Pusrytinės bandelės kalėdiniams svečiams

Gruodis 10, 2014 m Pusryčiai, Vaisiai,
Komentarai (8)

 

 

Kalėdinių švenčių metas paprastai asocijuojasi su idiliškais šeimyniniais pasisėdėjimais prie papuoštų eglučių, besišypsančiais vaikais, išvyniojančiais dovanas, dailiais sausainiais ant dar dailesnių išblizgintų padėklų ir šilta degančių žvakelių šviesa. Viskas ramu, saldu ir harmoninga, kaip atvirutėje.

Man tokių atvirutinių Kalėdų savo gyvenime dar neteko patirti. Nemanau, kad nuo to mano Kalėdos būna liūdnesnės. Paprasčiausiai šventinė Kalėdų dvasia kiekvienuose namuose turi savo spalvas ir atspalvius, kiekvienos šeimos šventės yra kitokios, gal ne visai tokios, kaip tose atvirutėse ar žieminiuose pošinių parduotuvių kataloguose, bet argi dėl to verta nusiminti. Vietoje desperatiškų pastangų sukurti tą išsvajotą, saldžią šventinę idilę, kuri mūsų namuose, beje, net ir stipriai pasistengus, yra fiziškai neįmanoma, aš bandau pasidžiaugti šventėmis tokiomis, kokios jos yra; ne idealiomis, bet realiomis. Juk gyvenime labai svarbu neatitrūkti nuo realybės. Šventės, kokios stebuklingos jos bebūtų, manau, taip pat nėra išimtis.

Per Kalėdas, kaip ir bet kurią kitą eilinę dieną, kažkas bus ne taip, kaip planuota. Kažkas supyks, arba susipeš, kažkas suduš, arba sudegs (kartais sudega!). Kažkam subjurs nuotaika, arba užplyš nagas, arba kas nors mašinoje užtrenks visus raktus, arba teks vežti katiną į reanimaciją. Paskui atvažiuos svečiai, pavyzdžiui uošvis su savo gyvenimo drauge. Bus per mažai vonios kambarių ir per mažai lovų, per daug trinties, ir ryškiai per daug pamokymų kaip reikia gyventi, ką pirkti ir kaip auklėti vaikus. Kažkuriuo momentu būtinai nuskambės klausimas, kuris nuskamba kasmet, štai jau keturiolika metu iš eilės, per kiekvienas mielas Kalėdas: “So, Shawn, please tell us, are you STILL in school??!!..?” Po to klausimo, net nesulaukus atsakymo, aš iškart puolu ieškoti kuo didesnės stiklinės ir mašinaliai įsipilu kažko raminančio.

Mano Kalėdos visada būna ne kaip iš tos atvirutės, bet greičiau kaip iš to filmo, o mano švenčių realybę geriausiai nupasakoja trumpa eilutė iš to paties filmo: “It’s Christmas and we are all in misery”.

Tokiais šventiniais šeimos susibūrimų momentais aš paprastai užsikasu virtuvėje ir vaidinu, kad esu labai užsiėmus. Aš šeimai pagaminu kolosalius pusryčius, su keturių rūšių omletais, su vafliais ir dešrelėmis; aš iškepu kažką skanaus; kiekvienam pagal užsakymą padarau kavos, arba kakavos, arba pieno su cinamonu. Maistas turi stebuklingų galių. Pusryčiams padengtas stalas apšlifuoja aštrius šeimyninių santykių kampus, pakeičia pokalbių toną. Visiems kaipmat pasitaiso nuotaika.

Šitos apelsininės mielinės bandelės jau įrašytos į mano šiemetinį “pusryčiai svečiams” meniu. Pirmą kartą aš jas iškepiau prieš porą savaičių, pabandymui, ir iš skardos jos tik parūko. Jas lapnojo net tie, kurie milijoną kartų yra viešai prisiekę, kad yra alergiški visiems citrusiniams vaisiams. Alergijos, matyt, tuo metu buvo gerokai aprimę, nes man bežiūrint buvo sulapnotos dvi cielos bandelės, o jokių nepageidautinų kūno reakcijų ar agonijų taip ir nebuvo. Taigi, ir vėl jas kepsiu, per Kalėdas.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mielinės bandelės su spanguolėmis ir apelsinais

Recepto šaltinis: Smitten Kitchen

Tešla:

4 kiaušinių tryniai

1 kiaušinis

50 g cukraus

85 g sviesto, ištirpinto, plius daugiau skardos patepimui

175 ml kefyro

1 apelsino žievelė, smulkiai sutarkuota

470 g miltų, plius daugiau pabarstymui

7 g sausų tirpių mielių

1 šaukštelis druskos

1 šaukštelis aliejaus, dubens patepimui

 

Įdaras:

40 g sviesto, ištirpinto,

190 g šviesaus rudojo cukraus

115 g šviežių spanguolių

Tarkuotos apelsino žievelės, likusios nuo tešlos

 

Glajus:

55 ml apelsinų sulčių

120 g cukraus pudros

 

Tešla:

Elektriniu mikseriu su šluotelės antgaliu išplakti kiaušinį, trynius, cukrų, tirpintą sviestą, kefyrą ir ¾ tarkuotos apelsino žievelės (likusią palikti įdarui). Tiesiai į dubenį su kiaušinių mišiniu persijoti 2 stiklines miltų, mieles ir druską. Išmaišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Mikserio antgalį pakeisti į tešlos minkymo kablį. Į tešlą persijoti likusius miltus. Minkyti mikseriu 5-7 minutes, kol tešla taps vientisa ir elastinga. Tešlą sukrėsti į didelį aliejumi pateptą dubenį, uždengti maistine plėvele ir palikti, kad pakiltų, maždaug 2 – 2 ½ valandas, kol tešlos tūris padvigubės.

 

Įdaras:

Spanguoles sumalti virtuviniu kombainu, kol susismulkins į rupią vientisą masę, bet nesusimals į tyrę.

 

Bandelių formavimas:

Stačiakapę 23cm x 33cm kepimo formą patepti sviestu.

Iškilusią tešlą išversti ant pamiltuoto paviršiaus, iškočioti į 30cm x 45cm stačiakampį. Tešlos paviršių ištepti tirpintu sviestu. Ant viršaus užbarstyti rudąjį cukrų, maltas spanguoles ir likusią tarkuotą apelsino žievelę.

Pradedant nuo trumpojo galo, tešlos stačiakampį susukti į vyniotinį. Aštriu peiliu supjaustyti į 12 vienodo storio riekelių. Bandeles dėti į paruoštą kepimo formą: 4 eilės po tris bandeles. Uždengti maistine plėvele ir dėti į šaldytuvą pernakt, arba ne ilgiau 16-os valandų.

Prieš kepant, bandeles ištraukti iš šaldytuvo ir palikti kambario tmperatūroje 30 minučių, kad sušiltų

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Į įkaitusią orkaitę pašauti formą su bandelėmis ir kepti, kol paruduos, maždaug 30 minučių. Traukti iš orkaitės Palikti, kad šiek tiek atvėstų, kol gaminamas glajus.

 

Glajus:

Dubenyje išmaišyti cukraus pudrą ir apelsinų sultis, kol masė taps vientisa. Glajumi apšlakstyti šiltas bandeles, Tiekti tuojau pat.

 

 

Cranberry Orange Breakfast Buns

Recipe source: Smitten Kitchen

 

Dough:

4 egg yolks

1 egg

¼ cup (50 g) sugar

6 tablespoons (85 g) butter, melted, plus additional to grease pan

¾ cup (175 ml) buttermilk

Zest of 1 orange, finely grated

3 ¾ cups (470 g) flour, plus more for dusting counter

2 ¼ teaspoons (7 g) instant dry yeast

1 teaspoon salt

1 teaspoon oil for bowl

 

Filling:

3 tablespoons (40 g) butter, melted

1 cup (190 g) packed light brown sugar

1 cup (115 g) fresh cranberries

Orange zest leftover from above

 

Icing:

3 ½ tablespoons (55 ml) orange juice

1 cup (120 g) powdered sugar

 

Dough:

In a bowl of stand mixer with whisk attachment, mix yolks, egg, sugar, butter, buttermilk and ¾ of orange zest (reserve the rest for filling). Sift in 2 cups of flour and salt, add yeast and stir until no dry flour remains. Switch to the dough hook, sift in the remaining 1 ¾ cups flour and let the dough hook knead the mixture on low speed for 5 to 7 minutes. Scrape the dough into a large, lightly oiled bowl, cover it with plastic wrap. Let dough rise at room temperature until doubled, about 2 - 2 ½ hours.

 

Filling:

In a food processor, pulse cranberries until they are coarsely ground, but not pureed.

 

Assembling:

Butter 9×13-inch baking dish. Turn the risen dough out onto a floured work surface and roll it into a 12x18-inch rectangle. Brush the surface with melted butter. Sprinkle it with the brown sugar. Scatter ground cranberries and orange zest over sugar.

Starting from the shorter end of the rectangle, roll the dough into a tight roll. Using a sharp serrated knife, gently saw the log into twelve equal slices. Arrange the buns in four rows of threes in prepared baking dish. Cover with plastic wrap and refrigerate overnight, or up to 16 hours.

When ready to bake, take your buns out of the fridge and let them sit at room temperature for 30 minutes.

Preheat oven to 350oF. Bake buns until they’re puffed and golden, approximately 30 minutes. Remove from oven. Let buns cool slightly in the pan, while preparing icing.

 

Icing:

In a bowl whisk powdered sugar the orange juice and together until uniform. Drizzle icing on warm buns. Serve right away.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KristinaGruodis 4 2021, 04:54 AM O dievai, kaip taikliai aprašyta švenčių nuotaika, emocijų atspalviai ir visa kita! Mūsų namuose su 3 vaikais, oi kaip pažįstama ir išgyventa… :) Džiaugiuosi Jus atradusi! O “googlinau” apie el. puodus, slowcooker’ius ir pan. :) Radau, kad turit, naudojat ir džiaugiatės. Aš bandau surast Lt internetinese parduotuvėse geriausią variantą :)
Atsakyti į komentarą

Mi.Kovas 6 2017, 11:45 AM Ilgai nedraugavau su mieliniais kepiniais, bet namie prisikaupė labai jau daug uogienės, tad nusprendžiau, kad nieko nebus, teks bandyti kepti bandeles:). Perverčiau daug blog'ų ieškodama kokio recepto, bet nusprendžiau, kad nieko patikimiau nebus už vaikus ir vanilę. Ir ką gi, nesuklydau!!! Fantastiškos bandelės, minkštutėlės ir purios net kitą dieną! Nuostabus receptas, ačiū labai :) tiesa, dariau pertepimą su saldžia pomidorų uogiene, reiks kitąkart išbandyti ir su spanguolėmis:) Bet kol kas dar laukia 5 stiklainiai uogienės ir jau žinau, kaip bus suvartoti :D
AusraKovas 6 2017, 11:49 AM Aciu, Mi, uz tai, kad isbandet recepta, uz pasitikejima ir uz pakomentavima! labai malonu, kaip visada!

Atsakyti į komentarą

AuderėGegužė 3 2015, 02:32 PM Iškepiau šias bandeles Motinos dienos pusryčiams ir galiu atsakingai pareikšti, kad jos NUOSTABIOS: kvapnios, minkštutės, dailiai paskrudusios... tiesiog Svajonė... visus lūkesčius viršijo su kaupu... Tiesa, spanguoles pakeičiau braškėmis (sezonas :D), apelsinus - citrina (šeimos kaprizai), o visa kita - tiksliai pagal receptą... Miela Aušra, geros Jums Motinos dienos ir, kaip visada, AČIŪ
AusraGegužė 3 2015, 08:44 PM Audere, na labai saunu, kad bandeles patiko; visi Jusu sumineti pakeitimai skamba itin gardziai; ir dar - aciu uz sveikinimus; mes Motinos diena svesim kita sekmadieni, taip kad Jusu palinkejimai paciu laiku;

Atsakyti į komentarą

ŽanaGruodis 17 2014, 03:44 AM Mano nuomone, kad tradicijos tradicijomis, bet permainos visur būtinos. O tai labai gerai pakoreguoja augantys vaikai. Kol jie maži ar dar pakankamai maži yra žymiai lengviau suderinti kviestines šventes namie ar vykti pas gimines ir t.t.. Pas kažką išsiruošti su visa šeima kartais visgi irgi nesinori, o kas kartą švęsti namuose ir tą daugybę laisvadienių visus apšokinėti taip pat nėra lengva. Juolab, kad dabar žmones labai sunku kuo nustebinti, o per šventes labai norisi TO KAŽKO... Aušra, laikas „patikrins“ visas tradicijas ir įpročius. Mes, vaikams paaugus, su šeima (ar prisijungia dar kas nors :)) sėkmingai „bėgame“ nuo visų švenčių svetur ir tikrai tai visiems smagu :). Puikiai išnaudojamas laikas per ilguosius laisvadienius, nes pasaulyje tiek gražių vietų ir tiek gerų restoranų šventėms švęsti. Permainos gyvenime reikalingos ir jos ateina savaime... Bandelės iškeptos ir suvalgytos. Skaniausios, žinoma, dar karštos :)Ačiū ir gražaus švenčių laukimo :)
AusraGruodis 17 2014, 10:05 AM Zana - valio! smagu, kad bandeles patiko! ir Jums graziu svenciu!

Atsakyti į komentarą

Jūratė N.Gruodis 14 2014, 08:10 AM Šiandien iškepėm. tik su mandarinais ir avietėm Manau, nenukentėjo skonis. Labai skanios, ačiū.
AusraGruodis 14 2014, 11:06 AM Jurate, labai prasom! smagu, kad patiko; o avieciu ir mandarinu derinys skamba itin gardziai;

Atsakyti į komentarą

EditaGruodis 11 2014, 03:57 AM VAU... tip, gyvenimas spalvingas. Taip. Kaldėdos ir pas mus - \"išbandymų\" metas su artimaisiais. Bandelių idėja - su palaikymu šaldytuve - n u o s t a b i. AČIŪ. Jau savaitgalį \"repetuosiu\".
AusraGruodis 11 2014, 10:19 AM Edita, prasau, nera uz ka; ideja ir receptas ne mano, bet as irgi pritariu - paruosimas is vakaro yra labai patogu; tikiuosi, kad bandeles patiks; sekmes!

Atsakyti į komentarą

VilmaGruodis 11 2014, 01:47 AM Aušra, ir man abejonių nekilo, kad pas Jus viskas nuglotnintai tobula! :D Nė vienos minties, kad būna kitaip nei atvirukuose, o savi niekad neveda iš proto, kaip rašė Ieva :D Buvo labai linksma skaityti! Užtai šiemet mažiau save graušiu, kai artimiausi svečiai eilinįkart išvers iš koto :D Gražių švenčių ir linksmų istorijų skaitytojų smalsumui patenkinti! :)
AusraGruodis 11 2014, 10:17 AM Vilma, aciu uz siltus zodzius! ir uz supratima;

Atsakyti į komentarą

IevaGruodis 10 2014, 03:47 PM Ačiū!Žiūrint į jūsų blogo šventinius įrašus, vis kirbėdavo - kad man tokia idilė su tiek šeimininkavimo. Ech, ramiau paliko :) Ypač prajuokino uošvio klausimas. Ir kodėl taip savi veda iš proto kaip niekas kitas.. Aš ir pasiruošiu \"raminamųjų\" stilinėje, nes turėsiu tokių svečių.
AusraGruodis 10 2014, 04:05 PM Ieva, tai prasau, nera uz ka! parasiau, nes pabijojau, kad zmones gali susidaryti klaidinga nuomone apie mano sventes;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (10)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (30)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (56)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (6)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (21)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (11)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (77)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (36)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (52)
levandos (5)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (29)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (52)
mocarela (17)
morkos (39)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (68)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (197)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (27)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (24)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (100)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (158)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (97)
uogienė (19)
uogos (115)
Užgavėnės (15)
vaisiai (133)
Valentino diena (19)
varškė (10)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (31)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (24)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)