelis malto cinamono Iš kardamono anksčių išimti sėklas; jas sudėti į prieskonių trintuvę, suberti pipirus ir sutrinti į rupius miltelius. Sudėti imbierą ir dar patrinti iki daugmaž vientisos masės. Mišinį perdėti į nedidelį puodą. Supilti pieną, vandenį, suberti cukrų, gvazdikėlius, muskatą ir cinamoną. Užvirinti, sumažinti ugnies stiprumą, suberti arbatžoles ir virti ant siplnos ugnies 4 minutes. Nukelti nuo ugnies. Perkošti į puodelius. Tiekti tuojau pat.

Atsakyti į komentarą

LolitaLiepa 13 2021, 02:04 PM Rašot apie šaltį,bet taip šiltai
Atsakyti į komentarą

JurgitaVasaris 10 2021, 04:10 PM O man, Aušra, balzamas dūšiai skaityti tokius Jūsų tekstus! Buvau jų paaiilgusi ❤❤❤Jau 6 metus semiuosi įkvėpimo iš Jūsų, ir dauguma Jūsų receptų tapo mūsų šeimos receptais! Ačiū už įkvėpimą ❤❤❤
Atsakyti į komentarą

KristinaVasaris 9 2021, 02:32 PM Kažkas nerealaus, iš kur tiek energijos?! Kokia Jūs šaunuolė, skaitau ir žaviuosi. Beje, beigelius ir aš kepu, nuostabūs jie, kartą į savaitę lepinu vaikus:) bet tiesą sakant nors ir labai patinka gaminti valgyt, bet klausimai kiekvieną dieną - kas pusryčiams, kas skanaus, kas vakarienei, o ką turim užkąsti - jau varo į neviltį:) karantinas užkniso negyvai..
Atsakyti į komentarą

AusraVasaris 6 2021, 11:25 AM Mano vaikai svajoja apie sniega... Cia tik lyja ir lyja... Aciu uz tokias grazias nuotraukas...
Atsakyti į komentarą

AušraVasaris 5 2021, 10:20 AM Išties, skamba tobulai :) ir aš svajoju,kada išmoksiu taip atsipalaiduoti... Linkiu daug tokių,vienas už kitą tobulesnių sekmadienių :)
Atsakyti į komentarą

JūratėVasaris 5 2021, 05:23 AM Idiliškas sekmadienis. Man irgi patiktų taip parymoti prie laužo. O žiema ir Lietuvoje be galo graži.
Atsakyti į komentarą

RimaVasaris 5 2021, 02:39 AM Labai labai prašau, kada prie progos paskelbkite ir jautienos zuikio bei garnyro receptus. Lietuvoje šiemet tikra žiema, po žygių miškuose tik ir svajoju apie tokią vakarienę, kaip aprašėte:)
AusraVasaris 7 2021, 09:42 PM Rima, zuiki gaminu sitaip: pirmiausiai pasigaminu duonos trupiniu; sviezia balta duona arba batonas, sumalu kelias riekes kombainu i trupinius; keptuveje pakepinu kelias silteles cesnako ir pasmulkintu svoguniuku; kai tie graziai apskrunda, suberiu trupinius ir dar pakepinu, kol viskas lengvai apkepa; suberiu ta misini atgal i kombaina ir permalu, kad daugmaz butu vientisa mase; viska suberiu i farsa; visada naudoju jautienos farsa; dar imusu 1 kiausini, druskos, pipiru, prieskoniniu zoleliu pagal sezona, ir vorcesterio padazo. sumaisau, gerai suspaudziu, kad nebutu tusciu ertmiu, suformuoju zuiki; pavirsiu aptepu ketcupo+rudojo cukraus+balto vyno acto "kosele"; kepu 185oC kol iskepa; pabaigai dar aptepu ta pacia kecupo-rudojo cukraaus-acto kosele; traukiu is orkaites, palaukiu mazdaug 15 min, pjaustau ir nesu i stala; prasau klauskite, jeigu kas neaisku;

RimaVasaris 10 2021, 08:48 AM Ačiū už receptą! Pabandysiu pagaminti tokį jautienos zuikį šiemet nusisekusios itin žiemiškos vasario 16 proga :)

RimaKovas 14 2021, 06:35 AM Išbandžiau receptą, zuikis tikrai puikus, man labai labai patiko, ypač dėl užtepo ant viršaus. Bet mano šeima pasirodė esantys nepataisomi tradicionalistai ir maisto konservatoriai :) Valgė ir šį, bet bevalgydami demonstratyviai ilgesingai aptarinėjo mano iki tol keptus "itališkus zuikius". Ir ką dabar... panašu, kad mano chebra dar nesubrendusi tokioms variacijoms zuikio tema :)

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 4 2021, 08:00 PM Nuostabus sekmadienis.
Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (15)
agurkai (13)
alus (4)
alyvuogės (4)
ananasai (7)
antiena (1)
apelsinai (36)
arbata (20)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (49)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (28)
bandelės (39)
blynai (38)
braškės (45)
Brie (2)
burokėliai (16)
bulvės (43)
citrinos (55)
cukinijos (10)
čederio sūris (20)
česnakai (5)
datulės (7)
dešrelės (9)
duona (49)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (5)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (26)
jautiena (38)
jogurtas (8)
Joninės (7)
jūros gėrybės (43)
Kalėdos (70)
karamelė (29)
kava (10)
keksai (42)
keksiukai (44)
kiauliena (34)
kiaušiniai (40)
knygos (39)
kokosai (34)
kopūstai (31)
Kovo 11-oji (10)
košės (7)
kriaušės (17)
kukurūzai (14)
ledai (48)
levandos (5)
Liepos 4-oji (10)
majonezas (8)
makaronai (45)
mangai (6)
maskarponė (28)
medus (28)
mėlynės (41)
mėtos (25)
moliūgai (50)
mocarela (17)
morkos (38)
Motinos diena (8)
Naujieji Metai (17)
nektarinai (6)
obuoliai (64)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (27)
paukštiena (40)
persikai (14)
pica (10)
pienas (2)
pomidorai (46)
pupelės (16)
pyragai (179)
pyragaičiai (40)
rabarbarai (25)
razinos (6)
ridikėliai (6)
riešutai (141)
rikota (33)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (21)
saldainiai (19)
salierai (8)
salotos (61)
sausainiai (97)
slyvos (12)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (22)
sumuštiniai (36)
svarainiai (1)
svogūnai (24)
šokoladas (150)
špinatai (5)
Tėvo diena (3)
tortai (92)
uogienė (15)
uogos (104)
Užgavėnės (12)
vaisiai (125)
Valentino diena (17)
varškė (9)
Vasario 16-oji (6)
Velykos (27)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (23)
žaliosios citrinos (18)
žirneliai (24)
žuvis (50)