Rasos

Birželis 22, 2016 m Desertai,
Komentarai (13)

 

 

Kai prieš aštuonerius metus mes atsikraustėm gyventi į mūsų dabartinius namus, mano mėgstamiausia vieta tuose namuose buvo ne namas, bet kiemas. Tiksliau - už kiemo esantis miškelis, visiškai laukinis ir apžėlęs, su išvartomis ir brūzgynais, su siaurais, mūsų pačių pramintais takeliais. Ten yra kelios gražios miško aikštelės, kur vasarą išsikeroja aukšta žolė, žydi visokios laukinės gėlės ir dūzgia bitės. Yra aukštas lygus šlaitas, nuo kurio žiemą būna labai smagu prasilėkti su rogutėmis. Ten yra "Badmintono Klubas", poilsiavietė su laužaviete ir gražiu lygiu ploteliu palapinei, kelios jaukios vietelės su suoliukais, parymojimui ar pameditavimui. Vienoje miškelio pusėje yra toks nedidukas eglynėlis, kur visada tamsu ir drėgna; ten vasaros pabaigoje, atvėsus orams ir stipriai palijus pridgygsta tiltai pievagrybių. Miškelį juosia nedidukas čiurlenantis upelis; jo vanduo skaidrus ir visada ledinis; karštomis vasaros dienomis vaikai ten eina pabraidyti, po akmenimis paieškoti driežiukų ir vėžių; aš ten mėgstu nusinešti knygą arba išsitiesti kur nors ant didesnio akmens, užsimerkti, ir, besiklausant vandens garsų, atsijungti.

Miškelyje smagu bet kokiu metų laiku; ten mes eidavom žiemą-vasarą, vesdavomės šuniuką, takelius ir upelius aprodydavom visiems mus aplankantiems draugams ir pažįstamiems. Tas nedidukas miškelis buvo mūsų šeimos pats didžiausias pasididžiavimas. Kol į jį neįsimetė viena baisi neganda: erkės. Tiksliau, erkės ten buvo visą laiką, bet per pastaruosius porą metų mūsų rajone keleriopai išaugo laukinių stirnų pouliacija, todėl dabar jos ne tik siaubia visų gyventojų daržus ir ūkininkų pasėlius, bet ir kosminiais kiekiais veisia erkes, kurios, beje, labai aršiai kimba prie šuniukų, katinėlių, žmonių, ir dar aršiau platina baisiąją Laimo ligą. Mūsų laukiniame miškelyje, kur niekas niekada nepjauna žolės, nebirbina benzininių žoliapjovių ir traktorėlių, erkių vasarą prisiveisdavo tiek, kad šuniukas namo pareidavo jomis tiesiog aplipęs: nuo jo laisviausiai nurinkdavom po keliasdešimt erkių, o kartais ir virš šimto. Po kelių tokių pasivaikščiojimų į miškelį mes nutarėm nebeiti. Nes kam gi rizikuoti. Laimo liga yra ne juokas. Į miškelį mes seniai nebekišam nosies, nebent viduržiemį, kai visos erkės atsiduria po sniegu.

Iš mūsų kiemo į miškelį vedantis takelis dabar yra dar labiau apžėlęs, nes juo jau seniai tik stirnos bevaikšto. Ten pilnu tempu žydi laukinės erškėtrožės ir skleidžia saldų viliojantį rožių kvapą, kurio įkvėpus man ima svaigti galva. Bet į mišką aš neinu. Nes bijau. Aš tik ilgesingai pasižiūrių į takelį ir padūsauju.

Bet vieną gražią dieną aš visgi pasidaviau kvapų ir takelių vilionėms ir išsiruošiau žygiui į mišką. Apsimoviau kojines iki kelių ir apsiaviau aukštus guminius batus; apsivilkau baltus plėvėsuojančius maškinius, užsisagsčiau visas sagas ir pasistačiau apykaklę; užsimaukšlinau kepurę su snapeliu. Šitaip apsitaisiusi iškulniavau į pavojaus zoną, ieškoti paparčio žiedo ir fotkinti Joninėms skirtų apsamanojusių keksiukų.

Visus Jonus, Jones ir Janinas sveikinu su vardo diena!

Visiems kitiems linkiu smagios Joninių / Rasų šventės ir puikaus savaitgalio!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samanoti šokoladinai keksiukai su Earl Grey arbata

Recepto šaltiniai: Desserts for Breakfast & Thirsty for Tea

Samanos:

¼ stiklinės* krekerių arba sausainių trupinių

¼ stiklinės kokosų drožlių

2 šaukštai matcha arbatos miltelių

1 šaukštas moliūgų sėklų

*1 stiklinė = 236 ml

Visus ingredientus sumalti virtuviniu kombainu, kol mišinys taps panašus į rupius miltus. Mišinį supilti į žemą dubenėlį. Padėti į šalį kol prireiks.

 

Keksiukai:

1 stiklinė (200 g) cukraus

1 stiklinė (140 g) miltų

½ stiklinės (46 g) tamsios kakavos miltelių

½ šaukštelio druskos

½ šaukštelio kepimo miltelių

½ šaukštelio valgomosios sodos

2 kiaušiniai

¼ stiklinės bekvapio aliejaus

½ stiklinės pieno

½ stiklinės karštos kavos

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Į keksiukams skirtą skardą įtiesti popierines keksiukų formeles.

Į didoką dubenį kartu persijoti miltus, cukrų, kakavą, druską, kepimo miltelius ir sodą.

Atskirame dubenyje arba matavimui skirtame ąsotėlyje išplakti kiaušinius, aliejų ir pieną. Mišinį supiltį į dubenį su miltais, gerai išmaišyti mediniu šaukštu arba mentele, kol gausis vientisa tešla. Nepermaišyti. Pamažu supilti karštą kavą ir vėl gerai išmaišyti.

Tešlą supilti į paruoštas keksiukų formeles, pripildant maždaug ¾ formelių tūrio. Kepti maždaug 18-20 minučių, kol medinis dantų krapštukas, įbestas į keksiuko centrą, liks sausas. Traukti iš orkaitės. Palaukti 10-15 minučių. Keksiukus išimti iš skardos, dėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Kremas:

6 maišeliai Earl Grey arbatos

½ stiklinės saldinto kondensuoto pieno

½ stiklinės riebios grietinėlės

140 g tamsaus šokolado, susmulkinto

115 sviesto, supjaustyto stambiais gabalėliais

Į mažą puodelį sudėti arbatos maišelius, supilti kondensuotą pieną ir grietinėlę. Užvirinti, nukelti nuo ugnies, uždengti ir palikti 1 valandai, kad pritrauktų.

Į karščiui atsparų dubenį sudėti sviesto gabalėlius ir susmulkintą šokoladą.

Iš pieno mišinio išimti arbatos maišelius, nuspausti skystį. Nuspaustus arbatos maišelius išmesti. Mišinį užvirinti ir supilti į dubenį su sviestu ir šokoladu. Palikti porai minučių, kad šokladas aptirptų, ir gerai išmaišyti mediniu šaukštu, kol masė taps vientisa. Palikti, kad pilnai atvėstų. Atvėsusį kremą išsukti iki purumo. Kremu aptepti atvėsusius keksiukus; apteptų keksiukų viršų tuojau pat apvolioti matcha trupiniuose. Tiekti tuojau pat arba dėti į šaldytuvą, kol prireiks. Tiekti kambario temperatūros.

 

 

Mossy Earl Grey Dark Chocolate Cupcakes

Recipe sources: Desserts for Breakfast & Thirsty for Tea

 

Moss:

¼ cup of saltine cracker or graham cracker crumbs

¼ cup shredded coconut

2 tablespoons matcha powder

1 tablespoon pumpkin seeds

Grind all ingredients in a food processor into fine powder. Pour mixture into shallow bowl. Set aside.

 

Cupcakes:

1 cup (200 g) sugar

1 cup (140 g) flour

½ cup (46 g) dark cocoa powder

½ teaspoon salt

½ teaspoon baking powder

½ teaspoon baking soda

2 eggs

¼ cup vegetable oil

½ cup milk

½ cup hot coffee

Preheat oven to 350° F. Line cupcake pan with paper liners. Set aside. In a large bowl sift together flour, sugar, cocoa powder, salt, baking powder, and baking soda.

In a separate bowl whisk eggs, vegetable oil and milk. Pour wet ingredients into dry ingredients, mix with a wooden spoon or a spatula until evenly distributed. Do not overmix. Gradually add hot coffee to the batter and mix until smooth.

Pour batter into prepared cupcake pan to about ¾ full. Bake 18-20 minutes, until toothpick inserted in the center of cupcake comes out clean. Remove from oven. Let cool for 10-15 minutes. Remove cupcakes from the pan and place them onto cooling rack. Let cool completely.

 

Frosting:

6 teabags of Earl Grey tea

½ cup sweetened condensed milk

½ cup heavy cream

5 ounces (142 g) dark chocolate, chopped

4 ounces (115 g) butter, cut into chunks

Place teabags, condensed milk, and heavy cream in a small saucepan. Bring to a simmer, remove from heat, cover and let steep for 1 hour.

Place chopped chocolate and butter in a heatproof bowl. Set aside. Remove teabags from the milk mixture, squeeze as much liquid from the teabags as possible before discarding. Return mixture to the stove. Heat until steaming and hot. Pour hot mixture over chopped chocolate and butter. Let sit for two minutes, then whisk until smooth. Let cool completely to room temperature. Once cool, whip ganache with handheld mixer or with a wire whisk until light-colored and fluffy. Use immediately to spread or pipe onto the cooled cupcakes. Dip the top of the cupcakes in the matcha moss. Serve right away or refrigerate until ready to serve. If refrigerated, bring to room temperature before serving.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AgnėLiepa 4 2016, 01:09 AM Aušra, aš sužavėta!!! Jūsų blogas tikra atgaiva ir gyvybė, visai kaip tas kalnų upelis :)
AusraLiepa 4 2016, 09:59 AM Agne, ACIU Jums, brangioji, uz toki silta komentara; toks pozityvas is skaitytoju man yra tikroji atgaiva!

Atsakyti į komentarą

LinaBirželis 24 2016, 01:39 AM Isties nuotraukos lyg is pasakos. Kas kart,skaitydama,zaviuosi, kiek energijos ir laiko, pastangu ideda i savo blog'a.
AusraBirželis 24 2016, 10:28 PM Lina, dekui uz susizavejima ir uz visus siltus zodzius; man blogas yra labai malonus hobis, todel nei laiko, nei pastangu visiskai negaila; ypac kai susilaukiu tokiu pozityviu atiliepimu;

Atsakyti į komentarą

JūratėBirželis 23 2016, 05:40 PM Labai gražu. Atrodo, kaip tikrai apsamanoję.
AusraBirželis 24 2016, 10:04 PM Aciu, Jurate; situos keksiukus nusiziurejau jau seniai; juos pamacius iskart pagalvojau, kad labia tiks irasui Joniniu proga;

Atsakyti į komentarą

NeringaBirželis 23 2016, 04:01 PM Jusu blog'a skaitau nuolat, jis puikus. Sis irasa kvepia misku ir gaiva, o nuotraukos tiesiog vercia is koto!!!
AusraBirželis 23 2016, 05:07 PM Neringa, aciu uz komplimentus blogui ir nuotraukoms; labai malonu girdeti, kad irasas patiko; vadinasi verta buvo nukulniuoti I miska; didelis aciu, kad skaitot bloga ir uz toki silta komentara;

Atsakyti į komentarą

IngaMBirželis 23 2016, 06:29 AM Nu fantastika... Atrodo taip ir jauti miško vėsą ir girdi upelio čiurlenimą. Tiesiog aš rigi priblokšta ir grožio, ir pateikimo. Super!Būtinai išbandysiu!
AusraBirželis 23 2016, 10:26 AM Dekui, Inga, uz komplimentus nuotruakoms; be galo malonu!!

Atsakyti į komentarą

ingaBirželis 23 2016, 04:10 AM Aš apšalus... Aušra, Jums seniai pribrendęs laikas knygai.
AusraBirželis 23 2016, 10:28 AM Inga, aciu uz emocijas!! o del knygos - neisvengiamai reiketu rinktis: ar knyga, ar blogas; siuo momentu renkuosi bloga; o kaip bus toliau - pamatysim;

Atsakyti į komentarą

RamunėBirželis 23 2016, 02:56 AM Aušra visiems Lt maisto blogeriams yra taip aukštai užkėlus kartelę, kad jau atrodo kuo dar mus nustebins?? Ir kai pamatai toki rezultata!!!! Supranti, jog kai kuriu zmoniu ismoningumas ir kurybingubas yra beribiai...
ViktorijaBirželis 23 2016, 04:22 AM Labai pritariu. Yra daugybė blogerių, kurie gauna realios materialinės naudos iš savo blogų, bet neįdeda nė dešimtadalio tiek energijos, laiko ir idėjų, kiek Aušra. Man šitas blogas yra Nr. 1 visuotinai, įskaitant net visus dizaino, mados, architektūros blogus, kuriuos seku. Praėjusį savaitgalį vėl dariau pavlovą su braškėmis pagal Aušros receptą ir n-tąjį kartą pasidžiaugiau, kad šitas blogas yra.

AusraBirželis 23 2016, 10:25 AM Aciu, merginos, uz visus sitokius aukstus ivertinimus ir komplimentus; as manau, kad kai yra tokiu nepaprastai sauniu, istikimu, pozityviu skaitytoju, tai blogo rasymas yra grynu gryniausias dziaugsmas! didelis aciu Jums, kad skaitot!

Atsakyti į komentarą

VidmantaBirželis 23 2016, 02:42 AM Kokios nuotraukos! Wow!!! Net baimė jaučiasi... Bet su tokiais keksiukais jokios erkės nebaisios :)
AusraBirželis 23 2016, 10:31 AM Aciu, Vidmanta, uz Wow!!! o del erkiu - aiskiai buvo verta surizikuoti, kai irasas sugeneravo sitiek teigiamu atsiliepimu; aciu uz pakomentavima!

Atsakyti į komentarą

LinaBirželis 22 2016, 10:11 PM Ir as passilgstu to tavo miskekio. Super vieta. Grazus irasas.
AusraBirželis 23 2016, 10:31 AM Lina, aciu!! I miskeli galesim nukulniuoti, kai prisnigs;

Atsakyti į komentarą

AusraBirželis 22 2016, 04:42 PM Zaviuosi jusu pasiaukojimu del fotosesijos, kuri,beje,pranoko visus lukescius.Keksiukai atrodo pasakiskai ir visos kompozicijos tiesiog alsuote alsuoja zalia,vaiskia gyvybe.Bravo,tikrai bravo!
AusraBirželis 22 2016, 05:17 PM Ausra, na didelis ACIU uz tokius malonius komplimentus! man labai smagu girdeti, kad irasas patiko; vadinasi verta buvo kulniuoti I "NO GO" zona; man buvo baisiai smagu pasivaikscioti ir pafotkinti; ir dar sugebejau nei vienos erkes neparsinesti; zodziu, viskas baigesi laimingai; aciu uz toki silta komentara!

Atsakyti į komentarą
my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)