Winter Camping

Sausis 04, 2017 m Daržovės, Mėsa, Pusryčiai,
Komentarai (8)

 

 

Kažkada ankstyvą spalį, kai ieškojau stovyklaviečių mūsų tradicinei vasarinei iškylai į 1000 Islands, aš užtikau labai jaukią trobelę tame pačiame parke, kurią buvo galima užrezervuoti paskutinei gruodžio savaitei. Tą trobelę aš jau seniai buvau nusižiūrėjusi, jau kelinti metai bandau ją gauti bent kelioms dienoms vasaros sezonu, bet vis nesėkmingai. Wellesley parke tokių trobelių yra tik 10, ir jos išgraibstomos akimirksniu, žiemą vasarą. Bet štai kažkokio stebuklo dėka tą vieną vienintelę savaitę metuose, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, 10-oji trobelė buvo laisva. Todėl aš, per daug nesvarsčiusi, ją iškart griebiau. Kai vakare, parėjusi namo, savo šeimai pranešiau, kad gruodžio pabaigoje mes visi važiuosim stovyklauti į 1000 Islands, iš pradžių įsivyravo mirtina tyla, o paskui prasidėjo vienbalsis burbėjimas ir dejavimas, kokia siaubinga yra ta mano idėja, kaip ten bus baisu, ir šalta, ir šlapia, ir išvis – nepakeliama. Vaikai pareiškė, kad jie niekur nevažiuos. O sutuoktinis, kaip nebūtų keista, sutiko, nes aš pareiškiau, kad jis galės važiuoti atskirai ir, reikalui esant, galės apsisukti ir važiuoti sau namo, jeigu ten iš tiesų bus taip baisu ir nepakeliama.

Tai va, nuo spalio pradžios iki gruodžio pabaigos aš vis liūliavau visokiausias mintis apie mūsų žieminę ekspediciją į negyvenamą salą, kuri garsėja neregėto mąsto sniego pūgomis ir bene pačiomis atšiauriausiomis, Ontario ežero reguliuojamomis žiemos klimato sąlygomis. Šaltu sezonu aš niekada nesu stovyklavusi, o ką jau ten bekalbėti apie stovyklavimą gruodžio mėnesį ant St.Laurence upės žiočių. Nežinojau, ko iš tos kelionės tikėtis, bet nei akimirkai nesuabejojau, kad gal nevažiuosiu. Tikėjausi rimto išbandymo, fizinio ir emocinio. Planavom važiuoti pilnu šeimos sąstatu, visi keturi plius šuniukas, o tai jau nebežinau kaip seniai nėra nutikę. Ten gyvensim visi susispaudę mažoje trobelėje, aiškiai grosim vieni kitiems ant nervų, bus atšiaurios gyvenimo sąlygos, ko mano šeimos nariai negali pakęsti, nebus interneto ir Playstation, į tualetą ir į dušą reikės keliauti per kiemą. Trumpai tariant, vieniems ten bus baisiai nuobodu, o kitiems neišvengiamai važiuos stogas dėl visų aukščiau suminėtų ir dar dėl gero desėtko kitų, čia nepaminėtų priežasčių.

Aš planavau bėgioti ir eiti į ilgus pasivaikščiojimus aplink salą. Aš planavau visą maistą gaminti ant laužo. Jokių microwave dinners ir kitokio sh**t. Aš planavau visą mūsų kelionę dokumentuoti savo fotiku. Savaime aišku, tokia veikla nei kiek nedomino nei vieno mano šeimos nario, anei mažiausio trupinėlio. Šeimos nariai planavo žuvauti arba sėdėti trobelėje, apsikabinę šildytuvą. Dar planavo žaisti ant savo telefonų arba iPad’ų iš anksto užkrautus žaidimus. Julius dar dėl viso pikto įsimetė knygą.

Tai va, išvažiavom dviem automobiliais. Į vieną buvo sukrautas šuniukas ir visas maistas, užsilikęs po Kūčių ir Kalėdų, keli dideli kelioniniai cooler’iai, plius krepšių krepšelių; maisto atsargų laisviausiai būtų pakakę kelioms daugiavaikėms šeimoms maždaug dviems savaitėms, o gal ir dar ilgiau. Į kitą automobilį sušoko visi trys šeimos nariai, o į visas tuščias kertes buvo sugrūsta žvejybos įranga. Išbirbėm anksti iš ryto ir tikėjomės geriausio. Aš tikėjausi pailsėti idiliškoje aplinkoje, pasakiško grožio gamtos prieglobstyje, kur atsiveria akimi neaprėpiamos erdvės ir atvirutiniai vaizdai. Ta pačia proga aš dar planavau prisirinkti kapitalinės medžiagos liuksusiniam blog’o įrašui, ir prisikaupti kalnus neįkainojamos vertės prisiminimų visam likusiam gyvenimui. Kiti šeimos nariai, tikriausiai, tikėjosi kaip nors išlikti gyvi.

Ta va, tos mūsų žieminės atšiauriosios kelionės aprašymui, kaip nebūtų keista, aš tiesiog pritrūkstu žodžių. Buvo tiesiog nepakartojamai ir nenupasakojamai nuostabu. Ir gamta, ir tyla, ir visiška tuštuma, mylios ir mylios negyvenamų salų, nejudančio vandens, begaliniai plotai juodai baltos gamtos, ir viskas. Mes kūrenom laužus, kaip toje Dave Matthews dainoje, kissing whiskey by the fire with the snow outside. Mes virėm pusryčius, pietus ir vakarienes; aš kasdien irsčiausi ledinėje upėje ant savo irklentės, aš bėgiojau, vaikai žuvavo, paskui sėdėdavom visi kartu toje ankštoje trobelėje, apsikabinę šildytuvą arba įsisupę į miegmaišius, žiūrėjom filmus ant mano mažyčio kompo, kalbėjomės, juokėmės. Neslėpdama pasakysiu, kad, kas be ko, vienam asmeniui stogas buvo trumpam nuvažiavęs. Vieną naktį, maždaug apie 4:00 am kai kam buvo užėjęs noras susipakuoti daiktus ir lėkti po velnių namo, bet sukilę nervai bendromis pastangomis buvo šiaip ne taip numalšinti, daiktai buvo staigiai išpakuoti, ir mūsų jaukioje, iki 90oF įkaitintoje trobelėje vėl įsivyravo harmonija.

Tai buvo neprastai šauni kelionė, kuri pranoko mūsų visų lūkesčius. Visi grįžom patenkinti, pailsėję, atsigavę, apturėję masę puikaus laiko ir susiplanavę panašią kelionę kitiems metas, galbūt Naujųjų sutikimui, pasikvietus keletą draugų, gal išsinuomavus kelias trobeles. Įsivaizduojat, koks jėginis tai būtų Naujametis.??!!

Jeigu kada nors turėsite progą štai šitaip viduržiemį išlėkti kur nors į pasaulio kraštą ir pagyventi ten, kur niekas negyvena, aš Jums iškart paskau: lėkit ir nei minutės nedvejokit. Bus nuostabu. Ir verta – ne tas žodis!

Ačiū, kad paskaitėte.

Aušra

 

1 diena

 

 

 

2 diena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 diena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 diena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moliūgų blynai

Recepto šaltinis: Adventures in Cooking

 

Blynai:

1 ½ stiklinės* pieno

½ stiklinės moliūgų tyrės

½ stiklinės maskarponės sūrio

1 kiaušinis

2 šaukštai sviesto, ištirpinto

2 šaukštai obuolių acto

2 šaukštai viskio

2 stiklinės miltų

2 šaukšteliai kepimo miltelių

1 šaukštelis valgomosios sodos

¼ šaukštelio tarkuoto muškato

1 šaukštelis malto cinamono

½ šaukštelio malto imbiero

½ šaukštelio druskos

½ - ¾ stiklinės vandens

*1 stiklinė = 236 ml

Didokame dubenyje išplakti pieną, moliūgų tyrę, kiaušinį, sviestą, actą ir viskį. Į atskirą dubenį kartu persijoti sausus ingredientus. Miltų mišinį suberti į dubenį su moliūgų mišiniu. Pamažu pilti vandenį ir maišyti, kol tešla taps norimo tirštumo. Tešlą palikti 10-15 minučių. Ant vidutinio stiprumo ugnies įkaitinti keptuvę. Plonai patepti sviestu. Kepti blynus, kol paruduos iš abiejų pusių. Tiekti karštus, su klevų sirupu ir rozmarinų sviestu.

 

Sviestas:

¼ stiklinės sviesto, kambario temperatūros

1 šaukštas šviežių rozmarinų, smulkiai sukapotų

1 šaukštas klevų sirupo

1 šaukštelis jūros druskos

Mažame dubenėlyje sumaišyti visus ingredientus. Tiekti tuojau pat su moliūgų blynais arba perdėti į sandariai užsidarantį indą ir laikyti šaldytuve.

 

 

Čili su moliūgu

Recepto šaltinis: Adventures in Cooking

 

450 g kiaulienos dešrelių, susmulkintų

1 svogūnas, susmulkintas

1 kg šviežio moliūgo, supjaustyto kubeliais

1 L vištienos sultinio

2 šaukštai pomidorų pastos

2 šaukšteliai druskos

1 šaukštelis kumino

1 šaukštelis džiovintų aštriųjų paprikų dribsnių

½ šaukštelio čili prieskonių mišinio

½ šaukštelio maltos ciberžolės

1 skardinė konservuotų pupelių, perskalautų šaltu vandeniu

1 skardinė konservuotų avinžirnių, perskalautų šaltu vandeniu

¼ stiklinės skrudintų moliūgų sėklų

Didokama puode apskrudinti susmulkintas dešreles. Suberti svogūną, kepti kol suminkštės. Suberti moliūgą, kepti porą minučių, dažnai pamaišant, kol perkais. Supilti sultinį, sudėti pomidorų pastą, druską, prieskonius, gerai išmaišyti. Kai užvirs, puodą uždengti, sumažinti ugnies stiprumą ir virti maždaug pusvalandį, kol moliūgas suminkštės. Nuimti dangtį, sudėti pupeles ir avinžirnius, pavirti dar maždaug 10 minučių, kol pupelės ir avinžirniai perkais. Nukelti nuo ugnies, suberti moliūgų sėklas. Tiekti tuojau pat.

 

 

 

Pumpkin Mascarpone Pancakes

Recipe source: Adventures in Cooking

 

Pancakes:

1 ½ cups milk

½ cup pumpkin puree

½ cup mascarpone cheese

1 egg

2 tablespoons melted butter

2 tablespoons apple cider vinegar

2 tablespoons whiskey

2 cups flour

2 teaspoons baking powder

1 teaspoon baking soda

¼ teaspoon grated nutmeg

1 teaspoon ground cinnamon

½ teaspoon ground ginger

½ teaspoon salt

½ - ¾ cup water

Mix together milk, pumpkin, mascarpone, egg, melted butter, vinegar, and whiskey in a large bowl until combined. In a separate bowl, sift together all dry ingredients. Stir into the pumpkin mixture. Gradually add water and continue to stir until batter reaches desired thickness. Allow batter to rest for 10-15 minutes. Heat a lightly buttered frying pan over medium high heat. Scoop the batter onto pan into rounds, brown on both sides and serve hot with rosemary butter and maple syrup.

 

Butter:

¼ cup butter, at room temperature

1 tablespoon fresh rosemary, finely chopped

1 tablespoon maple syrup

1 teaspoon sea salt

In a small bowl mix all ingredients. Serve at room temperature with pumpkin-mascarpone pancakes, or refrigerate in an airtight container.

 

 

 

Butternut Chili

Recipe source: Adventures in Cooking

 

1 pound pork sausage

1 onion, chopped

2 pounds butternut squash, cubed

32 ounces chicken stock

2 tablespoons tomato paste

2 teaspoons salt

1 teaspoon cumin

1 teaspoon chili flakes

½ teaspoon chili powder

½ teaspoon turmeric

1 cans kidney beans, rinsed

1 can chickpeas, rinsed

¼ cup toasted pumpkin seeds

In a large saucepan brown sausage, add onion and cook until softened. Add squash, cook for couple minutes, stirring frequently. Add stock, tomato paste, salt, cumin, chili flakes, chili powder, and turmeric and stir to combine. Bring the mixture to a simmer and cover. Allow to cook for 20-30 minutes covered, then remove the lid, add rinsed beans and chickpeas and cook for another 10 minutes, until beans are heated through. Remove from heat, sprinkle with toasted pumpkin seeds and serve.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
InaSausis 7 2017, 09:11 AM Wow, cia tai kelione. Koks nuotrauku grozis, koks itraukiantis aprasymas, koks skaniai atrodantis maistas. Tai labai ikvepia! Ryt svesim dukrytes gimtadieni ir jau panikuoju kaip cia viska suspeti, bet sis irasas parodo, kad nieko nera neimanomo. Sekmes planuojant kitas isvykas!
AusraSausis 7 2017, 01:24 PM Ina, aciu! nepanikuokit del gimtadienio; net jeigu ir ne viskas 100% gausis taip, kai is anksto suplanavot, taigi anokia cia beda; svarbiausia kad butu smagu;

Atsakyti į komentarą

NeringaSausis 6 2017, 04:18 PM Net seile nutyso... ne tik ziurint i maista ant lauzo, bet ir pagalvojus apie tokias atostogas. Nerealu :)
AusraSausis 6 2017, 04:34 PM Aciu, Neringa! man labai smagu girdeti, kad irasas patiko;

Atsakyti į komentarą

JurgaSausis 6 2017, 01:29 PM Tai bent nuotykis! Cia kaip tame eilerastyje: "Is kur mergaitei tiek drasos, tiek valios gelezines". Jei rimtai, zaviuosi, Ausra, Jusu drasa ir ryztu. Pasakojimas ir foto atima zada. Pamenu ir musu seimos kelione pries penkeris metus vykome i Latvija, apsistojome mazai civilizacijos paliestame kampelyje prie pat juros, nakvojome palapinese, maista gaminome ant lauzo. Iki siol ta kelione prisimename kaip viena is sauniausiu. Pasirodo tos isvykos ar keliones su minimaliu komfortu palieka kazka tokio, suartina.
AusraSausis 6 2017, 02:42 PM Aciu, Jurga, uz pagyrimus; drasos tai ne itin reikejo; viskas ten buvo labai konfortabilu; o del suartinimo, tai tikra tiesa - as sita kelione organizavau turedama slapta vilti, kad ji mums bus kaip seimos terapija; ir, zinokit, suveike; buvo terapija kokiu reta; ir plius dar turesim kalnus teigiamu prisiminimu;

Atsakyti į komentarą

KristinaSausis 5 2017, 12:43 PM kažkas iš fantastikos srities... nesuprantu, iš kur tiek noro, pasiryžimo, valios...man stogas pavažiuotų vien nuo galvojimo, planavimo, supirkimo ir visko sudėjimo į automobilį:))) tiek maisto, apgalvot, ką kiekvieną dieną gamint (ir nepamiršt nei vieno ingrediento..), man pvz.,reikėtų suktis vienai, tai vat ir žaviuosi Jumis, kad esat tokia drąsi ir optimistė!!!!!! Nuotraukos nuostabios ir keliančios pavydą:))), aprašymas nepakartojamas!
AusraSausis 5 2017, 12:53 PM Kristina, aciu uz visus kompllimentus; o del planavimo - tai bet koks planavimas yra mano arkliukas; kai igundi, tai pasidaro visai netgi paprasta; tik reikia uzisvesti stora planuote, ir po ranka visada tureti blonknoteli, kad uzrasyti staiga sovusias mintis; po to belieka tik skaityti, kas parasyta, ir taip planavimas pasidaro vieni niekai; is tikruju tai nera taip sudetinga; pabandykit kada nors; tokios isvykos tikrai yra vertos viso vargo ir pasiruosimo; ir as prizadu - stogas tikrai nenuvaziuos!

Atsakyti į komentarą

ViktorijaSausis 5 2017, 04:19 AM Fantastika! Kai pagaliau pasveiksiu, būtinai surengsiu bent dienos iškylą miške su laužu ir kitais atributais. Ačiū už įkvėpimą!
AusraSausis 5 2017, 11:30 AM Viktorija, linkiu kuo greiciau pasveikti; o iskyla i miska su lauzu ir t.t. skamba puikiai!

Atsakyti į komentarą

lututeSausis 5 2017, 01:44 AM Kaip nuostabiai !! Vau ! Mes maximum dienai išsiruošiam ant sniego piknikaut..:) bet irgi būna gerai:) laužas, termosai.. :) O sakykite, ką ten gaminote ketvirtos dienos ryte?
AusraSausis 5 2017, 11:29 AM Iutute, aciu uz pagyrima! be galo malonu; o ketvirtos dienos pusryciams buvo pernaktine avizu kose, pagaminta is vakar, tiksliau pries du vakarus; http://vaikaivanile.com/post-398-Pernaktin-ko

Atsakyti į komentarą

JoanaSausis 4 2017, 06:54 PM Kaip Jus viską spėjate? Visa Jūsų veikla užima tikrai daug laiko. Tiek laiko ir dėmesio skiriate savo vaikams. Didžiausi komplimentai, kad randate laiko ir savo pomėgiams :D
AusraSausis 4 2017, 07:29 PM Joana, aciu Jums uz komplimentus, bet zinokite man nera taip labai sudetinga derinti vaikus ir pomegius, nes mano vaikai jau dedeli, todel daznai galima vienu suviu nusauti du zuikius, kaip sakoma, tuo paciu atlikti veikla su vaikais, ir uzsiimti pomegiais; si kelione buvo butent toks derinukas;

Atsakyti į komentarą

KristinaSausis 4 2017, 05:28 PM Tik ka pabuvau pasakoj... Be galo zaviuosi Tavim, Ausra. Viskuo! Nuo profesijos, iki ........... Labiausiai akis isproginau, kai kazkada be visu kitu reikalu, dar ir advento kalendoriu mezgei konkurso laimetojai! Noreciau burbono stikla su Tavim ismaukt 😁
AusraSausis 4 2017, 05:36 PM Kristina, aciu Jums, brangioji, uz susizavejima! net asara isspaudet; nei kiek neabejoju, kad tikrai rastumem apie ka pasikalbeti prie burbono stiklo;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)