Patch

Rugsėjis 28, 2016 m Daržovės, Desertai, Pusryčiai,
Komentarai (5)

 

 

Sekmadienį iš pat ryto mes visa šeima nukulniavom į Indian Creek Farms. Todėl, kad buvo labai gražus oras. Ir todėl, kad labai arti, nereikia niekur ilgai važiuoti; tokia gera ne itin sudėtinga iškyla, pats tas sekmadienio rytui. Iš iškylos dar buvo tikimasi šiokio tokio šeimos terapijos efekto, nes mūsų šeimoje paskutiniu metu (tiesą pasakius, jau gana ilgokai) vyskta šiokia tokia trintis, keliomis kryptimis, taigi toks pasivaikščiojimas buvo organizuojamas su tikslu sustiprinti tarpusavio ryšius ir apturėti gerą laiką gamtoje, drauge.

Kadangi, kaip minėjau, vyksta trintis, tai į kelionę leidomės dviem komandom; viena komanda (aš, Julius ir šuniukas) sėdo ant dviračių (šuniukas, savaime aišku, ant dviračio nesėdo, o buvo įkištas į pavadėlį ir buvo užkabintas man ant riešo), o likę šeimos nariai išbirbė su mašina. Keliavom skirtingomis kryptimis: mes su Julium mynėm į vieną pusę, kur, pakėlus tinklą, galima nelegaliai įlįsti į daržą. o tėtis, kaip ir dera, nusuko link paradinio įėjimo. Išvykę atskirai, skirtingomis kryptimis, mes po kokių 15-20 minučių visi susitikom ant saulėgrąžomis pražydusio Indian Creek Farms šlaito. Tiesiog simboliškas susivienijimas, tikras terapinis seansas. Ankstyvą rytą darže nebuvo nei gyvos dvasios, tik mes. Ir saulėgražos. Ir tarp jų pūpsantys moliūgai. Už jų – obelynas. Prieš akis - į begalinį tolį atsiveriantys erdvūs vaizdai. Mes nedaug kalbėjom, bet žlugdančios kasdieninės įtampos nebuvo; ją kažkas tarsi nubraukė stebuklinga lengva ranka. Mums visiems buvo smagu, ir gera, ir kažkaip natūraliai jauku. Tas moliūgų laukas iš tiesų turi magiškų galių. Ne veltui angliškas moliūgų laukas vadinamas “pumpkin patch”; nuo žodžio “patch”, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia “lopas”. Pati tinkamiausia vieta, kai reikia kažką palopyti ar šiaip -  paremontuoti.

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mielinė duonelė su moliūgų tyre

Recepto šaltinis: Better Homes and Gardens

 

 

Tešla:

¾ stiklinės* pieno

7 g sausų tirpių mielių

½ stiklinės moliūgų tyrės

3 šaukštai (45 g) sviesto, ištirpinto

2 šaukštai cukraus

½ šaukštelio malto cinamono

Žiupsnelis tarkuoto muškato

Žiupsnelis malto kardamono

1 kiaušinis

½ šaukštelio druskos

3 stiklinės miltų

*1 stiklinė = 236 ml

Mažame puodelyje pašildyti pieną. Šiltą pieną supilti į didelį dubenį, suberti mieles, išmaišyti ir palikti 5-10 minučių, kol išputos. Į dubenį su pieno-mielių mišiniu sudėti moliūgų tyrę, sviestą, kiaušinį, cukrų, druską ir prieskonius. Išmaišyti. Tiesiai į dubenį persijoti miltus. Maišyti su kablio antgaliu, kol tešla taps vientisa ir elastinga. Iš tešlos suformuoti rutulį, dėti į aliejumi išteptą dubenį, uždengti maistine plėvele ir palikti šiltai, kad pakiltų, maždaug 1 valandą, arba dėti į šaldytuvą pernakt.

 

Įdaras:

½ stiklinės moliūgų tyrės

3 šaukštai (45 g) sviesto, ištirpinto

½ stiklinės cukraus

2 šaukštai malto cinamono

Stačiakampę kepaliuko kepimo formą ištepti sviestu. Tešlą perdėti ant sauso, pamiltuoto paviršiaus, iškočioti į 30x50 cm stačiakampį.

Mažame dubenėlyje sumaišyti moliūgų tyrę ir sviestą. Mišinį užtepti lygiu sluoksniu ant iškočiotos tešlos paviršiaus. Kitame dubenėlyje sumaišyti cukrų ir cinamoną; mišinį lygiu sloksniu užbarstyti ant tešlos. Tešlos stačiakampį supjaustyti skersai į penkias vienodo storio juostas. Kiekvieną juostą perpjauti pusiau, puseles sudėti vieną ant kitos, perpjauti skersai į tris lygias dalis. Tešlos krūveles dėti į paruoštą formą pjautąja dalimi į viršų. Sudėjus visas juosteles formą uždengti plėvele ir palikti pusvalandžiui šiltai, kad pakiltų.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Nuo formos nuimti plėvelę, pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti, kol gražiai paruduos, maždaug 35-40 minučių. Traukti iš orkaitės, palaukti 10 minučių, kol duonelė šiek tiek atvės, apversti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Glajus:

50 g grietinėlės sūrio

½ stiklinės cukraus pudros

1 šaukštelis vanilės esencijos

1 šaukštelis cinamono

2-3 šaukštai pieno (daugiau, jeigu reikia)

Visus ingredientus sudėti į dubenį ir gerai išsukti, kol masė taps vientisa ir pakankamai skysta. Jeigu glajus per tirštas, po vieną šaukštą pilti pieną ir vis sukti, kol glajus taps norimo tirštumo. Paruoštu glajumi aplaistyti atvėsusią duonele. Tiekti tuojau pat.

 

 

 

Pumpkin Pull Apart Bread

Recipe source: Better Homes and Gardens

 

Dough:

¾ cup milk

¼ ounce (1 packet) dry yeast

½ cup pumpkin puree

3 tablespoons butter, melted

2 tablespoons sugar

½ teaspoon cinnamon

Pinch nutmeg

Pinch cardamom

1 egg

½ teaspoon salt

3 cups flour

In a small saucepan heat milk until warm. Transfer warm milk to a large bowl. Add yeast, stir to dissolve, let stand until foamy, about 5-10 minutes.

To the bowl with milk-yeast mixture add pumpkin, melted butter, sugar, salt, spices and egg. Beat until combined. Sift in flour. Using hook attachment, stir until dough is uniform and smooth, about 5-7 minutes. Shape dough into a bowl, transfer into oiled bowl, cover with plastic wrap and let rise in warm place for 1 hour, or refrigerate overnight.

 

Filling:

½ cup pumpkin puree

3 tablespoon butter, melted

½ cup sugar

2 tablespoons cinnamon

Butter a standard loaf pan. Transfer dough out on lightly floured surface and roll into a 20x12 inch rectangle.

In a small bowl mix together pumpkin puree and melted butter. Spread pumpkin mixture in a even layer over the entire surface rolled out dough. In another bowl mix sugar and cinnamon. Sprinkle mixture over the pumpkin layer.

Cut dough rectangle crosswise into five 12x4 inch strips. Cut each strip in half. Stack strips in twos, then cut each stack into three 4x2 inch pieces, leaving stacks intact.

Loosely layer stacks into loaf pan with the cut sides up. Cover with plastic wrap and let rise for 30 minutes at room temperature.

Preheat oven to 350oF. Remove plastic wrap from the risen loaf. Place bread into preheated oven Bake for 35-40 minutes or until golden brown and dry to the touch. Remove from oven Let cool for 10 minutes, then invert bread onto wire rack and let cool completely.

 

Icing:

2 ounces cream cheese

½ cup powdered sugar

1 teaspoon vanilla extract

1 teaspoon cinnamon

2-3 tablespoons milk (or more if needed)

In a bowl mix all ingredients until smooth. If icing is too thick, add more milk, one tablespoon at a time, until icing reaches desired consistency. Drizzle icing over cooled loaf. Serve right away.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
RenataSpalis 1 2016, 12:50 PM Geras, kaip tik įlindau moliūginių bandelių recepto. Išbandysim šitą būtinai.Ačiū.
AusraSpalis 1 2016, 01:47 PM Renata, jeigu kepsit, man labai rupes suzinoti, kaip sekesi ir at patiko; sekmes!

RenataSpalis 6 2016, 01:19 AM Išbandyta. Net ir neabejojau, kad bus skanu kaip ir n kartų darytos moliūginės bandelės su cinamonu. Ačiū už receptą.

AusraSpalis 6 2016, 09:33 AM Renata, tai Jums aciu, kad isbandet recepta ir uz visus tuo N kartu!! smagu, kad patiko;

Atsakyti į komentarą

LinaRugsėjis 29 2016, 08:09 PM As usual....visa apsibliovus. Kaip man smagu, kad jus visi turejot gera laika.
AusraRugsėjis 29 2016, 09:39 PM Lina, as matyt esu tikra tokiu tear-jeriking tekstu profe; man irgi smagu;

Atsakyti į komentarą

AudreRugsėjis 29 2016, 12:27 PM Oi kaip gražu: moliūgai auga tarp saulėgrąžų - čia toks sumanus daržininkavimas (kai vienas augalas padeda kitam) ar tiesiog dėl grožio?
AusraRugsėjis 29 2016, 01:13 PM Audre, jie pirma karta sitaip moliugus susodino. anksciau buvo tik vienas didziulis moliugu laukas, o saulegrazos augo atskirai, kitame lauke; tikriausiai siemet susodino sitaip del grozio, arba gal pritruko vietos; nes tu saulegrazu, manau, jie niekam nenaudoja;

Atsakyti į komentarą

JurgitaRugsėjis 29 2016, 07:02 AM Pagaminau! prisipažinsiu, su mielėmis , paskutinį kartą dirbau gal prieš 6 metus, kepdavau pyragėlius su kopūstais ir uogiene...bet man ganėtinai sunkiai sekdavosi su jomis draugauti, tad ilgą laiko tarpą nieko negaminau, bet kadangi vakar vakare, pagal Jūsų rekomendacijas eilinį kartą gaminausi moliūgų tyrę šaldymui, šiandien ryte jos dar liko ir taip. Atsiverčiau Jūsų blogą, nusprendusi panaršyti archyvuose ar etiketėse ir paieškoti, kažko skanaus...bet!!! toli ieškoti nereikėjo! Pūpso naujas kvapnus moliūginis receptas! Visko reikiamo tūrėjau, ir štai rezultatas jau ant grotelių...prisipažinsiu, pasklidus namie tooookiems aromatams...na tiesiog negaliu sėdėti ir ramiai laukti kol jis visiškai atvės, tad atsiplėšiau gabaliuką jau dabar!!! Geriu čiobrelių arbatą ir mėgaujuosi puikiu skoniu ir kvapu...jau net ir Kalėdom pradeda kvepėti! :) Ačiū Aušra, kad esate! p.s. o tekstas kaip visada...verčiantis pasvajoti..oj kaip norėčiau ir aš po tokius Indian Creek Farms pasivaikščioti ir prisirinkti rudens gėrybių!!!! :)
AusraRugsėjis 29 2016, 10:50 AM Aciu, Jurgita kad isbandet recepta ir uz visus siltus zodzius; ir dar aciu uz tai, kad esate; nes kas gi as daryciau be tokiu sauniu skaitytoju - tiesiog nebutu prasmes rasyti; labai smagu, kad duonele patiko;

Atsakyti į komentarą

JurgitaRugsėjis 29 2016, 03:37 AM Sveiki, tešla jau ilsisi! dabar galvoju kokio dydžio ta kepaliuko kepimo forma? aš turiu tik kekso stačiakampę...pažiūrėjus į Jūsų foto, galvoju, kad maniškė, kogero bus per siaura...gal bandyt į kokią kitą formą...
AusraRugsėjis 29 2016, 10:48 AM Jurgita, mano kepaliuko forma yra 12.5 x 25 cm; kitokioje formoje (pvz. ziedo formos apvalioj) tokio tipo duoneles irgi labia geria iskepa;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)