Širdelės visiems Valentinams

Vasaris 10, 2016 m Desertai,
Komentarai (7)

 

 

Prieš porą dienų Julius iš mokyklos parnešė raštelį, kad šiemet jų klasėje nevyks apsikeitimas Valentino dienos dovanėlėmis. Jokio paaiškinimo, nei kodėl, nei už ką; tik parašyta, kad Valentino dienos šventimo nebus, ir tiek. Aš esu tikra, kad tai ne mokytojos išmislas, o tokios direktyvos jai buvo nuleistos iš viršaus. Matyt kažkas kažkam pasiskundė, kad tokio tipo šventės kertasi su jų religiniais (ar dar kokiais kitokiais) įsitikinimais ir žemina jų orumą, todėl Itakos švietimo skyrius matyt išleido aplinkraštį visoms mokykloms ir uždraudė Valentino dieną. Aš nežinau, kur mes su tokia tvarka nusirisim.

Man, savaime suprantama, nuo tokio mokyklos administracijos išsišokimo iškart užvirė kraujas. Aš tuojau pat Juliaus mokytojai išsiunčiau e-mail’ą ir paklausiau, kas čia dabar vyksta ir kodėl po galais vaikams nebegalima švęsti net Valentino dienos. Iš pradžių buvo išbrauktos Kalėdos, po to Halloween’as; dabar jau ir iki Valentino dienos dasikasė.

Mokytoja man iškart atrašė, kad oficialiai neva tai švęsti negalima (nepaaiškino, kodėl), bet jeigu vaikai į mokyklą atsineš ir vienas kitam dovanos dovanėles, tai jų niekas nebars ir dovanėlių neatiminės. Aš jau beveik užsimaniau, kad atiminėtų; va tada tai jie pamatytų, su kuo turi reikalus.

Kadangi dovanėlių neatiminės, tai mes su Julium iškart nutarėm užsiimti Valentines gamyba. Prigaminom visą tuntą štai tokių širdelių, ir jas rytoj demonstratyviai nunešim į mokyklą, kad visi žinotų, jog mes Valentino dieną švenčiam. Ne namuose, užsitraukę užuolaidas, pasislėpę nuo žmonių, užlindę kur nors už sofos, kad ginkdie niekas nepamatytų. Mes Valentino dieną švenčiam viešai ir su fanfarais.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raudonojo aksomo ir

lazdyno riešutų šokoladainių širdelės

Recepto šaltiniai:

Smitten Kitchen

Happy Meal Time

Stella Parks

 

Raudonojo aksomo šokoladainis:

200 g sviesto, ištirpinto 

225 g cukraus 

2 šaukštai pieno

1 ½ šaukštelio acto

1 šaukštelis gelinių maistinių raudonų dažų

4 kiaušiniai

1 šaukštas vanilės esencijos

170 g miltų

3 šaukštai kakavos miltelių

Žiupsnelis druskos

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Stačiakampę 23x33 cm kepimo formą iškloti folija, paliekant per formos kraštus išlendančius folijos galus.

Dubenyje išplakti sviestą ir cukrų iki vientisos masės. Mažame dubenėlyje sumaišyti pieną, actą ir raudonus maistinius dažus; mišinį supilti į dubenį su sviestu. Po vieną sudėti kiaušinius, kaskart gerai išplakant po kiekvieno pridėjimo. Supilti vanilę. Tiesiai į dubenį su tešla persijoti miltus, kakavą ir druską. Išamišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nusemti maždaug ¼ stiklinės tešlos. Padėti į šalį kol prireiks. Likusią tešlą sukrėsti į paruoštą formą, išlyginti paviršių.

 

Sūrio sluoksnis:

450 g grietinėlės sūrio

2 kiaušiniai

75 g cukraus

1 šaukštelis vanilės esencijos

Visus ingredientus sudėti į dubenį, gerai išsukti elektriniu plakikliu kol masė taps vientisa. Masę lygiu sluoksniu užtepti ant raudonos biskvito tešlos, išlyginti paviršių. Ant sūrio sluoksnio šaukšteliu vietomis užkrėsti raudonos tešlos. Mediniu iešmeliu arba dantų krapštuku tešlą išvingiuoti į netaisyklingus raitytus raštus. Formą su pyragu pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 25-30 minučių, kol pyrago viršus pilnai sukeps, o į pyrago centrą įbestas medinis dantų krapštukas liks sausas. Pyragą traukti iš orkaitės. Atvėsinti formoje, apversti ant grotelių, nulupti foliją, įsukti į plėvelę ir dėti į šaldytuvą, kad gerai atšaltų

 

Lazdyno riešutų šokoladainis:

(be gliuteno)

100 g lazdyno riešutų, su luobelėmis

½ stiklinės* + 1 šaukštas kakavos miltelių

½ šaukštelio druskos

1 ½ stiklinės cukraus

225 g sviesto

175 g tamsaus šokolado, susmulkinto

3 kiaušiniai

1 šaukštelis tirpios kavos, ištirpintos 2 šaukštuose karšto vandens

*1 stiklinė = 236 ml

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Stačiakampę 23x33 cm kepimo formą ištiesti folija, paliekant per formos kraštus išlendačius folijos galus.

Riešutus paskleisti vienu sluoksniu ant kepimo skardos ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 15 minučių, kol riešutai lengvai apskrus ir jų luobelės vietomis sutrūkinės. Riešutus traukti iš orkaitės, išpilti ant virtuvinio rankšluostėlio, nutrinti luobeles ir palikti, kad pilnai atvėstų. Atvėsusius riešutus suberti į virtuvinį kombainą, sudėti kakavą, druską, ½ stiklinės cukraus ir malti, kol mišinys taps panašus į rupius miltus.

Į vidutinio dydžio puodą sudėti sviestą. Kaitinti ant vidutinio stiprumo ugnies, kol sviestas pakvips ir įgaus auksinį atspalvį, maždaug 5 minutes. Nukelti nuo ugnies. Į karštą sviestą suberti smulkintą šokoladą, palikti porai minučių, kol šokoladas ištirps. Gerai išmaišyti, nuo dugno nugramdant apskrudusius sviesto tirščius. Palikti, kol šiek tiek atvės.

Elektriniu plakikliu išsukti kiaušinius, likusį cukrų ir kavą, kol mišinio tūris patrigubės, maždaug 5 minutes. Supilti sviesto-šokolado masę ir riešutų-kakavos mišinį. Gerai išmaišyti. Tešlą supilti į paruoštą formą ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 50 minučių, kol šokoladainio viršus apdžius ir taps blizgantis, o medinis dantų krapštukas, įbestas į patį šokoladainio centrą, liks beveik sausas, su keliais prilipusiais trupiniais. Šokoladainį traukti iš orkaitės, dėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų. Atvėsusį šokoladainį dėti į šaldytuvą, kad gerai sustingtų. Šaltą šokoladainį išimti iš formos, prilaikant už folijos kraštų. Supjaustyti 5x5 cm kvadratėliais. Kvadratėlio centre metaline formele išpjauti širdelę.

 

Užbaigimas:

Šokoladines šideles dėti į raudono aksomo pyrago kvadratėlius; aksomines širdeles dėti į šokoladainio kvakdratėlius. Laikyti šaltai. Tiekti kambario temperatūros.

 

 

 

Red Velvet Cheesecake Swirl &

Hazelnut Brown Butter Brownie Hearts

Recipe sources:

Smitten Kitchen

Happy Meal Time

Stella Parks

 

Red velvet brownies:

200 g butter, melted 

225 g sugar 

2 tablespoons milk 

1 ½ teaspoons vinegar 

1 tablespoon gel red food coloring 

4 eggs 

1 tablespoon vanilla extract 

170 g flour 

3 tablespoons cocoa powder 

Pinch salt

Preheat oven to 350oF.

Line 9x13 inch baking pan with foil leaving overhangs.

In a bowl whisk butter and sugar until combined. In a small bowl mix milk, vinegar, and red food coloring, add to the butter and sugar mixture. Add eggs, one at a time, mixing well after each addition. Add vanilla extract. Sift together flour, cocoa powder and salt directly into the bowl with the batter. Mix until there is no visible streaks of dry flour. Scoop out about ¼ cup of the batter and set aside. Pour remaining batter into prepared pan, smooth the top.

 

Cheesecake swirl:

450 g cream cheese

2 eggs

75 g sugar

1 teaspoon vanilla extract

Beat all the ingredients until smooth, spread evenly on top of the red velvet batter. Randomly add remaining red velvet batter; use toothpick to create swirls. Place pan in preheated oven; bake for 25-30 minutes until the top is completely set ant the toothpick inserted in the center of the cake comes out clean. Remove pan from the oven. Let cake cool completely in the pan, then invert onto a rack, wrap in plastic wrap and refrigerate until thoroughly chilled.

 

Hazelnut-brown butter brownies:

(gluten free)

3 ½ ounces hazelnuts

½ cup + 1 tablespoon cocoa powder

½ teaspoon salt

1 ½ cups sugar

½ pound (2 sticks) butter

6 ounces bittersweet chocolate, chopped

3 eggs

1 teaspoon instant coffee dissolved in 2 tablespoons of hot water

Preheat the oven to 325°F. Line a 9x13-inch baking pan with foil, pressing it into the corners and leaving overhangs.

Spread hazelnuts in a single layer on a baking sheet and toast for 15 minutes until fragrant and the skins blister; transfer to a kitchen towel to cool slightly, then rub off the skins. Let cool completely. Transfer nuts to food processor. Add cocoa, salt, ½ cup of sugar and pulse until finely ground.

In a large saucepan, cook butter over medium heat, shaking the pan occasionally, until fragrant and golden, about 5 minutes. Remove from heat, add chopped chocolate and let stand until melted, about 2 minutes. Whisk butter and chocolate until smooth, scraping all browned butter solids from the bottom of the pan. Let cool slightly.

In a bowl of electric mixer, beat eggs with remaining 1 cup of sugar and coffee until tripled in volume, about 5 minutes. Beat in the chocolate-butter mixture. Add cocoa-hazelnut mixture and beat to combine, scraping down the bowl. Scrape the batter into the prepared pan and bake for about 50 minutes, until the top is glossy and a toothpick inserted in the center comes out with a few moist crumbs attached. Let the brownie cool completely on a rack, then refrigerate until chilled.

Lift the brownie out of the pan and peel off the foil.

 

Assembling:

Cut hazelnut brownie cake and red velvet cake into 2x2-inch squares. In the center of each square cut out a small heart.

Place brownie heart into a hole of red velvet cake, and vice versa. Store in refrigerator. Serve at room temperature.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
VilmaVasaris 18 2016, 03:02 AM "Aš jau beveik užsimaniau, kad atiminėtų;" - iš karto vaizduotė nupiešė pasekmes. Užskaitau! :) O tokio lygio politkorektiškumas tikiuosi LT nepasieks. Man tai jau nebe kažkieno teisių pagerbimas, bet teisių pažeidimas. Aš už tai, kad būtų galima pasirinkti: švęsti ar ne švęsti.
AusraVasaris 18 2016, 10:25 AM Vilma, as irgi tikiuosi, kad tokie krastutinumai Lietuvos nepasieks; ir dar tikiuosi, kad JAV nuo ju irgi greitu laiku issigydys; nes tas paranojiskas laviravimas, kad neduokdie ko nors neizeisti, dazniausiai baigiasi absurdiskai;

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 12 2016, 06:50 AM Aušra, o man kilo mintis, kad visos tos šventės "raukiamos" todėl, kad gali išprovokuoti kažkam (negavusiam dėmesio, širdelės, pasveikinimo) negerų minčių. Statistika nelabai linksma, gal tiesiog tokie liūdni saugumo sumetimai.. (Labai gražūs sausainiai)
AusraVasaris 12 2016, 12:02 PM Lina, dekui uz komplimentus sausainiams; o del svenciu raukimo - nesutinku; todel ir reikia tas sventes svesti mokykloje, kad visi alei vieno vaikai butu demesingai pasveikinti; sitaip vaikai ismoksta, kad sveikinti ir pagerbti reikia visus, visom progom; tada niekas nelieka nuskriaustas, ir nuotaika klaseje ta diena buna tokia sventiska ir nerupestinga, nes vaikai apsikeitineja dovanelemis, pilna saldumynu ir t.t.; o dabar, kai buvo nuspresta nesvesti, tai buvo tik dar viena banali diena, ir tiek;

Atsakyti į komentarą

JūratėVasaris 11 2016, 10:28 AM Pyragėliai labai gražūs. Man kilo klausimas, o kokios dar mokykloje liko neuždraustos šventės?
AusraVasaris 11 2016, 10:36 AM Martin Luther King Day

Atsakyti į komentarą

RasaVasaris 11 2016, 05:04 AM Miela Aušra , palaikau Jus besąlygiškai !!! Straipsiuką apie neva uždraustas Kalėdas pati skaičiau kelis kartus ir draugėm rekomendavau. Kažkokie nesuspratimai vyksta ant mūsų svieto... Dabar jau ir Valentinas užkliūna?! Nesulauks !! Gaminkim, švęskitm, sveikinkimės ! Kad džiaugtumėmės patys ir nagus graužtųsi tie , kam nepatinka. Tikiuosi, kad įvyks nušvitimas ir jų galvose:))) Smagių švenčių ! P.S. Kažin kaip su Vasario 16-ąją??? Tikriausiai neuždraus, nes nežino :))) P.S.S. Aušra- Jūs nereali...
AusraVasaris 11 2016, 10:43 AM Rasa, aciu aciu uz visus komplimentus, ir uz palaikyma; nelemptas politiskas korektiskumas musu krastuose jau pasieke virsune; baidomasi net šešėlių, ja nebekalbant apie kokias nors tradicijas ar sventes; o del vasario 16 - tikrai neuzdraus, nebent as mokykloje per radija vasario 16-os proga imciau giedoti Tautiska giesme; savo namuose uz uztrauktu uzuolaidu galima svesti ka tik nori;

Atsakyti į komentarą

LinaVasaris 11 2016, 04:34 AM Kaip grazu!:) saunuoliai,tikiu atnes daug dziaugsmo.
AusraVasaris 11 2016, 10:44 AM Aciu, Lina; pyrageliai siandien iskeliavo I mokykla; as irgi tikiuosi, kad patiks ir vaikams, ir mokytojams;

Atsakyti į komentarą

JūratėVasaris 10 2016, 02:19 PM :) vienas smagumas tokią kovingą įžangą skaityti - net man kraujas užvirė, ir labai jau norėjosi, kad jie pamatytų su kuo reikalą turi! O kokios gražios širdelės... - ramybės dabar nebus, kol nepabandysiu:) Ačiū, Aušra:)
AusraVasaris 10 2016, 02:45 PM Jurate, dekui uz palaikyma; jeigu imsites bandyti recepta, as labai lauksiu atsiliepimu;

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsVasaris 10 2016, 11:53 AM Super. Atrodo puikiai, o dėl skonio net neabejoju!
AusraVasaris 10 2016, 02:45 PM Aciu, Ernesta! visi komplimentai be galo malonus;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (69)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (199)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (26)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (159)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (98)
uogienė (19)
uogos (116)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)