Nauja įranga

Rugpjūtis 04, 2016 m Desertai, Vaisiai,
Komentarai (4)

 

 

Jau minėjau, kad bestovyklaujant gamtoje man mirtinai išlūžo mano senasis fotikas. Kadangi be fotiko aš nei krust, tai iškart užsakiau kitą; jis kaip mat atkeliavo, ir ta proga aš Jums skubu pristatyti savo naująją foto įrangą.

 

 

 

Tiems, kas mėgsta atsiversti maisto bloguose talpinamus spec-skyrelius apie nuotraukoms naudojamą foto aparatūrą, ir tiems, kam rūpi visokie fotikų parametrai, aš galiu pasakyti, kad visos vaikų ir vanilės puslapiuose talpinamos nuotraukos nuo šiol bus fotografuojamos Canon EOS 50D, kurį, kaip ir savo senolį EOS 40D, pirkau iš amazon, padėvėtą (nes 50D jau niekas seniai nebegamina). Pirkau labai nebrangiai, nes man nereikia nieko super mandro ir brangaus. Nesu aš kokia profesionali fotografė ar pelno siekianti blogerė, kad imčiau investuoti kapitalą į tokius niekalus kaip fotikai. Paprastutis ir nebrangus 40D man tarnavo puikiai; tikiuosi kad dabartinis 50D tarnaus lygiai taip pat gerai.

Prie fotoaparato yra prisuktas Canon 50 mm/1.8 objektyvas, kitaip dar vadinamas nifty-fifty, kuris kainavo irgi labai nedaug ir, matuojant mano standartais, yra nepakartojamo gerumo. Tai yra vienintelis mano turimas objektyvas.

Tai tiek tecnininių faktų.

Na o dabar apie receptą.

Naujojo fotiko inauguracijai aš nutariau iškepti avietinių macarons. Nes prieš porą mėnesių aš įvedžiau naują tradiciją: kiekvieną antradienį į irklentininkų klubo organizuojamą susibūrimą, dar kitaip vadinamą Tuesday Night Time Trials / TNT (atsiprašau, nežinau lietuviško vertimo) aš savo draugams-irklentininkams vis nunešu dėželę macarons. Praėjusiam antradieniui aš sugalvojau iškepti ir nusinešti avietinių, nes dabar toks sezonas, ir pamaniau, kad tokie vaisiniai uoginiai sausainiukai visiems patiks. Pasirodo, tie macarons nebuvo taip paprasta, kaip aš iš pradžių maniau.

Pirma partija buvo visiškas fiasco: jie išskydo, kepdami suskylinėjo ir ištežo. Žodžiu, ta pirma partija keliavo tiesiai į šiukšlyną. Antra partija buvo šiek tiek geresnė, be toli gražu ne tobulybė. Antrieji macarons buvo per trapūs ir irgi gana stipriai paskydę. Na bet aš juos vistiek sutepiau ir nutempiau į aukščiau paminėtą TNT, nes nebuvo kito kelio. Nors ir nedailūs, tie avietiniai macarons buvo iš tiesų skanūs ir visi iki vieno išgaravo kaip dūmas. Bet juos fotkinti tiesiog nebuvo prasmės. Galvojau, kad trečias kartas nemeluos. Kai tik parėjau namo po TNT, aš iškart suplakiau trečiąją šių macarons partiją, juos 1 valandą padžiovinau ir pašoviau į orkaitę. O vargeli! Tie tretieji gavosi dar baisesni, negu tie į šiukšlyną išmesti pirmieji. Reikėjo skubiai imtis kažkokių priemonių. Aš iškart ėmiau internete ieškoti paaiškinimų, kodėl macarons skylinėja, nekyla, bedžiūdamai ištyžta ir apskritai – nepavyksta. Internete paaiškinimų yra marios: nepersijoti migdolų miltai, per aukšta orkaitės temperatūra, nepakankamai džiovinta, negerai išplakta, ir t.t., ir t.p. Vienintelis man užstrigęs paaiškinimas paminėjo oro drėgmę; prie to paaiškinimo buvo daug iliustratyvių nuotraukų su ištežusiais ir sukiužusiais macarons, kurie atrodė identiški maniesiems. Taigi, brangieji, jeigu oro drėgmė yra maždaug 80-85%, aš Jums patarčiau su macarons kepimu net neprasidėti ir palaukti sausesnių dienų. Aš, deja, nesu tas žmogus, kuris labai mėgsta kažko laukti. Todėl, nepaisant to, kad Itakos atmosferoje šiomis dienomis laikosi maždaug 88% drėgmė, aš pasiraitojau rankoves ir vakar vakare išplakiau dar vieną, viso labo ketvirtą šią savaitę macarons partiją. Juos padėjau balkone, prie atdaro lango, dar įjungiau ventiliatorių, kad geriau džiovintų, ir palikau juos ten džiūti geras 2 ½ valandas (o gal ir dar ilgiau). Macarons į orkaitę aš pašoviau po vidurnakčio, ir jie, kaip nebūtų keista, gavosi visai pakenčiami: netobuli, bet nebyrantys ir netrupantys, be kojyčių, bet visai gražiai iškilę, lengvi, sausi ir apvalučiai. Sausesniu metų laiku jie tikriausiai gautųsi dar gražesni, bet ne grožyje juk esmė. Lygiai taip pat kaip tas mano fotikas – gets the job done. Taip ir šie mano macarons: būna gražesnių, bet ir šitie visai neprasti. Ir baisiai skanūs.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morenginiai sausainiai macarons su aviečių įdaru

Recepto šaltinis: birch tree baking

 

Macarons:

200 g cukraus pudros

100 g migdolų miltų

3 kiaušinių baltymai

Žiupsnelis druskos

50 g cukraus

Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi. Į aukštą stiklinę įtiesti konditerinį maišelį su apvaliu antgaliu.

Cukraus pudrą ir migdolų miltus permalti virtuvinu kombainu, kol gerai susimaišys.

Elektrinį plakiklį nustatyti ant vidutinio greičio. Plakti baltymus ir druską, kol baltymai pradės putoti. Padidinti plakiklio greitį ir plakti toliau, pamažu beriant cukrų, kol baltymai taps standūs ir apvertus dubenį nejudės, maždaug 3 minutes.

Visą curkaus pudros-migdolų miltų mišinį suberti į išplaktus baltymus ir gerai išmaišyti mentele, kol masė taps vientisa, ne daugiau 30-50 apsukimų. Nepermaišyti.

Baltymų masę sukrėsti į paruoštą konditerinį maišelį, ant paruoštų skardų į 3-4 cm skersmens skritulėlius. Sausainius palikti kambario temperatūroje, kol apdžius, 1-2 valandas, priklausomai nuo aplinkos drėgmės.

Orkaitę įkaitinti iki 135oC. Į įkaitintą orkaitę pašauti vieną skardą su sausainiais. Kepti maždaug 15-17 minučių, kol sausainiai iškils ir viršus pilnai išdžius. Traukti iš orkaitės. Pašauti kitą skardą. Sausainius atvėsinti skardose.

 

Įdaras:

1 stiklinė aviečių, šviežių arba šaldytų

3 kiaušinių tryniai

½ stiklinės cukraus pudros

1 šaukštas citrinų sulčių

1 šaukštelis citrinų žievelės, smulkiai sutarkuotos

4 šaukštai sviesto, supjaustyto kubeliais

Avietes pakaitinti mažame puodelyje ant silpnos ugnies, kol suminkštės ir pradės leisti sultis. Nukelti nuo ugnies, pertrinti per tankų sietelį. Sėklas išmesti. Tyrę padėti į šalį kol prireiks.

Vidutinio dydžio puode šluotele išplakti kiaušinių trynius, cukraus pudrą, citrinų sultis ir citrinų žievelę. Suberti sviestą ir kaitinti, pastoviai maišant, kol mišinys pradės tirštėti. Neužvirinti. Nukelti nuo ugnies. Mišinį pertrinti per tankų sietelį. Supilti aviečių tyrę ir gerai išmaišyti, Mišinį supilti į sandariai užsidarantį indą ir dėti į šaldytuvą 2-3 valandom arba pernakt, kad sustingtų.

 

Kremas:

100 g sviesto, kambario temperatūros

100 g grietinėlės sūrio, kambario temperatūros 2-2 ½ stiklinės cukraus pudros ½ stiklinės aviečių, šviežių arba šaldytų

2-3 šaukštai Chambord arba aviečių likerio

Avietes pakaitinti mažame puodelyje ant silpnos ugnies, kol suminkštės ir pradės leisti sultis. Nukelti nuo ugnies, pertrinti per tankų sietelį. Sėklas išmesti. Tyrę padėti į šalį kol prireiks.

Elektriniu plakikliu išsukti sviestą ir sūrį iki vientisos masės. Pamažu berti cukraus pudrą ir toliau sukti, kol kremas taps norimo tirštumo. Supilti aviečių tyrę ir likerį. Sukti, kol masė taps ventisa. Kremą sukrėsti į konditerinį maišelį su apvaliu angaliu. Laikyti šaltai kol prireiks.

 

Užbaigimas:

Pusę sausainių apversti lygiąja puse į viršų. Ant sausainio išspausti kremo žiedą, centrą užpildyti aviečių įdaru. Užvožti antru sausainiu. Laikyti šaltai, kol ateis laikas tiekti į stalą.

 

 

 

Raspberry Lemon Curd Macarons

Recipe source: birch tree baking

 

Macarons:

200 g powdered sugar

100 g almond flour

3 egg whites

Pinch of salt

50 g sugar

Line two baking sheets with parchment. Place piping bag with round tip in a tall glass.

Process powdered sugar and almond flour in a food processor.

In a bowl of stand mixer with whisk attachment, whisk egg whites and salt on medium speed until they are frothy. Increase mixer speed to high and gradually add sugar; continue whisking until stiff peaks form, about 3 minutes.

Add all powdered sugar and almond mixture into meringue. Fold it gently with spatula until uniform, about 30-50 turns.

Let batter sit for 10-25 minutes, then transfer it into prepared pastry bag. Pipe the batter onto prepared baking sheets into 1.5 inch diameter circles. Tap the pan on the counter to get rid of air bubbles and peaks from piping. Let cookies dry for 1-2 hours.

Preheat oven to 280°F. Bake one sheet at a time for 15-17 minutes, until tops are completely dry. Remove from oven. Let cool on the pan.

 

Curd:

1 cup raspberries, fresh or frozen

3 egg yolks

½ cup powdered sugar

1 tablespoon lemon juice

1 teaspoon lemon zest

4 tablespoons butter, cut into chunks

Cook raspberries in a small saucepan on medium heat until soften and release juices. Remove from heat. Strain through mesh strainer. Discard the seeds. Save the puree.

In medium sauce pan whisk egg yolks, powdered sugar, lemon juice, lemon zest. Add butter. Place pan on low heat and cook until mixture begins to thicken. Do not let it boil. Remove from heat. Strain through mesh strainer. Add raspberry puree and mix well until uniform. Transfer into airtight container. Chill in refrigerator until needed.

 

Frosting:

½ cup butter, at room temperature

½ cup cream cheese, at room temperature 2-2 ½ cups powdered sugar ½ cup raspberries, fresh or frozen

2-3 tablespoons Chambord or raspberry liquor

Heat raspberries in a small saucepan just until soften and begin to release juices. Remove from heat, strain through mesh strainer. Discard the seeds. Save the puree.

Beat butter and cream cheese until uniform. Gradually add powdered sugar until frosting reaches desired thickness. Add raspberry puree and liquor, mix well until uniform. Transfer frosting to a piping bag with round tip. Refrigerate until needed.

 

Assembling:

Flip half of macarons so that the flat side faces up. Pipe a ring of frosting along the outer edges of macarons. Spoon curd into the center of the ring, to fill up the hole. Top with another macaron. Pres lightly to adhere.

Transfer finished macarons into an airtight container. Refrigerate until ready to serve.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KristinaRugpjūtis 8 2016, 09:56 AM Aušra, šiaip aš nesu nei macaronsų kepėja, nei didelė jų mėgėja, bet taviškiai man atrodo skaniai! Galbūt jie iškepti ne pagal visas taisykles, gal tų "uodegėlių" ir neturi būti, bet užvis labiau mane vilioja tai, kad į šiuos saldumynus nepridėta šaukštai maistinių dažų. Tie labai spalvoti macaronsai man visuomet primena ne žmonių maistą, o kažkokius nuodingus vabalus, sutūpusius ant lentynų - ir tos asociacijos man neleidžia jais mėgautis. O va šitą receptą ketinu išbandyti, ir ko gero greitu metu :)
AusraRugpjūtis 8 2016, 10:35 AM Aciu, Kristina, uz pagyrimus ir uz toki silta komentara! be galo malonu; jeigu kada nors bandysi kepti macarons, gal tau geriau seksis;

Atsakyti į komentarą

JūratėRugpjūtis 7 2016, 10:10 AM Aš macarons'ų irgi niekaip neprisiruošiu iškepti, nors kelis kartus jau net baltymus jiems šaldytuve laikiau. Bet paskui išsigandau, gal gal jau tie baltymai per seni ir išmečiau. Taigi man, jų niekad nekepusiai, taviškiai atrodo ir labai gražūs, ir skanūs, ir labai mielai jų paragaučiau.
AusraRugpjūtis 7 2016, 01:20 PM Aciu, Jurate! jeigu kada nutarsi kepti, tai paskui butinai pasipasakok, kaip sekesi; man labai smalsu suzinoti, ar ir kitiems visokiu liapsusu su sitais macarons nutinka, ar cia tik man vienai taip;

Atsakyti į komentarą

AstaRugpjūtis 4 2016, 06:59 PM Nebūsiu griežta perfekcionistė (juolab, kad macarons'sų vis neprisiruošiu iškepti):) Man atrodo labai skaniai. Net kvepia žiūrint. Ateis ir jiems eilė mūsyse:)
AusraRugpjūtis 4 2016, 07:49 PM Aciu, Asta; tikekimes, kad kai ateis ta eile macarons kepimui, Jums seksis daug geriau negu man; sekmes!!

Atsakyti į komentarą

IevaRugpjūtis 4 2016, 03:33 PM Labas vakaras, nepykit bet tokiu baisiu macarons nesu macius.. Esu kepus dregmei esant tokiai kaip Jus minejot, bet viskas gavosi. Tesla bloga, snapeliai neissileide, kiek raso del klaidu, tai taip skyla virseliai del perplakto baltymo (P. Herme knygoje tai pamineta) o dar ir receptas labai keistas. Pati darau tik pagal auksciau mineto konditerio receptus. Yra receptai ir su prancuziska merenga, ir beze principu plakamas baltymas, bet cukraus turi buti Jusu rasytiems 3 baltimams t.y. 110 gr , cukraus 150 gr. Atsiprasau uz pamoksla, bet Jusu bloga seku ir daug visko gero randu, bet sikart visiskas liapsusas..
AusraRugpjūtis 4 2016, 03:58 PM Oi, Ieva, tikrai nereikia atsiprasinet - labai aciu uz patarimus; gal palauksiu bent pora trejeta savaiciu ir pabandysiu pagal Jusu recepta; aciu uz pakomentavima;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)