Monkey Bread

Spalis 22, 2014 m Desertai, Pusryčiai,
Komentarai (5)

 

 

Monkey Bread – tai tos pačios mielinės bandelės su cinamonu ir cukrumi, tik kitame pavidale. Tešla nesukama į vyniotinį, o supjaustoma mažais kąsneliais, tie merkiami į tirpintą sviestą, po to apvoliojami cukraus ir cinamono mišinyje ir dedami į aukštą tuščiavidurę formą. Finale gaunasi labai dailus pyragas, bet tai tik išorė. Iš tikrųjų tai viso labo tik mažutės bandelės, suklijuotos į vieną didelį kepinį. Serviruojant Monkey Bread Jums nereikės nei peilio, nei lėkštelių; mažus cinamoninius kąsnelius galima bus tiesiog nulupinėti nuo pyrago išorės, o paskui teliks tik nulaižyti lipnius pirštus, ir nereikės net indų plauti.

Aš pamodifikavau Baked Explorations receptą, ir vietoj paprastos mielinės tešlos naudojau Matt ir Renato moliūginių bandelių tešlos receptą iš kitos jų knygos: Baked Elements.

Bandelės skaniausios šiltos, ką tik iš orkaitės, bet jas drąsiai galima palikti ir kitai dienai. Prieš tiekiant į stalą jas būtina pašildyti, orkaitėje ar mikrobangėje, kad bandelės suminkštėtų ir kad aptirptų cukrinis glajus.

Aušra

 

 

 

 

 

 

Mielinis pyragas Monkey Bread su moliūgu

Recepto šaltinis: Matt Lewis, Renato Poliafito | Baked Explorations & Baked Elements

 

Tešlai:

3 1/2 stiklinės* miltų

1/4 stiklinės cukraus

1/4 stiklinės tamsaus rudojo cukraus

1 šaukštas (7 g) tirpių mielių

1/2 šaukštelio druskos

1/2 šaukštelio cinamono

1/4 šaukštelio malto imbiero

1/4 šaukštelio malto kardamono

85 g sviesto, kambario temperatūros, supjaustyto kubeliais

2/3 stiklinės pieno

1 kiaušinis

2/3 stiklinės moliūgų tyrės

 

Apvoliojimui:

1 1/4 stiklinės tamsaus rudojo cukraus

2 šaukšteliai cinamono

115 g sviesto, ištirpinto, atvėsinto iki kambario temperatūros

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Tešla:

Elektriniu mikseriu sumaišyti miltus, abiejų rūšių cukrų, mieles, druską, cinamoną, imbierą ir kardamoną. Suberti sviesto gabalėlius ir sukti, kol gerai išsimaišys, maždaug 1 minutę. Supilti pieną, įmušti kiaušinį ir išmaišyti. Sudėti moliūgų tyrę ir sukti maždaug 3 minutes. Tešla turi būti šviesiai oranžinės spalvos, minkšta ir lipni.

Tešlą išimti iš dubens, rankomis suformuoti rutulį, dėti į aliejumi pateptą dubenį, uždengti maistine plėvele ir palikti, kad pakiltų, 1 – 2 valandas.

Pakilusią tešlą išimti ant sauso paviršiaus, rankomis suformuoti maždaug 20 cm skersmens skritulį; jį supjaustyti į 2,5 - 3 cm gabalėlius (iš viso turėtų būti maždaug 60 – 64 gabalėliai). Iš tešlos gabalėlių suvolioti rutuliukus, juos dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, uždengti maistine plėvele ir palikti kol prireiks.

 

Pyrago formavimas:

Sviestu ištepti apvalios 25 cm skersmens tuščiavidurės formos vidų.

Mažame dubenėlyje sumaišyti apvoliojimui skirtą cukrų ir cinamoną. Į kitą dubenėlį supilti tirpintą sviestą.

Tešlos rutuliukus po vieną merkti į tirpintą sviestą, ištraukus šiek tiek palaukti, kol sviestas nulašės, tada apvolioti cukraus-cinamono mišiniu ir sluoksniais dėti į paruoštą formą. Sudėjus visus rutuliukus, formą sandariai uždengti maistine plėvele ir padėti šiltai 1 valandai, kad pakiltų.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Nuo formos nuimti plėvelę. Kepti maždaug 30 minučių, kol pyrago viršus paruduos, o cukrus prie formos kraštų aptirps. Traukti iš orkaitės. Palaukti 5 minutes, kad šiek tiek atvėstų, tada apversti ant lėkštės ar padėklo. Tiekti šiltą.

 

 

Pumpkin Monkey Bread

Recipe from: Matt Lewis, Renato Poliafito | Baked Explorations & Baked Elements

 

Dough:

3 1/2 cups flour

1/4 cup sugar

1/4 cup dark brown sugar

1 packet (1 tablespoon) instant dry yeast

1/2 teaspoon salt

1/2 teaspoon cinnamon

1/4 teaspoon ground ginger

1/4 teaspoon ground cardamom

3/4 stick (6 tablespoons) butter, softened, and cut into 1/2″ cubes

2/3 cup milk

1 egg

2/3 cup pumpkin puree

 

Coating: 1 1/4 cups dark brown sugar 2 teaspoons cinnamon 1/2 cup (1 stick) butter, melted and cooled

 

Dough:

In a bowl of stand mixer fitted with paddle attachment, mix flour, sugars, yeast, salt, cinnamon, ginger, and cardamom on medium speed. Add butter and mix until incorporated, about 1 minute. Add milk and egg and mix on low speed until incorporated. Add pumpkin puree and mix on medium speed for 3 minutes. The dough will be a light orange color and feel soft and sticky.

Remove the dough from the bowl, carefully form into a large ball, smooth the top with your hands, and place it in a clean, lightly greased bowl. Cover with plastic wrap and let it rise for 1 – 2 hours.

Remove the risen dough from the bowl, place it on a dry surface and pat it into a circle approximately 8 inches diameter. Cut dough into 1 to 1 1/2 inch pieces of equal size (about 60 - 64 pieces). Roll dough pieces into balls and place them on the sheet pan. Cover the balls lightly with plastic wrap.

 

Assembling: Generously butter the inside of a 10-inch Bundt pan.

In a small bowl, mix together sugar and cinnamon. Place melted butter in a separate bowl.

Remove plastic wrap from the dough balls. Dip one ball in melted butter. Let the excess butter drip back into the bowl. Roll the ball in brown sugar mixture, and place it in the Bundt pan. Continue this process with other balls, arranging them in layers in a Bundt pan.

Cover Bundt pan tightly with plastic wrap. Set it in a warm area for about 1 hour, or until dough balls have doubled in size and appear puffy.

Preheat oven to 350oF. Remove plastic wrap from the pan. Bake the bread until the top layer is deep brown and the caramel coating begins to bubble around the edges, about 30 minutes.

Cool the bread for 5 minutes, then turn it out directly onto a platter and serve warm.

 



Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:




JustinaLapkritis 2 2017, 01:56 PM Sita kepini jau labai seniai norejau isbandyti. Vis nebuvo progos. Ypac mane suzavejo tai,kad tesla moliugine. Pagaliau prisiminiau apie savo ketinimus iskepti pyraga ir tai padariau. Likau visiskai suzaveta rezultatu! Tik miltu iminkiau daugiau. Gal net kokia papildoma stiline,nes antraip su ja nebuciau galejusi nieko padaryti. Bet tai neturejo itakos teslos minstumui,nes bandeles buvo purios ir tiesiog tirpo burnoje...
AusraLapkritis 2 2017, 02:46 PM Justina, na labai smagu, kad patiko; aciu, kad isbandet recepta ir pasidalinot tokiais teigiamais ispudziais!!!

Atsakyti į komentarą

ŽanaSpalis 24 2014, 03:48 PM Taigi, dalinuosi, kaip cinamoninių bandelių gerbėjai valgė šį pyragą vakarienei. Gaila, kad rašant komentarus, negalima rašyti pastraipomis, nes čia norėčiau išskirti kelias temas, bet jau bus viskas „suplkta“ į vieną. 1. Pirmiausia apie figūrą ir klasikinį klausimą: kepti-nekepti... Galvoju, kad reikia mažiau visko kepti. Tačiau iš karto sau paprieštaravau ir nusprendžiau, kad reikia vakarienei kepti (juk tai bus vakarienė), kad man nepakenks (gal ??) – 4 rimtos treniruotės šią savaitę ir 4-5 km specialaus pasivaikščiojimo užskaičiau kaip penktą... Vaikai jo nori (o vyras niekada į kepinius nepretenduoja ir nevalgo, tai ir nepasisako). 2. Beveik 100 proc galvojau, kad iškepsiu dėl įvairovės, bet ir toliau „liksime prie cinamoninių bandelių“. 3 Tikėjausi pažiūrėti/palyginti, kaip pyragas išsilaiko kitą dieną, jei pastovi ir t.t. Išvados po vakarienės: vaikai iš karto pareiškė, kad jis skaniau nei bandelės, bet bandeles kepsim ir toliau (dėl tos įvairovės). Iš viso didelio pyrago liko kokių 4-ių kąsnių gabaliukas (aš suvalgiau tik 1-ą nedidelį gabalą (gabaliuką)!- visa kit1 du vaikai) – vaikai apgailestavo, kad negalėsiu „daryti tyrimų- koks pyragas po dienos“... Dažnai pasiunčiu tėvams „paerzinimui“ kepinių foto, kad kitą dieną „netyčia“ užsuktų. Šįkart nežinojau, kad taip jis pagaruos, bet jie labai žavėjosi pyrago grožiu ir palauks kito karto. Savo pyragui panaudojau (taip jau įvyko) apvoliojimui šiek tiek daugiau sviesto ir cukraus, todėl jis iškepęs gavosi visas tobulai blizgus, tarsi glajumi nuteptas – labai gražus ir tikrai gali būti stalo puošmena (tik šįkart stalą puošė labai trumpai...). Skanus, minkštas, nesausas, saldus (bet ne per daug) ir labai reprezentacinės išvaizdos. Naudojau sviestinį moliūgą. Ačiū, Aušra, už skanias akimirkas (šįkart, tai tiesiogine to žodžio prasme).
AusraSpalis 24 2014, 04:13 PM Zana - didziausias aciu uz toki grazu komentara! tai geriausia reklama sitam pyragui; sakai tik keturi gabaliukai liko; tai vadinasi tie du vaikai turi labai sveika apetita! (juokauju!); manau, kad taip greitai jis suejo del keliu priezasciu; pirmiausia, aisku, buvo skanu; bet dar prisideda tas faktas, kad ji labai patogu knibineti; net nepajunti, kaip puse pyrago isgaruoja; tai va, labai smagu, kad patiko; aciu tau, kad gamini ir kad nepatingi parasyti;

Atsakyti į komentarą

IngaSpalis 23 2014, 10:32 AM Dieviška bandelių spalva :)
AusraSpalis 23 2014, 10:52 AM Inga - aciu! tikra tiesa, spalva buvo ryskiai geltona;

IndreSpalis 27 2014, 07:54 AM Aš ir dėl spalvos norėjau pakomentuoti :) superinė

Atsakyti į komentarą

RutaSpalis 22 2014, 03:21 PM Nice.Labai gerai atrodo. Dabar viska darau su moliugais.Tai cia dar vienas receptas.Aciu Ausra.
AusraSpalis 22 2014, 03:42 PM Ruta, sutinku - moliugai baisiai tinka kepiniams; sitas receptas yra vienas geresniu; rekomenduoju;

Atsakyti į komentarą

AisteSpalis 22 2014, 02:49 PM Ausra, kaip tu tokia nuostabia figura islaikai tokius skanumynus kepdama?
RutaSpalis 22 2014, 03:23 PM Aiste,ji man rodos kiekviena ryta begioja.ir dar jos vyrai turbut padeda greit tuos saldumynus sunaikinti:)

AusraSpalis 22 2014, 03:35 PM Aiste, atsakymas I tavo klausima: 1) figura, deja, nebe ta, kaip buvo; deja; 2) kaip Ruta teisingai pastebejo, stengiuosi nemazinti fizinio kruvio, ir berniukai, aisku, padeda; 3) valgau viska, bet su saiku; 4) didelis aciu uz KOMPLIMENTUS!!

Atsakyti į komentarą



my facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (38)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (54)
avokadai (9)
baklažanai (8)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (31)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (48)
kiauliena (37)
kiaušiniai (42)
knygos (46)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (56)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (52)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (30)
paukštiena (45)
persikai (17)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (48)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (20)
uogos (120)
Užgavėnės (15)
vaisiai (135)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)