Made in India

Balandis 15, 2016 m Daržovės, Desertai, Paukštiena, Užkandžiai, Vaisiai,
Komentarai (8)

 

 

Praėjusį sekmadienį aš nusprendžiau pagaminti indišką vakarienę iš knygos Made in India. Indiško maisto aš beveik visai negaminu, nebent kokį šaltą žiemos vakarą išsiverdu chai arbatos, arba iškepu tanduri vištienos (pagal amerikonišką receptą). Vieną kartą gyvenime esu kepusi samosas. Tuom manieji eksperimentai indiškoje virtuvėje pasibaigia. Aš neturiu prikaupusi visų reikiamų prieskonių, visokiausių keistų miltų, kruopų ir kitokių neįprastų ingredientų. Mano skonis Indijos virtuvėms patiekalams yra visiškai neišlavintas, nes aš visada stengiuosiu išvengti indiškų restoranų. O kai mūsų draugai pasikviečia mus pas save į svečius vakarienei, man visų patiekalų paruošimas skamba nepaprastai sudėtingai: daug visokio fermentavimo, sunkimo, trynimo, visokiausių prieskonių derinimo. Indijos virtuvė man visada buvo (ir tebėra) beveik visai nepažįstama ir nepasiekiama egzotika, tame pačiame skyriuje su Kinijos, Tailando, ar kokios Etiopijos, ar Mozambiko virtuvėmis. Kažkas labai ypatingo, bet ne man.

Jau tikriausiai girdėjot, kad Meera Sodha knyga Made in India šiemet pateko į food52 knygų konkurso Piglet finalą. Todėl aš ją ir parsitempiau iš bibliotekos. Nes į tokį finalą patekusi knyga tikrai turi būti verta dėmesio. Tai va, parsinešiau knygą, kaip mat pasižymėjau nemenką krūvelę labai įdomiai skambančių receptų, sukomplektavau visus reikiamus ingredientus iš kelių puslapių sąrašo, ir nutariau sekmadienį paruošti šeimai vakarienę.

Visi receptai buvo daug paprastesni, nei tikėjausi. Nereikėjo nieko nei fermentuoti, nei kelis kartus košti per keliagubas marles, kaip mano draugė Jayasri daro, ir jokių kitokių burtų knygoje nebuvo. Knyga išsklaidė mano galvoje įsisenėjusį mitą, kad Indijos virtuvė yra be galo sudėtinga, ne kožnam pabožnam, kaip sakoma. Viskas receptuose aišku, receptai visada sutelpa į vieną puslapį, o tokiems žaliems neišmanėliams, kaip aš, dar yra pridėta daug instruktyvių “žingsnis po žingsnio” tipo nuotraukų, kad net ir visiškiems nemokšoms būtų aišku. Viskas būtų buvę dar greičiau ir paprasčiau, jeigu aš tai savo sekmadienio vakarienei būčiau pasisamdžiusi kokius porą-trejetą virtuvės pagalbininkų, kurie man būtų krapštinėję ir smulkinę česnakus, čili paprikas ir visokias žoleles, skrudinę prieskonius, trynę juos grūstuvėje ir dar pakaitomis būtų valę mano stalviršius ir šveitę visus mano baltus indus nuo neatšveičiamų ir nenuvalomų ryškiai geltonų ciberžolės dėmių. Aš, kaip žinia, savo virtuvėje pagalbinio personalo pasamdžiusi neturiu (o tikrai reikėtų), todėl tas nesibaigiantis lupinėjimas, smulkinimas ir valinėjimas po kiekvieno neatsargaus judesio mane galų gale visiškai išsunkė.

Iš vakaro aš jau buvau pasigaminusi du pagardus ir desertą, ir vištieną kariui buvau supjausčiusi mažais gabalėliais. Sekmadienį iš pat ryto pradėjau gaminti: dviejų rūšių samosas, vištienos karį, traškius svogūniukus kariui, mėtinį jogurto padažą raita ir ryžius. Iš pradžių visas atrodė gana paprasta, galvojau kad per valandą-kitą viską nesunkiai įveiksiu, todėl aš dar buvau susiplanvus iškepti chapati duonelių ir paruošti dar vieną labai įdomų užkandį su žirneliais, kachori, bet chapati ir kachori teko atidėti kitiems kartams, nes ir be jų man į pabaigą kojos linko.

Šios mano indiškos vakarienės ruošimo pagrindinė išvada yra tokia: Made in India knyga yra labai gera; nepatyrusiems Indijos virtuvėje iš jos galima labai daug išmokti, o ir patyrusieji, manau, joje ras daug gerų idėjų. Visi iki šiol mano išbandyti knygos receptai buvo labai geri; man ir mano šeimai viskas labai patiko; tik pamoka ateičiai būtų ta, kad nereikia per daug užsiplėšti ir stengtis viską pagaminti iš karto. Beveik kiekvienam receptui reikia daug pasiruošimo, kuris suėda nemažai laiko. Todėl prieš ruošiantis gaminti iš Made in India, reikia realiai įvertinti laiko ir darbo sąnaudas, nes antraip galima visiškai išsisunkti,

Trumpai apie kiekvieną receptą:

Mangų pagardas – saldus, rūgštus, pilnas prieskonių, skonių, aromatų. Jis tiks prie visko: prie mėsos, prie vištienos ir prie daržovių, arba tiks šiaip užsikrauti ant naan duonelės. Baisiai gardu.

Kalendrų pagardas – dar geresnis. Gaivus, kalendrinis, riešutinis, su lengva ugnele, toks pagerintas pesto, kurį drąsiai galit naudoti ir kaip pagardą, ir kaip padažą visokiausiems kariams, troškiniams, t.t. Aš jį labai sėkmingai užsikroviau ant paplėšytų salotų lapų, dar užsimečiau saujelę žemės riešutų ir šviežio agurkiuko griežinėlių; gavosi pasakiško skanumo salotos. Šio pagardo panaudojimo universalumas yra beribis, tiek indiškiems, tiek ir neindiškiems patiekalams.

Samosos iš filo tešlos – liuks! Daug geresnės už tas keptas aliejuje. Nereikia maišyti ir kočioti jokios tešlos, nereikia peklintis su karštais riebalais. Reikia tik pasiruošti įdarą, sulankstyti samosas ir pašauti jas į orkaitę. Aš paruošiau dviejų rūšių įdarus: 1) su bulvėm ir žirneliais ir 2) su burokėliais ir feta. Tas su burokėliais buvo tiesiog fantastišaks: sūrus, prieskoninis, kvapnus; žodžiu, būtiniausiai rekomenduoju šitas samosas, prie kurių, beje, baisiai tiks tas aukščiau paminėtas mangų pagardas.

Vištienos karis su kalendrų pagardu – o lia lia! Skanus ir šiltas, ir šaltas, su ryžiais ir ant salotų, ir įsuktas į salotos lapą arba į naan. Aš įsimylėjau šitą karį iki ausų. Tik reikia būtinai iš anksto pasigaminti kalendrų pagardo, antraip kokią valandą sugaišit vien tik česnako lupimui ir imbiero šaknies skutimui. O po to dar teks nušveisti visas tas stalviršio vietas, kur užtiško bent menkiausias pagardo lašelis, nes į jį dedama ciberžolės, kuri viską negailestingai nudažo bjauriais geltonais plėmais.

Kokosiniai rutuliukai – pats paprasčiausias šito mano sekamdieninio indiškojo repertuaro receptas. Tik trys ingredientai, jokio išankstinio pasiruošimo, tik vienas puodas, minimalus laikas prie viryklės, na ir dar trumpas kokosų pamalimas kombainu. Viskas. Ir be galo skanu. Kaip gali būti neskanu, kai sumaišomas kondensuotas pienas ir kokosai, ir dar į visą šitą gėrį įmetama kardamono.

Kai užbaigiau gaminti šią karališką vakrienę, kai viską nufotkinau, suploviau visus indus, nušveičiau visus plėmuotus virtuvės paviršius, aš atidariau visus langus ir uždegiau visas mano turimas aromatingas žvakes, nest tas mano indiškas balius ne tik kad išsunkė paskutinius mano syvus, bet dar taip užkvepino mūsų namus, kad nuo tų visų kvapų mano galva ėmė eiti ratais, o mūsų baldai tikriausiai dar ir dabar turi lengvą indų restorano kvapelį.

Atsiprašau, kad šitaip išsiplėčiau. Trumpiau aš jau tiesiog nebemoku.

Ačiū, kad skaitėte.

Aušra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mangų pagardas

Recepto šaltinis: Meera Sodha | Made in India

2 kietoki mangai, nulupti, supjaustyti stambiais kubeliais

2 šaukštai rapsų aliejaus

¼ šaukštelio garstyčių grūdelių

¼ šaukštelio ožragės sėklų

1 lazdelė cinamono

6 gvazdikėliai

6 grūdeliai juodųjų pipirų

1 šaukštelis druskos

2 šaukštai cukraus

Žiupsnelis džiovintų čili paprikų dribsnių

Gilioje keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies pakaitinti aliejų. Suberti garstyčių grūdelius, ožragę, gvazdikėlius, pipirus, įmesti cinamono lazdelę ir viską pakaitinti maždaug 1 minutę, kol garstyčios pradės sproginėti. Sudėti mangų kubelius, druską, cukrų ir čili dribsnius. Sumažinti ugnies stiprumą ir virti, retkarčiais pamaišant, kol mangai suminkštės ir dalinai suirs, o mišinys taps panašus į tirštą džemą, maždaug 10-15 minučių. Nukelti nuo ugnies. Pagardą sukrėsti į stiklainį arba į sandariai užsidarantį indą. Vartoti tuojau pat arba laikyti šaltai kol prireiks.

 

 

Kalendrų pagardas

Recepto šaltinis: Meera Sodha | Made in India

100 g šviežių kalendrų lapelių su koteliais, stambiai supjaustytų

100 g žemės riešutų, sūdytų arba nesūdytų

4 šaukštai citrinų sulčių

1 žalioji čili paprika, išimtos sėklos, stambiai supjaustyta

1 šaukštelis druskos

¼ šaukštelio maltos ciberžolės

4 šaukšteliai ruodojo cukraus

Visus ingredientus sudėti į elektrinį maišytuvą ir sukti kol masė taps vientisa. Mišinys turi būti panašus į pesto. Jeigu mišinys per sausas, po 1 šaukštą pilti vandenį ir toliau sukti, kol masė taps norimo tirštumo. Pagardą perdėti į stiklainį arba į sandariai užsidarantį indą. Naudoti tuojau pat arba laikyti šaldytuve kol prireiks.

 

 

Burokėlių ir fetos samosos

Recepto šaltinis: Meera Sodha | Made in India

400 g burokėlių, virtų arba konservuotų, nuluptų, stambiai sutarkuotų

200 g fetos sūrio, supjaustyto 1 cm kubeliais

Kuokštelis svogūnų laiskų, susmulkintų

Kuokštelis šviežios kalendros lapelių su koteliais, susmulkintų

1 žalioji čili paprika, išimtos sėklos, smulkiai sukapota

4 skiltelės česnako, smulkiai sukapotos

1 šaukšelis kumino sėklų, skrudintų, sutrintų grūstuvėje

1 šaukštelis haram masala prieskonių mišinio

1 šaukštelis druskos

Filo tešlos lakštų

50 g sviesto, ištirpinto

Sezamo sėklų

Tarkuotus burokėlius pakepinti keptuvėje ant vidutinio stiprumo ugnies, kol lengvai apdžius. Nukelti nuo ugnies, palikti, kol šiek tiek atvės. Suberti susmulkintą fetą, svogūnų laiškus, kalendrą, čili papriką, česnaką, prieskonius ir druską. Gerai išmaišyti.

Orkaitęįkaitinti iki 200oC. Dvi plačias kepimo skardas ištiesti sviestiniu popieriumi.

Ant sauso paviršiaus dėti vieną filo tešlos lakštą; visą tešlos paviršių plonai aptepti tirpintu sviestu, užkloti antru filo lakštu; supjaustyti 10 x 25 cm juostomis.

Filo juostos kampe dėti maždaug 1 šaukšta burokėliųįdaro, tešlos juostą užlenkti ant įdaro, suformuojant trikampę kišenėlę. Toliau lankstyti filo juostą, įsukant įdarą į trikampio formos paketėlį. Užbaigtą samosą dėti ant paruoštos skardos. Toliau formuoti likusias samosas, kol bus sunaudotas visas įdaras. Samosų viršų patepti tirpintu sviestu, užbarstyti sezamo sėklų ir pašauti į įkaitintą orkaitę.

Kepti maždaug 15 minučių, kol samosos lengvai pagels. Traukti iš orkaitės ir tuojau pat nešti į stalą. Tiekti su mangų pagardu.

 

 

Vištiena su kalendrų pagardu

Recepto šaltinis: Meera Sodha | Made in India

5 cm šviežios imbiero šaknies gabalėlis, nuskustas, stambiai sukapotas

6 skiltelės česnako, stambiai sukapotos

1 žalioji čili paprika, išimtos sėklos, stambiai sukapota

Druskos

2 šaukštai rapsų aliejaus

2 svogūnai, supjaustyti plonais žiedais arba pusžiedžiais

800 g vištienos šlaunelių arba krūtinėlių, be odos, supjaustytų stambiais kubeliais

6 šaukštai kalendrų pagardo

Imbierą, česnaką ir žaliąją čili papriką sutrinti grūstuvėje arba sumalti virtuviniame kombaine į vientisą tyrę; paskaninti druska.

Keptuvėje pakaitinti aliejų; suberti svogūnų žiedus arba pusžiedžius ir kepinti, retkarčiais pamaišant, kol suminkštės, maždaug 6-8 minutes. Pusę svogūnų perdėti į dubenėlį.

Į keptuvę su likusiais svogūnais sudėti imbiero-čili tyrę ir kepti maždaug 2-3 minutes. Sudėti vištieną, gerai išmaišyti, ir apkepti, kol vištienos gabalėliai lengvai apskrus iš visų pusių. Sudėti kalendrų pagardą, išmaišyti, keptuvę uždengti ir kepti maždaug 10-15 minučių, kol vištiena pilnai iškeps.

Kol vištiena kepa, į mažą kpetuvę sudėti apkeptus svogūnus iš dubenėlio, juos kepti ant vidutinio stiprumo ugnies dar maždaug 8-10 minučių, kol svogūnai gražiai apskrus ir įgaus sodrią auksinę spalvą. Nukelti nuo ugnies. Paskaninti druska.

Iškepusią vištieną nukelti nuo ugnies, paskaninti druska, perdėti į dubenį, ant viršaus užbarstyti skrudintų svogūnų ir tuojau pat nešti į stalą.

 

 

Saldūs kokosiniai rutuliukai

Recepto šaltinis:Meera Sodha | Made in India

400 ml kondensuoto pieno, su cukrumi

½ šaukštelio malto kardamono

250 g kokosų drožlių

Kokosų drožles sumalti virtuviniame kombaine į rupius trupinius.

Vidutinio dydžio puode ant silpnos ugnies kaitinti pieną, kol užvirs; suberti 200 g kokosų trupinių ir toliau virti, pastoviai maišant, kol mišinys sutirštės ir taps panašus į lipnią tešlą. Nukelti nuo ugnies, palikti, kad šiek tiek atvėstų.

Likusius kokosų trupinius suberti į žemą dubenėlį. Iš pieno-kokosų mišinio sukočioti mažus rutuliukus, juos apvolioti kokosų trupiniuose ir dėti ant sausos lėkštės. Rutuliukus dėti į šaldytuvą, kad sukietėtų, maždaug 2 valandoms arba pernakt. Laikyti šaldytuve, sandariai uždarytame inde.

 

 

Mango Chutney

Recipe source: Meera Sodha | Made in India

 

2 firm mangoes, peeled, cubed

2 tablespoons canola oil

¼ teaspoon mustard seeds

¼ teaspoon fenugreek seeds

1 cinnamon stick

6 cloves

6 black peppercorns

1 teaspoon salt

2 tablespoons sugar

Pinch of dried chili flakes

Heat oil in a saucepan set on medium heat. Add mustard seeds, fenugreek seeds, cinnamon stick, cloves, and black peppercorns and heat them for 1 minute, or until mustard seeds begin to pop. Add cubed mango, salt, sugar, and chili flakes. Reduce heat to low and cook stirring occasionally until mango begins to break down and mixture reaches thick jam-like consistency, about 10-15 minutes. Remove from heat. Transfer to jar or an airtight container. Use right away or refrigerate until needed.

 

 

Cilantro Chutney

Recipe source: Meera Sodha | Made in India

 

100 g fresh cilantro, leaves & stems, coarsely chopped

100 g peanuts, plain or salted

4 tablespoons lemon juice

1 small green chili, seeds removed, minced

1 teaspoon salt

¼ teaspoon turmeric

4 teaspoons brown sugar

Combine all ingredients in a blender and process until uniform. Mixture should have a consistency of pesto. If mixture is too dry, add some water, one tablespoon at a time, and process again until desired consistency. Transfer mixture into a jar or an airtight container. Use right away or refrigerate until needed.

 

 

Beetroot & Feta Samosas

Recipe source: Meera Sodha | Made in India

 

400 g beetroot, cooked, peeled, coarsely grated

200 g feta cheese, cut into ½ inch cubes

4 scallions, minced

Small bunch of fresh cilantro, finely chopped

1 green chili, seeds removed, minced

4 garlic cloves, minced

1 teaspoon toasted cumin seeds, crushed

1 teaspoon haram masala

1 teaspoon salt

Filo pastry, thawed

4 tablespoons butter, melted

Sesame seeds

Set medium sauce pan over medium heat. Add grated beetroot and cook, stirring frequently, until most of the excessive moisture have evaporated. Remove from heat. Let cool slightly. Add cubed feta, scallions, cilantro, chili, garlic, spices and salt. Mix well.

Preheat oven to 400oF.

Place one sheet of filo pastry onto clean dry surface, brush the entire surface with melted butter, and place another sheet of filo on top. Cut into 10 x 25 cm strips.

Working with one strip at a time, make a cone shape at one side of the pastry and fill with a heaped tablespoon of the filling. Keep folding over the remaining pastry to form a tightly wrapped triangular package. Place finished samosa on a parchment-lined baking sheet. Continue folding remaining samosas. Brush tops with melted butter and sprinkle with sesame seeds.

Bake in preheated oven for about 15 minutes, until lightly browned. Remove from the oven and serve right away, with mango chutney.

 

 

Cilantro Chutney Chicken

Recipe source: Meera Sodha | Made in India

 

2-inch piece of fresh ginger, peeled and roughly chopped

6 cloves of garlic, roughly chopped

1 green chili, seeds removed, roughly chopped

Salt

2 tablespoons canola oil

2 onions, finely sliced

800 g skinless, boneless chicken breasts or thighs, cubed into 1-inch pieces

6 tablespoons cilantro chutney

Mash ginger, garlic and green chili into a coarse paste using mortar and pestle, or process in a food processor. Season with salt.

Heat oil in a large frying pan. Add sliced onions and cook, stirring occasionally, for 6-8 minutes, until onions begin to turn golden. Transfer half of the onions to a bowl.

Add ginger-chili paste to the pan with remaining onions and cook for 2-3 minutes. Add chicken pieces and cook, stirring occasionally, until seared on all sides, about 5-7 minutes. Add cilantro chutney, stir well to coat all chicken, cover pan with the lid and cook until chicken is cooked through and tender, 10-15 minutes.

While chicken is cooking, transfer onions from the bowl into a small frying pan and continue to cook them on medium heat for another 8-10 minutes, until they are deep browned and caramelized. Remove from heat. Season with salt.

When chicken is done, remove from heat, season with salt, transfer to a bowl, sprinkle with caramelized onions and serve right away.

 

 

Coconut Fudge Balls

Recipe source: Meera Sodha | Made in India

 

400 ml condensed milk, sweetened

½ teaspoon ground cardamom

250 g coconut flakes

Process coconut flakes in a food processor until coarsely ground.

Cook condensed milk in a non-stick saucepan on low heat, stirring continuously, until it comes to a simmer. Add 200 g of ground coconut and cardamom to the pan with condensed milk and continue to cook, stirring continuously, until mixture thickens and begins to look like a dough. Remove from heat and let cool slightly.

Place remaining coconut in a shallow bowl.

When fudge mixture is cool enough to handle, roll it into small balls, coat each ball in coconut and place on a dry plate or a platter. Chill fudge balls for at least 2 hours or overnight, until hard. Store in an airtight container in refrigerator.

 

 Palikite komentarą

Jūsų vardas *  Jūsų el * (nebus skelbiamas)
          Prisiminti mane
Jūsų komentaras  *    

CAPTCHA Image   Reload Image
Įveskite kodą *:
KristinaSausis 26 2017, 12:04 PM Sveiki, nusipirkau Filo tešlos,reiks kepti samosas:) sakykit koks dar pagardas galėtų tikti prie samosų su burokėliais ir feta? (be jūsų aprašyto mangų ir kalendrų pagardo) ačiū
AusraSausis 26 2017, 12:31 PM Kristina, bet koks saldziarugstis pagardas tiks; kad ir ta pati brukniu uogiene (arba kazkas panasaus), arba rugstesniu obuoliu kose, arba slyvu uogiene; zodziu, kazkas vaisinio, saldaus, na o jeigu dar su indiskais prieskoniais, tai isvis bus liuks; lauksiu ispudziu!

Atsakyti į komentarą

VidmantaBalandis 18 2016, 02:03 AM Su kokiu malonumu skaitau Jūsų įrašus! Viskas atrodo labai skaniai. Labai sudomino samosos, esu jų valgiusi indų restorane, bet dabar gal pabandysiu ir pati, nes esu gaminusi iš filo tešlos "spring rolsus" -šeimyna įvertino labai gerai, tai teks pabandyti ir samosas pagaminti. Ačiū!
AusraBalandis 18 2016, 10:13 AM Vidmanta, tai Jums aciu, uz tai, kad skaitote, ir uz visus pagyrimus; man labai smagu girdeti, kad irasas patiko; o samosas rekomenduoju;

Atsakyti į komentarą

RitaBalandis 17 2016, 03:30 PM Labai apsidziaugiau siuo Jusu irasu! Nes man patinka indiska virtuve. O ziuredama Jusu nuotraukas ir skaitydama aprasymus, pradejau jausti net prieskoniu kvapa :) Jau senai kai perkskaiciau Jusu samosu recepta, vis laukiau to autentisko recepto. Ir laukti vertejo :) cia net visa sventine vakariene. O burokeliu samosai tikrai viliojanciai atrodo. Tikrai juos ir padazus gaminsiu. Aciu uz puikias idejas!
AusraBalandis 18 2016, 12:09 AM Rita, tai Jums aciu, kad skaitot, kad gaminat, ir uz visa gausu pozityva;

Atsakyti į komentarą

RimaBalandis 17 2016, 10:56 AM Dievinu indišką virtuvę ir Jūsų gamintas meniu bei visas maistas nuotraukose atrodo labai žadinančiai apetitą. Indiškos virtuvės patiekalai (dažniausiai - skirtingi daržovių kariai) - dažnas svečias mano virtuvėje. Labai suintrigavo orkaitėje kepamos samosos su burokėliais ir feta. O labiausiai dėkinga esu už tai, kad pristatėte knygą ir teigiamai apie ją atsiliepėte - dabar jau pati noriu ją įsigyti ir, matyt, taip ir padarysiu :) Ačiū Jums!
AusraBalandis 17 2016, 02:53 PM Rima, aciu uz visus pagyrimus; man labai malonu girdeti, kad irasas patiko; samosas su burokeliais nuosirdziausiai rekomenduoju; mums visiems jos labai patiko; tikiuosi, kad ir kitiems patiks; o jeigu nutarsite isigyti knyga, tai man labai rupes isgirsti jusu nuomone;

RimaBalandis 19 2016, 02:05 PM Jūsų apžvalgos įkvėpta jau užsisakiau knygą, užtruks maždaug mėnesį laiko, kol paštu atkeliaus iki Lietuvos. Būtinai parašysiu savo įspūdžius, kai jau turėsiu ją rankose ir gal net būsiu kažką išbandžiusi:)

AusraBalandis 19 2016, 02:12 PM Rima, labai lauksiu ispudziu; tikiuosi, kad knyga patiks;

RimaGegužė 11 2016, 03:04 AM Jau galiu pasidžiaugti, kad vakar atkeliavo knyga "Made in India". Negaliu apsakyti kaip džiaugiuosi - varčiau keletą kartą, skaičiau įžanga ir visokius naudingus paaiškinimus-patarimus (o jų pakankamai, ir jie tikrai informatyvūs!), o kokios nuotraukos! Ir receptai, kiek pastebėjau, receptai aiškiai, nuosekliai užrašyti. Šiaip labai maloniai išleista, įkvepianti knyga, - o dar man, Indijos kultūros ir virtuvės gerbėjai - tai išvis! Labai ačiū už apžvalgą Jūsų bloge - jei ne Jūsų atsiliepimai ir įrodymas, kokius puikius rezultatus galima pasiekti virtuvėje naudojantis šios knygos receptais - turbūt nebūčiau sugalvojusi įsigyti šios knygos (gal net apskritai nebūčiau sužinojusi apie tokią). O čia radau viską: gale knygos puikiai sudaryta rodyklė, apetitiški receptai ir iš pačios knygos spinduliuoja daug šilumos, pačios autorės šeimos istorijos. Man labai svarbu, kad tai būtų ne šiaip kokio regiono receptų "rinkinys", bet jame būtų ir daug paties žmogaus - jo patirties gaminant, iš jo šeimos kilusių tradicijų ir visai nebūtinai iki kraštutinimų autentiško tam tikro regiono atspindžių. Juk ne kulinarinio paveldo dažniausiai sėdame ragauti prie pietų/vakarienės stalo, o skanaus, išmaniai ir su meile pagaminto maisto. Ačiū, Aušra, kad Jūsų aprašas man tapo nuoroda į džiaugsmingą patirtį įsigyjant knygą :)

AusraGegužė 11 2016, 10:22 AM Rima, tai labai prasom! man lbaisiai smagu girdeti, kad knyga patiko; man ji irgi labai patiko, ir turiniu, ir isvaizda; labai rimta, isbaigta, ikvepianti, estetiska knyga, kuria drasiai galima skaityti kaip literatura, ir is kurios galima labai gaug ismokti;

RimaBirželis 28 2016, 03:49 AM Na štai, ilgasis savaitgalis buvo su indiškais skoniais - pagaliau turėjau į valias laiko ir noro gaminti pagal šią knygą. Samosos su burokėliais ir feta, kalendrų pagardas ir krevetės su kalendrų pagardu (modifikavau vištienos receptą, paukštieną pakeisdama krevetėmis - labai puikiai derėjo skoniai) - visa tai apskritai tobulų skonių derinys. Dar išbandžiau Bombay eggs receptą (labai panašu į šakšuką, tik dar ryškesnis skonis)ir Baklažanų-vyšninių pomidoriukų karį. Šiaip jau baklažanų nemėgstu, bet indiški skoniai mano akyse pakylėjo šią daržovę ir ateityje žadu dar ne kartą taip ruošti baklažaną. O dar buvo ir naminės gamybos panyras, bet jis mano namuose gaminamas nuolat, ištisus dešimt metų, tai čia jau ne prie naujovių :) Taigi negaliu atsidžiaugti knyga ir kaip viskas aiškiai joje išdėstyta, o ir rezultatas ant stalo - daugiau nei džiuginantis:)

AusraBirželis 28 2016, 10:04 AM Rima, liuks!! tai bent savaitgalis!! dekui uz detalius atsiliepimus; man tiesiog miela-malonu girdeti, kad knyga patiko!

Atsakyti į komentarą

IngaBalandis 16 2016, 06:03 AM Koks smagus įrašas! Indiška virtuvė ir man nėra ta, kurią tenka dažnai išbandyti, bet mangų ir kalendrų pagardai skamba be galo viliojančiai! Reikės tikrai išbandyti! Linkiu dar daug tokių šaunių istorijų ir skanių receptų!
AusraBalandis 16 2016, 02:06 PM Aciu, Inga! kai yra tokiu sauniu skaitytoju, tai bus ir irasu; o del pagardu - jeigu nutarsite isbandyti, tai man labai rupes suzinoti, ar patiko;

Atsakyti į komentarą

SkaisteBalandis 16 2016, 05:28 AM Kaip gardžiai viskas atrodo - rodos, kvapai ir skoniai veržiasi per ekraną! Pavydžiu, Aušra, tavo šeimai, kad taip prašmatniai, lyg geram restorane, kaskart vakarieniaujat. Šito posto inspiruota, užsinorėjau pasikviest būrį draugių ir pasidaryt panašų indišką vakarėlį :) Įdomu, o ryžius idiškai kaip paruošt? Įdėti skrudintu anakardžių ir prieskonių?
AusraBalandis 16 2016, 02:13 PM Skaiste, aciu uz pagyrima! o del indisko vakarelio su draugemis - liuks ideja! nes su draugemis ne tik kad bus smagiau, bet ir greiciau viska paruosti; ryzius as viriau elektriniame ryziu puode (rice cooker); ryziai basmati, labai kvapnus, o kai isverda jie buna sausi ir birus; i puoda imeciau gvazdikeliu, cinamono lazdele ir druskos; o kai isvire, ant virsaus uzbarsciau anakardziu;

Atsakyti į komentarą

MartaBalandis 16 2016, 05:18 AM Labai puikiai! Susigundžiau tuo kalendrų pagardu. Kai tik kalendros paaugs ant palangės labiau - bandysiu :)
AusraBalandis 16 2016, 02:15 PM Aciu, Marta! o pagarda labai rekomenduoju;

Atsakyti į komentarą

linaBalandis 16 2016, 01:51 AM Kaip visada saunuole jus tiek visko prigaminot ir dar viska suraset man labai patinka skaityti,viskas atrodo labai skaniai tik viena beda kalendru pakesti negaliu visiskai o kari vistienos noreciau pabandyti
AusraBalandis 16 2016, 02:24 PM Lina, aciu uz pagyrima! visada labai malonu, kai kas nors pagiria; vadinasi ne veltui stengiausi; jeigu nemegstat kalendru, tai kario su kalendromis tikriausiai neverta gaminti; bet galit pabandyti sita recepta, su kokosu pienu ir jogurtu; man sitas karis irgi labai patinka; http://vaikaivanile.com/post-352-Elektrinis-puodas-Crock-Pot

linaBalandis 16 2016, 10:47 PM Labai aciu uz atsakyma butinai pabandysiu jusu rekomenduota kari

Atsakyti į komentarąmy facbook page contact rss feed


food gawker - my galleryskoniu blogs

ETIKETĖS

abrikosai (7)
aguonos (16)
agurkai (14)
alus (5)
alyvuogės (4)
ananasai (12)
antiena (1)
apelsinai (37)
arbata (22)
arbūzai (3)
artišokai (1)
avietės (52)
avokadai (9)
baklažanai (7)
bananai (31)
bandelės (42)
blynai (40)
braškės (58)
Brie (2)
burokėliai (18)
bulvės (47)
citrinos (59)
cukinijos (10)
čederio sūris (21)
česnakai (6)
datulės (9)
dešrelės (9)
duona (54)
ėriena (5)
figos (9)
gervuogės (7)
gimtadieniai (38)
granatai (9)
grikiai (6)
grybai (19)
Halloween (22)
imbieras (27)
jautiena (40)
jogurtas (12)
Joninės (7)
jūros gėrybės (45)
Kalėdos (78)
karamelė (30)
kava (10)
keksai (45)
keksiukai (47)
kiauliena (37)
kiaušiniai (41)
knygos (45)
kokosai (36)
kopūstai (33)
Kovo 11-oji (11)
košės (8)
kriaušės (17)
kukurūzai (15)
ledai (54)
levandos (6)
Liepos 4-oji (12)
majonezas (8)
makaronai (51)
mangai (8)
maskarponė (28)
medus (30)
mėlynės (50)
mėtos (26)
moliūgai (53)
mocarela (17)
morkos (40)
Motinos diena (9)
Naujieji Metai (18)
nektarinai (6)
obuoliai (70)
ožkų sūris (13)
Padėkos diena (23)
paprikos (29)
paukštiena (45)
persikai (15)
pica (10)
pienas (4)
pomidorai (47)
pupelės (16)
pyragai (200)
pyragaičiai (41)
rabarbarai (28)
razinos (7)
ridikėliai (7)
riešutai (146)
rikota (38)
romas (14)
ropės (1)
ryžiai (22)
saldainiai (27)
salierai (8)
salotos (65)
sausainiai (101)
slyvos (13)
smidrai (13)
spanguolės (19)
sriubos (23)
sumuštiniai (38)
svarainiai (1)
svogūnai (26)
šokoladas (160)
špinatai (7)
Tėvo diena (3)
tortai (100)
uogienė (19)
uogos (118)
Užgavėnės (15)
vaisiai (134)
Valentino diena (21)
varškė (11)
Vasario 16-oji (7)
Velykos (32)
veršiena (1)
virtiniai (6)
viskis (20)
vynuogės (4)
vyšnios (25)
žaliosios citrinos (19)
žirneliai (24)
žuvis (51)