Paukščių pienas

Kovas 10, 2014 m Desertai, Tortai,
Komentarai (3)

 

 

Kovo 11-oji mano gyvenime yra pats ryškiausias ir šviesiausias istorinis momentas. Tai buvo pirmas kartas, kai aš iš tikrųjų, visa širdimi didžiavausi savąja tauta ir Lietuva. Nei legendinės krepšinio pergalės, nei olimpiniai medaliai ar šlovinga mūsų šalies praeitis (įspūdingas senovės Europos žemėlapis, kuriame Lietuva nusidriekusi nuo jūros iki jūros man niekada nekėlė ypatingo pasidižiavimo, nes didžiuotis šalies teritoriniu plotu, manau, yra ne tik kad nekorektiška, bet išvis banalu) man, lietuvei, niekada nebus tiek svarbu, kaip tas lemtingas Lietuvos Aukščiausios Tarybos balsavimas 1990-ųjų kovo 11-osios vakarą. Man tai buvo kulminacinis emocinis momentas, tautinio pasididžiavimo viršūnė.

Aš šiaip esu labai nenostalgiškas žmogus. Nesiilgiu aš nei juodos lietuviškos duonelės, nei silkutės, nei Baltijos jūros bangų ošimo. Ir senos lietuviškos muzikos aš beveik neklausau. Rusiškos tarybinės muzikos aš išvis niekada neklausiau, nes ji man varė vėžį. Dabar - juo labiau. Aš ypatingai nesiilgiu nei gimtųjų vietų, nei Kauno gatvių. Visus tuos vaizdus turiu kažkur pasamonėje, užkonservavusi, tokius, kokie jie buvo prieš daug metų, bet prisiminimai apie tuos laikus ir tas vietas man nekelia nei saldaus graudulio, nei ilgesio. Vienintelis dalykas, ko aš tikrai nuoširdžiai ilgiuosi, tai yra tas laikmetis, prieš ir iškart po kovo 11-osios.

Aš tada ką tik buvau pradėjusi studijuoti naujai atkurtame Vytauto Didžiojo Universitete. Tais laikais, prisimenu, tautiškumo ir nepriklausomybės nuotaikos tiesiog sunkte sunkėsi pro VDU sienas. Visas universitetas buvo dvasiniame pakilime. Tai buvo mitingų Karo muziejaus sodelyje ir prie Romo Kalantos susideginimo vietos laikai; abiturientai per paskutinį skambutį arba per mokyklos išleistuves eidavo fotografuotis prie Laisvės paminklo. Tais laikais viskas mūsų gyvenime: mokykla, studijos, visos meilės, nelaimės, džiaugsmai ir nesėkmės, vyko stipraus patriotinio jaudulio fone, skambant tautinei giesmei, su trispalvėmis paltų atlapuose. Tais laikais 75% šalies gyventojų eidavo balsuoti. Tūkstančiais važiuodavo į Baltijos kelią ir prie televizijos bokšto. Tada atrodė, kad visai tautai staiga ėmė ir nušvito protas, į savo vietas sustojo visi prioritetai, visiems staiga ėmė ir paaiškėjo, kas yra teisinga ir kokios yra tikrosios gyvenimo vertybės. Tai buvo šviesūs laikai, bene šviesiausi laikai visai mano bendraamžių kartai. Prisiminus tuos laikus man kaip mat sudrėksta akys.

Sveikinu visus skaitytojus su Lietuvos valstybingumo atkūrimo švente. Būkite laisvi ir laimingi!

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tortas paukščių pienas
Pagal receptą iš Taste Your Life

 

Biskvitai:

140 g miltų

100 g cukraus

100 g sviesto, kambario temperatūros

2 kiaušiniai 

½ šaukštelio kepimo miltelių

1 šaukštelis vanilės esencijos

 

Kremas:

3 kiaušinių baltymai

20 g želatino

Žiupsnelis vyno akmens miltelių

350 g cukraus

1 ½ stiklinės vandens

200 g sviesto, kambario temperatūros

100 g kondensuoto pieno

 

Glajus:

125 g tamsaus šokolado, susmulkinto

½ stiklinės riebios grietinėlės

2 šaukšteliai kukurūzų sirupo

 

Biskvitai:

Orkaitę įkaitinti iki 190oC. Iš sviestinio popieriaus iškirpti du 22 cm skersmens skritulius. Dvi apvalias 22 cm skersmens kepimo formas patepti sviestu, į dugną įkloti sviestinio popieriaus skritulius.

Mikseriu išsukti sviestą ir cukrų iki purumo, maždaug 3 minutes. Po vieną dėti kiaušinius, gerai išsukant po kiekvieno pridėjimo. Supilti vanilę. Miltus persijoti kartu su kepimo milteliais ir druska, suberti į tešlą ir gerai išmaišyti, kol neliks sausų miltų ruožų.

Tešlą po lygiai sukrėsti į paruoštas formas, išlyginti paviršių. Kepti 10-12 minučių, kol kraštai ir viršus lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės. Formas apversti, nuo biskvitų apačios nulupti popierių. Biskvitus dėti ant grotelių ir palikti, kol pilnai atvės.

 

Kremas:

Želatiną suberti į puodelį, užpilti ½ stiklinės šalto vandens ir palikti 10 minučių, kad išbrinktų.

Sviestą išsukti su kondensuotu pienu iki purumo, maždaug 3 minutes.

Į vidutinio dydžio puodelį suberti cukrų, įpilti 1 stiklinę vandens ir kaitinti, retkarčiais pamaišant, kol cukrus ištirps. Toliau virti memaišant, tik retkarčiais drėgna šluotele nubraukiant susikristalizavusį cukrų nuo kraštų, kol sirupo temperatūra pasieks 115oC (12-15 minučių). Nukelti nuo ugnies.

Kol verda sirupas, išplakti baltymus ir vyno akmens miltelius iki standžių putų. Nenustojant plakti, į baltymų masę plona srovele pamažu pilti karštą sirupą. Supylus visa sirupą, dar plakti maždaug 1 minutę, kol masė taps vientisa.

Į baltymų masę sukrėsti išsuktą sviestą ir plakti, kol kremas taps vientisas, maždaug 30 sekundžių.

Ant silpnos ugnies ištirpinti želatiną; plona srovele pilti į kremą, pastoviai plakant, kol tolygiai pasiskirstys.

 

Torto konstravimas:

Į 22 cm skersmens torto formą nusiimančiais kraštais dėti pirmą biskvitą. Ant biskvito pamažu supilti pusę kremo. Ant kremo dėti antrą biskvitą. Supilti likusį kremą. Formą dėti į šaldytuvą, mažiausiai 3 valandoms arba pernakt.

 

Glajus:

Mažame puodelyje ant silpnos ugnies kaitinti visus tris ingredientus, kol beveik visas šokoladas ištirps. Nukelti nuo ugnies. Energingai maišyti, kol glajus taps vientisas. Ploną glajaus sluoksnį pilti ant sustingusio torto viršaus. Dėti į šaldytuvą, kad glajus sustingtų. Likusį glajų palikti kambario temperatūroje, kol sutirštės. Sukrėsti į konditerinį maišelį su nukirptu kampu. Glajumi dekoruoti atšalusio torto viršų.

Plonu aštriu peiliu atlaisvinti prikibusius torto kraštus. Atsargiai nuimti formos kraštus. Tortą perkelti ant lėkštės arba padėklo ir tiekti į stalą.

 

 

Marshmallow layer cake

Recipe from Taste Your Life

 

Cake:

140 g flour

100 g sugar

100 g butter, at room temperature

2 eggs

½ teaspoon baking powder

1 teaspoon vanilla extract

 

Marshmallow buttercream:

3 egg whites

20 g gelatin

Pinch of cream of tartar

350 g sugar

1 ½ cups water

200 g butter, at room temperature

100 g condensed milk, sweetened

 

Glaze:

125 g dark chocolate, chopped

½ cup heavy cream

2 teaspoons corn syrup

 

 

Cakes:

Preheat oven to 375oF. Butter two 8-inch cake pans, line the bottoms with parchment.

Beat butter and sugar until light and fluffy, for about 3 minutes. Add eggs, one at a time, beating well after each addition. Add vanilla. Sift in flour together with baking powder and salt. Mix just until incorporated. Divide batter equally between prepared pans, smooth the tops. Bake until the edges and the tops of the cakes are lightly browned, about 10 – 12 minutes. Remove from the oven. Invert the cakes. Peel off parchment. Place on a wire rack. Let the cakes cool completely.

 

Marshmallow buttercream:

Place gelatin in a small saucepan, cover with ½ cup water and let soften for 10 minutes.

Beat butter with condensed milk until light and fluffy, for about 3 minutes.

Place sugar and 1 cup of water in a medium saucepan set over medium heat. Stir gently, until sugar dissolves and syrup comes to a boil. Cook without stirring, until temperature of the syrup reaches 240oF. Remove from heat.

While syrup is cooking, whisk egg whites with a pinch of cream of tartar on high speed until stiff peaks form. With mixer running, slowly pour hot syrup into egg white mixture. When all syrup has been added, whisk for another minute or so, until uniform.

Add butter mixture, stir to incorporate.

Melt gelatin on low heat; add to buttercream in a thin stream and whisk to incorporate.

 

Assembling:

Place first cake layer in a 8-inch springform cake pan. Pour half of marshmallow mixture on top of the cake layer. Place second cake layer on top. Pour in the remaining marshmallow mixture. Refrigerate for at least 3 hours or overnight.

 

Chocolate glaze:

Place all glaze ingredients into a small saucepan set on low heat. Stir gently until almost all chocolate has melted. Remove from heat. Continue to stir until mixture is uniform. Pour a thin layer of glaze on top of the cooled cake. Refrigerate until glaze hardens. Keep remaining glaze to room temperature. Pour it into a piping bag with a snipped corner. Pipe the glaze into desired designs on top of the cooled cake.

Carefully remove the sides of the springform pan. Transfer cake onto a plate or a cake stand and serve.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
VaidaGruodis 10 2017, 04:14 AM Sveiki, as si torta vakar dariau. Kremas toks idomus gavosi, kitoks, ji labai viena pati norejosi valgyti!! Manau, kad visas “sunkumas” yra del zelatino. Mano sese karta komentavo, kad Lietuviskas zelatinas yra labai silpnas, nestingsta, tai visada I savo kepinius deda Ötker zelatina. As, priesingai, turbut truputi perdaug idejau, nes man gavosi per kietas, bet tekstura gera, puri, reikejo tik ciut maziau ideti (atrodo, kad kiekvienam kraste tas zelatinas kitoks!). Noriu dar karta bandyti, ir ziureti ar pavyks!
AusraGruodis 11 2017, 11:49 AM Vaida, aciu uz pasidalinima ispudziais, ir sekmes bandant antra syki!

Atsakyti į komentarą

AusraLiepa 10 2015, 10:10 AM Silvija, per klaida istryniau Jusu komentara; labai labia atsiprasau; klauset del zelatino - pamaciau, kad recepte butent tai praleidau (irgi netycia, nes Alinos originaliame recepte ji naudoja agara; zelatinas buvo mano isradimas); tai va, as zelatina isbrinkinau (mazdaug 10 minuciu, kaip parasyta), po to istirpinau ant silpnos ugnies ir plona srovele supyliau i krema pacioje pabaigoje; toki krema (su sviestu, zelatinu ir baltymais) gaminau prima karta, bet man niekas nesusisluoksniavo; net nezinau ka bepatarti; ir dar karteli nuosirdziausiai atsiprasau uz liapsusa su istrintu komentaru;
SilvijaLiepa 13 2015, 01:36 PM Nieko tokio :) Bent jau dabar zinau kur suklydau. O toks dabar sportinis azartas uzvire... siandien pat bandysiu dar karta. Beje su agar agaru nes zelatino neturiu

AusraLiepa 13 2015, 01:38 PM Silvija, jeigu bandysit dar karta, as labai rekomenduociau atsiversti originalu Alionos recepta; ten viskas labai detaliai isaiskinta, su nuotraukomis ir kt.;

Atsakyti į komentarą

KsenijaRugpjūtis 15 2014, 02:42 PM Nu toks grazus sitas tortas... Ir skambejo taip paprastai. Bet tas kremas man visai nepavyko kazkaip. Buvo toks skystas, nu visiskai be konsistencijos. Virsuje buvo putele, apacioje vandenelis. Tai man nepavyko susluoksniuoti biskvitas - kremas - biskvitas, nes tie biskvitai plaukiojo kreme. Dar stengiausi isgelbeti kepini: isemiau biskvitus, supjausciau i apskritimus ir sluoksniavau i tokius maziukus indelius, kaip puodeliai, gavosi daug mazu pyrageliu. Na, is isores atrode visai nieko. Bet kai jau ragavau, po to, kai sustingo, tai tas pauksciu pienas buvo labiau panasus i kokius tai drebucius, kazkaip net neviliojanciai ten atrode. Tai man idomu, ar sustingesckremas, turejo gautis kaip tikras pauksciu pienas, toks purus ir minkstas? ar labiau kaip zele?
AusraRugpjūtis 18 2014, 10:46 AM Ksenija, kremas gaunasi purus ir lengvas, kaip tikras pauksciu pienas; nezinau, kas ten nepavyko; siaip tai sitas kremas lyg ir nera labai sudetingas; gal zelatinas buvo koks per silpnas; as rekomenduociau atsiversti originalu recepta ir perskaityti zmoniu komentarus; ten yra daug visokiu atsiliepimu prirasyta;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)