Spalvoti ledų suvožtiniai

Gegužė 18, 2015 m Desertai, Ledai, Vaisiai,
Komentarai (3)

 

 

 

Šitiems suvožtiniams ir be spalvotų pabarstukų užtektų ir spalvos, ir ryškumo, ir grožio. Todėl tiems, kad nemėgsta sintetikos, ir chemijos, ir natūraliai gamtoje neegzistuojančių priemaišų maiste, aš patarčiau iš recepto išbraukyti tas eilutes, kur kalba eina apie pabarstukus, ir vistiek pasigaminti šiuos suvožtinukus; nes jie iš tiesų yra labai geri.

Ledus galite gaminti su keptomis braškėmis ir balzaminiu actu (bus baisiai skanu), arba galite išbandyti šitą receptą iš Dash and Bella blogo, su šviežiomis, pernakt pamaceruotomis braškėmis. Abu receptai yra vienas už kitą geresni, taip kad jeigu turit daug braškių ir mėgstat braškinius ledus, galit drąsiai išbandyti abu receptus ir po to išrinkti geriausią. Tik tada teks prikepti divgubą normą sausainių. Ir nesibaiminkit, kad bus per daug – šitie suvožtiniai tikrai neprapuls ir šaldiklyje neužsistovės. Jeigu dar dvejojat dėl dvigubos normos, tai aš Jums siūlau pagalvoti apie visas tas karštas artėjančios vasaros dienas, visus tuos pasisėdėjimus su draugais, po skėčiais, arba prie baseino, arba po medžiu. Pagalvokit apie visus tuos šiltus vakarus, visas tas vakarienes kieme po atviru dangumi, apie visus tuos vasarinius gimtadienius, vaikų susibėgimus, futbolo ar tinklinio rungtynes ant vejos, pasilakstymus po laistyklėmis, pagulinėjimus and dekiukų. Dviguba norma šitų suvožtinių bes ne per daug, o galbūt netgi per mažai.

O dėl spalvotų pabarstukų – čia jau palieku Jums spręsti, ar dėti, ar ne. Aš visada dedu, nes man kuo daugiau spalvų, tuo smagiau. Nes aš mėgstu ryškias, neonines spavas, ne tik ant sausainių, bet ir visur kitur gyvenime. Nes aš mėgstu ryškius šalikus ir spalvotas basutes. Nes aš niekada neperku bespalvio nagų lako. Manasis dažniausiai būna pats ryškiausias įmanomas, ir dar su blizgučiais. Nes ant manęs Jūs net per prievartą neužvilktumėte nedažyto lino spalvos palaidinės arba kokio pakulinio ryzelio, neužvyniotumėte kokio bespalvio šaliko. Tokios spalvos (arba tiksliau - jų nebuvimas) man varo depresiją. Gyvenimas, mano galva, turi būti ryškus ir spalvingas. Sausainiai – ne išimtis.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sviestiniai sausainiai su pabarstukais

Recepto šaltinis: Annie’s Eats

 

2 stiklinės* (285 g) miltų

½ šaukštelio kepimo miltelių

¼ šaukštelio druskos

1 stiklinė (225 g) sviesto, kambario temperatūros

1 stiklinė (200 g) cukraus

1 šaukštas šviesaus rudojo cukraus

1 kiaušinis

1 ½ šaukštelio vanilės esencijos

½ stiklinės smulkių spalvotų pabarstukų

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC.

Plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi arba silikoniniais kepimui skirtais takeliais.

Sviestą ir abiejų rūšių cukrų išsukti mikseriu iki purumo, maždaug 2-3 minutes. Įmušti kiaušinį. Supilti vanilės esenciją ir gerai išmaišyti.

Tiesiai į dubenį su sviesto mišiniu kartu persijoti miltus, kepimo miltelius ir druską. Išmaišyti kol nebeliks sausų miltų ruožų. Nepermaišyti. Suberti pabarstukus ir išmaišyti mediniu šaukštu.

Iš 1 ½ - 2 šaukštų tešlos formuoti rutuliukus, juos dėti ant paruoštų skardų, tarp sausainių paliekant maždaug 5 cm tarpus. Skardas pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 15-16 minučių, kol sausainių krašteliai šiek tiek paruduos. Skardas traukti iš orkaitės. Palaukti kelias minutes, kol sausainiai truputį atvės; tada sausainius perdėti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

 

Braškiniai vaniliniai ledai

Recepto šaltinis: Dash and Bella

 

1 ¼ stiklinės plonais griežinėliais supjaustytų šviežių braškių

2 šaukštai cukraus

1 vanilės ankštis

1 ½ stiklinės liesos grietinėlės (10% riebumo)

¾ stiklinės cukraus

6 kiaušinių tryniai

Žiupsnelis druskos

1 ½ stiklinės riebios grietinėlės

2 šaukštai braškių arba aviečių likerio

 

Ledų mašinos kibirėlį ir 1 L talpos (arba didesnį) indą dėti į šaldiklį mažiausiai 24-ioms valandoms.

Plonais griežinėliais supjaustytas braškes suberti į dubeni arba į didoką matavimui skirtą puodeli. Suberti cukrų, išmaišyti, uždengti ir dėti į šaldytuvą, 6-8 valandoms arba pernakt.

Liesą grietinėlę supilti į nedidelį puodelį. Vanilės ankštį perpjauti išilgai pusiau, plonu peiliu išskobti sėklas; sėklas ir išskobtą ankštį sudėti į puodelį. Užkaisti ant vidutinio stiprumo ugnies ir kaitinti kol pradės kilti pirmieji burbuliukai. Nukelti nuo ugnies. Puodą uždengti ir palikti 30 minučių, kad pritrauktų. Vėl pakaitnti, kol pradės kilti garai. Nukelti nuo ugnies. Išimti vanilės ankštį ir padėti į šalį kol prireiks.

Į vidutinio dydžio dubenį supilti riebią grietinėlę. Ant dubens uždėti sietelį.

Į kitą dubenį sudėti kiaušinių trynius. Išplakti šluotele iki vientisos masės. Nenustojant plakti į trynius pamažu plona srovele pilti karštą grietinėlę. Supylus visą grietinėlę, mišinį perpilti į tą patį puodą ir kaitinti, pastoviai maišant, ant silpnos ugnies, kol pradės tirštėti. Nukelti no ugnies. Mišinį perkošti per sietelį į dubenį su riebia grietinėle. Į dubenį įmesti išskobtą vanilės ankštį, dubenį uždengti ir dėti į šaldytuvą, mažiausiai 8 valandoms.

Kai ateis laikas sukti ledus, iš šaldiklio išimti įšalusį ledų gaminimo mašinos kibirėlį. Iš ledų mišinio išimti vanilės ankštį. Ledų mašinoje išsukti ledus, kol taps tiršti ir purūs. Į ledus supilti pjaustytas braškes ir susikaupusį skystį. Supilti likerį. Sukti, kol ledai vėl sutirštės. Ledus perdėti į įšalusį indą, uždengti ir dėti į šaldiklį, kad gerai sustingtų.

 

 

Sprinkle Sugar Cookies

Recipe Source: Annie’s Eats

 

2 cups (10 oz.) flour

½ teaspoon baking powder

¼ teaspoon salt

1 cup (8 oz.) butter, at room temperature

1 cup (7 oz.) sugar

1 tablespoon light brown sugar

1 egg

1 ½ teaspoon vanilla extract

½ cup rainbow jimmies

 

Preheat oven to 350˚F.

Line baking sheets with parchment paper or silicone baking mats.

Beat butter and both sugars on medium-high speed until light and fluffy, 2-3 minutes. Add egg and vanilla, beat to blend.

Sift together flour, baking powder and salt, into the bowl with butter-egg mixture. Mix on low speed just until incorporated.  Fold in the rainbow jimmies with a spatula.

Scoop the dough into balls, about 1 ½ - 2 tablespoons each onto prepared baking sheet,  spacing them about 2 inches apart.  Bake until cookies are just set and the edges are barely browned, about 15-16 minutes.  Let cool briefly on the baking sheets, then transfer to a wire rack to cool completely.

 

 

Strawberry Vanilla Bean Ice Cream

Recipe Source: Dash and Bella

 

1 ¼ cup sliced strawberries

2 tablespoons white sugar

1 vanilla bean

1 ½ cups half-and-half ¾ cup sugar

6 egg yolks

Pinch of salt

1 ½ cups heavy cream

2 tablespoons strawberry or raspberry liquor

 

Place the bucket of ice cream maker and 1-quart (or larger) container in a freezer. Freeze for at least 24 hours.

Place strawberries in a bowl or in a large measuring cup, add 2 tablespoons sugar, stir, cover and place in refrigerator for 6-8 hours or overnight.

Pour half-and-half in a medium saucepan. Cut vanilla bean lengthwise, scrape out the seeds, add seeds and the bean pod to the saucepan. Heat on medium heat until almost boiling. Remove from heat, cover and let steep for about 30 minutes. Heat again until hot and begins to steam when stirred. Remove bean pod and set aside until needed.

Pour heavy cream in a medium bowl. Place mesh strainer on top and set aside until needed.

In another bowl whisk egg yolks. Whisking constantly, slowly add hot half-and-half in a thin stream to egg yolks. When all half-and-half has been added, pour mixture back in the same pot and place on low heat. Stir continuously until custard thickens and begins to coat the spoon. Remove from heat. Strain custard through the strainer and into the bowl with cream. Stir until mixed and cooled slightly. Add vanilla bean pot to the bowl. Cover and refrigerate for at least 8 hours.  

When ready to churn ice cream, remove vanilla bean from the bowl. Churn ice cream mixture in ice cream machine according to manufacturer's instructions. Add sliced strawberries, accumulated syrup, and liquor to the ice cream. Churn for a bit longer until ice cream thickens. Transfer ice cream to pre-frozen container, cover and freeze for a few hours before serving. 

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
Jūratė N.Birželis 11 2015, 05:13 AM Laba diena, Aušra. Išbandžiau šiuos suvožtinius, tikrai skanūs. Gaila kiek, kad pabarstukai nebuvo tokie kaip jūsų, nes aptirpo, neliko tokių aiškių pagaliukų. Norėjau jūsų paklausti apie ledų mašiną, jos veikimą. Kiek suprantu, supylus šaltą mišinį į atšaldytą indą, mentelei sukantis, pamažu turėtų masė tirštėti ir dvigubėti, dėl įsimaišančio oro. Turiu aparatą, bet man ledai nedvigubėja, užstringa, kai tik masė sutirštėja. Tai ir nežinau, čia ledų gaminimo mašinos defektas, ar gal šaldymo kamera nepakankamai atšaldo indą. Gal turite kokių pastebėjimų. Būčiau labai dėkinga. Nors jau esu dėkinga už jūsų skelbiamus receptus.
AusraBirželis 11 2015, 10:47 AM Jurate, jeigu masina stringa, tai ne ledai kalti, o kazkas negerai su masina; neturetu strigti net sutirstejus; jeigu butu nepakankamai atsales kibirelis, tai ledai netirstetu, taip ir liktu skysti, nes tirsteja tik tada, kai susala I leda; zodziu, net nezinau kame to strigimo priezastis; ledu turis sukant padideja, tik gal ne dvigubai, gal siek tiek maziau; mano paprastuteje ledu gaminimo masinoje ledai issisuka mazdaug per pusvalandi; didelis aciu Jums, kad skaitote, kad bandot receptus, ir kad nepatingite pakomentuoti;

Atsakyti į komentarą

JūratėGegužė 20 2015, 08:12 AM Paganau akis į tas grožybes ir vėl keliu klausimą: gal jau laikas tai ledų mašinai... :) Aušra, jūs tiek puikių receptų esate įdėjusi, kad kaskart sukyla noras ją imti ir įsigyti! Šį kartą net paieškojau, kokios jos būna. Aušra, jei nesunku - prašau kelis žodžius pasakyti iš savo patirties, į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant šį saldžios laimės teikiantį stebuklą:) Ačiū!
AusraGegužė 20 2015, 10:28 AM Jurate, aciu uz visus pagyrimus; labai malonu; o del ledu gaminimo masinos - manoji yra Cuisinart, panasi I sita (mano turimo modelio jau tikriausiai nebegamina): http://www.amazon.com/Cuisinart-ICE-20-Automatic-2-Quart-Cream/dp/B00000JGRT/ref=sr_1_14?s=home-garden&ie=UTF8&qid=1432131740&sr=1-14&keywords=cuisinart+ice-cream+maker mano patarimai perkant masina butu 1)nepirkti nieko labai prasmatnaus (su milijonu pricindalu, kur pati save saldo ir t.t); 2) atsizvelgti I kaina; 3) pries perkant pasiskaityti kitu zmoniu atsiliepimus; manau, kad pradziai Jums pilnai uztektu paprasto modelio, su 1,5 L kibireliu; ateityje, jeigu matysite, kad daznai naudojate, galima isigyti antra kibireli; bet pradziai, pabandymui ir vieno kibirelio turetu pilnai uztekti;

JūratėGegužė 21 2015, 03:19 AM Dėkui, Aušra, jūs kaip visada - racionaliai ir konkrečiai:) Labai vertinu.

Atsakyti į komentarą

ŽanaGegužė 19 2015, 10:21 AM Labai gražios nuotraukos. Be pabarstukų čia tokio vaizdo nebūtų! Būtinai kepsiu su pabarstukais. Bet turiu prisipažinti, kad jus barstydama visada pagalvoju. Oi, ne, ne apie sveika-neveika, bet apie tai, kad yra valgytojų, kurie nemėgsta su užbarstymais, o ir aš pati minimaliai tą toleruoju. Bet kepinio viduje kažkaip gerai atrodo :). Kiekvieną kartą skaitydama apie namų gamybos ledus sprendžiu vieną ir tą patį klausimą - ar reikia ledų gamybos aparato mūsų namams, kai tokia ledų įvairovė, fasuotė ir t.t. Žinoma, savi privalumai yra... Kadangi vienareikšmio atsakymo nebūna, tai klausimas pasilieka atviras iki kito karto, tokio kaip šiandien. O šiandien jis ir vėl buvo sprendžiamas.... :)
AusraGegužė 19 2015, 11:23 AM Zana, aciu uz pagyrimus ir uz pakomentavima; as savo ledu masina labai myliu; ir dyka ji pas mane ilgai nestovi; dar nei karto nesigailejau, kad nusipirkau;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (21)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (57)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (53)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (49)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (44)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (117)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)