Advento sausainiai

Gruodis 01, 2015 m Desertai,
Komentarai (9)

 

 

Artėjant Kalėdoms aš visada prisimenu vieną seną istoriją, įvykusią prieš kelioliką metų, kai aš dar dirbau Thomas Jefferson medicinos mokykloje. Tais laikais ten buvo mada organizuoti viso fakulteto kalėdinius baliukus. Tie baliukai visada būdavo gana formalūs renginiai, su iškilmingom kalbom ir iškilmingom vakarienėm, kurių metu visi elgdavosi labai oriai ir taip, lyg ten dalyvautų tik iš reikalo. Gruodžio pradžioje visi fakulteto darbuotojai gaudavo dailius pakvietimus ir kartu prie jų prisegtą vokelį, į kurį reikėdavo įdėti savo atsakymą apie dalyvavimą arba nedalyvavimą renginyje. Vienas mano bendradarbis, vardu John, pasižymėjęs ypač aštriomis politinėmis pažiūromis ir ne ypač išlavintu takto jausmu, kartą į tokį pakvietimą atsakė taip: “Sorry I cannot make it to the party. I will be baking cookies”. Tiems, kas bent kiek pažinojo John, buvo aišku kaip dieną, kad jokių sausainių jis tikrai nekeps ir kepti neplanuoja; toks raštelis turėjo reikšti, kad jis nesiruošia gaišti savo brangaus laiko dalyvaudamas tame jų mizername renginyje. Tas nemanieringas John’o atsakymas visam laikui įaugo man į atmintį kaip auksinė pamoka, kad prieš šventes yra tiesiog būtina susirykiuoti savus prioritetus ir bereikalingai nešvaistyti nei energijos, nei laiko tai veiklai, kuri neteikia jokio malonumo ir kurios galima lengvai išvengti.

Prieš šventes tokios niekam tikusios veiklos, kaip tas mano aukščiau paminėtas fakulteto vakarėlis, neišvengiamai prisikaupia tiek ir tiek. Bus visokie vakarėliai, žiburėliai, ir panašiai, į kuriuos reikės toliausiai važiuoti, o ten nuvažiavus teks be tikslo stovėti, atskėlus orią pozą, mindžikuojant nuo kojos ant kojos ir laukiant nesulaukiant tos išganingos minutės, kai bus padoru išeiti. Aš jau seniai supratau, kad prieš šventes visur sudalyvauti yra fiziškai neįmanoma, tai kenkia sveikatai ir, be to, tie šventiniai blizgūs vakarėliai dažniausiai pasižymi keista savybe į skutus sudirbti bet kokią šventinę nuotaiką. Prieš šventes aš daug mieliau pasėdėčiau namie, užsidegusi kvapnias žvakeles, įsijungusi kalėdines melodijas, ir kepdama sausainius, vietoje to kad trinčiausi alkūnėmis su svetimų žmonių minia.

Mano galva, Adventas yra būtent tas metų laikas, kurį reikia paskirti idiliškai ramybei. Ir susikaupimui. Ir nusiraminimui. Aš visas reikiamas dovanas nuperku pirmadienį po Padėkos dienos, ir tuo mano Kalėdinis apsipirkimas pasibaigia. Visą likusį laiką aš paskiriu kuitimuisi namuose, sausainių kepimui, na gal vienam kitam ramesniam pasibuvimui, paskui mes su vaikais dar tradiciškai nuvažiuojam į Niujorką, ten apžiūrim šventines lempeles, dar nueinam į kokį šou, pakeliui aplankom mano sesę, ir tada, sugrįžę, sau ramiai laukiam švenčių.

Sveikinu Jus visus su krikščioniškųjų metų pradžia ir visiems linkiu ramaus ir prasmingo Advento.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sausainiai su skrudintu sviestu

Recepto šaltinis: King Arthur Flour

Sausainiai:

2½ stiklinės* miltų

½ šaukštelio druskos

¼ šaukštelio valgomosios sodos

1 stiklinė + 1 šaukštas (230 g + 14 g) sviesto

¼ stiklinės cukraus

¼ stiklinės rudojo cukraus

1 kiaušinis

¼ šaukštelio sviesto esencijos

1 šaukštelis vanilės esencijos

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Mažame puodelyje ant vidutinio stiprumo ugnies ištirpinti sviestą; toliau kaitinti maždaug 5-10 minučių, kol sviestas pakvips ir įgaus gintarinę spalvą. Nukelti nuo ugnies. 1 šaukšą sviesto atpilti į nedidelį dubenėlį, glajui; likusį sviestą padėti šaltai, kad sustingtų, maždaug 2 valandas, arba pernakt.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, druską ir sodą.

Elektriniu mikseriu išsukti atšalusį skrudintą sivestą, kol taps vientisas ir kreminis. Suberti abiejų rūšių cukrų, supilti vanilės ir sviesto esencijas, sudėti kiaušinį; sukti kol masė taps vientisa ir puri. Suberti miltų mišinį ir gerai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų. Tešlą padalinti į dvi dalis, iš kiekvienos dalies suformuoti diską, įsukti į maistinę plėvelę ir dėti į šaldytuvą, kol sustings.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Sustingusią tešlą traukti iš šaldytuvo. Iš maždaug 1 šaukšto tešlos sukočioti rutuliuką, dėti ant paruoštos skardos. Tešlos rutuliuką suspausti sausainiams skirtu antspaudu, arba suploti delnu. Sausainių formele iš suplotos tešlos išpjauti skritulėlį arba kitą norimą formą. Išpjautus sausainius dėti ant paruoštos skardos, tarp sausainių paliekant poros centimetrų tarpus.

Skardas su sausainiais pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 12-14 minučių, kol sausainių paviršius apdžius, o krašteliai lengvai paruduos. Sausainius traukti iš orkaitės, palikti ant skardos, kad šiek tiek atvėstų, po to perkelti ant grotelių, kad pilnai atvėstų.

 

Glajus:

1 šaukštas skrudinto sviesto (žiūr. aukščiau).

¼ stiklinės cukraus pudros

Keli lašai sviesto esencijos

1-3 šaukštai pieno

Ištirpinti skrudintą sviestą. Sudėti likusius ingredientus ir gerai išmaišyti, kol glajus taps vientisas. Glajumi aptepti atvėsusių sausainių paviršių. Palikti, kad apdžiūtų. Sausainius laikyti sandariai uždarytame inde kambario tmperatūroje.

 

 

Avižiniai sausainiai suvožtiniai su žemės riešutų sviestu

Recepto šaltinis: Bouchon Bakery & Bakers Royale

 

Sausainiai:

30 g skrudintų žemės riešutų, sūdytų arba nesūdytų, stambiai sukapotų

200 g miltų

2 šaukšteliai valgomosios sodos

¾ šaukštelio kepimo miltelių

210 g sviesto, kambario temperatūros

86 g kreminio žemės riešutų sviesto

106 g rudojo cukraus

1 kiaušinis

1 ½ šaukštelio vanilės pastos arba vanilės esencijos

106 g avižinių dribsnių

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, sodą ir kepimo miltelius.

Elektriniu mikseriu išsukti sviestą ir žemės riešutų sviestą iki vientisos masės. Suberti cukrų ir sukti kol masė taps puri. Sudėti kiaušinį ir vanilės esenciją, gerai išmaišyti. Per du kartus suberti miltų mišinį, kaskart gerai išmaišant po kiekvieno pirdėjimo. Suberti avižinius dribsnius ir riešutus, išmaišyti kol tolygiai pasiskirstys.

Iš vieno kaupino šaukšto tešlos suformuoti rutuliuką, dėti ant paruoštos skardos. Rutuliuką šiek tiek suploti delnu. Toliau formuoti likusius sausainius ir dėti ant skardos, tarp sausainių paliekant maždaug 5 cm tarpus. Skardas su sausainiais pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 10-12 minučių, kol sausainių paviršius apdžius, o krašteliai lengvai paruduos. Sausainius traukti iš orkaitės, palikti ant skardų, kol šiek tiek atvės, po to perkelti ant grotelių ir palikti, kad pilnai atvėstų.

 

Įdaras:

¾ stiklinės grietinėlės sūrio, kambario tmperatūros

½ stiklinės kreminio žemės riešutų sviesto

¼ stiklinės cukraus pudros

Į vidutinio dydžio dubenį sudėti visus ingredientus ir gerai išsukti iki vientisos masės. Įdarą sukrėsti į konditerinį maišelį su žvaigždutės antgaliu. Kremą išspausti ant vieno sausainio lygiosios pusės, užvožti antru sausainiu, lygiąja puse žemyn, abu sausainius lengvai suspausti, kad suliptų. Sausainius laikyti sandariai uždarytame inde kambario temperatūroje, arba šaldytuve.

 

Imbieriniai sausainiai

Recipe source: American Test Kitchen

 

3 stiklinės* miltų

¾ stiklinės rudojo cukraus

1 šaukštas malto cinamono

1 šaukštas malto imbiero

1/8 šaukštelio tarkuoto muškato

¾ šaukštelio valgomosios sodos

½ šaukštelio druskos

12 šaukštų sviesto, kambario temperatūros

¾ stiklinės melasos

2 šaukštai pieno

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Virtuviniame kombaine sumaišyti miltus, rudąjį cukrų, cinamoną, imbierą, muškatą, sodą ir druską. Sudėti sviestą ir sukti, kol tolygiai pasiskirstys. Nenustojant suktį, į tešlą pamažu supilti melasą ir pieną. Sukti kol susiformuos minkšta tešla. Tešlą perkelti ant sauso paviršiaus, padalinti pusiau, kiekvieną pusę iškočioti darp dviejų sviestinio popieriaus lakštų į 4-5 mm storio sluoksnį. Iškočiotą tešlą kartu su sviestiniu popieriumi perkelti ant plačios kepimo skardos ir dėti pusvalandžiui į šaldytuvą arba 10-15 minučių į šaldiklį, kad sustingtų.

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Sustingusią tešlą traukti iš šaldytuvo arba iš šaldiklio. Nuo tešlos nulupti viršutinį sviestinio popieriaus lakštą. Sausainių formelėmis iš tešlos išpjaustyti norimos formos sausainius, juos dėti ant paruoštų skardų, tarp sausainių paliekant poros centimetrų tarpus. Iškočioti tešlos likučius, išpjaustyti daugiau sausainių, kol bus sunaudota visa tešla.

Skardas su sausainiais pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 10-11 minučių, kol sausainių paviršius apdžius, o krašteliai lengvai paruduos.

Sausainius traukti iš orkaitės, palikti ant skardų, kol pilnai atvės. Laikyti sandariai uždarytame inde kambario temperatūroje.

 

 

Šokoladiniai zefyriniai sausainiai

Recepto šaltinis: Bakers Royale

Sausainiai:

1 ½ stiklinės* miltų

½ stiklinės kakavos miltelių

1 šaukštelis kepimo miltelių

1 šaukštelis druskos

345 g tamsaus šokolado, susmulkinto

¾ stiklinės (170 g) sviesto, kambario temperatūros

1 ½ stiklinės rudojo cukraus

3 kiaušiniai

1 šaukštelis vanilės esencijos

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Į vidutinio dydžio dubenį kartu persijoti miltus, kakavą, kepimo miltelius ir druską.

Vidutinio dydžio puode ant silpnos ugnies kaitinti šokoladą ir 2 šaukštus sviesto, kol ištirps.

Dideliame dubenyje išsukti likusį sviestą. Suberti rudąjį cukrų. Sukti, kol masė taps vientisa. Po vieną sudėti kiaušinius, kaskart gerai išsukant po kiekvieno pridėjimo. Supilti šokolado mišinį ir vanilę. Gerai išmaišyti. Suberti miltų mišinį ir atsargiai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų.

Ant paruoštų skardų arbatiniu šaukšteliu formuoti apvalius tešlos kauburėlius, tarp kauburėlių paliekant 4-5 cm tarpus. Sausainius pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 8-10 minučių, kol sausainių paviršius apdžius. Traukti iš orkaitės. Sausainius palikti ant skardų, kad šiek tiek atvėstų, po to perkelti ant grotelių ir palikti, kol pilnai atvės.

 

Užbaigimas:

1 stiklinė tamsaus šokolado

2 šaukštai kokosų aliejaus

1 – 1 ½ stiklinė zefyrinės masės

½ stiklinė sutrupintų mėtinių saldainių lazdelių

Mažame puodelyje ant silpnos ugnies ištirpinti šokoladą ir kokosų aliejų. Palikti šiltai kol prireiks.

Ant atvėsusių sausainių apvaliosios pusės uždėti zefyrinės masės sluoksnį. Ant viršaus šaukšteliu užpilti šilto tirpinto šokolado, pilnai padengiant zefyrinį sluoksnį. Ant šokolado užbarstyti sutrupintų saldainių. Dėti į šaldytuvą, kol šokoladas sukietės. Laikyti šaldytuve sandariai uždarytame inde.

 

 

Spanguolių ir pistacijų biscotti

Recepto šaltinis: Bakers Royale

 

¾ stiklinės* cukraus

70 g sviesto, ištirpinto

2 ½ šaukšteliai vanilės esencijos

1 šaukštelis kepimo miltelių

¾ šaukštelio migdolų esencijos

½ šaukštelio druskos

2 kiaušiniai

2 kiaušinių baltymai

½ stiklinės geltonų razinų arba susmulkintų džiovintų abrikosų

½ stiklinės spanguolių, šviežių arba šaldytų, perpjautų pusiau

1 ½ stiklinės skrudintų pistacijų, stambiai sukapotų

2 ½ stiklinės miltų

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 165oC. Plačią kepimo skardą ištiesti sviestiniu popieriumi.

Didokame dubenyje sumaišyti cukrų, sviestą, vanilės ir migdolų esencijas, kepimo miltelius ir druską. Sudėti kiaušinius ir kiaušinių baltymus, gerai išplakti kol masė taps vientisa. Suberti razinas, spanguoles ir riešutus. Išmaišyti. Suberti miltus ir gerai išmaišyti, kol nebeliks sausų miltų ruožų.

Tešlą padalinti pusiau. Abi dalis dėti ant paruoštos skardos, kiek įmanoma toliau vieną nuo kitos. Aliejumi suteptomis rankomis iš tešlos suformuoti du 10x20cm kepaliukus. Skardą pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti 25-28 minutes, kol kepaliukai pilnai apdžius ir lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, palikti, kad šiek tiek atvėstų. Kepaliukus aštriu peiliu supjautyti į 1 cm storio riekeles, jas dėti ant sviestiniu popieriumi ištiestos skardos, pjautąja dalimi žemyn. Skardą vėl pašauti į orkaitę ir kepti maždaug 8-10 miunučių, kol viena sausainių pusė lengvai pagels. Traukti iš orkaitės. Sausainius atsargiai apversti ir kepti dar maždaug 7 minutes, kol pagels kita pusė. Traukti iš orkaitės. Palikti, kol pilnai atvės. Laikyti kambario tmperatūroje, sandariai uždarytame inde.

 

 

Sviestiniai sausainiai suvožtiniai su spanguolių įdaru

Recepto šaltinis: Lady and Pups

 

Sausainai:

1 stiklinė* (220 g) sviesto, kambario temperatūros

½ stiklinės (60 g) cukraus pudros

1 šaukštas (16 g) grietinės

2 stiklinės (248 g) miltų

½ stiklinės (67 g) bulvių arba kukurūzų krakmolo

½ šaukštelio vanilės esencijos

¼ šaukštelio druskos

 

*1 stiklinė = 236 ml

 

Orkaitę įkaitinti iki 175oC. Dvi kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Virtuviniame kombaine išsukti sviestą ir cukraus pudrą, kol masė taps vientisa ir kreminė. Sudėti grietinę ir gerai išmaišyti.

Kartu persijoti miltus, krakmolą ir druską; suberti į kombainą su sviesto mišiniu. Supilti vanilės esenciją ir viską gerai išsukti, kol susiformuos vientisa minkšta tešla.

Tešlą sukrėsti į konditerinį maišelį su žvaigždutės angaliu. Ant paruoštų skardų išspausti nedidelius skritulėlius, tarp jų paliekant maždaug 2-3 cm tarpus. Sausainius pašauti į įkaitintą orkaitę. Kepti maždaug 15-16 minučių, kol sausainių krašteliai lengvai paruduos. Traukti iš orkaitės, sausainius perdėti ant grotelių ir palikti, kol pilnai atvės.                                                                                                                                                                      

Įdaras:

1 stiklinė (125 g) džiovintų spanguolių

3 šaukštai (42 g) sviesto, kambario temperatūros

3 šaukštai (51 g) grietinės

1 ½ stiklinės (180 g) cukraus pudros

Žiupsnelis druskos

Virtuviniame kombaine sumalti džiovintas spanguoles, kol susiformuos tiršta tyrė, maždaug 2 minutes. Sudėti sviestą ir gerai išsukti. Sudėti grietinę ir vėl gerai išmaišyti. Suberti curkaus pudrą ir druską, ir gerai išsukti, kol masė taps vientisa.

 

Užbaigimas:

Ant atvėsusio sausainio lygiosios pusės dėti maždaug 1 kaupiną šaukštelį įdaro, užvožti antru sausainiu ir lengvai paspausti, kad sausainiai suliptų. Užbaigtus sausainius dėti į šaldytuvą, kad įdaras sustingtų. Laikyti šaltoje vietoje sandariai uždarytame inde.

 

 

 

 

Brown Butter Cookies

Recipe source: King Arthur Flour

Cookies:

2½ cups flour

½ teaspoon salt

¼ teaspoon baking soda

1 cup + 1 tablespoon butter

¼ cup sugar

¼ cup brown sugar

1 egg

¼ teaspoon butter flavor

1 teaspoon vanilla extract

In a small pan set over medium heat melt butter; cook until fragrant and lightly browned, 5-10 minutes. Reserve 1 tablespoon of browned butter for the glaze. Chill remaining butter until solid, about 2 hours or overnight.

In a medium bowl sift together flour, salt and baking soda.

In a bowl of stand mixer beat chilled brown butter until soft and creamy. Add both sugars, egg, butter flavor and vanilla; beat until light and fluffy. Stir in flour mixture. Divide dough in half. Flatten each half into a disc, wrap in plastic. Refrigerate until firm.

Preheat oven to 350oF. Line two making sheets with parchment.

Remove chilled dough from refrigerator. Scoop 1 tablespoon of dough, form a bowl, place it onto lightly flowered surface. Flatten the cookie with a cookie stamp or with palm of your hand, cut a round (or other shape) using cookie cutter; transfer cookies onto prepared baking sheets, spacing them about 1 inch apart.

Bake cookies in a preheated oven for 12-14 minutes, until lightly browned around the edges. Remove from the oven. Let cool slightly on the baking sheets, then transfer cookies onto wire rack and let cool completely.

 

Glaze:

1 tablespoon browned butter, reserved from above

¼ cup powdered sugar

Few drops butter flavor

1-3 tablespoons milk

Melt reserved 1 tablespoon of browned butter. Mix in remaining ingredients. Stir well until smooth. Brush glaze over cooled cookies. Allow to set. Store cookies at room temperature in an airtight container.

 

Peanut Butter Oatmeal Sandwich Cookies

Recipe source: Bouchon Bakery & Bakers Royale

 

Cookies:

30 g roasted peanuts, salted or unsalted, chopped

200 g flour

2 teaspoons baking soda

¾ teaspoon baking powder

210 g butter, at room temperature

86 g (1/3 cup) creamy peanut butter

106 g (1/2 cup + 1 tablespoon) light brown sugar

1 egg

1 ½ teaspoon vanilla paste or vanilla extract

106 g (1 1/3 cup) rolled oats

Preheat oven to 325oF. Line two baking sheets with parchment.

In a medium bowl sift together flour, baking soda and baking powder.

In a bowl of stand mixer beat butter and peanut butter until creamy. Add sugar and mix until fluffy. Add egg and vanilla, beat until incorporated. Add flour mixture in two additions, mixing well to incorporate. Add oats and peanuts, mix just until combined.

Scoop a heaping tablespoon of dough, shape it into ball and place onto prepared baking sheet; flatten slightly. Space cookies about 2 inches apart. Bake in a preheated oven for about 10-12 minutes, until the cookies are set and are beginning to brown around the edges. Remove from the oven. Cool cookies slightly on baking sheets, then transfer onto wire rack and let cool completely.

 

Filling:

¾ cup cream cheese, at room temperature

½ cup creamy peanut butter

¼ cup powdered sugar

Combine all ingredients in a medium bowl. Beat until creamy. Transfer filling into pastry bag with star tip. Pipe filling onto flat side of one cookie, top with another cookie, flat side down. Press both cookies together lightly.

Store cookies in an airtight container at room temperature, or in refrigerator, for longer storage.

 

 

Gingerbread Cookies

Recipe source: American Test Kitchen

 

3 cups flour

¾ cup brown sugar

1 tablespoon ground cinnamon

1 tablespoon ground ginger

1/8 teaspoon grated nutmeg

¾ teaspoon baking soda

½ teaspoon salt

12 tablespoons butter, at room temperature

¾ cup molasses

2 tablespoons milk

In a food processor mix flour, brown sugar, cinnamon, ginger, nutmeg, baking soda and salt. Add butter and process until incorporated. With the motor running, slowly pour in molasses and milk and process until soft dough forms. Transfer dough onto dry surface, divide dough in half and roll each half between two sheets of parchment into 1/8-thick layer. Slide the rolled dough and parchment onto baking sheet and refrigerate until firm, at least half hour, or freeze for 10-15 minutes.

Preheat oven to 350oF. Line two baking sheets with parchment.

Remove chilled dough from refrigerator or freezer, peel of the top layer of parchment, cut out the shapes with cookie cutters, place cookies onto parchment-lined baking sheets spacing cookies about 1 inch apart. Re-roll the scraps of dough and cut out more cookies until all dough is used.

Bake cookies in preheated oven until set and beginning to brown around the edges, about 10-11 minutes.

Remove cookies from the oven. Let cool completely on the baking sheets. Store at room temperature in an airtight container.

 

 

Cranberry-Pistachio Biscotti

Recipe source: Bakers Royale

 

¾ cup sugar

5 tablespoons butter, melted

2 ½ teaspoons vanilla

1 teaspoon baking powder

¾ teaspoon almond extract

½ teaspoon salt

2 eggs

2 egg whites

½ cup golden raisins and/or chopped dried apricots

½ cup fresh or frozen cranberries, halved

1 ½ cups toasted pistachios, chopped

2 ½ cups flour

Preheat oven to 325oF. Line large baking sheet with parchment.

In a large bowl stir together sugar, butter, vanilla, baking powder, almond extract, and salt. Add eggs and whites, whisk until evenly incorporated. Fold in raisins, cranberries and nuts. Gradually stir in flour until very well blended.

Divide dough in half. Place both dough mounds onto prepared baking sheet, spacing them as far apart as possible. Using greased hands shape each mount into 8x4-inch and smooth each half into an 8x4-inch, evenly thick loaves. Bake for 25-28 minutes or until firm and light brown and a toothpick inserted near the center comes out clean. Remove from oven. Set aside; cool completely. Transfer to a cutting board. Using a large, serrated knife, cut each loaf into ½-inch thick slices about. Place slices, cut side down, on parchment-lined baking sheet.

Return cookies to oven. Bake 10-12 minutes or until toasted and light brown on one side. Remove from oven. Cool slightly. Gently turn over. Bake 7 minutes more until golden brown on the other side. Remove from oven; cool completely. Store in an airtight container at room temperature.

 

Peppermint Hot Cocoa Cookies

Recipe source: Bakers Royale

Cookies:

1 ½ cups flour

½ cup cocoa powder

1 teaspoon baking powder

1 teaspoon salt

12 ounces dark chocolate, chopped

¾ cup butter, at room temperature

1 ½ cups brown sugar

3 eggs

1 teaspoon vanilla extract

Preheat oven to 350oF. Line baking sheet with parchment.

In a medium bowl sift together flour, cocoa, baking powder, and salt. Set aside.

In a medium saucepan combine the 2 cups chopped chocolate and 2 tablespoons of butter. Cook over low heat until melted.

In a large bowl beat remaining butter on high speed for 30 seconds. Add brown sugar; beat until combined. Add eggs, one at a time, mixing well to incorporate after each addition. Beat in melted chocolate mixture and vanilla until combined. Add flour mixture and beat on low speed until well combined.

Drop dough by rounded teaspoons onto prepared baking sheet. Bake for 8-10 minutes or until edges are firm and tops are slightly cracked. Transfer to a wire rack and cool completely.

 

Topping:

1 cup dark chocolate

2 tablespoons coconut oil

1 – 1 ½ cup marshmallow fluff

½ cup crushed peppermint candy canes

In a small pot set over low heat melt chocolate and coconut oil. Remove from heat. Keep warm.

Spoon a layer of marshmallow fluff on top of the rounded side of the cookies; pour chocolate on top and spread it around to cover the fluff. Sprinkle crushed peppermint candy on top. Refrigerate until chocolate hardens. Store in an

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
BIRUTESausis 12 2019, 05:06 AM Dar ir skrudinto sviesto sausaineliu prikepiau kaledoms,jie labai skanus ir kvapnus,Aciu Jums
AusraSausis 14 2019, 12:46 PM Birute, tai Jums aciu! Jus nuostabi! istikimiausia ir nepailstanti mano tinklapio fane!

Atsakyti į komentarą

BiruteGruodis 20 2017, 11:55 AM Iskepti,isragauti,ir labiausiai isgirti.Man asmeniskai,ar gali bebuti sausainiu skanesniu uz sviestinius,o dar tas skrudintas sviestas😌isvis padakisko skonio.Tik neturejau sviesto esencijos,ipyliau tik vaniles ekstrakto,manau butu dar labiau aromatingesni.Skanus,sviestiniai,burnoj tirpstantys,nuostabus sausainiai.Kaip dziaugiuosi kas Jūs Ausryt esat😌Ačiū😌
AusraGruodis 20 2017, 12:18 PM Birute, kaip smagu, kad patiko! dar smagiau, kad sitaip istikimai skaitot, bandot receptus, ir paskui dar ir sitiek pagyru man prirasot; tiesiog sirdis dainuoja; Tai Jums aciu, Birute, uz tai, kad esat, ir uz visa siluma!! be galo gera ant dusios, paskaicius toki komentara;

Atsakyti į komentarą

JurgaGruodis 2 2016, 02:47 PM Aušra, noriu pasitikslinti keletą dalykėlių. Kepiau avižinius sausainius, dėjau ir sodą ir kepimo miltelius pagal receptą. Deja, teko nusivilti, nes paragavus labai jau stiprus buvo sodos skonis. Pamaniau, gal čia tiesiog rašybos klaida, nes iš tiesų ir sodos toks kiekis ir dar kepimo milteliai - tikrai nemažai. Nors ši pirmoji partija ir nepavyko (iškeliavo į šiukšliadėžę) aš nepasidaviau, ir ėmiausi pakartojimo. Tik dabar dėjau tik vieną šaukštelį kepimo miltelių. Gavosi viskas kuo puikiausiai ir iškilo gerai, ir skonis ypatingai geras. Taigi su šiokiais tokiais nuotykiais rezultatas pasiektas! Dar noriu paklausti dėl sviestinių sausainių su spanguolių įdaru, nes planuoju kepti. Koks ten turi būti kiekis miltų? Jei viena stiklinė 236 ml tai dvi stiklinės būtų 472, o jei imame 220 g - tai tuomet dvi bus 440g. Dabar matau 248 g. Truputį reikia Jūsų pagalbos:) Ačiū
AusraGruodis 2 2016, 02:59 PM Jurga, spanguoliniams sausainiams reikia 248 g miltu (cia is viso tiek): http://ladyandpups.com/2015/11/04/cranberry-viennese-sandwich-creams/ o del aviziniu sausainiuku - gaila tos nepvykusios partijos; as rasiau taip, kaip dariau, 2 sauksteliai sodos + nepilnas saukstelis kepimo milteliu; man soda nesijaute, nes jeigu butu jautusis, tai nebuciau tokio recepto dejusi I bloga; gal Jusu sauksteliai dedesni; o gal kaupas aukstesnis; svarbiausia kad viskas baigesi laimingai; dar karta aciu, kad nepailsdama kepat viska is eiles; man baisiai gera tureti tokiu istikimu skaitytoju; ir gerbeju!

Atsakyti į komentarą

RitaBalandis 17 2016, 03:41 PM Isbandytas dar vienas receptas! Aviziniai sausainiai su zemes riesutu sviestu tikri geruliai. Sodrus, kvapnus ir begalo skanus. Paziurejus i Jusu nuotraukas, tai norisi visus juos isbandyti, kai vasara arteja, tai labai sunku susilaikyti nuo tokiu pagundu :)ri
AusraBalandis 18 2016, 12:15 AM Rita, na Jus tiesiog rekordininke! aciu, brangioji, uz visus tuos isbandytus receptus; net neisivaizduojat, kaip man gera ant dusios, kai turiu tokiu sauniu skaitytoju!

Atsakyti į komentarą

Ernesta @BakingSecretsGruodis 15 2015, 12:09 PM Nerealiai atrodo. Visų noriu! Nuotraukos nuostabios.
AusraGruodis 15 2015, 01:24 PM Dekui, Ernesta; tai pirmyn su sausainiu kepimu, kol kaledos nepraejo!

Atsakyti į komentarą

VaidaGruodis 6 2015, 05:05 AM Kokie mieli sausainiai!! Aš kaip tik sėdžiu prikepusi tų su spanguoliniu įdaru- super sausainukai, minkšti ir trapūs!!! Ačiū už idėjas!
AusraGruodis 6 2015, 08:45 PM Vaida, aciu uz komplimentus; smagu girdeti, kad sausainiai patiko; man irgi jie labai patiko; aciu, kad isbandet recepta; ir uz komentara dekui!!

Atsakyti į komentarą

Sue {Munchkin Munchies}Gruodis 3 2015, 10:06 PM I simply love your advent cookies! Your whole blog is beautiful! I was the recipient of your delicious black and white sable cookies for the cookie swap! They were so darling and so pleasantly wrapped too! THANK YOU so much!
AusraGruodis 4 2015, 10:25 AM Dear Sue, thank you so much for you kind words! I'm glad the cookies made it safely, and I'm happy to hear that you liked them; I had lots of fun baking them, and I'm glad I had the opportunity to share them with others; have a wonderful Holiday season!

Atsakyti į komentarą

JulijaGruodis 2 2015, 05:44 AM Skaičiau tekstą ir pritariamai linkčiojau galva, nes lygiai taip pačiai mąstau apie visus tuos parodomuosius vakarėlius. O kai sausainius pamačiau, tai net juoktis pradėjau, nes ir pas mus irgi tiek - o gal net ir daugiau - kasmet būna :)
AusraGruodis 2 2015, 10:26 AM Julija, kaip smagu girdeti, kad ne as viena tokia!!

Atsakyti į komentarą

VilmaGruodis 2 2015, 03:39 AM Aš apšalus nuo tokio kiekio sausainių!
AusraGruodis 2 2015, 10:25 AM Vilma, buvo dar daugiau; tris partijas as jau issiuntinejau i Cookie Swap; iki Kaledu nieko nebeliks; tai va;

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (53)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (119)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)