Orlando atostogos

Balandis 14, 2015 m Desertai,
Komentarai (4)

 

 

Per mokinių pavasario atostogas mes su Julium dviese nudūmėm savaitei į Orlando, FL. Aplankėm Disney World ir SeaWorld, maudėmės baseine, žaidėm golfą, žiūrėjom filmus, džiaugėmės šiltu Floridos pavasariu ir abu turėjom nepaprastai gerą laiką.

Grįždami namo, Orlando oro uoste mes sutikom savo draugų šeimą iš Itakos, beje, pažįstamus dar nuo Filadelfijos laikų. Mark ir Kathy abu jau N metų dirba su mano sutuoktiniu toje pačioje labėje, o jų vaikučiai pabiručiai, Tyler ir Hannah, yra maždaug tokio paties amžiaus kaip Jonas ir Julius. Buvo labai smagu su jais paplepėti belaukiant lėktuvo; kalbos užteko ir išlipus; aš tiek užsiplepėjau, kad kai nuėjau atsiimti bagažo, mano lagaminas jau buvo nukeltas nuo konvejerio ir kaip našlaitis stovėjo vienas vienužis kampe; gerai, kad kas nors iš gailesčio jo netyčia nepriglaudė.

Kalbėjomės apie atostogų įspūdžius: ką matėm, kur ėjom, kas nutiko, kas patiko. Pasirodo, kad visi lankėmės tose pačiose vietose ir tuo pačiu laiku, tik per gausybę žmonių vieni kitų nematėm ir susitikom tik oro uoste. Mark atrodė pailsėjęs ir žvalus, o Kathy sakė, kad jaučiasi visiškai išsisėmus ir džiaugiasi, kad pagaliau skrenda namo. Jai Orlando zabavų jau buvo gana.

Aš puikiausiai suprantu, kad kelionė į Disney World gali būti žiauri ir varginanti. Nes parkuose neišvengiamai bus minios žmonių, ilgos eilės, spiginanti saulė ir karštis; gali pasimesti vaikas; arba piniginė; gali nepatikti maistas; arba jo kainos; arba bilietų kainos; arba dar masė visokių neigiamų atributų, kuriuos, beje, visus iki vieno man Kathy suminėjo, kol mes sėdėjom oro uoste ir laukėm lėktuvo.

Orlando atostogos – tai jums ne savaitės poilsis negyvenamoje Karibų saloje, kur tik palmės, smėlis, jūra, ir nei gyvos dvasios. Tai visai kita atostogavimo specifika. Orlando bus daug žmonių, visi norės patekti į tas pačias vietas tuo pačiu metu, bus daug zirziančių vaikų, daug išvargusių mamyčių ir tėvelių, ir vien jau tas fonas gali nuteikti labai pesimistiškai. Kai kam (pvz. mūsų sutiktiems Itakos draugams) gali net kilti abejonių, ar išvis buvo verta skristi tokį kelią, mokėti tokius pinigus, kad pastovėti eilėje prie karuselės ar prie linksmųjų kalnelių. Bet Orlando atsotogos taip pat gali būti fantastiškai smagios, ir šaunios, ir įsimintinos, su krūva pačių teigiamiausių emocijų ir kalnais puikiai praleisto laiko. Viskas priklauso nuo pačių keliauninkų.

Tai buvo mano penktoji poilsinė kelionė į Orlando. Juliui tai buvo pirmasis kartas. Kiekvieną mielą kartelį mano šeima ten turėdavo nepaprastai gerą laiką, nuostabiausias įmanomas atostogas, ir kiekvieną kartą mes išvažiuodavom su viltimi vėl greitai ten sugrįžti. Mano šeima be galo ir be krašto myli Orlando atostogas; mes esam užkietėję Disney World fanai; Juliaus pirmasis krikštas įrodė, kad jis irgi yra iš to paties molio – Juliui kelionė patiko tiek, kad daugiau vargu ar beįmanoma.

Disney parkuose manęs neerzina nei žmonės, nei eilės. Juk visiškai nebūtina stovėti visose įmanomose eilėse ir sudalyvauti visuose įmanomuose atrakcijonuose. Galima eiti ten, kur nėra eilių; arba galima atsikelti iš ryto su pirmaisiais gaidžiais ir nušauti į parką anksti, kai nėra nei minių, nei eilių. Galima prieš išeinant iš namų pavalgyti sočius pusryčius, į parką su savimi nusinešti krepšelį su negendančiais užkandžiais, ir tada nereikės gadintis nervų dėl prasto ir brangaus parkuose parduodamo maisto, prie kurio, beje, irgi visada driekiasi kilometrinės eilės. Galima vaikščioti pamažu, o ne lėkti kaip be galvos, kad suspėti į visus įmanomus EasyPass, į visus įmanomus šou ir kitas atrakcijas. Vietoje lėkimo galima atsidrėbti kur nors pavėsyje, tarp gėlių, ir išsiurbti ananasinių ledų kokteilį. Galima porą valandų prasiturkšti prie akvariumo su plekšnėmis. Galima neskubant ir gerokai iš anksto nušliaužti į teatrą po atviru dangumi, kur bus rodomas baisiai visų geidžiamas šou, galima įsikurti pačiose geriausiose vietose, ir paskui maždaug valandą sėdėti ir laukti šou, o kad laukimas neprailgtų galima išsitraukti blonknotėlį ir nupiešti viską, ką iki tol parke suspėjome pamatyti. Disney World ir Universal parkai mano akimis yra nuostabūs, pramogų parkų viršūnė: gražūs, ryškūs, įdomūs, iki tobulumo sutvarkyti, linksmi, žydintis, kvepiantys, estetiški ir visaip kitaip užburiantys. Tuose parkuose dirba patys maloniausi, mandagiausi, paslaugiausi žmonės, visada pasiruošę pagelbėti, visada besišypsantys. Kai viskas aplink taip gražu, ir įdomu, ir miela, tai ir nuotaika tada puiki. Mes su Julium visur suspėjom ir viską pamatėm, nelėkdami ir nesigrūsdami. Eilės, kuriose teko stovėti, buvo vieni niekai – stovint eilėje galima nesunkiai susirasti kuo užsiimti arba kažką naujo pamatyti, nes eilių “maršrutai” irgi yra visi apgalvoti ir surežisuoti taip, kad laukimas neprailgtų. Žodžiu, parkai buvo jėga.

O po parkų buvo maudynės ir ledai, buvo labai patogus viešbutis labai patogiuose poilsio namuose, su visu sarašu pramogų: baseinais, kinoteatrais, dviračiais, miniatiūrinio golfo aikštynais ir kt. – tik ilsėkis ir džiaukis (ir, beje, visai nebrangiai). Mes savo viešbučio virtuvėje patys gaminom savo pusryčius ir vakarienes. Vieną vakarą nukeliavom pavakarieniauti į Downtown Disney. Vieną rytą papusryčiavom viešbučio lauko kavinėje prie baseino. Iš kelionės mes parsivežėm krūvą įspūdžių, pilną 200 nuotraukų albumą su įamžintomis plačiausiomis šypsenomis ir kalnus neįkainojamų prisiminimų visam gyvenimui.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super didelis šokoladinis saldainis su riešutų sviestu

Recepto šaltinis: Bakerita & Dorie Greenspan

 

2 stiklinės* tamsaus arba pieniško šokolado lašelių (arba susmulkinto šokolado)

1 stiklinė žemės riešutų sviesto, švelnaus arba grūdėto

4 šaukštai (55 g) sviesto, kambario temperatūros

¾ stiklinės cukraus pudros

1 žiupsnelis druskos

1 žiupsnelis tarkuoto muskato

1 šaukštas pieno

1 šaukštelis vanilės esencijos

*1 stiklinė = 236 ml

 

20 cm skersmens apvalią formą dantytais krašteliais ir išsiimančiu dugnu plonai patepti sviestu.

Karščiui atspariame dubenėlyje ištirpinti 1 stiklinę šokolado lašelių arba susmulkinto šokolado (mikrobangėje arba virš garų). Šokoladą supilti į paruoštą formą; lygiu šokolado sluoksniu padengti formos dugną ir šonus. Dėti 20 minučių į šaldiklį, kad sukietėtų.

Vidutinio dydžio dubenyje išsukti sviestą ir riešutų sviestą. Suberti cukraus pudrą, druską, tarkuotą muskatą, supilti pieną ir vanilės esenciją ir viską gerai išsukti, kol masė taps vientisa.

Sukietėjusį šokoladinį saldainio padą traukti iš šaldiklio. Į formą sukrėsti įdarą, šaukštu išlyginti paviršių.

Ištirpinti likusį šokoladą, supilti ant įdaro, šaukštu išlyginti paviršių ir dėti į šaldiklį, kad viršutinis šokolado sluoksnis sukietėtų. Laikyti šaldytuve, kol ateis laikas tiekti į stalą.

 

 

XL Chocolate Peanut Butter Cup

Recipe Source: Bakerita & Dorie Greenspan

 

2 cups bittersweet or milk chocolate chips (o favorite chocolate, chopped)

1 cup peanut butter, chunky or smooth

4 tablespoons butter, at room temperature

¾ cup powdered sugar

1 pinch salt

1 pinch ground nutmeg

1 tablespoon milk

1 teaspoon vanilla extract

 

Lightly butter an 8" fluted tart pan. Melt 1 cup of chocolate (in a microwave, or in a heatproof bowl set over boiling water). Spread chocolate in the prepared pan, covering the bottom and the sides of the pan in an even layer. Place in the freezer for 20 minutes to harden.

Using electric mixer, beat peanut butter and butter in medium. Add powdered sugar, salt, and nutmeg, then milk and vanilla. Beat for another minute or so until filling is smooth.

Remove hardened chocolate shell. Fill with peanut butter filling. Smooth the top.

Melt remaining 1 cup of chocolate, pour over filling and smooth with a spoon. Place back in the freezer to harden, then store in refrigerator until ready to serve.

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
Indrė @ gpmagijaBalandis 20 2015, 01:36 AM Ahhh ir aš apie Reese pagalvojau - neteko jų paragaut, nes vienas žmogus lauktuvėms pamiršo. Teks pačiai kada nors keliaut užu Atlanto jų pirkt :D
Atsakyti į komentarą

Ieva MarijaBalandis 16 2015, 08:05 AM Oiii, kaip suvalgyčiau!! Šokolado ir peanut butter derinys labai jau geras. Žavus įrašas! :)
AusraBalandis 16 2015, 11:44 AM Aciu, Ieva Marija; galiu patvirtinti - buvo tikrai skanu!

Atsakyti į komentarą

RasaBalandis 15 2015, 05:24 AM Tikrai, ir mano pirma mintis - cia juk didelis Reese!
AusraBalandis 15 2015, 10:18 AM Rasa - tikra tiesa, tai milzinisko dydzio peanut butter cup, tik gal skonis kiek pagerintas; man muskatas idare cia labai tinka (Reeses saldainiuose muskato nera); bet is esmes tai tas pats klasikinis saldainis, tik padidintu gabaritu; ir labai skanus;

Atsakyti į komentarą

ViktorijaBalandis 15 2015, 02:35 AM Nuotraukos tai negaliu kokios gundančios ir skanios. :) Ar čia labai panašu į Reese's peanut butter cups??? P.S jūsų sūnelis labai gražus ir labai panašus į jus!
AusraBalandis 15 2015, 10:19 AM Viktorija, aciu aciu uz visus komplimentus; labai malonu; o del saldainio - taip, cia tas pats klasikinis peanut butter cup, tik gal skonis kiek pagerintas (ideta muskato, pieno, sviesto);

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)