Keksiukų karai

Spalis 20, 2016 m Desertai,
Komentarai (7)

 

 

Ar kas nors kada nors esate žiūrėję food network laidą Cupcake Wars? Tai va, renginys panašia tema (t.y. keksiukų tema) praėjusį savaitgalį vyko Itakoje. Jokių karų, aišku, nebuvo. Reikėjo tik atnešti 6 keksiukus, juos paskui vertino komisija ir skelbė nugalėtojus.

Apie renginį man pranešė mano bendradarbė. Parodė skelbimą ir liepė sudalyvauti. Todėl ir sudalyvavau. Dar nutariau sudalyvauti todėl, kad renginys turėjo labai kilnią misiją: rinkti lėšas Sophie fondui, kuris įkurtas siekiant informuoti plačiąją visuomenę apie savižudybių prevenciją ir tiekti psichologinę pagalbą.

Sophie Hack MacLeo buvo Cornell universiteto studentė, talentinga meninikė, aistringa keksiukų kepėja, kuri, būdama 23-jų, savo noru pasitraukė iš gyvenimo. Sophie šeima ir draugės nutarė jos vardu įkurti paramos fondą, o kad žinia apie fondą pasklistų plačiau, buvo sugalvota pačiame miesto centre suorganizuoti keksiukų konkursą. Tokia iniciatyva man pasirodė super šauni, todėl nedvejodama nei minutės ėmiau ir sudalyvavau.

Keksiukus nunešėm iš pačio ryto, iškart po Juliaus ledo ritulio treniruotės; aš, Julius ir šuniukas nubimbėm į keksiukų pristatymo vietą, beveik valandą anksčiau, nei priklauso. Renginį organizavusios merginos jau buvo atėję, ruošėsi visam karnavalui, dengė stalus, rūšiavo popierius, dekoravo, ir t.t. Mes su jom paplepėjom, jos pasidžiaugė mūsų itin meiliu šuniuku, Julius buvo pristatytas patalkininkauti. Aš atnešiau ne šešis, kaip priklauso, o viso labo aštuoniolika keksiukų. Šešis pačius gražiausius atrinkau ir padėjau ant padėklo, komisijos vertinimui, o likusius aš lyg tarp kitko palikau (apsimečiau, kad pamiršau), atsilabinau su visomis mielomis renginio organizatorėmis ir lyg neikur nieko nukulniavau į mašinų parkavimo aikštelę. Į mašiną sukišau Julių ir šuniuką, dar šiek tiek palūkuriavau, ir čiuožiau atgal, atsiimti neva tai užmiršto savo padėklo. Kai atėjau pas tas merginas, 12 keksiukų nuo padėklo jau buvo išgaravę. Aš išklausiau visus komplimentus apie tai, kokie nuostabūs ir nepakartojami buvo tie keksiukai, pasiėmiau savo padėklą ir išėjau, puoselėdama slaptą viltį, kad tuos mano keksiukus merginos prisimins ir tinkamai įvertins. Žinojau, kad be gudravimo neišsisuksiu. Į konkursą neabejotinai buvo pristatytas tuntas pačių nuostabiausių ir skaniausių keksiukų, todėl per tokią daugybę nesunku pasimesti, ir tada netgi labai geri ir nepaprasti keksiukai gali likti nepastebėti. Kad taip neatsitiktų ir kad manuosius keksiukus vertinimo komisija įsimintų (o, čia ta ponia su vaiku ir su šuniuku, kur atnešė tuos bananinius keksiukus su karamele!!!), aš atkulniavau pati pirmoji, nepatingėjau su tomis merginomis papliurpti, užsitikrinau, kad jos mane įsiminė – ir štai Jums rezultatas: manieji bananiniai keksiukai su skrudinto sviesto ir grietinėlės sūrio kremu užėmė labai garbingą trečią vietą!!! VALIO!

Kitais metais garantuotai vėl dalyvausiu. Gal ir vėl pasiseks.

Aušra 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bananiniai keksiukai su skrudinto sviesto ir grietinėlės sūrio kremu

Recepto šaltinis: Cleobuttera

 

Keksiukai:

1½ stiklinės* plus 3 šaukštai (212 g) miltų

1 šaukštelis valgomosios sodos

¼ šaukštelio druskos

¼ šaukštelio cinamono

½ stiklinės (115 g) sviesto, kambario temperatūros

1 ¼ stiklinės (250 g) cukraus

2 kiaušiniai

½ stiklinės (115 g) grietinės

1 ½ šaukštelio vanilės esencijos

3 bananai (300 g nuluptų, 1 ¾ stiklinės sutrintų)

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkatinti iki 180oC. Į keksiukų skardas įtiesti popierines formeles.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, sodą, cinamoną ir druską.

Kitame dubenyje šakute sutrinti bananus į daugmaž vientisą tyrę.

Elektriniu plakikliu išsukti sviestą iki vientisos masės. Suberti cukrų ir sukti dar maždaug 3-5 minutes, kol masė taps puri. Sudėti grietinę, supilti vanilės esenciją ir gerai išmaišyti.

Po vieną sudėti kiaušinius ir gerai išmaišyti.

Per du kartus suberti miltų mišinį ir maišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti.

Sudėti bananų tyrę ir išmaišyti, kol tolygiai pasiskirstys.

Tešlą paskirstyti į paruoštas keksiukų formeles, pripildant maždaug ¾ formelių tūrio. Pašauti į įkaitintą orkaitę.

Kepti 18-20 minučių, kol medinis iešmelis, įbestas į keksiuko centrą, liks sausas. Traukti iš orkaitės. Palaukti 5 minutes. Keksiukus perkelti ant grotelių palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Kremas ir užbaigimas:

1 stiklinė (225 g) sviesto

3 ½ stiklinės (400 g) cukraus pudros

¼ šaukštelio druskos

1 šaukštelis vanilės esencijos

2 stiklinės (450 g) grietinėlės sūrio, supjaustyto kubelias      

Kietų irisų arba žemės riešutų, smulkiai sukapotų

Karamelinio padažo

 

Sviestą sudėti į nedidelį puodelį, užkaisti ant vidutinio stiprumo ugnies ir kaitinti kol pakvips ir paruduos. Nukelti nuo ugnies, supilti į dubenėlį ir dėti į šaldiklį, kad sustingtų, maždaug 45 minutes. Sustingusį sviestą išsukti elektriniu plakikliu iki vientisos masės. Suberti cukraus pudrą ir druską, supilti vanilės esenciją ir sukti kol masė taps puri, maždaug 5 minutes. Po vieną gabalėlį dėti grietinėlės sūrį ir sukti, kol kremas taps vientisas.

Atvėsusių keksiukų viršų aptepti kremu, apvolioti smulkintuose irisuose, apšlakstyti karamele. Laikyti šaltai. Tiekti kambario tempratūros.

 

 

 

Banana Cupcakes with Browned Butter & Cream Cheese Frosting

Recipe source: Cleobuttera

 

Cupcakes:

1½ cup plus 3 tablespoons (7 ½ oz / 212 g) flour

1 teaspoon baking soda

¼ teaspoon salt

¼ teaspoon cinnamon

½ cup (4 oz / 115 g) unsalted butter, at room temperature

1 ¼ cup (8 ¾ oz / 250 g) sugar

2 eggs

½ cup (4 oz / 115 g) sour cream

1 ½ teaspoons vanilla extract

3 very ripe bananas (300 g peeled, 1 ¾ cups pureed)

 

Preheat oven to 350oF / 180oC. Line 2 muffin pans with paper cupcake liners. Set aside.

In a medium bowl, sift together the flour, baking soda, cinnamon and salt. Set aside.

Mash bananas with a fork.

In a bowl of stand mixer cream butter until smooth, about 1 minute.

Add sugar and beat on medium speed until lightened up in color and texture; 3–5 minutes.

Add eggs, one at a time, scraping bowl between each addition.

Add sour cream and vanilla and beat until well combined.

Set mixer to lowest speed, then add in flour mixture in two batches, scraping bowl after each addition. Beat slowly until just blended; do not overmix.

Add banana puree and beat until just combined; do not overmix.

Using an ice cream scoop with a release mechanism, divide batter evenly between cupcake liners filling them until ¾ full.

Bake for 18-20 minutes, or until cupcakes spring back to the touch and a toothpick inserted in the center comes out clean. Remove from the oven. Allow cupcakes to cool in the pan for about 5 minutes, then transfer to a wire rack to cool completely.

 

Frosting & Garnish:

1 cup (8 oz / 225 g) butter

3 ½ cups (14 oz / 400 g) powdered sugar

¼ teaspoon salt

1 teaspoon vanilla extract

2 cups (1 lb / 450 g) cream cheese, cut into 1 inch pieces      

Toffee bits

Dulce de leche or caramel sauce

 

Place butter in a small saucepan and cook over medium heat until golden and fragrant. Transfer to a small bowl, cover and place in the freezer for about 45 minutes or until partly solidifies but is still soft and pliable. Beat butter with handheld mixer until creamy, about 1 minute.

Add powdered sugar, salt and vanilla, beat for about 5 minutes until lightened in both color and texture.

Add cream cheese, one piece at a time, mixing well after each addition until fully incorporated. Beat for about 2 minutes until light and fluffy.

Frost cooled cupcakes with frosting. Garnish with crushed toffee bits. Drizzle with dulce de leche or caramel sauce.

 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
AistėRugsėjis 10 2017, 05:17 AM Labas, Aušra, lietuviškoje šių keksiukų versijoje praleistas kiaušinių žingsnis. Pastebėjau tik kai gavau labai kietą tešlą ir ant darbastalio vis dar buvo likę kiaušiniai. Įmaišiau juos pabaigoje, tikiuosi kažkas vie tiek gausis - keksiukai paprastai gana atlaidūs :)
AusraRugsėjis 11 2017, 12:29 PM Aciu, Aiste! pataisiau;

Atsakyti į komentarą

adrijaGruodis 19 2016, 04:44 AM Sveiki, norejau paklausti kas yra surio grietinele? :)
AusraGruodis 19 2016, 10:59 AM Adrija, ne surio grietinele or grietineles suris = Philadelphia cream cheese = Neufchatel

Atsakyti į komentarą

Mi.Spalis 24 2016, 03:39 PM Gal jau kokį penką kartą grįžtu prie šių keksiukų, nu tokie jie nuostabūs, taip skaniai atrodo, kad atrodo, jau jaučiu jų skonį...:) Manau, jau artimiausiom dienom keliausiu parduotuvėn pirkti bananų :D Tiesa - nuotraukose matau, kad naudojate gražius popieriukus, kurie neprisigėrė riebalų. Jie iš storesnio popieriaus ar kažkuo ypatingi?
AusraSpalis 24 2016, 03:52 PM Mi, na aciu uz visus pagyrimus keksiukams; jie tikrai yra verti demesio; ne veltui uzsidirbo prizine vieta! o del popiereliu - lyg ir niekuo neypatingi; paprasti, pigus popiereliai; keksiuku tesla nera labia riebi, tai gal todel tie popiereliai graziai atrodo; jeigu nutarsite issikepti siuos keksiukus, tai man labai rupes isgirsti atsiliepimus; sekmes!

Atsakyti į komentarą

RasaSpalis 23 2016, 04:45 AM Oi jus Ausra, tikra gudruole! Bet labai sveikinu su 3vieta! Mano dukros mylimiausia laida Keksiuku karai, kepa namuose kiekviena savaitgali. Geros dienos, sekmes tokiuose karuose:)
AusraSpalis 24 2016, 10:30 AM Aciu, Rasa, uz pasveikinimus; sekmes dukrai!

Atsakyti į komentarą

RasaSpalis 23 2016, 02:00 AM Sveiki, kazkodel nepavyksta atidaryti netikro vistienos zuikio recepto. Gelbekit🤔
AusraSpalis 24 2016, 10:29 AM Netikras vištienos zuikis su kiaulienos šonine ir pistacijomis Recepto šaltinis: Duonos ir žaidimų 2 šaukštai alyvuogių aliejaus 1 svogūnas 3 česnakų skiltelės 1 šaukštas šviežių rozmarinų, smulkiai sukapotų 900 g vištienos (arba kalakutienos) faršo 75 g džiūvėsėlių 2 kiaušiniai 1 morka 2 šaukštai dižono garstyčių 2 šaukštai brendžio 1 šaukštelis druskos 1 žiupsnelis maltų pipirų 70 g pistacijų riešutų 350 g šaltai rūkytos šoninės, supjaustytos plonomis ilgomis juostelėmis Orkaitę įkaitinti iki 180oC. Morką ir svogūną supjaustyti labai smulkiais kubeliais. Česnaką smulkiai sukapoti. Pistacijas nuplikyti verdančiu vandeniu ir nulupti tamsias luobeles. Keptuvėje ant vidutinio karštumo ugnies įkaitinti aliejų. Suberti smulkintą svogūną, morką ir kepti, retkarčiais pamaišant, kol suminkštės, maždaug 3-5 minutes. Suberti česnaką, rozmarinus ir dar pakepinti maždaug 1 minutę, kol pakvips. Keptuvę nukelti nuo ugnies ir palikti, kad atvėstų. Dideliame dubenyje sumaišyti maltą vištieną, keptus svogūnus ir morkas, džiūvėsėlius, kiaušinius, garstyčias, brendį ir pistacijas. Pagardinti druska ir pipirais. Šoninės juosteles įtiesti į stačiakampę kepaliuko kepimo formą, pilnai padengiant formos dugną ir šonus. Ant šoninės sudėti vištienos faršo mišinį, šaukštu paspausti ir išlyginti paviršių; išlindusius šoninės juostelių galus užlenkti ant vištienos mišinio. Formą apsukti folija, dėti ant kepimo skardos ir pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 1 valandą, kol temperatūra kepsnio viduje pasieks 70oC. Kepsnį traukti iš orkaitės, išsukti iš folijos, nupilti susikaupusį skystį ir su forma dėti ant grotelių kad atvėstų. Atvėsusį kepsnį apversti ant lėkštės arba padėklo, uždengti plėvele ir dėti kelioms valandoms į šaldytuvą, kad sustingtų. Sustingusį kepsnį supjaustyti griežinėliais. Tiekti šaltą arba kambario temperatūros.

RasaSpalis 27 2016, 01:44 PM Ausryte, labai labai aciu

Atsakyti į komentarą

IngaMSpalis 21 2016, 06:09 AM Tiesa, pamiršau paklausti, ar iš produktų,nurodytų recepte gaunasi 18vnt. keksiukų?
AusraSpalis 21 2016, 10:28 AM Inga, taip, 18 ne itin dideliu keksiuku;

Atsakyti į komentarą

IngaMSpalis 21 2016, 03:22 AM Sveikinimai su trečia vieta!Tikrai tarp tokios gausos keksiukų-jau ir skonio receptoriai susimakaluot gali ir akys apraibti:)))Oj mano vaikai labai mėgsta "Keksiukų karų" laidą, pas mus LT irgi ją rodydavo, gal dar ir rodo, gal ir ne, tik pas mus LT aišku senesnius įrašus rodydavo, ne naujausius. Mes namie net esam bandę kažką panašaus, iškepiau keksiukus ir bandžiau skirtingų skonių kepurėles padaryti, vaikai ragavo ir sakė, kurie jiems patinka, o kurie nepatiko:)))
AusraSpalis 21 2016, 10:28 AM Aciu, Inga!

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)