Grissini

Balandis 18, 2016 m Užkandžiai,
Komentarai (3)

 

 

Jau tikriausiai rašiau (tik neberandu to įrašo), kad Juliaus klasėje kartą per mėnesį visi vaikai paeiliui neša užkandžius visiems klasiokams. Užkandžių nešimas yra gana rimtas dalykas. Mokytoja metų pradžioje visiems išdalino tikslias instrukcijas apie tai, ką galima ir ko negalima nešti į klasę:

  • Negalima sausainių, saldainių, riešutų, tortų, pyragų, pyragaičių ir kitokių saldumynų.
  • Galima daržoves, vaisius, sūrį, jogurtą ir pan.
  • Užkandžiai turi būti sveiki, porcijiniai, valgomi be įrankių, pageidautina, kad visiems užtektų ir dar liktų, ir kad jų nereikėtų dalintis: pjaustyti, laužyti, pilstyti, t.t.

Julius prie to sąrašo dar pridėjo savo reikalavimus:

  • Pagaminta namuose, nes pirktinių užkandžių asortimentas, įvertinant aukščiau suminėtus reikalavimus, yra gana ribotas, ir todėl visi vaikai neša daugmaž tą patį.
  • Kažkas įdomaus, bet kad visiems patiktų (kad vaikai ginkdie neišbrokintų), ir kad atitiktų visus aukščiau suminėtus punktus (kad mokytoja ginkdie nesukritikuotų).
  • Kažkas naujo, nenusibodusio; kartotis galima nebent tuo atveju, jeigu kažkas visiems be galo patinka, ir to užkandžio visi pageidauja arba iš anksto užsiprašo.

Aš prie tų dviejų sąrašėlių dar esu pridėjusi vieną menkutę savo sąlygą:

  • Kad iš Juliaus mokyklos užkandžių man pageidautinai gautųsi blogo įrašas.

Užkandžių tvarkaraštį mokytoja visiems išdalina mėnesio pradžioje; Juliui skirtą dieną mes tuojau pat pasižymim kalendoriuje ir daugmaž iškart pradedam abu mąstyti, ką čia tokio reikės šį kartą nusinešti.

Kadangi negalima nei sausainių, nei saldainių, nei kitokių skanuliukų, aš dažniausiai kepu keksiukus su kokiais nors vaisiais arba uogom; arba kokias bandeles, kurios vaikams paprastai patinka, ir Julius tokiu būdu gali užsidirbti populiarumo balų. Bet keksiukų mes jau esam prikepę ir prinešę tiek ir tiek. Bandelės paprastai būna saldžios, todėl Julius šį kartą nerimavo, kad jos gali susilaukti kritikos iš mokytojos pusės: too much sugar.

Aš pasiūliau nešti šviežių daržovių (morkyčių, brokolių, cukinijų ar agurkų lazdelių), bet Julius tą mano idėją iškart sukritikavo, nes: 1) daržoves neša beveik kas antras vaikas; 2) daržovės beveik niekam nepatinka, ir dauguma vaikų, pamatę tokį netikusį užkandį, suraukia bjaurias minas ir paprastai klausia: “did you bring something else?”

Su vaisiais ir uogomis padėtis būna paprastai geresnė: mažiau susiraukusių veidų, bet pasikalrtojimo/nuobodumo faktorius tada dar labiau išauga, nei su daržovėmis. Nes vaisius ir uogas nešasi beveik visi be išimties.

Tai ką tada neštis? Kas sveika, be cukraus, ne daržovės ir ne vaisiai, ko vaikai paprastai nesineša, bet visi mėgsta, ko mokytoja neiškritikuos, kas pagaminta namuose (nes viskas, kas yra home made, paprastai yra daug vertingiau už tai, kas nupirkta parduotuvėje), ir ką bus galima įdėti į mamos blogą?

Po ilgų dvejonių ir abejonių aš pasiūliau išsikepti ir nusinešti naminių duonos lazdelių. Julius iškart pritarė, nes, pasirodo, tokias lazdeles kažkuris vaikas kažkada labai seniai atsinešė, ir jos visiems labai patiko.

Taigi, praėjusį penktadienį Julius į mokyklą nešė šias itališko tipo duonos lazdeles (grissini), ilgas, traškias, su trijų rūšių priedais: sezamų sėklomis, asiago sūriu ir čiobreliais + parmezanu. Prie lazdelių aš jam dar įdėjau hummus su keptomis paprikomis, išfasuoto mažais porcijiniais indeliais, La Vache Qui Rit sūrelių ir mažų morkyčių.

Lazdelės ir visi su jomis keliavę priedai trečiokų buvo iššluoti iki paskutinio krislo. Pasibaigus pamokoms Julius iš mokyklos išėjo pergalingai mosikuodamus tuščiu krepšiu ir su pasididžiavimu man pranešė, kad jo geriausias draugas Alex jo užkandį pavadino sveikiausiu: the healthiest snack ever!

Žodžiu, šį kartą Juliaus užkandis jam reputacijos nesugadino. Dabar reikia pradėti galvoti, ką gaminsim kitam kartui, kad ir vėl nepasišiukšlinti.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grissini

Duonos lazdelės

Recipe source: The Kichn

 

3 stiklinės* miltų, persijotų

1 stiklinė šilto vandens

1 šaukštas medaus

1 šaukštas tirpių mielių

4 šaukštai alyvuogių aliejaus

2 šaukšteliai druskos

Aliejaus, dubens patepimui

 

Užbarstymui:

Sezamo sėklų

Aguonų

Šviežių čiobelių, smulkiai sukapotų

Šviežių šalavijų, smulkiai sukapotų

Šviežių rozmarinų, smulkiai sukapotų

Asiago sūrio, smulkiai sutarkuoto

Parmezano sūrio, smulkiai sutarkuoto

Jūros druskos

Druskos su prieskoniais

Juodųjų pipirų

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Į elektrinio plakiklio dubenį įpilti ¼ stiklinės šilto vandens, 1 šaukštelį medaus, suberti sausas mieles, gerai išmaišyti ir palikti 10 minučių, kad išputotų.

Į dubenį su mielėmis sudėti likusius ingredientus, ant plakiklio uždėti kablio antgalį, plakiklį nustatyti ant žemo greičio ir viską išmaišyti. Padidinti plakiklio greitį ir toliau maišyti 5-7 minutes, kol tešla taps vientisa ir elastinga.

Tešlą perdėti į aliejumi išteptą dubenį; tešlą dubenyje kelis kartus apversti, kad visas tešlos paviršius susiteptų aliejumi. Dubenį uždengti maistine plėvele ir palikti šiltai 1-2 valandoms, kol tešlos tūris padvigubės.

Orkaitę įkaitinti iki 200oC. Dvi arba tris plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi. Jeigu iš tos pačios tešlos gaminsite kelių rūšių lazdeles, tešlą padalinkite į dalis. Kiekvieną dalį iškočioti į netaisyklingą, maždaug 0,5 cm storio keturkampį. Atpjauti maždaug piršto ilgio tešlos juostelę, ją rankomis sukočoti į ploną lazdelę. Paruoštą lazdelę apvolioti norimuose prieduoe ir dėti ant paruoštos kepimo skardos. Palikti 5-10 minučių, kad lazdelės šiek tiek pakiltų.

Skardas su lazdelėmis pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 8-10 minučių, kol lengvai paruduos. Traukti iš orkaitė. Palikti, kad šiekt tiek atvėstų. Tiekti tuojau pat arba palikti kad pilnai atvėstų, perdėti į sandariai užsidarantį indą ir laikyti kambario temperatūroje kol prireiks.

 

 

 

 

 

Grissini

Bread sticks

Recipe source: The Kichn

 

3 cups flour, sifted

1 cup warm water

1 tablespoon honey

1 tablespoons dry yeast

4 tablespoons olive oil

2 teaspoons salt

Oil for the bowl

 

Optional toppings:

Sesame seeds

Poppy seeds

Thyme, minced

Sage, Minced

Rosemary, Minced

Asiago, grated

Parmesan, grated

Sea salt

Flavored salt

Black pepper

In the bowl of stand mixer with dough hook attachment, combine ¼ cup warm water, 1 teaspoon honey and yeast. Let sit for 10 minutes.

Add remaining ingredients and mix on low speed until combined. Increase speed to medium and mix for additional 5-7 minutes until dough is smooth and shiny.

Remove dough from the mixer bowl and transfer it to a large oiled bowl. Roll the dough in the bowl that it is all coated with oil. Cover bowl with the plastic wrap and let rise until doubled, 1-2 hours.

When dough is ready, preheat oven to 400°F. Line 2 or 3 baking sheets with parchment. If making grissini of multiple flavors, divide dough into portions. Shape each portion of dough into irregular flat rectangle. Slice a finger-sized pieces of dough and roll it into a long rope, coat with desired toppings and place on prepared baking sheet. Let rise for 5-10 minutes.

Bake in preheated oven for 8-10 minutes, until lightly browned. Remove from oven, let cool to room temperature, and serve, or store in an airtight container at room temperature.

 

 

 

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




BrigitaBalandis 19 2016, 09:32 AM Kaip visada, nuostabi idėja! Būtinai pasinaudosiu :)
AusraBalandis 19 2016, 10:25 AM Aciu, Brigita, uz pagyrima!

Atsakyti į komentarą

VidmantaBalandis 19 2016, 02:55 AM Labai neblogas pasirinkimas - išbandysim taip pat. Aš dar pasiūlyčiau iškepti mini picas keksiukų formoje - ir ne saldumynas ir vaikams patiktų. :)
AusraBalandis 19 2016, 10:25 AM Vidmanta, liuks ideja!! tik mano beda yra ta, kad as neturiu standartines keksiuku formos, tik tokia pusiau mini; tai labai mazutes tos picos gautusi; bet forma juk nesunkiai galima isisgyti; nes mimi-picu ideja yra tikrai labai gera;

AusraBalandis 19 2016, 12:35 PM Vidmanta, jau susiradau kelis mini-picu recpetus, kuriems nereikia keksiuku formos (pizza-rolls); bus isbandyta artimiausiu metu; dar karteli didelis aciu uz super gera ideja!!

VidmantaBalandis 20 2016, 02:31 AM Miela Aušra, esu pasinaudojusi mini picų idėja pati todėl ir prisiminiau. Skanių bandymų! Ai, dar pasakysiu, Jūsų postus galiu skaityti po kelis kartus, o šiandien dar ir nuotraukos patraukė akį - nebandžiau fotografuoti savo būrimų su maistu, bet gal pabandysiu. Dabar gyvenu Lietuvoje, bet esu gyvenusi šešerius metus JAV, todėl kai kas labai artima...prisiminimai geri :)

AusraBalandis 20 2016, 10:35 AM Vidmanta, mini picos bus isbandytos butinai; kai iskepsiu, butinai atraportuosiu bloge; neabejoju, kad bus liuks; o del savo kulinariniu burimo fotografavimo: butinai pabandykit fotografuoti; nuotraukos ne tik iamzina tuos burimus, kurie suvalgomi ir kuriu nelieka, bet jos sukaupia kruvas kitokiu prisiminimu; be to, fotografuojant galima labai daug ismokti; as kuo daugiau fotografuoju, tuo geresnes mano nuotraukos, ir man asmeniskai labai malonu matyti toki augima; taip kad as butinai praginciau pradeti fotografuoti;

Atsakyti į komentarą

LaimaBalandis 19 2016, 01:10 AM Ačiū už pasakojimus:) Taip įdomu pasiskaityti.. ir sužinoti vis kažkokių gerų idėjų :) Skaitant pagalvojau..ar keksiukai su bandelėmis nepriskiriami prie saldumynų? ar kadangi tai būna home made, tuomet galima? Iš mano pusės pasiūlymas daryti naminius musli batonėlius;) su avižiniais dribsniais, džiovintais vaisiais ir medumi:) (jei medus galimas..) Arba avižiniai sausainiai(avižiniai dribsniai, cinamonas,kefyras/pasukos, obuolys, medus, kepimo milteliai):)
AusraBalandis 19 2016, 10:22 AM Laima, tai Jums aciu, uz paskaityma ir uz pasidalinima nuomonem bei idejom; keksiukus mes kepam tuos be kremo, tokius pusrytinius (angl. muffins); o bandeles buna mielines, su moliugu tyre ir su cinamonu, arba su uogom; mano vaikai toki maista valgo pusryciams, todel as keksiukus ir bandeles priskiriu tai paciai kategorijai, kaip ir avizinius batonelius; mokytoja kol kas Juliaus su jo keksiukais ir bandelemis dar neisvare, tai mes manom, kad gal gerai; bet va jeigu atsinestu sausainiu, tai nezinia kaip butu; nes sausainiu negalima, net ir aviziniu; taip instrukcijose parasyta; http://vaikaivanile.com/post-318-Brakiniai--rabarbariniai-keksiukai

Atsakyti į komentarą



my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)